KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Tarihin Akışını Değiştiren 20 Kadın

Flame Seviye 59

SERBEST KÜRSÜ

3 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
sleeper
aklıma gelen emma goldman var. anarşist görüşün yayılmasını sağlamış.(sinem in kadını Emoji ) Bir de virgina woolf vardır şimdi bile feminizm deyince akla ilk o gelir hatta kendine ait bir oda isimli kitabı feminizm in kitabı olarak görülür.
wiki yardımcı olsun biraz.
Erkeklerin kadınlara bıkıp usanmadan tekrarladıkları ‘ezeli’ ve de ‘ezici’ bir soru vardır: “Bizler kadar düşünme yeteneğiniz olduğunu ileri sürüyorsunuz. Madem öyle, neden Shakespeare gibi bir deha çıkaramadınız?” İşte Virginia Woolf bu ‘yakıcı’ soruya, tarihsel ilişkilerin kökenine inip kütüphane raflarında şöyle bir gezindikten ve de kısa bir kadın edebiyatı tarihçesi çıkardıktan sonra esaslı bir yanıt getiriyor. Ve şöyle sesleniyor kadınlara: “Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!..”
sleeper 713 YIL ÖNCE4YANITLA
katildans
Çanakkale Şavasında kagnılarıyla soğuk,yagmur,çamur demeden cephane tasıyan,yeri geldiğinde kendilerini mermilere siper eden kadınlarımızı da unutmayalım.
katildans 463 YIL ÖNCE3YANITLA
deanwin
Tarihin akışını degiştirmek deyince bir Zübeyde Hanim bekledim ben. Tesekkürler paylasim icin Emoji
deanwin 563 YIL ÖNCE3YANITLA
Flame
Sonuncusu asıl kadınlar için bomba olmuş bence Emoji
Flame 593 YIL ÖNCE2YANITLA
Kenshi
" Marilyn Monroe " en önemlisi tabii. Emoji
Kenshi 903 YIL ÖNCE1YANITLA
CupCake
Osmanlı'nın sultanındaki sadelik, endam. Amerika'nın kraliçesindeki o süs püs. Hormonlu tavus kuşu ve beyaz kuğu gibi sanki.
CupCake 803 YIL ÖNCE1YANITLA
hunterme
Madam Marie Curie de olmalıydı. Ayrıca "Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" dediği iddia edilen Marie Antoinette de olmalıydı. Yine de çok iyi bir liste. Hele ki Indra Gandhi Emoji
hunterme 193 YIL ÖNCE1YANITLA
Flame
Çok haklısın daha nice kadınları ekleyebiliriz ki bu sayı yüzleri aşar Emoji . Konuyu eklerken aklıma bir çok isim geldi eklesem mi diye alıntının orijinalliği bozulmasın diye düşündüm Emoji
Flame 593 YIL ÖNCE1YANITLA
Gülnur
Marilyn Monroe Tek onunla ilgileniyorum Emoji
Gülnur 593 YIL ÖNCE0YANITLA
Flame
Onlar başımızın tacı Emoji .
Flame 593 YIL ÖNCE0YANITLA
ebu
jean d'arc hepsi müthiş ama o cok ayrı bence
ebu 23 YIL ÖNCE0YANITLA