KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

TVLine - Robert Singer (2013)

lovestar Seviye 8

HABERLER & RÖPORTAJLAR

4 yıl önce - 2B okunma


SPOİLER ALARMI: DİKKAT! EĞER 8.SEZON 12. BÖLÜM OLAN “AS TIME GOES BY”I İZLEMEDİYSENİZ BU YAZIYI OKUMAYIN!
Supernatural’ın son bölümünde hikayenin gidişatı açısından oldukça enteresan gelişmeler yaşanmaya başladı ve bu hafta yönetmen Robert Singer, Henry Winchester’ın “Harflerin Adamı” grubuna mensup olarak diziye katılması hakkında konuştu.
Yazıda üzerinde durulan konulardan biri de Castiel, Benny ve Amelia’nın ve belki de Jeffrey Dean Morgan’ın diziye dönüşü hakkındaydı ve tabi ki bu yaratıcı ekibin Supernatural’ın 9.sezonu garantilemesi konusunda neler hissettiğiyle ilgili olarak da bazı muhabirler bilgi edinmeye çalıştı.

Soru: Varsayalım bölüm sonunda Sam ve Dean derhal kutucuğun içinde saklanan mekana gidecek, gelecek bölümlerde bunu görebilecek miyiz?
Singer: A, evet oranın gelecek bölümde ortaya çıkacağını zannediyorum. Gerçekten harika bir ortam. Gizemlerle dolu, ilerde bizimkilerin bodrum katı olacağa benziyor. Bu konuda gerçekten heyecanlıyız. Sekiz senelik evsizlikten sonra, burada gerçekten zaman geçirmeye başlayacaklar. Bence, çocuklar buraya gerçekten gömülecekler( burada yaşacaklar). Cidden çok havalı.

Soru: Sizce ne tür hikayelerin kapısı aralanıyor?
Yani bu Harflerin Adamları olayı bizim için yeni bir başlangıcın sinyali oluyor. Yani bu sanki John’un defterindeki bilgilerin 100 katı gibi bir şey. Çocuklar oraya gittiklerinde kendileri için ilginç gelebilecek bütün bilgilere sahip olacaklar. Sam deseniz büyük bir şaşkınlık içinde yüzüyor, Dean ise bir odası olduğu için mutlu ve duvarlarına posterle asıyor ve Sam’e şöyle diyor: Sende böyle şeyler yapmak istersen benim için sorun yok ama ben bunu buraya kazıyacağım.

Soru: Henry ve oğlu John arasında ne gibi farklılıklar var bize söyleyebilir misin?
John, babasız büyümesi konusunda bir çok teori üretmişti. Bunların başında da şanssız olduğu düşüncesi vardı. Neticede, babasına karşı hakettiğini düşündüğü için büyük bir kin beslemişti. Şimdi biz geçmişe baktığımızda, babalığın nasıl olacağı konusunu merak ediyoruz ki bölüm sonunda sanırım çocuklar bunu soracak. Biz diğer tarafta ailenin ne yaptığını uzun süredir görüyoruz, halka tamamlanıyor gibi. Aynı zamanda bilmiyorum, çocuklar Cupid bölümünde hatırlayacaklar mı, Cupid’e bu iki insanın bir araya getirmenin kimin emri olduğu sorulmuştu. Bundan sonra şimdi biz John ile babasının arasındaki ilişkinin nasıl geliştiğini görebiliyoruz. Bu farklı olmalıydı. O Harflerin adamı olması gerektiğini düşünüyordu fakat avcı olma yoluna girdi.

Soru: Winchester mitolojisinde beklemediğiniz değişiklikler oldu mu? Yeni kapılar açıldı mı?
Elimizdeki malzemeleri mümkün olduğunca kullanmaya çalışıyoruz. Daha önceden bitirdiğimiz hikayelere dönmek ve hikayelerin arka planlarındaki ilginçliklerden bahsetme niyetindeyiz. Adam’a ( Glass) kadar öteki tarafta Anneanne ve dede Winchester’a ne olduğu tam olarak açıklamamıştık. Fakat bize Cupid, John ve Marry’in birleşmesinin cennetin öncelikleri arasında olduğunu söylemişti. Böylelikle bu halkayı çok sevimli bir şekilde tamamlamış olduk. Bundan sonraki haftalar da, evet, yeni bir açılışa daha şahit olacaksınız.

Soru: Kutunun saklanması ve ondan uzaklaşılması ile ilgili kaç tane fikir var? Sanıyoruz ki, tabletleri bulamamak ve tam anlamıyla çözememek daha iyi olacak?
Siz var ya, daima bizden bir adım öndesiniz dimi? ( Gülüyor) Bütün bu oyunlar tabletin içinde. Eğer Crowley, melek tabletini ele geçirirse ve bir şekilde onu çözmeyi başarırsa bu kötü şeylerin başlangıcı olabilir. Harflerin Adamları sığınağında bulunan bilgiler, eğer yanlış ellere geçerse, çocuklara karşı oldukça güçlü bir silaha dönüşebilir. Yani, bu olay gizli kalmalı ve sığınak yakından korunmalı. Önümüzdeki sene bu sığınak ile ilgili dramatik dönüşler yapacağımız konusunda ümitliyim, çünkü burası oldukça mühim bir yer.

Soru: Diğer üyeler gerçekten orada mıydı?
Hayır, hepsi öldü. Harflerin adamlarının hepsi öldü, biri de evinde yaşam savaşı veriyor. Daha fazlası yok. Küçük bir spoiler! Bozulmamış yere gittiklerinde, herşey ilk halinde nasılsa orada o şekilde mühürlü. Yani demek istediğim orası gerçekten muntazam, düzenli. Birinin oradan hızla çıktığına dair tek işaret, tamamlanmamış bir satranç oyunu ile içi tamamıyla izmaritle dolmuş bir kül tablası.

Soru: Henry kanunları ve soyları hakkında epey konuştu. Bunun üzerine Dean ve Sam soyları hakkında düşünmeye başladılar mı? Yani, onları öldüğünde bu işi kimin devam ettireceği ile ilgili?
Bu ilginç bir soru oldu. Çocukların bunu düşündüklerini pek sanmıyorum. Yani, belki Sam, Amelia’dan bir sene evvel trajik bir şekilde ayrılmadan önce düşünmüştü ama ben tamamıyla ehlileştirmiş bir şekilde bunu ne Dean’in ne de Sam’in düşündüğünü sanmam.

Soru: Sezonun ilk bölümlerinden bazı karakterleri, ne bileyim mesela Amelia’yı, Benny’i, Kevin’ı yeniden görecek miyiz?
Kevin, Benny ve Castiel dönecek, Amelia belki döner belki dönmez ama şuna oldukça eminim ki, her sezon bütün sezonu sorularla doldurmayı ve bu soruları cevaplandırmayı, bazılarının cevabını da diğer sezona aktarmayı seviyoruz. Neticede, bütün karakterlere dönüş yapacağımızı sanıyorum. Patronlarımdan biri, yeniden dönüş yapmayacağın karakteri yaratma demişti.

Gelecek sezon için gerçekten garantide hissediyor musunuz?
Bu konularda kendimi hiçbir zaman güvende hissetmem. Hatırlıyorum da birkaç sene önce bir Show çektim ve bir şirket beni başından savdı. Sonradan New York ‘ta birileriyle tanıştım ve onlarda projeyi sıkıcı buldu. Bu yüzden iptal edildi. Bence bu sene iyi iş çıkardık. Bence çok yaratıcı olmakta. Bence bu ağ mutlu insanlarla daha da genişleyecek. Eğer bahisçi olsaydım, geri döneceğimize konusunda bahse girerdim.

Geçen hafta itibariyle kardeşler arasında çok hassas bir ateşkes oldu gibi. Ne dersiniz çocuklar arasındaki çatışma izlediğimiz sahnelerde mi kaldı yoksa içten içe hala kavga var mı?
Bence hassas bir ateşkes denemez. Bence… İlerleyen bölümlerde ikisi arasındaki çatışmanın istemsiz olarak devam edeceğini göreceğiz. Yani “Sence bunu yapmayı istiyor muyum?” ya da “Cehennemin kapısını kapatma planımın arkasındaki ne biliyor musun?” gibi sorular. Bu yeni bir çatışma. Daha fazlasını söyleyemeyeceğim ama, çatışma onların arasında her zaman var olacak.

Ben Dean’in Henry’ye olan kindarlığı hakkında soru soracağım. Neticede, ailesinden kalma tek kişi o, bunu o da düşünüyor. Bu bakımdan diğer taraftaki ailesi hakkında birtakım kötü düşünceleri nasıl olabiliyor? Onun bu tereddüttü acaba yeniden birine güvenebilmekle mi alakalı?
Ben sadece iki kötü şeye bağlı olacağını sanmıyorum, hayır. Bence o aile ilişkileri konusunda çok itaatkâr. Dean’in belki de Sam ve John arasındaki ilişki konusunda kafası karışık. Bu çok anlaşılabilir bir durum. Neticede Sam ” Ben bu işi yapmak istemiyorum, ben koleje gitmek istiyorum” demişti. Bu pek işe yaramamıştı ve tüm bunlar unutulmuştu. Dean, bence babası konusunda karmakarışık hislere sahip. Bir taraftan Dean dizi boyunca John’a karşı tutarlıydı ve babasını her zaman korudu. Babası sonunda onun için kendini kurban etti. Bu konuda Sam’den farklı olarak kişisel bir şey taşıyor. Sizin göreceğiniz işte bunun yansımasının bir parçası.

Çocuklar Henry geri dönse bile onu hayatta tutmayı düşündüler mi ya da ölümcül bir son daima onun için var mıydı?
Hayır, bence biz onu yakınlaştırmak istedik , bunun bir kısmı çok hoştu. Hem acı hem de hoş bir an. Asla bilmedikleri büyükbabalarıyla bağlantı kurdular. Biz her zaman onları yakın tutmaya çalışacağız. Sanırım buna devam edeceğiz. Samuel’in planı olduğu kadar uzun bir dönemi içermeyecek kadar olsa da.

Evet, şu anda Winchester lar ile ilgili kurtlarınızı dökmeye başladığınıza göre diğer taraftan aile üyelerini yeniden getirmek gibi bir planınız var mı? Campbell lar gibi?

Şu anda öyle bir düşünce yok. Fakat her yıl git gide bu durumu azaltıyor. Sezonun başında genel olarak bahsedilse de sezonun temasının ne olacağına da bağlı bir durum. Bazen nerede bitireceğimizi bilemiyoruz, bazen de nasıl bitireceğimizi bilemiyoruz. Oda da neler konuşulup, tartışalacağına bağlı bir durum. Yani temelde şunu demek istiyorum, her zamanki olağan bir durum ister Eric olsun ister Sera ve şu andaki gibi ister Jeremy, ikimizden biri bir odada bir hafta boyunca ne anlatacağımızı konuların ne olacağını oldukça rahat bir şekilde konuşuruz. Ondan sonra biz ve geri kalan senaristler boşlukların içini doldurmaya başlarız. Fakat bunu yapmak istiyoruz gibi hissediyorum, dediğim gibi bu sezon çok yakın fakat yeni sezonda yeni konular işlenebilir.

Odadaki bilgilerin çok değerli olduğu aşikar. Bu bilgilerin diğer avcılarla paylaşılma olanağı var mı? Mesela Garth gibi?

Bence bilmek zorunda olduğu için paylaşılabilir. Diğer avcıları oraya getireceklerini sanmıyorum. Garth oraya gelip de kristal küreyi kırmazsa şaşarım. 
Castiel’in dönüşü konusunda neler söyleyebilirsin?
Tablet hikayesinde çok önemli bir yeri var. Kısmen Castiel, arkadaşları tarafından kişisel bir deneye tabi tutulma yoluyla görünecek. Hem Naomi hem de Crowley onunla mutsuz. Şu anda kafası karışık bir melek o.

İki hafta önce bir melek tableti de olduğunu öğrendik. Yeni tabletlerle karşılaşma ihtimalimiz de var mı?
Bu sene yok. Neticede elimizin altında üç tablet var: Leviathanlar, Melekler ve Şeytanlar tableti.

Gerçekten merak ediyoruz, sığınakta çekim yapmak zor olmayacak mı neticede sağlam bir set ortamı gerekli, her hafta bu süper gizli, süper tehlikeli sığınağı nereye kuracaksınız? Nasıl olacak bu iş?
Evet, bunu söylemeyeceğiz. Bunu saklamak gerçekten çok zor oluyor. Biliyorsunuz kısmen, anlaşılamaz bir durum. Rufus’un kabinini hazırlamadan önce, ki buna önceden sahiptik, sadece kendimiz için değil, setin görüntüleri yakalaması için de gerekliydi. Çocukların gerçekten havadar bir yere ihtiyaçları vardı. Diğer set o kadar büyük değil, bu seti görseydiniz, etrafında bir çok odası var ve çevresinde gerçekten havalı şeyler var. Adam( Glass) hemen duruma el koydu ve setle ilgilendi. Gerçekten çok pahalı bir mekan ama tekrar kullanacağız.

Dizide kadın oyuncuları kalıcı olarak göremiyoruz, yakın zamanlarda diziye kalıcı bir kadın oyuncu getirme gibi bir düşünceniz var mı?

Felicia Day, yeni bölümlerde görünecek. Onu seviyoruz fakat onun bu üçüncü dönüşünün son olacağını sanmıyorum. Bir kedi kadına sahip olmamız gerektiğini sanmıyorum. Kısa dönüşler, fanların özellikle sevdiği bir şey değil. Neticede deniyoruz, kişisel fikrim Amelia’nın harika bir karakter olduğu.

Bu açıdan Sam’in bilinmeyen bir yönü göründü. Liane gerçekten olağanüstü bir iş çıkardı. Bak, işin çekici kısmı son sandalyede oturuyor.
Felicia’nın bölümüyle ilgili bir şey söyleyebilir misiniz?
Yeni bir şey mi geliyor? Bildiğimiz kadarıyla evet, takıma geri döneceğini söyleyebilirim ama daha fazlasını söylemem.

Benny’i yeniden göreceğimizi söylediniz. Bu konu hakkında bir şeyler söyleyebilir misiniz? Yakın zamanlarda görebilecek miyiz mesela Benny’i?
Benny, gerçekten kan arzusunu bastırma konusunda kendisiyle büyük bir savaş içerisinde. Dean’in onunla bağlantısını kesmesinin zor olacağını düşünüyorum. Bu fikri tamamıyla açıklayacağımızı sanıyorum. Fakat bu işin nasıl sonlanacağını tam olarak kestiremiyorum. Bilirsin, sadece telefon konuşmasıyla bitecek dramatik bir şey olmayabilir.

Sam ve Dean’in Flashback sahneleri tamamıyla bitti mi?
Evet.

Siz çocuklar Amelia meselesini tam olarak kapattınız mı? Siz geri gelebilme ihtimalinden bahsettiniz ama onun hikayesi tamamen bitmedi mi?
Amelia’nın çok önemli bir karakter olduğunu düşünüyoruz. Onu çok seviyoruz neticede Sam’in hayatını çok önemli bir şekilde tamamlıyor. Dediğim gibi sezon sonu için planlarımız var. Onu geri getirme konusunu konuşacağız. Bu konuda herhangi bir belirsizlik yok.

Sezon sonunda seyirciyi büyük bir merakta bırakacak mısınız?
Buna eminim. Uzun yıllardır bu işe yarıyor.( Güler) Bence hepiniz bunu istiyorsunuz. Bence bir sekiz sezon daha bunu böyle yapabiliriz.

Zaman yolculukları hakkında sizce Dean ne hissediyor?
Zaman yolculuğu berbat adamım, Dean kovboy olduğu ve Eliot Ness ile çalıştığında bunu sevmişti. Bence o şöyle düşünüyor: “Tüm bu şeyler, babamla ilgili olanlar hepsi peşimden gelmek zorunda mıydı? Şimdi gerçekten bu adam hakkından karmakarışık hislere sahibim”. Bu adam diğerleri kadar nazik değil. Diğerlerine genellikle ılımlı yaklaşıyordu ama o zamanlar geri dönmek ve bazı şeyleri düzeltmek arzusu vardı ama şimdi sorsanız, Dean için zaman yolculukları hiç eğlenceli değil.

Yeni sette Sam ve Dean arabalarını nerede saklıyorlar?
Bak bu iyi bir soru oldu. Neticede daha önce bir Batman yuvaları yoktu. Bunu ayarlayacağız.

Sam’in sezon boyunca fikirleri konusunda tereddütleri vardı ama son bölümlerde artık o Kaderi konusunda ve neden gerekli olduğu konusunda net fikirlere sahip diyebiliriz. Yaptıklarının gerekli olduğu konusunda neden son zamanda katılaştı?
Bence bu olayda Cehennem kapılarını kapatma fikri etkili oldu. İntikam onu gerçekten motive etti. Neticede annesini, arkadaşlarını tanıdığı herkesi bu yüzünden kaybetti. Bence Sam’in aklında hala geçmişten kalma olaylar var ve bunları çözdükten sonra normal hayatına dönebilecek. Karakterler arasındaki ayrımda Sam’in gördüğü rüyaların etkisi olduğunu düşünüyorum. Belki Dean tüm bunları alaşağı ederek, birazcık huzur getirebilir ve sanırım bununla ilgisi hiçbir şey söyleyemem.

Fakat Dean avlanma konusunda hala oldukça kararlı..

Evet, Dean özellikle bu işi bırakmak isteyebilir, öylece bırakıp tekrar bir şeyler avlamak isteyebilir.

Mitolojik bakış açısı Winchester hakkında bildiklerimizi değiştirdi. Sanırım bu mitoloji işinin devam edeceğini hayranlara söyleyebilirsin. Vazgeçeceğin başka bir şey var mıydı?
Yok, aslında hayır. Yani aslında biz hikaye bizi nereye götürürse oraya gidiyoruz. Yeni şeyler denemekten korkmuyoruz. Mitolojiden gurur duyuyoruz, hikaye gerçekten delip geçti diye bu konu hakkında devamlılığı keyfiyete bırakmıyoruz. Hikayeleri her zaman yenilemeyi tercih ediyoruz. Yeni şeyler oluyoruz, yeniliklere kapı açıyoruz. Mesela ,”larp and the real girl” bölümü gerçekten çizgi film gibiydi ve bunu neden bitirmek istediğimize gelince, bu konu hakkında şüphelerim vardı. Odadakiler ile görüştüm. Jeremy ve Guy, bunu iyi buldu ama ben “Gerçekten mi?” diye sordum ve gerçekten de iyi bir bölüm olduğuna karar verdim bunu izleyince daha iyi göreceksiniz. Günden güne daha iyi olduğumu hissediyorum.

Görünüşe göre Henry’i iyi bir adam yapmak istediniz. Yani bence, süt almaya gidiyorum diye evden çıkıp başka kadınlara giden biri de olabilirdi..
Bu konuda gerçekten çok rahatım. Yani söylediğim gibi bu konu hakkında fikirlerimiz çocukların dedeleriyle tanıştığı zaman oluştu. Bütün bu olaylardan sonra John ile konuşsanız şöyle diyebilirdi. “ Olan oldu ama bu aile işini devam ettirmeyi olayı bence doğru değil”. Bu kadar hikayenin altında aslında çocukların bu konu hakkında ne hissettiği, ilişkilerin nelerden etkilendiği meselesi yatıyor. Hikayelerin altında her zaman buradaki duygunun ne olduğu tartışılıyor. Bence bu dizi gerçekten duygusal.

Bir saniye, Sam’in kanunları hakkında saçmaladığı kısımlarda görünüyor ki, Sam herşeyi deneme çabasında. Dean ile nerede ayrılacaklar?
Yani şimdi Dean ile Sam’i karşılaştıracak olursanız, Sam daha zeki ama Dean’de daha güçlü. Hangi bölümde hatırlayamıyorum. Sam Dean’e, “Gerçekten iyi bir avcısın, babamdan bile, bunu görebiliyorum” demişti. Yani işte Dean bu. Duygusal konularda Sam’in biraz daha katalizör görevi gördüğünü söyleyebilirim. Neticede karakterler gelişiyor. Dean daha çok hareket adamı. Olay üzerinde öğrenmeyi seviyor. “Hadi gidip bulalım” onun cümlelerinden.

Bütün sezon boyunca Sam ve Dean arasında ürkütücü şeyler hakkında sürtüşme yaşandığını gördük. Yazarların odasındaki bakışa göre bu nasıl çözülür? Ufukta duygusal bir konuşma var mı?

Evet, bir duygusal konuşma görünüyor(güler). Gelecek hafta bununla ilgili bölümler başlayacak ve yılın sonuna dek devam edecek.

Zannediyoruz ki büyükanne normal bir insandı yoksa onunda sakladığı gizli hikayeleri var mıydı?
Bilmem.Belki 10. Yılda da onunla tanışırız.

Jeffrey Dean Morgan’ın geri gelme ihtimali var mı? Büyülü şehir ile çok meşgul olduğunu biliyorum ama.
Biliyorsun, bununla ilgili konuşma şansı yakaladık ama, gerçekten ona ulaşamadık. Tanrı bilir, gerçekten onu güzel yolcu ettik ama.

Robert Singer’ın görüşleri hakkında siz neler düşüyorsunuz? Siz de Benny ve Castiel’in dönüşünü dört gözle bekliyor musunuz?


