KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Üniversite Sözlük

Flame Seviye 59

SERBEST KÜRSÜ

4 yıl önce - 5B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Flame
Rica ederim diyetisyenlikte pek olduğunu sanmıyorum ha üniversitenin itibarından dolayı seninde biraz daha itibarın olabilir o kadar. Zaten üniversitede alım sıralamalarına baktığında neredeyse hepsi hemen hemen birbirine yakın sıralamalarla almışlar.
Flame 594 YIL ÖNCE2YANITLA
CupCake
Hukuk fakültesi hakkında bilgin varsa bekleriz. Emoji
CupCake 804 YIL ÖNCE2YANITLA
Flame
Bizim üniversitenin (gazi) hukuk fakültesi beşevlerde. Zaten orası öğrenci semti Emoji . Ama tabiki de en iyisi Ankara üniversitesinde. Ha şunu soracak olursan ne kadar iyi nereden biliyorsun açıkçası üniversiteler arasında hukuk eğitimi arasında çok uç noktalar yok bildiğim kadarıyla ama hakim,savcı v.s. olmak istiyorsan Ankara(daha çok) ve İstanbul üniversitesindeki elemanlar dolduruyormuş. Birde onun için sağlam bir torpilin olması lazım özellikle siyasi anlamda. Tabi gelecekte siyasi anlamda ne olur bilinmez. Pek sağlıklı yanıtlayamadım eğer içimizden bu alanın içinde ya da yakınında olan varsa çok daha iyi aydınlatabilirse çok iyi olur Emoji .
Ha birde üniversitemin bölümleri ile ilgili bilgilendirme sayfasını ziyaret etmek isteyen arkadaşlar varsa buraya tıklasın.
Flame 594 YIL ÖNCE2YANITLA
Spn1905
Emoji yok o değil bence çünki maşın araba demek
Spn1905 904 YIL ÖNCE2YANITLA
Flame
google translate işte Emoji ama o sektöre girmek istediğimde o da olur Emoji .
Flame 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Spn1905
Tamamdır buldum Emoji Texnoloji Avadanlıqlar Mühəndisliyi
Spn1905 904 YIL ÖNCE1YANITLA
Dr.Owl
Diyetisyenlik bölümü hakkında düşünceleriniz neler? Üniversite olarak bu bölüm için nereyi önerirsiniz? Emoji
Dr.Owl 554 YIL ÖNCE1YANITLA
Flame
Texnoloji Avadanlıqlar Mühəndisliyi demek ha çok iyiymiş Emoji not ettim ben bunu bir kenara Emoji .

Benim diyetisyenlik için düşüncelerim evet son zamanlarda ftr ile birlikte aşırı derece tercih edilen ve ihtiyaç duyulan bir meslek grubu. Özellikle insanların çok fazla yapay gıda tercih etmesiyle obezitelikle savaşı başta diyetisyenler çekecektir. Aldıkları maaşta azımsanmayacak bir boyutta. Tabi şu sıralar genelde devlet bünyesinde çalışıyorlar. KPSS de alım için puanlarıda oldukça düşük. Üniversite tercihinde de bence öncelik LYS puanına göre alım yapan üniversiteleri seçmen. Zaten hepsinin eğitimi birbirine çok yakın olduğu için onda pek sıkıntı olmaz. Şöyle de bir durum var ama mesleki anlamda yüksek noktalara gelmek istiyorum diyorsanız (akademik boyutta değil) bu meslekte pek fazla yükselebileceğiniz nokta yoktur. Benim diyebileceklerim bunlar daha farklı yorumu olan arkadaş varsa özellikle bu bölümde olan ya da olmuş varsa bizi aydınlatmasını bekleriz.

