KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Yapımcılar Chuck'ın dönüşü hakkında konuştu

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 8B okunma

200.bölümün kuşkusuz en şaşırtıcı kısmı Chuck'ın geri dönmesiydi.

Dizinin şimdiye kadarki en gizemli olayı, Supernatural kitaplarının yazarı elçi Chuck'ın ortadan kaybolmasıydı. Kendisini en son 5.sezon finali olan "Swan Song"da görmüştük. Sam ve Dean hakkında yazacaklarını tamamlamıştı ve birden ortadan kaybolmuştu... İlerleyen sezonlarda kendisinden ve kitaplarından birçok kez bahsedildi ama nereye gittiği hakkında kesin bir açıklama yapılmadı.

Bu ortadan kayboluş bazı izleyenlerin Chuck'ın Tanrı olduğunu düşünmesine sebep oldu. Şu ana kadar bu konu defalarca kez tartışıldı ve teoriler üretildi. Yazarlar ya da yapımcılar da bu duruma yıllardır bir açıklama getirmemişti.

Ama nihayet 200.bölümde Chuck efsanevi dönüşünü gerçekleştirdi.

Yapımcılar Chuck'ın bu dönüşünü ne zamandır planlıyordu peki?

"200.bölümün yazarı Robbie Thompson 'Rob Benedict'i(Chuck) geri getirsek nasıl olur?' dediğinde bunun harika bir fikir olduğuna konusunda hemfikir olduk ve Chuck'ın dönmesi konusunu en ince ayrıntısına kadar düşünmeye başladık." diyor yapımcı Jeremy Carver.

Bölüm de Chuck'ı döndürmek için oldukça uygundu.

"Sonuçta müzikal Chuck'ın kitaplarına dayalıydı ve geri gelmesi epey muhtemeldi ama asıl konu Chuck'ı ne şekilde döndüreceğimizdi. Ben Rob'u 3 yıldır diziye geri getirmek için uğraşıyordum. Geçtiğimiz sezonlarda sürekli isminin ya da kitaplarının anılmasının nedeni buydu. Charlie'nin yayınlanmamış kitapları bulması falan hep bu yüzdendi, Chuck'ı unutturmamak için yani." diyor yazar Robbie Thompson.

Chuck karakterini çok sevdiğini ve sonunda onun olduğu bir bölümü yazmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Thompson, devam ediyor sözlerine.

"Chuck, ben dizide yokken tanıtılmış bir karakterdi, ayrıca Rob da harika bir şekilde canlandırmıştı karakteri. Bölümü yazarken oldukça keyif aldım. Chuck hakkında çok bir şey yazamadım bölümde açıkça görüldüğü üzere fakat, bu şimdiye kadar yazdıklarım arasında en sevdiğim kısımdı. 200.bölümde böyle bir sürpriz yapmanın fırsatını kolluyorduk zaten ve onu döndürmek gerçekten güzel oldu."

Peki, Chuck'ın geri dönmesi Tanrı olduğu teorilerini ispatlıyor mu?

"Tanrı olduğu hakkındaki teoriler çok hoşuma gidiyor. Gerçekten, tüm teorilere bayılıyorum. Hepsi harika. Hayranların diziye bu denli bağlı olmaları, teoriler üretip hayran hikayeleri yazmaları gerçekten bana ilham veriyor. Hayranların teorilerine katılıyorum, bence Chuck dizinin yaratıcısı Eric Kripke'yi simgeliyor, benim gözümde Chuck Tanrı. Tüm bu teorilere katılmakla birlikte, hepsini çok sevdiğimi de söylemek istiyorum. " diyor Thompson.

200.bölümü de izlediğimize göre, yapımcı Carver ilerleyen bölümlerde bizi neler beklediği hakkında ufak tüyolar veriyor.

"Kardeşler başta biraz eskisi gibi olmakta zorlandılar 4.bölümde gördüğümüz üzere ve bu durum hala devam etmekte. Ama henüz ikisi de beladan tam olarak kurtulmuş değil. Dean Kabil'in Mührü'nden henüz kurtulmadı, bu Sam'i nasıl etkileyecek o da meçhul."

Ama Dean'in "Samulet"i Impala'nın aynasına takması bize biraz umut verdi. Kardeşler birlikte olduğu sürece, atlatamayacakları şey yoktur.

Supernatural 19 Kasım’da 6.bölümüyle kaldığı yerden devam edecek.

Kaynak
YORUMLAR
desaa
Bu kolye sürekli dean'in boynundaydı neden bu kadar değer verdiğinide 3.sezonda öğrenmiştik zira kolye dean'e sam'in yılbaşı hediyesiydi ama 5.sezonda dean kolyeyi çöp kutusuna atmıştı manevi değeri olduğundan bu durumu yadırgamıştım bir nevi sam&dean ilişkisinin somut haliydi o yüzden kolyenin dönmesini istemiştim:)
desaa 153 YIL ÖNCE3YANITLA
keremup
Sonunda tahmin etmiştim zaten geri döneceğini Emoji
keremup 113 YIL ÖNCE1YANITLA
zalex
chuck'ı çoook severim..dönerse çok sevinirim. ama tanrı veya elçi olarak değil. chuck yazar olarak gelsin. zaten ölmemişti

benim tanrı rolünde görmek istediğim tek kişi baba winchester ve dizinin bitişinde oda. daha önce değil

elçi olarakta sadece kevın, başkası olmasın lütfen.
zalex 363 YIL ÖNCE1YANITLA
Anarglin
Bence Cas bazı şeyleri bilmiyor, sonuçta Chuck elçiydi, ama Kevin daha çok "okuyucu" modundaydı. Metatron'u hatırla. Sözleri yazan oydu, Kevin'da yazılanları okuyabilen biri. Chuck, kadeşlerin hikayelerini önceden biliyor ve yazıyordu ama Kevin sadece yazılanları okuyordu. O yüzden Cas'in kaçırdığı şeyler var. Cas, Lucifer tarafından öldürüldü, 1dk sonra geri geldi, Cas kenini gölde öldürdü, geri geldi. Cas cennette binlercesini öldürdü, problem olmadı. Peki Castiel kim? Sıradan bir melek değil, 4 büyük melekten biri değil. Michael kafeste kaldı. Gabriel'i Lucifer öldürdü (ki inanmıyorum, Cas gibi sonradan gelebilir sonuçta 4 büyükten biri). Diğer iki büyük meleği henüz görmedik.

Kişisel beklentim (senaryom); Chuck tanrı. Cas torpilli yani terfi alacak bir melek. Aynı zamanda kardeşlerin koruyucusu. Kaburgalara mührü de o kazıdı. Kardeşlerin kaderi, insanlığın yaratılışına denk geliyor, çünkü Lucifer Sam'in bedenini almaya çalışırken Michael'de Dean'in bedenini almak istiyordu hatırlayın. Yani varoluştaki kavga tekrar olacaktı. Bu kaderdi. Şimdi; Michael kafeste, dolayısıyla en büyük melek ortada yok, biri öldü, diğer ikisi görünmedi henüz. Cas burda başmelek olacak.

Eğer Chuck tanrıysa başı belada. Atlılardan "Ölüm" - "The Dead" "--Tüm bunla bittiğinde tanrıyı da öldürücem, ben ondan önce vardım" demişti.

Hep kafama takılanlardan biri de; Lucifer, Gabriel'i öldürdü, bilinen tüm tanrıları öldürdü (konseyde), Cas'i öldürdü ama sadece Cas geri geldi.
Castiel tanrıyı aramaya çıktığında Dean'in kolyesini aldı, bir nevi tanrı dedektörü. Ya bulduysa?

Ayrıca Kevin öldü, yeni elçi kim? Castiel "tüm elçilerin isimleri başından beri aklıma kazanmıştı" demişti, o zaman yeni elçiyi biliyor. Peki bütün bunları sadece Castiel mi biliyor? Bence evet. Yani Cas kesinlikle torpilli.

Not: Sam kafese düştüğünde, onu kafesten Crowley çıkadı. "Cehennemin Kralı olunca bazı şeyler yapabiliyorsunuz, arka kapıdan girebilmek mesela" demişti. Crowley yapabiliyorsa Lucifer, Michael nasıl yapmıyor? Ya da ikisi de kafeste değil mi? Kafeste değillerse nerdeler? Tanrı'nın yanında olabilirler mi? Lucifer babasını seviyor, o insanları sevmiyor. İki kardeş, babalarının yanında uslu uslu oturuyor olabilirler mi?Bu yazılarda biçimlendirilen hikayenin gidişatı tamamen hayal ürünümdür Emoji Bu denli işlenir mi konular bilinmez tabi ama bu hikayeleri derinlemesine işlemelerini isterdim. Yani bi 30. Sezonu görsek sorun olmaz bence Emoji
Anarglin 23 YIL ÖNCE1YANITLA
LostDemon
Chuck, Tanrı olursa saçma olur bence. Ama Supernatural' dan herşeyi beklerim...
LostDemon 63 YIL ÖNCE1YANITLA
deadpool
bence chuck ın tanrı olmasının saçma olması söz konusu değil çünkü 5. sezon un finalinde chuck kayboluyordu hatırlarsan bence chuck tanrı
deadpool 23 YIL ÖNCE0YANITLA
MicHael#
Chuck ın Tanrı olması beni şaşırtmaz ama olmaması da şaşırtmaz . Yalnız eğer olacaksa konuyu iyi bir şekilde bağlamaları gerekir .
Tabii flashbackler ile daha da aydınlanırız Emoji
MicHael# 583 YIL ÖNCE0YANITLA
Hunt_girl
Bence Chuck'ın Tanrı olması mantıklı. Ama bilemiyorum... Yani şimdi hayranlar tarafından her yerde söyleniyor bu. Bundan sonra senaristlerin böyle bir şey yapcaklarını sanmıyorum.
Hunt_girl 63 YIL ÖNCE0YANITLA
DMSilence
Ben senaryo devam ettirme oyununda chuck bin döneceğini yazmistim
DMSilence 23 YIL ÖNCE0YANITLA
jensen.
Ya anlamadığım veya kaçırdığım yer şu,Dean hangi bölüm Samulet'i attı ve neden!?:-
jensen. 53 YIL ÖNCE0YANITLA
DeanSamW
Ortadan kaybolduğundan beri adını sayıkladığım isim geri döndü sonunda ya ölsem de gam yemem. Göründüğü an attığım çığlığın haddi hesabı yok Emoji Gözlerime inanamadım etrafıma vurmaya başladım o derece akdksf
DeanSamW 103 YIL ÖNCE0YANITLA
Seno
çok mükemmeldiiii bölüm sonuuu☺☺
Seno 63 YIL ÖNCE0YANITLA
Lucitiel
Müzikal bölüme damgasını vurdu bizim güzel gözlü oyuncumuz.Chuck ister Tanrı olsun ister yazar bu diziye çok şey kattı. Şekli şemali ile değil tavrı ve tarzı ile ilgileniyorum. Önemli olan dönmesi benim için.
Lucitiel 693 YIL ÖNCE0YANITLA
trkrsnl84
200.bölümden önce herkes : Chuck kesin tanrı
200.bölümden sonra herkes : Chuck tanrı olabilir de olmayabilir de Emoji

Haksız mıyım
trkrsnl84 23 YIL ÖNCE0YANITLA
Loreenaxx
bence chuck tanrı olsaydı fen olmazdı ama bütün hayranlar böyle düşündüğü için yapmayabilirler bence lkdfsf
Loreenaxx 83 YIL ÖNCE0YANITLA
fcass1
Tanrının istediği kadar elçisi olabilir ilk söyleyeceğim şey. İkincisi Chuck'ın görevi Sam ve Dean'in hayatını yazmaktı. Kevin'in ise Tabletleri okumaktı yani ikisi arasında fark var.
fcass1 112 YIL ÖNCE0YANITLA
Tahmasp
sezon fınalı olcak chuck halen daha piyasada yok ne alaka yaa
Tahmasp 202 YIL ÖNCE0YANITLA
rzk
Biliyodum inkar edilsede o tanrı:)
rzk 23 YIL ÖNCE0YANITLA
decanus
chuck tanrı olsaydı amulet hala deandeyken chuckla dean görüştüğünde amulet parlardı bn sanmıyom chuckın tanrı oldunu olmasında zaten Emoji
decanus 73 YIL ÖNCE0YANITLA
esther
valla bencede chuck tanrı yanin olmaması saçmalık
esther 53 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle