KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Topluluk İlkeleri

spnturkey Ekip

DUYURULAR

6 yıl önce - 22B okunma
Supernatural Türkiye, Supernatural dizisi hakkında bilgilerin paylaşıldığı ve izleyenlerin birbirleriyle iletişime geçtiği bir katılımcı platformdur.

Topluluğa Saygı


Supernatural Türkiye'de topluluk özelliklerinin işleyişi, önemli ölçüde güvene dayanır. Burada görecek, öğrenilecek çok şey var. Aynı diziyi izlediğiniz insanlarla tanışıp, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Hatta sitemizde düzenlenen buluşmalar sayesinde, sitedeki arkadaşlarınızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Kurallara Dikkat Edin


Sitemizde sorun yaşamamanız adına dikkat etmeniz gereken bazı kurallar sıraladık:

Gereksiz yorum/konu
Herkes gereksiz ve yetersiz içeriklerden nefret eder. Bu nedenle mümkün olduğunca paylaştığınız içeriklerde daha çok bilgiye yer vermeye çalışın.

Hakaret veya tartışmaya yol açabilecek içerik
Konuşma özgürlüğünü destekliyoruz. Herkesin görüşlerini rahatça beyan edebilme hakkını savunuyoruz. Ancak topluluğumuzun bir bireyinin diğerinin özlük haklarına hakaret etmesine kesinlikle izin vermiyoruz.

Kullanım haklarına uygun olmayan içerik
İnternet geniş bir dünya, kimse emek vererek oluşturduğu içeriğin başka bir yerde izinsizce paylaşılmasını istemez. Bu doğrultuda biz de sitemiz içerisinde yalnızca sizin oluşturduğunuz veya kullanma izniniz olan içerikleri paylaşmanıza izin veriyoruz.

Ön Bilgi/Spoiler içeren yorum/konu
Dizinin 200'den fazla bölüm içerdiğini düşünürsek, bazı bölümleri topluluğumuzun bazı üyelerinin henüz izlememiş olmaları gayet doğal. Bu nedenle topluluğumuzun her bireyinin spoiler/ön bilgi konusunda özen göstermesini rica ediyoruz.

Etkinlik kurallarına uymayan yorum
Sitemizde her ay düzenli olarak birkaç etkinlik düzenliyoruz ve her etkinliğin kendisine özel kuralları bulunuyor. Etkinliklerin kurallarına göre devam edebilmesi için etkinlik kurallarına uygun olmayan yorumları temizliyoruz.

Forum oyunlarında düzen bozan yorum
Forum oyunları sitemizdeki insanların dizinin dışına çekerek, onları eğlendirmek için bulunuyor. Bu oyunlarda, bazen kullanıcılar istemeyerek de olsa düzeni bozulabiliyor. Bu düzeni koruyabilmek için bu tür yorumları temizliyoruz.

Reklam veya cinsel içerik
Bu sitede bulunan bir reklam alanı haricinde, kullanıcılarımıza reklam gösterilmesine karşı çıkıyoruz. Hakeza, topluluğumuzda her yaştan bireyler olduğu için cinsel içeriklere de izin vermiyoruz.

Bir kullanıcının birden fazla hesap kullanması
Kullanıcıların, topluluğumuzda sadece kişisel olarak temsilini uygun buluyoruz. Bu nedenle bir kullanıcının birden fazla hesap açmasına veya şahsından başka kimliğe bürünmesine izin vermiyoruz.

Yukarıdaki kurallardan en az birini ihlal etmeniz durumunda, hesabınıza özel mesajlaşma ya da içerik kısıtlaması uygulanabilir. Eğer yukarıdaki kuralların birini ihlal edip kısıtlama alırsanız ve aldığınız kısıtlamanın haksız olduğunu düşünüyorsanız, destek forumundan bizlere ulaşarak bir sorun olduğunu düşündüğünüzü belirtebilirsiniz. Bu durumda kısıtlamanızı tekrardan inceleyip tarafınıza geri dönüş yapacağımıza emin olabilirsiniz.