Gelelim Kara Harp Okuluna. Buraya girdiğinizde direkt sizi komando subayı olarak eğitmiyorlar tabi. Buranın içerisinde de kısımları var piyade,tankçı,kara havacılık,elektrik,bilgisayar,inşaat gibi. Sanırım bunları tercih edip ona göre eğitim veriyorlardı. Tabi gel gelelim zorluğuna. Bir erkek için ne kadar zorsa bir kadın için daha zor bir eğitim var burada. Ona göre çok iyi düşünülüp seçilmesi gerekir bence. Mezun olduğunuzda iş bulma sıkıntısı olmayan tek meslek.Ayrıca devlet asker ve asker ailelerine bir çok güzel şeyde sağlıyor. Lojman(kira),askeri kamplar(tatil için),orduevleri vs. Hatta başta kurmaylık sınavına da girdiyseniz geleceğin generalleri bile olabilirsiniz.Benden bu kadar Emoji .
Flame 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Pskptk
Teşekkür ederim Emoji ama isteyen bir kadın için zor olmaz bu konunun altını çizerim
Pskptk 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Pskptk
Hiçte bile neden kadınlar için neden zor olsun ki bence zor olmaz buna eminim
Pskptk 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Flame
Cinsiyet ayrımı yapmak gibi bir amacım yok ama bedensel performansın sınırlarını zorlayacak durumların olmasını da göz ardı etmemeliyiz. Kadınların yaradılışına göre de erkeklere göre bedensel performansları daha düşüktür. Bu gerçeği de unutmamak lazım. Tabi bazı kadınlar bazı erkeklere göre daha dayanıklı olabiliyor o da ayrı bir durum Emoji . Ne deyim hayırlısı artık Emoji .
Flame 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Pskptk
Bu konuda haklısın ama kadınlarda zorlanmadan yapabilir.
Pskptk 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Flame
Tabi olabilir ama zorluk herkes için vardır. Neyse konuyu çok saptırmayalım Emoji .
Flame 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Pskptk
Bencede saptırmayalım.
Pskptk 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Dr.Owl
Teşekkür ederim yalnız bir şey daha sorcam, mishal marmara da diyetisyenlik okuyan bir öğrenci ile mersin uni de okuyan öğrenci arasında mesleğe geçiş sırasında bir fark oluyor mu?
Dr.Owl 554 YIL ÖNCE1YANITLA
Pskptk
Ben kara harp okulları ile ilgili bilgi alabilir miyim acaba Emoji bir şansımı denemek istedim.
Pskptk 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Spn1905
Pek işeyarayacağımı sanmıyorum ama, burdaki universitelerle ilgilenen varsa sorabilir Emoji
Spn1905 904 YIL ÖNCE1YANITLA
Demonn
Çok güzel olmuş yararlı olacağını düşünüyorum Emoji Bende üniversiteye hazırlanıyorum madem büyüklerimiz tarafından böyle güzel bir konu açılmış bizde bir soru soralım öyleyse Emoji Ben çok merak ediyorum üniversitede sınıflar nasıl oluyor ? Hani normal lise sınıfı gibi 30-400 kişi mi ? yoksa şu 100 ü geçen cinsten mi ? Bunlar nasıl ayarlanıyor ? Cevabını merakla bekliyorum Emoji
Demonn 254 YIL ÖNCE1YANITLA
Flame
Spn1905 bura dediğin neresi ? Emoji
Demonn sana gelirsek öncelikle teşekkür ederim ve sana başarıla dilerim şimdiden Emoji . Soruna gelirsek hoca hangi sınıfta ders işlemek istiyorsa sınıf kapasitesine göre öğrenci sayısı belirlenir ya da hoca belirler. O birazda artık şansına diyorum misal hocan amfide ders anlatırsa minimum 150 kişiyle aynı sınıfı paylaşıyor olacaksın Emoji .
Flame 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Flame
Aaa harbiden mi çok iyi bence arkadaşlarımızın ilgisini çekebilir ve bilgi verebilirsen çokta güzel olur Emoji .
Flame 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Daha fazla yükle