KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Türkler İslam Mitolojisine Göre Dizi Yapsa Tutar mı?

bozkurt78 Seviye 3

TARTIŞMALAR & TEORİLER

3 yıl önce - 3B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Zafi
Var zaten,
Zafi 293 YIL ÖNCE12YANITLA
Melkor
Şimdi olay bu Supernatural içinde geçerli din den çok kültür, direk din denilse Supernatural bile ayakta kalamazdı. Kültür adı altında çok güzel olur fakat Türkiye de bir dizi çizgisi var ve bu çizgi yıllardır aşılamıyor. Özetle dizi tutmaz.
Melkor 993 YIL ÖNCE4YANITLA
Zafi
Bu dizide de var, cehennemi felan gösterdiler bi keresinde hatta, ama efekt koymayı unutmuşlardı Emoji
Zafi 293 YIL ÖNCE2YANITLA
karaduman
Batı milletleri hariç , diğer milletlerin kendi kültürünü yansıtan hertürlü dizi sadece kendi içinde tutabilir.Örneğin japon,hint,arap dizileri genelde kimseye hoş gelmez onun gibi.Demem o ki ; Böyle bi dizi zaten bizim toplumun dogmalarına ters , Bu beşinci boyutu bile fazlasıyla eleştirmişlerken , zannetmiyorum yani.Ama şuda bi gerçekki ; Türk islam mitolojisinde , fazlasıyla işlenicek güzel konular var.
karaduman 293 YIL ÖNCE1YANITLA
KÖYEKMEĞİ
Develer hendek atlarsa dizi tutar
KÖYEKMEĞİ 443 YIL ÖNCE1YANITLA
Daeva
İslam mitolojisinde bir çok yaratık vardır fakat İslam'da böyle şeyler bir show haline getirilemez Melekleri Şeytanları koyarsan zaten uçarsın hiç bir alimde bunu onaylamaz çünkü İslam'i değerler oyuncak haline getirilemez. Tamam amaç yozlaştırmak değil de bu işin şakası, yüceltmesi olmaz açıkcası.
Daeva 743 YIL ÖNCE1YANITLA
DavyJones
Yobaz olarak nitelendirdiğimiz insanlar 6 yaşında hayatın daha ne olduğunu bilmeyen bir kızı kendi isteği dışında evliliğe mübah gören insanlar, kurtuluş savaşında meclisin cepheye yolladığı askerleri kafirlerin yolundan gidilmez diye geri çeviren insanlar, şapka kanununda gavur işi diye milleti kendi menfaatleri için din duygularını sömüren ve katliamlara sebep olan insanlardır kardeşim. Bu insanlarda İlah sevgisi yoktur kardeşim. Bu insanlar parayı seven, tüm istediği kadınlara sahip olmayı arzulayan ve tüm güçleri elinde bulundurmak isteyen insanlardır. Dinini sevmek, bu konularda haksızlığa karşı gelmek yobazlık değildir. Dini kendi menfaatleri için kullanmak yobazlıktır.
DavyJones 493 YIL ÖNCE1YANITLA
Lucitiel
Öncelikle çok çok güzel bir tartışma konusu olduğunu düşünüyorum. Acem topraklarında olsun gerek Türk topraklarında o kadar hikayeler var ki Şeytan taşlama olsun, Adem ile Havva hikayesi olsun, Yecüc ve Mecüc hikayesi olsun ilk etapta aklıma gelenler bunlar daha neler var neler. Bu konularla ilgili diziler yapılsa da izlesek diyorum.
Lucitiel 693 YIL ÖNCE1YANITLA
talha515
Gurur duyuyorum yobazlık öyle birşeyse Emoji Mantıksızlığın daniskası bu konu fazla uzamaz çıkmaza girer açın iki yünan tanrısı tulkas melkor manwe bunları konuşalım bi lucifer hepsini öldürebilir fakat bir dizide hiçte fena olmazlar Emoji
talha515 93 YIL ÖNCE1YANITLA
ezgiguler
Bu ülkede din çok ciddiye alınıyor . En ufak bir yanlış anlaşılmada cemaat basar stüdyoyu valla .
ezgiguler 63 YIL ÖNCE0YANITLA
Moliarty
Belgesel gibi olur,çünkü herhangi bir kurgu katamazlar,kahramanları ilahlastirilar ,kötüler de çok kötü olmaz, 2. Sezonu göremeden tutmadi bu diye 9. Bölümde filan bi anda yok ediverirler diziyi,ya da muhteşem yuzyilla ayni kaderi paylasir nefret edenleri ve hastasi olanlari gibi tabii o da iyi yapilirsa
Moliarty 973 YIL ÖNCE0YANITLA
myrasjayh
Güzel kurgu yapılabilirse ve olumsuz tepkiler yok edilebilirse neden olmasın. Güzel olabilirdi yani. Belki. Emoji
myrasjayh 183 YIL ÖNCE0YANITLA
bozkurt78
valla hepiniz yorumlarınızda haklısınız hiç bu acıdan düşünmemiştim fakat din ortaya konmadanda böyle bir şey yapılabilir diye düşünüyorum
bozkurt78 33 YIL ÖNCE0YANITLA
Daeva
GEREKLİ CEVAP VERİLDİ Emoji
Daeva 743 YIL ÖNCE0YANITLA
Liberty
Tutmaz.
Liberty 623 YIL ÖNCE0YANITLA
ismail
ne alakası var? düşünmeden konuşma. dediğimi iyi oku. yobazlara bakıp islamı kötülemeyecek kadar bilgi sahibi olabilmeli herkes demek istiyorum... ayrıca biri senin dinine hakaret edecekse eder. etmeden önce tesbit etme imkanın olmaz bu yüzden izin vermek gibi bir durumda olmaz. ancak tepki gösterirsin o da şiddet içerikli olmaz. yobazlık denilen kavram da yetersiz bilgi den kaynaklanır. bu tür bir dizi vs yapılmalı ister kültür ister dini içerikli olsun insanlar doğruyu öğrensin de nasıl öğrenileceğini sorgulayacak lüksümüz yok mevcut din ahlak eğitim seviyemiz içinde.. düşünmekten çok çalışmak zorunda kaldığımız için yüz yıldır... sorgulamak aşırıya kaçılmadığında inancı güçlendirir. bunu yaygınlaştırmak lazım. mitolojimiz uzun bir dizi için biraz kısır. uydurmalarımız olmadığı için. dizi zor, ancak seri olarak 2 3 film çekilebilir. nasıl ki biz spn yi izlerken lusifer i iblis mıchael i mikail olarak algılayıp, varlık olarak vampirli ve melekli-şeytanlı bölümleri ayrı kefeye koyup, dizide ki uydurma ile gerçek olma potansiyeli olan konuları ayırabiliyorsak. bizde yapılacak olandan da o kadar korkmamak lazım. mümkün ile namümkünü ayırabilelim bir zahmet. içinden doğruyu cımbızlayıp tepegöz e gökteke ye gülüp geçelim yapamaz mıyız? bence yaparız. saygılar
ismail 383 YIL ÖNCE0YANITLA
DeanGirl
bence yapılmamalı Emoji
DeanGirl 33 YIL ÖNCE0YANITLA
ismail
tam da bu konuda roman yazıyorum. umarım tutar da yeni nesil islam ile yobaz insanları ayrılabilmenin gururunu yaşarlar.
ismail 383 YIL ÖNCE0YANITLA
Auwlano
Kendi medyamız, sağolsunlar ki, böylesi bir şey yapışdığında yerden yere gömer. Dinle dalga geçiliyor ya da bu mu bizim kültürümüz drnilecektir. Eleştrilerden kaçtığımız için şu an fikirleri uygulamaktan çekiniyoruz. Yapılamaz drmek değil bu, yapılır. Ama ne kadar dayanabileceği şüpheli.
Auwlano 863 YIL ÖNCE0YANITLA
cashier
ben bu konuyu çok öncede açmıştım ama kimse kaale almamıştı sanırım Emoji neyse demem oki eed türk kültüründe bir çok eskiye dayalı gerçek hikayeler var işlenebilecek ama gel gelelimki üzülerek söylüyorum bizim ülkemizde bunu yapabilecek ne beyni olan senaristler var nede bütçe hiç yok diyemem elbette yapabilecek kapasitede şnsanlar var ama onlarda hep dışlanıyor gün yüzüne çıkamıyor
cashier 43 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle