KAYIT GİRİŞ

Briana ile bir gün: SpnFamily

Yeni Sezonda Hayranların Tahmin Bile Edemeyeceği Sürprizler Olacak

Amy Pond Seviye 7

HABERLER & RÖPORTAJLAR

4 yıl önce - 2B okunma
Comic Con 2013: Supernatural Hayranların Tahmin Bile Edemeyeceği Sürprizler Olacağı Konusunda Söz VeriyorSadece belirli bir izleyici kitlesine hitap eden bilim kurgu dizilerinin televizyonda uzun ve sağlıklı bir hayat yaşaması eşine çok rastlanır bir durum değil (Huzur içinde yat Firefly), -Emmy alamamalarının bir sebebi de bu- ama arada bir, dizilerden biri kendine bir yer bulup uzun yayın süresinin keyfini çıkarıyor. CW’nun Supernatural’ı da o dizilerden biri. Winchester kardeşler bu sonbaharda 9.sezona giriş yapacaklar. Kripke’nin ayrılışından sonra ki pek de gösterişli olmayan sezonlardan sonra, 8.sezonda bir yenilenme yaşadılar.

Geçtiğimiz hafta sonu Comic-Con’da, dizinin yıldızları Jared Padalecki, Jensen Ackles, Misha Collins ve yapımcılar Robert Singer ve Jeremy Carver’la oturup konuşma fırsatım oldu. Favori avcılarımız için 9.sezonda bizleri bekleyen şeylerle ilgili şunları söylediler:

İlk olarak, yeni sezon 8.sezon finalinde olan olaylardan (meleklerin düşmesinden) hemen sonrasını ele alarak başlayacak. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi, hayat Winchester’lar ve yeni insan arkadaşları Cas için hiç de kolay olmayacak. Bu sezon neler olacağı sorulduğunda, Ackles anlaşılması güç bir ipucu verdi, “Dean’in haberdar olduğu ama kimseye bahsetmediği bir durum var. Ve bu oldukça önemli bir sır.” Çok üstü kapalı değil mi?

Padalecki de anlatmak için can atmasına rağmen bize pek bir şey söyleyemedi. “Size söylemeyi o kadar çok istiyorum ki... Bob ve Jeremy panelde bundan bahsetmedi, bu da ben de bahsedemem demek oluyor.” Ama bu şey her neyse, gerçekten harika olmalı, çünkü Padalecki’nin dediğine göre çekimler için daha önce hiç heyecanlanmadığı kadar çok heyecanlanmış. Belki de tek boynuzlu atlarla ilgili bir şeydir.Peki şimdi ne öğrendik? Ackles hayranların büyük bombayı öğrenmek için çok beklemeyeceklerini, çünkü sezonun ilk bölümünde açıklanacağını söyledi. Ve bu kardeşlerin arasının açılmasına sebep olacak, çünkü gerçekten dizinin ihtiyacı olan şey bu. Yapımcı Robert Singer ve Jeremy Carver hayranların olacak şeyi “asla tahmin edemeyeceklerini” ama “beklemeye değer” olduğunu belirttiler. Siz öyle diyorsanız…

Bu arada Padalecki, Sam’in testleri yapmayı bıraktı diye hemen iyileşmediğini söyledi. Bu da, dürüst olmak gerekirse –ki size karşı dürüst olabilirmişim gibi hissediyorum- yeni bir şey, çünkü bu dizide etkileri ve sonuçları devam etmesi gerekirken çoğu konu (Sam ve Dean’in ölmeleri gibi) mucizevi silici yöntemlerle ört bas edildi.Ve aralarını açacak bu büyük sırrın aksine, Ackles Winchester’ların birbirlerine hiç olmadıkları kadar muhtaç olacaklarını ve ihtiyaç duyacaklarını söylemekte ısrar etti (hatırlarsanız, 8. sezon finalinde cehennemin kapılarını kapatmak yerine birbirlerini seçtiler.) “Bence bu birçok insana sürpriz olmadı çünkü dizinin konusu zaten bu, aramızdaki bu kardeşlik bağı,” dedi. “Tüm bu düşen meleklerle beraber dünya üzerinde ‘herkese bedava’ durumu olacak.” Ve unutmayın ki hala her tarafta kol gezen iblisler de var. “Bunların arasında var olmanın bir yolunu bulmak ve hala iyilik için savaşmak zorundalar. Gerçekten de birbirlerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacaklar.” Bu kulağa aynı diğer sezonlar gibi geliyor, ama ben ne bilirim ki? Ben diziyi Jared Padalecki’nin saçları için izliyorum.Herkesin favori insana-dönüşen-meleğine ne olduğuna gelirsek, görünüşe göre Castiel trençkotu tamamen bırakıyor olabilir. Misha Collins bundan memnun olup olmadığı konusunda emin değil. “İlk başladığımda, sadece üç bölüm olacak sanıyordum, bu yüzden kıyafet depatmanına gittim ve ‘tamam tamam her neyse, uygundur’ dedim. Ve sonra altı yıl boyunca aynı şeyi giymek zorunda kaldım. Üzerime çok bol geliyordu.” Collins, geçen yıl Cas’in gardırobunu biraz da olsa daralttıklarını kabul etti; en azından gömleği iki beden büyük, pantolonu da pileli değildi. Görünüşe göre pilelerden nefret ediyor (Bunu anlıyorum). Ve yakın zamanda onu polo gömlek ve kot pantolon giyerken görüp görmeyeceğimiz sorusuna cevap olarak da, Collins bizi Cas’i en azından sezon başında meşhur trençkotuyla göreceğimiz konusunda temin ediyor. “Cas’in kıyafetlerini değiştirme ihtimali var. Bunu isterdim. Şimdi insan olduğuna göre, en azından iç çamaşırlarını değiştirsin.”

İnsan demişken, Collins bu konuda oldukça heyecanlı. “Supernatural’daki görev süremin başından beri hep Castiel’e bunun olmasını istemiştim. … 5.sezonda güçlerini kaybetmeye başlayınca insan bölgesine şöyle bir girip çıktık, ama tam olarak keşfetmedik, bu yüzden de hayal kırıklığına uğramıştım.”

Ama değişime uğrayacak tek kişi Cas olmayabilir. Sezon sonunda Crowley’deki insan kıvılcımını da fark etmiş olabilirsiniz (HBO dizisi Girls’e olan sevgisiyle birlikte). Bununla ve aynı zamanda 9.sezonun ana temasıyla da ilgili olarak Carver “Her zaman daha önceden göstermemiş olabileceğimiz bir kişilik özelliği bulmaya çalışıyoruz. Ve yaptığımız hamleler konusunda çok heyecanlıyım,” dedi. “Bu sene gerçekten taze ve biraz farklı gelebilecek hikayeler anlatacağız. Daha önce yapmadığımız şekillerde yan hikayelerimiz olacak. Crowley’le çok vakit geçiriyoruz, Castiel’le vakit geçiriyoruz. Bu ikisinin yeni gerçekliklerine alışmaya çalışmalarını izliyoruz. Bunu anlatmak gerçekten eğlenceli olacak.”

-Bu sezon Ackles’a bir bölüm yönetme sözü verilmedi. Kızının doğumu nedeniyle, genelde aldığı giriş bölümünden bu sene vazgeçti. Collins ise 17. bölümü yönetecek. Padalecki’nin şimdilik içinden böyle bir şey gelmiyor.

-Eski yüzlerin dönüşüyle ilgili: “Yazarlar ve yapımcılar izleyicilerden gelen tepkiye dikkat ediyor, kimi şeylerin kalıcı olacağının kimilerininse olmayacağının farkındalar. Bence işe yarayan şeylerden yararlanmaları çok zekice,” dedi Ackles. Bu sezon Jim Beaver’ın Bobby Singer’ı dönüyor (onu daha önce hiç görülmemiş bir şekilde göreceksiniz” dedi yapımcı Robert Singer), Kim Rhodes’un Şerif Jody Mills’i (O yaşıyor!), Osric Chau’nun Kevin Tran’i ve Felica Day’in Charlie’si de dönüş yapacaklar arasında. Bobby’nin düşen bir melek olacağına dair iddiaya girmek isteyen var mı?

-Hey Benny hayranları! Ackles, Benny’nin favori karakterlerinden biri olduğunu söylüyor: “O ve Dean arasındaki bağı seviyorum. Bu bağ, uzun zamandır görmediğimiz bir şekilde zengince döşenmişti. Umarım onu geri getirirler.”

-Ackles’ın Dean’i yaratmakta ne kadar ileri gidebildiğine gelince: “Benim yazarlar ve yapımcılarla aramdaki güven çok büyük. Bana
verdikleri özgürlük birçok spontane gelişen yaratıcılığa fırsat veriyor. Karakteri çok iyi tanımam, şansımı deneyip senaryoda yazılı olmayan bazı komik anlar yaratabilmemi sağlıyor.”

Kaynak: X
YORUMLAR
zalex
harika bir çeviri, elinize emeğinize sağlık, teşekkürler

bayram şekeri gibisiniz gerçekten, kocaman bir gülümsemeyle bitiyorsunuz

ah jensen carverda anlasa bu dizinin esasının kardeşlerin herşeye rağmen birbirlerini seçmeleri olduğunu hiç sorun kalmayacak ama

adam jaredin saçları için izliyormuş diziyi. o yüzden kesmesine izin vermiyorlar . gerçi bence her haliyle dünya tatlısı jared
zalex 364 YIL ÖNCE1YANITLA
Phantom
Dean'in o sırrını çok merak ettim doğrusu.Sır saklamak Dean'in değil,Sam'in adetidir.Umarım sezonun başlarında öğreniriz ne olduğunu Emoji Çeviri için çok teşekkürler Emoji
Phantom 394 YIL ÖNCE1YANITLA
Deli
Tesekkurler boyle bısey beklıyodum
Deli 24 YIL ÖNCE0YANITLA
B'Sasha4
Çevri için teşekkürler

Dean ve Sam arasında anlaşmazlık çıkmasından nefret ediyorum kesinlikle çok üzülücem
B'Sasha4 284 YIL ÖNCE0YANITLA
Spn1905
Gel de meraklanma Emoji
Cass'in hayalleri gerçek oluyor sonunda Emoji
Teşekkürler)
Spn1905 904 YIL ÖNCE0YANITLA
Whovian
Umarım Cass'i her bölümde görürüz çünkü insan halini çok merak ediyorum Emoji
Whovian 414 YIL ÖNCE0YANITLA
Antidote
Vay, bu konuyu atlamış olmalıyım, çeviri ve bilgiler için çok teşekkürler.Bir şey dikkatimi çekti, " Bobby’nin düşen bir melek olacağına dair iddiaya girmek isteyen var mı?" harbiden çok değişik bir sezon olacak Emoji ...
Antidote 344 YIL ÖNCE0YANITLA
Zep
Röportaj çok güzel ve bilgi verici olduğu gibi, çeviri de harika olmuş. Haberleri kendi dilimizde düzgünce okumak ve 9. sezonla ilgili olayları takip etmek gerçekten hoş. Bunun dışında Dean'in sırrını merak ettim gerçekten, ilk bölümde görecek olmamız da büyük bir avantaj. Sam'in hemen iyileşmek yerine zamanla iyileşecek olması güzel, sonuçta melekler falan da düştü böyle şeyler şart. Emoji Castiel'i merak ediyorum, bakalım insan olarak nasıl olacak kendileri? Bekleyip görelim.
Zep 84 YIL ÖNCE0YANITLA
MerveS
çok heyecan verici bir sezon olacağının sinyalleri verilmiş. Sırlar entrikalar insanlar insan dışı varlıklar hepsini izlemeyi çok özledim Emoji
teşekkürler paylaşım için Emoji
MerveS 594 YIL ÖNCE0YANITLA
Acentr
Çeviri için teşekkürler Emoji Ben bişeyi çok merak ediyorumya... Tamam ilk sezonda deanın sakladıgı sır açıklanıcakmış ama bunu samyyde öğrenicekmi yoksa sadece seyircilermi öğrenicek ne oldugunu... Samynin ilk bölümden öğrenmesinin pek heyecanı olmaz ki fragmana göre zaten ilk bölümde canıyla boğuşuyo olucak uyanır uyanmaz öğrenmesi mümkünmüdür acaba? Deanın sırrı herneyse koca bi sezona yayılıcakmış o bakımdan samyy hemen öğrenmezse daha iyi olur..
Acentr 104 YIL ÖNCE0YANITLA
Castiel_d
Dogrusu Supernatural in cok fazla degismesinden korkuyorum ama bu sezon cok sey olacak gibi
Castiel_d 84 YIL ÖNCE0YANITLA
-Khaleesi
bobby'nin melek olarak düşmesi falan ilginç. neyseki sadece 14 gün kaldı da öğreneceğiz ne olacağını. çeviri için teşekkürler.
-Khaleesi 754 YIL ÖNCE0YANITLA
littlepie
çok teşekkürler:D
littlepie 294 YIL ÖNCE0YANITLA
Jerk
Bence hemen öğrenmez, en az ilk 5-6 bölüm öğreneceğini düşünmüyorum. Eğer hemen öğrenirse, öğrendikten sonra birkaç bölüm araları iyice açılabilir sonra sonra aralarının eskisi kadar iyi olmaması gibi sezona yayabilirler. Ya da daha başka şeylerde olabilir.
Nasıl bir sır olduğunu, sonuçlarının vs. ne olucağını çok merak ediyorum. Bir an önce şu 11 gün geçsin artık Emoji
Jerk 334 YIL ÖNCE0YANITLA
loveJ2Mm
Harikasınız gerçektenn.. Emoji Ben Charlie'nin olacağı bölümü ve Cass'in insan olduğu zamanları heyecanla bekliyoruum :p
loveJ2Mm 74 YIL ÖNCE0YANITLA
Faceman
ben Lucifer'ı özledim o dönsün ve GOOOOOD MOOOORNING VIETNAMMMMM! Emoji
Faceman 74 YIL ÖNCE0YANITLA
Acentr
Bencede hemen öğrenmicektir yani sonuçda dean saklıyo bu sırrı samynin bilmesini istese saklamazdı..Samyy herhangi bi olay sonucu öğrenicektir bu sırrı yada belkide dean kendi açıklar bilemiyorum..Umarım bu sır herneyse kardeşlerin arasını uzun süre bozmaz.. Deanla samy küs olunca dizi hiç çekilmiyo sevmiyorum aralarının soğuk olmasını o yüzden samyy bi süre kızsın affetmesin deanı ama affetmeside uzun sürmesin yani umarım sürmez:))
Acentr 104 YIL ÖNCE0YANITLA
reddark
Çok güzel bir çeviri teşekkürler.
reddark 24 YIL ÖNCE0YANITLA
Mishafect
Misha'ya da yazık.3 bölüm kıyafet giyeceğini sanmış ve 6 yıl aynı kıyafetleri giymiş.Ayrıca ona büyük geldiği de belli ama en çok ona yakışıyor Emoji
Mishafect 294 YIL ÖNCE0YANITLA
hunter01
Harika bi ceviri. Cok cok tesekkurler
hunter01 54 YIL ÖNCE0YANITLA