Çevirmen: Lovestar ( Ömrümü yedi bu çeviri Emoji )
YORUMLAR
Derya
Çeviri için teşekkürler Emoji baya uğraşmışsın
Derya 94 YIL ÖNCE0YANITLA
Poned.
Ellerine sağlık Emoji
Poned. 324 YIL ÖNCE0YANITLA
Gülay_J
Aynen Amelia'yı ben de hiç sevmiyorum ya. Isınamadım. Hiç de harika karakter değil. Sonracıma Charlieeee kesinlikle geri gelmeli. Asıl harika olan karakter o bence. Ve evet Benny dönebilir ama ortalık da karışacak gibi Sam açısından bakınca. Castiel kesinlikle gelmeli. Onun da sorunları çözülmeli. Şayet düşünürsek Benny gelse Amelia gelse Cass de gelse ortalık savaş alanı resmen. Emoji Ve bence Henry de John da geri dönüp karşılaşmalılar. Emoji

Ve ellerine sağlık çeviri için çok güzel olmuş. Emoji
Gülay_J 644 YIL ÖNCE0YANITLA
Marla
Çeviri için çok çok teşekkürler Emoji Bir çok konuya açıklık gelmiş, sevindirici ve üzücü yerleri yok değil. Amelia geri dönmese keşke bir bölüm daha katlanabilir miyim bilmiyorum .
Marla 364 YIL ÖNCE0YANITLA
J2castiel
Çeviri için teşekkürler
J2castiel 294 YIL ÖNCE0YANITLA
Poned.
Çok teşekkürler çeviri için Emoji
Poned. 324 YIL ÖNCE0YANITLA
Gizem
Bu güzel röportajı çevirdiğin için çok teşekkürler, eline sağlık! Emoji
Benny'nin dönmesini ben de bekliyorum, zaten söylenildiği gibi telefonda bitecek bir arkadaşlık değildi, hem yardım da etsin kardeşlere Emoji
Cas'in kafasının karışıklığı geçsin artık, mutlu görmek istiyorum onu Emoji umarım bir sonraki sezonda eski haline döner ve güldürür bizi Emoji
Gizem 944 YIL ÖNCE0YANITLA
lovestar
Rica ederim, görevimiz Emoji
lovestar 84 YIL ÖNCE0YANITLA
ErdiDSC
Adamımız akılda kalan soruların büyük bir kısmına açıkık getirmiş, çeviri için çok teşekkürler! Emeğine sağlık Emoji
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE0YANITLA
lovestar
Çeviri okuyup da elini sağlık sözcüğünü kullanan herkese sonsuz teşekkürler.. Diğerlerinin bunu sözlü olarak dile getirdiklerini var sayıyorum Emoji
lovestar 84 YIL ÖNCE0YANITLA
Reverie
çeviri için teşekkürler Emoji Bayağı uğraşılmış Emoji
Reverie 334 YIL ÖNCE0YANITLA
Cemre
çeviri için teşekkürler Emoji zalex'e katılıyorum artık Dean in de yanlış yaptığını göstermeliler hep sam hep sam olmuyor soğuttular çocuktan iyice Emoji Benny konusunu gelince ben o karakteri çok sevmiştim Dean ile aralarındaki bağda çok güzeldi umarım kötü bir karaktere dönüşmez çünkü gidişatı öyle gözüküyor Emoji eh haksızda sayılmaz hani bir telefonla harcadı adamı Emoji
Cemre 24 YIL ÖNCE0YANITLA
lovestar
Ben teşekkür ederim. Emoji
lovestar 84 YIL ÖNCE0YANITLA
zalex
Vavvvv, harika bir çeviri, müthiş bir emek ve zaman harcanmış. her saniyesi için çoook ama çok teşekkürler, elinize emeğinize sağlık herşeyden önce

yalnız singer'da biraz hayal kırıklığına uğrattı beni. ya bu amelianın çok harika bir karakter olduğunu nasıl düşünüyor bu adamlar. sadece burda değil birçok yabancı sitedede (anlayabildiği kadarıyla) ameliadan hiç hoşlanılmadığını gördüm. şu paneller biran önce başlasada adamlarda görse bunu

cass beni zaten ilgilendirmiyor. beny dönse fena olmaz aslında. hep samy hata yapacak değil ya birazda dean'in yanlışlarını izleyelim
(sonuçta beny'den yanlış yapacak dean o zaman nasıl davranacak merak içindeyim)

charlie ve gart harika karekterler, umarım sonuna kadar bizimkilerle kalırlar
zalex 364 YIL ÖNCE0YANITLA
lovestar
Teşekkürler Emoji
lovestar 84 YIL ÖNCE0YANITLA