KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

The Prestige

BuriedAli Seviye 5

SİNEMA & TELEVİZYON & MÜZİK

6 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
adorable
ya Allahım bunlar yine tatlılar yine tatlılar dean yine çok zeki mermiyi viskiyle yutmuş Emoji ve crowley dönerrrr o yeahhh Emoji ama cass e sinirlendim ihanet etti bildiğin ama eve in ölmesi çok iyi oldu dean sayesinde Emoji

ama eve güzel kızdı yani hakkını yemiyelim şimdi Emoji lenore un da direkt ölmesi cass in onu öldürmesi iyi oldu kız açık ve net bi şekilde beni öldür dedi sam e zaten Emoji ayrıca sam bobby ve cass in yakalndığı dean in saklandığı kısım süperdi acayip komiklerdi Emoji
adorable 63 YIL ÖNCE3YANITLA
casscass
Dean : Sanki Cass kıçımın dibinde yaşıyor.Adam meşgul...Cass kıçımın dibinden çekil !
Castiel : Ben asla senin kıçının...
:D
casscass 53 YIL ÖNCE2YANITLA
MT94
Dean Senin Ki Nasıl Bir Midedir Arkadaş Onu Nasıl İştin Yaaa Emoji Emoji Emoji
MT94 143 YIL ÖNCE2YANITLA
cwinchest
Cass bilerek mi yaptı ? Nasıl yapar yaa ?

Crowley de iyi ama Cass ihanet etmiş gibi oldu Emoji

Dean yine bi harikaydı,nasıl akıl etmiş,düşünmüş ya Emoji
cwinchest 53 YIL ÖNCE2YANITLA
D.I.S.C.
Ne ne yani, Cass Crowley için mi çalışıyormuş, anlamadım. What the hell?!.
D.I.S.C. 84 YIL ÖNCE1YANITLA
jiyan
Yaa Cass bu bölümde çok tatlıydı hele küsmesi falan Emoji Emoji
jiyan 63 YIL ÖNCE1YANITLA
sentinus
Çok güzel bu bölümdü anlamadığım eve hemencecik öldü mü???
sentinus 83 YIL ÖNCE1YANITLA
superfan7
castiel e inanamıyorum
superfan7 33 YIL ÖNCE1YANITLA
Ponytha
Şu an bu bölümü izlemekteyim. Emoji Başarılı bölümdü.
Ponytha 94 YIL ÖNCE1YANITLA
Caestia
Oh may gat diyerekten başka bir yere yaptığım yorumu buraya yapıştırma işine girmeden önce diyorum ki, Fight Club izleyenler, bir de bunu izleyin. Evet FC'ı çok severim ben Edward falan vardır orada bayılırım müstakbel kocamdır bile hatta o film, ama Prestij...Prestij Prestijdir. Prestij hayatımda izlediğim en ama en iyi filmdir. Şimdi kopipeyst zamanı:

Öhöm öhöm. Konuşmama şu alıntıyla başlamak istiyorum:
"ilk seferde kesinlikle bir çok detayı anlaşılamayan, senaryosu ilmik ilmik işlenmiş bir başyapıt.eğer ayrıntılara çok kafa takan biriyseniz filmi izledikten sonra, üç gün kafanızda soru işaretleriyle gezersiniz.
bu soru işaretlerinin hepsi cevap bulmalı diyorsanız yani psikopatsanız sözlüklerdeki* yorumlara bakın ve tekrar tekrar izleyin."
Bir sözlük kullanıcısının yorumuydu bu. Evet, bende bir psikopattım ve bunu yaptım. Ve anladım ve tekrar tekrar izledim.
O kadar çok şey var ki anlatasım gelen. Böyle Fight Club'a falana filana sevgim,saygım sonsuz ama Prestij ne filmdi be böyle. Film boyunca mindfuck'ların en üst seviyelerini yaşadım. Hemde EN ÜST. Filmin ilk dakikaları aynen şöyleydim "eh şimdi dikkatli izlemem lazım, eh imdbnin 250sinde bilmem kaçıncı sırada olan bir film,tabi ki de dikkat çekici, önemli ayrıntıları olmalı,her şeye dikkat etmeliyim". Evet öyle de bir dikkatle izledim ki...Sonuç: ilk on dakikada bile bir şeyleri mutlaka geriye alıp tekrar tekrar izleyip ancak anlayabilmek. Ve bu filmin tamamında oldu. İşte bu yüzden iki kere izlemek istedim bu *awesome* filmi.

----Buradan sonrası spoiler olabilir izlemeyenler için----

Öncelikle söylenmesi gereken şey, filmdeki oyunculuk mükemmeldi. Hugh Jackman, Christian Bale ne yaptılar, nasıl öyle oynadılar anlayamadım. Bunun yanında bir Scarlett Johansson da var tabi. Alıp götürdü bunların oyunculukları film boyunca. Aksan mı desen, dekorlar mı desen...
Neyse, filmdeki rekabet. Rekabet. Bu kadar mükemmel işlenebilirdi. Ayrıca filmde geriden geriden verilen Tesla-Edison rekabeti çok daha farklı, çok daha ilgiçnti. Filmi izledikten sonra oturup Tesla'yı araştırma zahmetinde bulununca fark ettim tabi bunu sdlşkf.
Aslında ilk başta filmi izleyip, bir de sözlüklerde 'ağır spoiler'lı yorumları okuması gerekiyormuş insanın. Böyle yaptığımda saygım bir kat daha arttı bu filme. Çünkü gerçekten anladım bu sefer. "oha nasıl fark etmediğim yerler olmuş" dedim.

Şimdi, Angier. Angier. Bu adamdaki hırs. İkinciye izlediğimde fark ettim, ölümünü hep karısının ki gibi suda,o tankın içinde yapmış olması... Söyleyecek sözüm yok. Ve klon Angierlar. Çok şok edici bir durum. Hala etkisindeyim. ANGIER NASIL BİR ADAMDIN LAN SEN?! Bir de adını "Great Dante" yaptı "aww" demeden edemedim, senin de iyi bir yanın varmış demekki Angier, dedim. "Her gece o makinenin içine girmek cesaret gerektirirdi. Hiç bilemedim. Kutudaki mi olacaktım, prestijdeki mi?" işin bittiği andı bu. Kötü adam değildi, kesinlikle kötü adam değil ama Angier. Fazla da cesur bir adamdı hatta.

Borden. Evet, bu adamı ikinci izleyişimde çözdüm. Aslında filmde karısıyla olan ilişkisi çok büyük ipucuydu. Ama evet,biz kandırılmak isteyip dikkatli bakmıyorduk şdskjsdk Sürekli karısına "bir yanım seni seviyor diğer yanım sevmiyor" demesi ve kavga ettikleri zaman karsının beni seviyor musun sorusuna "bugün değil" demesi bir öteki kişinin oldğunu gösteriyormuş aslında hep. Bir de düğümü atan ve Angierın karısının ölmesine sebep olanında öteki kardeş olması var tabi. "hatırlamıyorum hatırlamıyorum" diye boşuna demiyormuş adam. Neyse, iki adamın tek bir dünyayı paylaşması çok etkileyiciydi. Yav, müthiş bir şeydi ya. Şimdi John Watson'a bağlamadan susuyorum.

Filmde en böyle sinirden öldüğüm yer, ikisininde günlükler aracılığıyla birbirlerini kandırmaları ve ikisininde anladığı yer. "Yes,you Borden." "Yes, Angier." insan düşmanına yapmaz lan bunu. Çok sinir bozucuydu bence. Ay çok sinirlendim ben buralarda dshfsld.

Yalnız, Nikola Teslayı epey araştırdım, "lan" oldum. Edison nasıl bir insansın sen?! Herneyse, bunu filme bağlayacağım şimdi, filmde dediğim gibi arkadan bunların rekabeti verilmişti.Paralel olarak iki farklı rekabet vardı resmen.
"Beklenmedik misafirler. Hiç kibar değiller. Bir sürü soru soruyorlar. Başta devlet adamları falan sandım."
"Değiller mi?"
"Daha da beter. Thomas Edison'un adamları."
Filmde açık açık "teslacıyız beyler" denildiği an.

Bu arada @......'ın sorduğu bir soru vardı. "Ama o zaman Tesla ve Borden birbirini nasıl tanıyor ve Tesla Borden için ne yaptı?"
Bende onun hakkında epey baktım neler denilmiş diye. Aslında Tesla'nın Borden için bir şey yaptığı yoktu. Borden, Angier'ı Tesla'nın peşine yolladı çünkü onu oyalamak istedi. Kurtulmak istedi ondan. Bazı kişilerin dediğine göre Borden Tesla'yla konuşmuştu evet, ama Borden, Tesla'nın insan kopyalama fikrini o kadar uçuk bulmuştu ki zaman kaybı olduğunu varsayıp dikkate almamıştı. Bunun yerine Angier'ı onun peşinden gönderip onunla oynadı.

----Spoilerın bittiği yer----

Bölye her repliği,her hareketi,dekorları, kısacası her şeyi, en küçük ayrıntısı bile özenle işlenmiş bir filmdi. Christopher Nolan insan zekasının üstünde, insanı epey zorlayacak bir film yapmış resmen. Şimdi gidip tüm Batman filmlerini izleyeceğim akjdsdanm İyi ki izlemişim dediğim bir film oldu.


*Ayrıca konuyu düzenliyorum*
Caestia 345 YIL ÖNCE1YANITLA
Edda33
"Çok şiddetli bir duygu incinmesi yaşıyorum." Baby Cass güzeldi de şeytanın patronu Cass hiç sevimli değil.
Edda33 93 YIL ÖNCE1YANITLA
SelinNur
harika deanın o son hamlesi Emoji
SelinNur 114 YIL ÖNCE1YANITLA
babedıpi
cass in ihanetleri başlıyor Emoji
babedıpi 74 YIL ÖNCE1YANITLA
Rihastle
Castiel: Kasabayı arayacağım.Bana bir dakika verin.
Dean: Cass, hala seni görebiliyoruz.
Castiel: Evet hala buradayım.
Dean: Tamam bizi beklemene gerek yok. Sıçıyormuşsun gibi görünüyorsun. Emoji aksjdkasdksakdsa
Rihastle E3 YIL ÖNCE1YANITLA
MerveS
'Caestia' prestijle ilgili söylediğin büttttüüün şeylere katılıyorum. kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir film -Hadi be- dedirten türden
izleyen kesinlikle pişman olmaz Emoji
MerveS 595 YIL ÖNCE0YANITLA
Nazmi
Eğer Hugh Jackman oynuyorsa o film kötü değildir,tezimi bir kez daha kanıtlayan bir film çok güzeldi.
Nazmi 465 YIL ÖNCE0YANITLA
Voldemort
Bazen ortamlarda adı geçince burada bu burada buydu diye tartışılan ama kimsenin önceden algiladigina bi şey ekleyemedigi sohbetlere neden olan film
Voldemort 731 YIL ÖNCE0YANITLA
BuriedAli
Teşekkür Ederim Emoji
BuriedAli 56 YIL ÖNCE0YANITLA
Demonn
Süperdi ! İ:D
Demonn 254 YIL ÖNCE0YANITLA
Acrocotta
Bu filmi nikola teslanın hayatını anlatıyor diye büyük bir heyecanla izledim ama öyle olmadığını görünce bir miktar üzülmüştüm. devam edip izleyince izlediğime değdiğini anladım. Efsane bir film, ilüzyonla alakalı bu kadar akıcı ve merak uyandırıcı bir yapım daha zor bulunur
Acrocotta 91 YIL ÖNCE0YANITLA