KAYIT GİRİŞ

Kaia Nieves

Tokyo Ghoul

Luteus Seviye 2

SİNEMA & TELEVİZYON & MÜZİK

2 yıl önce - 667 okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
-arabella
Ben bunları liseli zannediyodum o.O Emoji
-arabella 292 YIL ÖNCE0YANITLA
Luteus
okulda söyledim ya sana
Luteus 22 YIL ÖNCE0YANITLA
YouLoST
spoiler vermesen o kızın başta ghoul olduğunu tahmin dahi edemezdim
YouLoST 412 YIL ÖNCE0YANITLA
casingözü
animesinin müzikleri ve sezon finalleri muhteşem, mangasının her bir sayfası ayrı ayrı harika olan seri.

bu manga hakkında beni en çok etkileyen şey, kaneki'nin esasen sıradan bir karakter olması. ilk bölümün sonunda bir sözü var;

"I’m not the protagonist of a novel or anything…I’m a college student who likes to read, like you could find anywhere. But… if, for argument’s sake, you were to write a story with me in the lead role, it would certainly be… a tragedy.
--
ben bir romanın ana karakteri falan değilim...ben her yerde bulabileceğiniz, okumayı seven bir üniversite öğrencisiyim. ama, varsayalım ki benim ana karakter olduğum bir hikaye yazacaksınız, bu kesinlikle bir trajedi olurdu."

hikayenin esas korku ögesi ana karakterin geçirdiği değişim. sessiz sakin utangaç bir ergenken bildiğin kafayı yemiş bir canavara dönüşüyor kaneki. ve bu dönüşüm süresince yarı-insan yarı-ghoul olmanın yarattığı ikiliği çözmeye çalışıyor. başarısız da oluyor bir anlamda, çünkü ghoul tarafına yeniliyor, dengeyi bozuyor. bunun etkilerini özellikle tokyou ghoul:re'nin son çıkan 57-58. bölümlerinde görüyoruz, kaneki tamamen değişmiş, ne baştaki kaneki'yle ne de üç senelik alter-egosu sasaki haise'yle alakası var. kaneki'nin baştaki felsefesi "başkalarına zarar vereceğine kendine zarar ver, başkalarıyla savaşma" tarzı bence aslen hatalı bir yaklaşımdı, sonra "sadece güçlü olanlar hayatta kalır, hayatta kalmak yemek demek, herkesi korumak için en güçlü ben olmalıyım"a döndü, şimdiyse "en güçlü benim ama ölmek istiyorum, herkes ölmeli, ben de ölmeliyim" kafasında hareket ediyor.

kaneki için her şeyi değiştiren şey ise yamori'nin işkencesine maruz kalmak. şiddetin şiddeti getireceğinin kanıtı olarak jason lakaplı yamori'nin pek çok tikini (bkz.parmaklarını çıtlatması, "1000'den 7 çıkarsa kaç kalır?") benimsiyor. tekrar tekrar uzuvlarının kesilip yenilenmesi (rejenerasyon yeteneği de kendisine nakledilen rize'nin kakuhou'sundan geliyor, anormal hızlı bir yeteneği var), sayı saydırılarak bilincinin zorla açık tutulması, fizikselle yetinmeyip psikolojik işkenceye (yamori önüne bir anne ve çocuğunu getirip ikisinden birini hayatta kalmak üzere seçmesini söylüyor, kaneki seçemiyor ve yamori ikisini de öldürüyor) de başvurulması yüzünden kaneki hepten kendini kaybediyor, bambaşka bir karaktere dönüşüyor. yamori'ye saldırışı ve sonrasında onun yarı-kakujası ve etiyle beslenmesi de dönüşümünün delilleri--çünkü kaneki hayatta kalmak için değil, güçlenmek için yiyor artık. ghoulları yiyerek kakujasını güçlendiriyor.

şunları bir okuyun, sonra da ishida sui denilen korkunç sadistin kaneki'ye çektirdiğini başka hangi manga karakteri çekmiş bir gösterin hele. ben daha okumadım öyle bir manga. bildiğin psikolojik gerilimin alasını hafiften shounen, oldukça seinen yapmış amcam, daha napsın? beğenmeyenler utansın.
casingözü 359 AY ÖNCE0YANITLA