Hepsi bu! Okuduğunuz için teşekkürler.

Supernatural Türkiye Yönetimi
Son Güncelleme: 27 Ekim 2016
YORUMLAR
Bu konuya yeni yorumlara kapatıldı.
sunshine
Rica ederim. Yardımcı olabildiğime sevindim Emoji

Belki yeri burası değil ama konu açılmışken buradan yazayım düşüncemi:
Başından beri Sam'i daha iyi anladığımı düşünüyorum ben. Dean'e kızdığım daha çok yer vardır muhtemelen. Bir de şöyle bir şey var; Ruby olayında, Dean'in de hatası vardı ama Lucifer'ın çıkması sadece Sam'e yüklendi. Sam hatalarını kabul eden biri olduğundan kimseyi suçlamadı, sadece kendisini cezalandırdı ve kafese atladı. Buna rağmen, Dean'in son bölümde bile bunu gündeme getirmesi bana doğru gelmiyor. Hepsini geçtim, "ruhunu kaybetmek" dedi, bu Sam'in suçu değildi, bu yüzden özür dilemesi de gerekmiyor. Dean biraz patavatsız bence, sözlerinin Sam'deki etkisini göremiyor. Sam'in "So?" deyişi yüreğime oturdu benim Emoji

Sam'in derdini paylaşabileceği bir arkadaşı olmadığı için düşüncelerini öğrenemiyoruz pek, daha fazla empati yapmak gerekiyor Sam'i anlamak için. Özellikle içinde şeytan kanı olduğunu öğrendiğinden beri kendisini değersiz hisseden biriydi Sam; Dean'in bazı tavırları da o fark etmese bile Sam'in daha çok içine kapanıp kendisini suçlamasına sebep oluyordu. En önemlisi de Dean'in Sam'e güvenmeme olayı çok uzadı, artık bir yerden başlaması gerek bence güvenmeye. Dean de hatalar yaptı ama Sam onun yüzüne vurmadı. Empati ve karşısındakini anlama konusunda Sam daha iyi ve anlayışlı.
sunshine 54 YIL ÖNCE12
Marla
Sezon Finali yorumu part 2


+
+
+Siz ne güzel sahnelersiniz ki. Başa sarıp sarıp izlerim ki.
Adetim olduğu üzere sezon finalini tekrar izledim. Mest oldum ikinci kez. Olağanüstüydü, ancak yine şahsi fikrim En etkileyici sezon finalinin Swan Song olduğu yönünde. Sacrifice ise sadece 1 tık geride.
Kim derdi ki bu bünye Sam Winchester’ı en az Dean kadar sevsin. Mümkün müydü? Değildi. Ama Carver yaptı oldu. Geçmiş 100 küsür bölümün kefareti olarak Sam’e bir kıyak geçtim ve avatarıma onu koydum. Bilenler bilir Dean’e deli divane olmama rağmen bir kez bile avatarını koymuş değilim. Nasıl bir Sam aşkıyla doldum taştım varın gerisini siz düşünün. Kıymetini bil “Little Brother “.

Öncelikle Supernatural “biz bunu görmüştük”’ten öteye gidebildiği için mutluyum. 6. Ve 7. Sezonun diziye “duygusal” bağlamda bir şeyler katabildiğini düşünmüyorum. Kaliteli bölümleri yok mu ? Tabii ki var. Ama klasik ama bir o kadar da ayıla bayıla izlediğimiz kardeşlik sahneleri ile dolu. 8. Sezon ise bir fark nihayet yaratabildi. Farktan kastım Sam’in kardeşliğe aileye bakış açısının ne kadar değiştiğini nihayet görebilmemiz. Dean’in Sam için ne ifade ettiği konusunun kapılarını araladı Carver. Çok da iyi yaptı. Şu bir gerçek ki Sera’nın Winchester yorumu vasatında vasatıydı. Ama Carver işi iyi kıvırdı.
Kendi adıma SPN’nin sıkı fanıyım diye geçinirim. Ama Sam’i anlama da hep bir tık geri kalmışım yüzeysel kalmışım onu fark ettim.
“Dark side of the moon” bölümünde Dean’in tüm cennetlerinin aileye çıkıyor oluşu beni ne kadar duygulandırdıysa Sam’in “özgür” anları ile mest olması o derece sinirlerimi germişti. Sacrifice’ı izleyince nereden nereye dedim. Gözümüz aydın a dostlar Sam Winchester’ı da büyüttük. Dean’i aramayışını gayet olağan gören adamdan “Dean’i yüzüstü bıraktığı için af dileyen, arınmak isteyen bir kardeş” e dönüştü Sam.

Giflerdeki bir sahneye değinmek istiyorum. Dean’in Sam’in yarasını sarması ne güzel bir detaydır. “Just let it go Brother “ deyişi nasıl tapılasıdır.

Dean testi tamamlarsan öleceksin dedikten sonra Sam’in “Yani” deyişini ben ayakta alkışlarım. Otururum kalkar bir daha alkışlarım. Nasıl çaresiz bir portreydi o. Altında yatan sebepler ise bir o kadar sarsıcıydı. Cehennem umrunda değildi, tek amacı Dean’in bir önceki bölümde sarf ettiği “Are you with me?” repliğine “ I always am” diyebilmekti bana göre. Cass ve Benny ile yarışmak Sam için oldukça zor oldu, zira Dean’in dost anlamında her zaman iyi bir şansı vardı. Ama biz Sam’in Dean dışında birinde bira şişesi tokuşturduğunu hiç görmedik. Yalnızlıktan geberse bu adam yeri şimdi. Ama Dean Sam’e “I’ve got you little Brother.” dedikçe benim içim rahat.

Daha yazacak çok şey var. Part 3 ‘ de görüşmek üzere… Emoji
p.s. Gifler alıntıdır. Yapanların emeğine sağlık Emoji
Marla 364 YIL ÖNCE5
sunshine
Rica ederim Emoji

"Bu zor görevi yaparken koruyucuya ihtiyaç duyan biri varsa, o Sam'dir" gibi bir anlam çıkıyor aslında, çeviride hata var. Bence Sam'in kırılması şununla alakalı; Sam testleri ilk yapmaya başladığında Dean onun testleri bitirebileceğine inanmıyordu. Hatta tartışmışlardı hatırlarsanız, Sam "Sadece kendine güveniyorsun" demişti. 22. bölümde Dean'in pedere söylediklerinden sonunda Sam'e bu konuda güvendiğini anladık ama Sam'in haberi yoktu bundan. O hala Dean'in baştaki gibi düşündüğünü sanıyordu. Bu yüzden, Sam orada "koruyucu" lafını duyunca, "Dean onun yardımı olmadan bu işi yapamayacağımı, tek başıma bir işi beceremeyeceğimi düşünüyor" şeklinde algıladı . Bu yüzden tek başına tamamlayıp Dean'e onun kendisine güvenebileceğini, kendisinin de tek başına bir işi başarabileceğini göstermek istedi. Daha önce de böyle sahneler olmuştu. Sam'in "Denediğim her şeyi batırdığımı düşünüyorsun" sözü de bununla alakalı. Temelde de Dean'in Sam'in hatalarını hala yüzüne vuruyor olması var, bölüm başında da vurdu hatta. Sam o yüzden böyle düşündü ve haklıydı da bu konuda. Şahsi fikrim tabii, katılmayabilirsiniz:)
sunshine 54 YIL ÖNCE3
gkcegg
Bölüm özeti ;

SAM,DEAN VE CASTİEL , SONSUZA KADAR CEHENNEMİ KAPATMAK İÇİN NEYİ FEDA ETMELİ?-
Crowley'in Dean ve Sam olarak yaptığı tüm şeyleri geri alınca, Sam ve Dean kendini köşeye sıkışmış halde bulurlar.Ama Kevin'in yardımıyla Winchester kardeşler şeytan krala karşı son bir oyun oynarlar.Metatron , Castiel'e Naomi ve cennet bürokrasisi ile boy ölçüşmek için bir plan önerir .

Alaina Huffman ve Kim Rhodes ayrıca bölümde yer alacak konuk oyunculardan.Phil Sgriccia'nın yönettiği bölümü , Jeremy Carver yazdı.(#823)
gkcegg 434 YIL ÖNCE3
stanger01
Dean: Eninde sonunda kabul edeceksin, elimizdesin. Bu demek oluyor ki şeytan bedenin kısa bir süre sonra ölümlü olacak.
Crowley: Bu neden bahsediyor.
Sam: Üçüncü test sensin Crowley.


(Crowley korkudan yutkunurken Emoji )
stanger01 74 YIL ÖNCE3
sinemgfb
Senaristi beğenmeyenlere en iyi cevabı bu şekilde verdi jeremy abimiz..
Bölüm o kadar iyiydi ki şu iki sezondur "işte benim izlediğim supernatural bu" dedirttirdi..
Sonu çok havada bitti bu da bizi aylarca süründürecek en büyük olgu. Crowley için şunu şöyleyeyim, dizide yeri zaten ayrıydı, şimdi ise apayrı. Metatrona gelirsek, melekleri cezalandırayım derken dünyanın içine etti.
Gelgelelim bölümün en iyi kısmına... Dean ve sam onca zaman sonra ilk defa birbirlerine karşı bu kadar dürüst oldular. Sarıldıkları an işte winchesterlar diye çığlık atmak üzereydim (ki sabahın 6sında tüm apartman ayağa kalkardı) zor tuttum kendimi..

2 saatlik uykuyla duruyorum sırf daha fazla beklemeyeyim diye.. Her an uyuyabi
sinemgfb 754 YIL ÖNCE3
Undomiel
Bölüm sonunda tam olarak şöyleydimBÖLÜM. NASIL. ORADA. BİTER? *krizler*

Evet devam edecek olursak, Metatron'a yakışmadı, olmadı. Her ne kadar haklı da olsa Cass'e ihanet etmesini hiç beklemiyordum. Crowley beni çok güldürdü ve çok ağlattı bu bölüm. Şu "C-c-c- changing" kısmı cidden güldürdü. "Sadece sevilmek istiyorum." kısmında ağladım, zaten o sahneden sonra Crowley, "Bağışlanmaya nereden başlayabilirim?" tarzı soruları ile ciddi ağlattı. Meleklerin düşüş sahnesi gelmiş geçmiş en iyi sahnelerden bir tanesiydi, mükemmeldi. Gelecek sezon o düşen kanatlıları toplamak gerekecek elbette. Birde Dean'ın Sam'den vazgeçmesini istemesine, Sam'in de bırakmasına aşırı sinir oldum. Sam onca hata yaptı, binlerce defa her şeyi batırdı, ilk defa bir işe yarıyor dedim onda da testi bıraktı -Sam severlerden özür diliyorum efenim- Ha ama "O testi tamamlarsan öleceksin Sam." kısmından sonra Sam'in çok normalmiş gibi "Yani?" dediği Sam'a biraz sevgi duydum, takdir ettim. YA BEN ÇOK İSTEMİŞTİM KAPIYI KAPATMALARINI! (DEPRESYON HALİ) Gerçi kimi kandırıyoruz, en başından beri cehennemin kapısını kapatmayacakları belliydi, dizinin devam etmesi lazım. Bu arada zavallı iyileşmek üzere olan Crowley'i içeride yapayalnız bıraktıkları gözümden kaçmadı, iyileştirin şu adamı yahu! Bana Sam içten ölmeye devam edecek gibi geliyor, ya zaten ölse de geri dönüyor ne olurdu şu kapıyı kapatsalar?! (DEPRESYON HALİNİN DEVAMI) Çenem de kapanmadı, son olarak NASIL DAYANACAĞIZ EY SPN EKİBİ? NASIL, NASIL, NASIL? Çok beğendiğim finallerden birisi olacak sanırım, gelecek sezona kadar açıp açıp izlerim. Emoji
Undomiel 84 YIL ÖNCE2
desa
deanin suçlamalrına cevap;
ruby meselesi sen onu yalnız bıraktın güvenecek kimsesi kalmamıştı yalnızdı ve ruby ona seni geri getireceğini falan söyledi acılı zamnında yanında olup kafasını karıştırdı.
lilithi öldürmenin kim kötü olacağını düşünürkü iyi birşey yaptığını sanıyordu.
luciferi serbest bıraktığı gibi canı pahasına geri kafese yolladı habire suratına vurma bence
ruhunu kaybetmek ise onun suçu değilki ruhu yokken yaptıkları için onu suçlamamlı
sami bu işe bağlayan şeyin sadece dean olduğunu onu aramamasından iyice anladık dean yoksa bu hayatta yoktur tüm bunlara dean için katlanıyor deanin öldüğünü sanınca normal bir hayat kurdu ama dean gelince bu hayatı bıraktımı evett:)çok fazla suçlayıcı dean
desa 63 YIL ÖNCE2
Sunema
Hem merakla acayip bi şekilde beklerken,bi yandan da bölüm özetini öğrenince "niye erken verdiniz özeti!" diye bi isyan edesim var.Size değil tabiki Emoji
Yanlız "Crowley'in Dean ve Sam olarak yaptığı tüm şeyleri geri alınca..." kısmını anlayamadım?

Burda Dean ve Sam'in yaptığı şeyleri geri almaktan mı,yoksa Crowley'nin onların kılığına girip de,onların yaptıklarını mı geri almasından bahsediyor şu an kafa gitti Emoji

Bi de ufak bi teoari olarak,normalde testleri Sam yaptığı için kurban olacak kişinin de Sam olcağı düşünülüyo.
Ama 4.sezonda Castiel,Dean'e bunu sen başlattın sen bitirmelisin demişti ya.Acaba Rigtheous Man olarak cehennemin kapılarını kapatmak için Dean'in kurban olma ihtimali var mı?
Sunema 374 YIL ÖNCE2
Ramon
Crowley iyileşirse eğer bizimkilere yardım etmeye başlar. Ne gülerim ama.
Ramon 54 YIL ÖNCE2
Marla
Vay canına. Ters köşenin Allah'ını yaptılar resmen. Müthişti. Metatron kötü adam çıktı ya la.
Zerre tahmin etmezdim böyle olacağını. Gayet çocukken bakkalda para üstü yerine sakız veren bakkalcı amcalar gibi bir tipti. Emoji İçinden Hannibal çıktı adamın. Emoji

O kadar dolu dolu bir sezon finaliydiki nerden başalsam da yorumlasam bilemedim. Zaten bir önceki bölüme de yorum yapamadıydım. Bu yorum ortaya karışık bir şeyler olacak o sebeple Emoji

Bir önceki bölümden başlarsam: Crowley kötü adamlık da aşmış. Zekasına zaten diyecek yok. Büyücülüğüde varmış King'imizin, maşallah on parmağında on marifet. Abaddon'la başgöz etsek iyiydi bunları. Tencere kapak olup tadından yenmezdi Emoji Emoji

Düşününce Dean ve Sam'in tüm kurtardığı insanları öldürme fikri şeytani bir zeka gerçekten. Onların varını yoğunu elinden almak kadar ağır bir ceza ve tehdit olamaz. Ama Winchester olm bunlar yerler mi ? Yemediler de zaten. İşin içinde little Winchester'ın canı olmayaydı bu cuma helvanı yerdik Crowley. Hadi yine iyisin.

HBO dizileri ile devam eden muhabbette, ne oluyor yahu dedim bir an. Sonra anladım ki Crowley'in içindeki humanity kocası eve gelene kadar çekirdek çitleyip tv izleyen ve karakterlere çemkiren hanım teyzeler gibi bir dizikolikmiş. Allah korudu da Sam testi tamamlayamadı. Crowley şeytanken Crowley çünkü. İlişmesinler hep öyle kalsın.

Bölümün en güzel sahnesi bence Sam'in konuşmalarıydı yine. Nasıl içlenmiş Benny'e Cass'e kıyamam. Ben bile feci suçlu hissettim Cass'i Sam'den daha çok sevdiğim için. Böyle kafamı kuma gömesim geldi devekuşları gibi. 8 sezon körmüymüşüm de ben senin o küçük kardeş hallerini görememişim Sam. Göremedik hafız affet Emoji Son iki üç bölümdür Sam'i feci gözüm tutuyor. Hadi bakalım

Dean her zamanki mükemmel Dean'di. Onu yorumlayıp tekrara düşmeyeyim. Ben de istiyorum böyle bi abi ya. valla.

Ve ve ve büyük olay. Melekler Cennetten kovuldu ya. bildiğin. Kanadımı kırdılar uçamadım anneye bağladılar bölümün sonunu. Ağzım açık kaldı desem yeridir. Anladığım kadarıyla insan oldu şimdi bunlar. Cass melek güçlerini kullanmak yerine baya koştu zira. Metatron da az değil. Cennet emrine amade şimdi. At koşturur içinde. 9. sezon çok dehşetengiz bişi olacak gibi. İşinse Eylüle kadar bekle şimdi.

Son olarak Abaddon'a kıydılarsa affetmem. Crowley ve ikisi için tatlı sert planlarım hayallerim var benim.
Marla 364 YIL ÖNCE2
Flawless
çok iyiydi özellikle sonu falan çok soru işareti kaldı kafamızda ama gene Emoji
bu gif çok iyi ayrıca bu son bölüm baya hareketliydi ama bence sam'i öldürmeliydi Emoji D daha iyi olabilirdi öyle ama şimdi daha çok merak oluştu
Flawless 234 YIL ÖNCE2
J2castiel
Bu bölümde Sam'in ölme olasılığı var. Ama ölürse geri gelir kesin zaten dizinin ana karakterlerinden biri.
J2castiel 294 YIL ÖNCE1
witchking
Yok ben sneak peek i izledim fikrimi de yine ona göre dedim bizimkiler crowley nin karşısında anlaşma şartlarını konuşurken biri yardım etmeli diye düşünüyorum.cass başka işlerle meşgul olduğu için geriye de son bölümde crowley nin cehennem kralı olduğunu duyduğunda bi nefret hissi uyanan abaddon kalıyor..
witchking 304 YIL ÖNCE1
123eto123
ya bence sam kapatmalıydı cehennemi
123eto123 74 YIL ÖNCE1
sunshine
Şu sahnedeki sözlerinden bahsediyordu Sam:
sunshine 54 YIL ÖNCE1
DocTorWho
Çal keke çaaaal Emoji
DocTorWho 624 YIL ÖNCE1
Mishafect
Crowley'nin ağlayışı çok fenaydı ya
Mishafect 294 YIL ÖNCE1
Tahmasp
HER SEFERİNDE TANRIYA BAĞLANIR FALAN FİLAN DIYOZ Emoji AMA BU SEFERDE BAĞLANMICAK CEHENNEMDE KAPANMICAK CENNETTE
Tahmasp 204 YIL ÖNCE1
gkcegg
iyi ki söyledin canım evet tvd nin de sezon finali özeti geldi dean damon isimleri benzer olunca aklım damonda kaldı ölecek diye,o yüzden küçük bir hata olmuş Emoji
gkcegg 434 YIL ÖNCE1