KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Supernaturalle karşılaştırabileceğiniz bir dizi var mı?

Deniz# Seviye 6

TARTIŞMALAR & TEORİLER

3 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Antares
Sihirli Annem Emoji
Antares 731 YIL ÖNCE4YANITLA
sıla__spn
yani karşılaştırılıcak bi twd var ama supernatural dışında güzel dizilerde var mesela the vampire diaries ve teen wolf bunlar çok güzel tavsiye ederim
sıla__spn 33 YIL ÖNCE3YANITLA
ınsmrhldr
the vampire diaries
ınsmrhldr 23 YIL ÖNCE1YANITLA
mr.leo29
Prison break var be Emoji aktiflerden de doctor who var bence Emoji
mr.leo29 22 YIL ÖNCE1YANITLA
Dean_Samm
Ben hiçbir diziyi Supernatural'la karşılaştırmam Emoji
Dean_Samm 642 YIL ÖNCE1YANITLA
Myscherzo
Spn ile karşılaştırılacak bissürü dizi var daha iyi dizilerde var ama ben böyle mitoloji,mistik olayları sevdiğimden dolayı (kendi şahsi fikrimdir) şu an en iyi dizi SPN gibi geliyor Emoji Kısacası sıkılmadan izlediğim tek dizi spn diyebilirim çünki olayları çok geniş...
Myscherzo 63 YIL ÖNCE1YANITLA
Spnmc
Bir çok diziye başlayıp 'Bu dizi sıkıcıymış ya, gideyim de yeniden SPN izleyeyim.' dediğimi bilirim, yani henüz hiçbiri ile denk değil
Spnmc 51 YIL ÖNCE1YANITLA
Lucitiel
X Files sanki biraz Supernatural'ın bilimsel versiyonu gibi. Ama onun dışında da ne Teen Wolf tek başına ne de Vampir günlükleri Supernatural ile çok fazla ilgili değil içerisinde geçen yaratıkları barındırsa da.
Lucitiel 691 YIL ÖNCE0YANITLA
J2mhunter
Teen wolf ve doctor who da çok güzel ama spn'nin yeri ayrı Emoji
J2mhunter 101 YIL ÖNCE0YANITLA
scarycat
How i met your mother
scarycat 71 YIL ÖNCE0YANITLA
BrutalFo
Olmaz mı bir dolu var. Hatta işin aslı karşılaştırılma denmez. Supernaturalin yanında alt düzeyde kalacağı, supernaturali geçtim başka dizilerin bile kendisiyle kıyaslanamayacağı diziler var. Zira supernatural eğlenceli olsa da çok fazla felsefi altyapısı yok. Sosyolojik alt yapısı yok. Hatta bir yere kadar teolojik alt yapısı bile yok. Popüler olmak başka bir şey, efsane-kült olmak başka bir şey.

Gelelim kıyas kabul etmeyecek dizilere.
Bana göre tüm dizilerin üstünde diziler üstü bir yapım olarak, felsefe-psikoloji-sosyoloji-kültürel alt yapısı çok çok sağlam ve muazzam olan, üst düzey aforizmalar içeren, çok üst düzey öğretici yanı olan, hayata giriş dersi niteliğinde, izlendiğinde dünyaya-hayata bakışınızı değiştiren, ufkunuzu çok çok genişleten, hayat dersi niteliği taşıyan, tüm karakterleri hayatın içinden ve orjinal olma niteliğine sahip, oyunculukları muhteşem olan bir dizi olarak, ilk sırada OZ gelir. OZ'un hemen ardından aşağı yukarı aynı özelliklere sahip dizi olarak Six Feet Under gelir. OZ'u ilk sıraya Six Feet Under'ı ikinci sıraya koyduktan sonra üçüncü ve dördüncü sırayı net belirleyememekle birlikte The Sopranos ve The Wire gelir. The Sopranos üçüncülüğe biraz daha yakın gibi geliyor gibi şahsen ama net bir sıralama yapamam bu ikisi arasında. Bunlardan sonra karakter gelişim ve değişimleri üzerinden gidecek olursak Sons of Anarchy ve Breaking Bad ve son çıkan Better Call Saul arasında bir sıralama yapacak olursam beşinci sırayı Sons of Anarchy alır. Better Call Saul daha tam bitmediği ve Breaking Bad dizisinin Spin-off dizisi olduğu için beraber ele alarak altıncı sırayı Breaking Bad ve Better Call Saul ikilisine veririm. Sherlock dizisini tam anlamıyla dizi değil film serisi klasmanına soktuğum için liste dışı bırakarak yedinci sıra için The Walking Dead, Supernatural ve Shameless arasında kalıp sıralamayı şöyle yapmaktayım. Yedinci sıra Shameless, sekizinci sıra Supernatural, dokuzuncu sıra The Walking Dead olarak sıralamaktayım. Onuncu sıraya da Person of Interest'i koymaktayım. Yani aslında bana göre Supernaturalden önce daha iyi olan çooook dizi var.
BrutalFo 191 YIL ÖNCE0YANITLA
J2m666
GOT karşılaştırılabilir bence
J2m666 261 YIL ÖNCE0YANITLA
LeYLa...
Prison break...
unutulmaz
LeYLa... 261 YIL ÖNCE0YANITLA
Luci-fer
doctor who the walking dead spn efsanelerim
Luci-fer 411 YIL ÖNCE0YANITLA
Castiel#
Supernatural tektir... Emoji
Castiel# 941 YIL ÖNCE0YANITLA
Charliest
Grimme başladım 1 Bölüm izledim şimdi tekrar Spn ye başladım şimdilik yok sanırım
Charliest 201 YIL ÖNCE0YANITLA
nando48
daredevil,game of thorns,lost room,the 100,prison break devam edeyimi Emoji
nando48 71 YIL ÖNCE0YANITLA
karaduman
Karşılaştırılcak bir sürü dizi var ama , tek fark hepsinin konusu kısıtlı.Supernatural 'da konu sınırsız. Örneğin Walking dead aşırı şişirilmiş balon sonuna kadar izledim hatta yeni bölüm bekliyorm , kısır döngüye girdi artık konu yok istesede olamaz.Ama bence Supernatural ile karşılastırılabilcek dizilerden biri Breaking Bad.
karaduman 293 YIL ÖNCE0YANITLA
Orome
Breaking bad güzel bir dizi biraz izlemiştim ama konu olarak ve dizinin yapısı açısından benzeyemiyo:D
Orome 313 YIL ÖNCE0YANITLA
Justice.
The Walking Dead var
Justice. 943 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle