KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Supernatural'ın Uzun Soluklu Olmasının Sırrı

-poine Seviye 29

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 3B okunma
Supernatural'ın Uzun Soluklu Olmasının Sırrı

“Breaking Bad,” “Friday Night Lights,” “30 Rock,” “Dexter,” ve nicesi gelip geçti, fakat Salı günleri CW ekranlarında, Supernatural hala orada. Şeytan bıçaklamalı, vampir başı kesmeli, melek avlamalı dokuzuncu sezon bir yana, Supernatural en uzun süren dram dizileri arasında altıncı -ve de onuncu sezon onayını aldı bile-

Bir dizi, kendi alanında Grey's Anatomy ve Law&Order: SVU gibi rakipleri varken bu kadar parlamayı nasıl başarabilir? Bunu sormak için 190. bölümün çekildiği Vancouver'a gittik. İşte bir kaç olasılık.

Saç

"Öyle bir saçım var ki, banyodan çıktığımda başıma bere ya da o tarz bir şey takarsam, tamamen düzleşiyor ve uzuyor." diyor Padalecki.
Ackles bir kahkaha patlatıyor ve şöyle söylüyor: "Onuncu sezon onayını almamızın en önemli nedeni buydu bence."

Kardeşler

Dizi başladığında Ackles 26, Padalecki 22 yaşındaydı.
"O ve benim aramda çok büyük ortak noktalar, kamera önünde ve arkasında birbirimizi tamamlıyoruz" diyor Ackles. "Eric Kripke bu yönümüzden çok etkilendiğini açıkca belirtmişti. İlk bölümü çekerken bizi karşısına oturtturdu ve 'Bakın çocuklar. Olay sizde başlıyor ve sizde bitiyor.' dedi."

Joseph Campbell ve erkekler

Misha Collins, dizide saf ama öldürücü melek Castiel'i oynuyor, kendisi Winchesterların maskotu ve aynı zamanda koruyucu gardiyanı. Collins, Chicago'da sosyal bilimler okudu ve Clinton döneminde Beyaz Saray'da çalıştı.
"Dizide dünya genelinde kabul görmüş ve bazen adı bile duyulmamış mitolojik karakterler ele alınıyor. Ama bunların gerçekçiliği de bir noktada veriliyor, insan ilişkileri ile iç içe yürütülüyor. Joseph Campbell yaşasaydı gurur duyardı" diyor Collins.
"Aynı zamanda erkeklerin birer adama dönüşü de anlatan bir dizi" diye ekliyor. "Dizi erkeklikle ilgili. Bu çocuklar yaratıklara karşı bıçak sallıyor, silahlarıyla savaşıyor ve sonra gidip başkalarının omuzlarında ağlıyorlar. Bence bu dizilerde pek görebileceğiniz türden şeyler değil."

Ve melekler.

"Dizi adamlar ve mitolojik canlılar arasında geçiyordu." diyor Padalecki, dizinin ilk dört sezonundan bahsederken. "Daha sonra melekler geldi." diye ekledi, ve onları biraz rahatsız etti. "Jensen ve ben şöyleydik: 'Dini bir dizi çekmeye gelmedik, X-Files tarzı bir şey yapmaya geldik.' Ama onu da oturtturmayı başardılar."

Kaslar

Padalecki şöyle diyor: "190 bölüm boyunca tişörtümü 10 kereden az çıkartmışımdır." Ackles: "Muhtemelen tişörtlerimizi üzerimizde diğer dizilerin tutmadığı kadar tutuyoruz."
Padalecki: "Tabii eğer insanlar diziyi Jensen'ın yakışıklılığı ya da benim saçlarım için bile izliyorlarsa, tamam. Onları o koltukta ne tutuyorsa oturmaya devam etsinler, değil mi?"

Hayranlar

Olay melekler ya da karın kasları olsun olmasın, dizinin bütün ekibi hayranlarla buluşmak için dünyayı dolaşıyorlar.
"Bir kere Sao Paulo'ya gitmiştik ve 50 kadar insan sırf bizi görmek için gelmiş ve otellerde kalıyorlardı. İçeri girdiğimizde 1500-2000 kadar insanlar çığlık attılar ve kulaklarımızın sağlığı için kulaklarımızı kapatmak zorunda kaldık."
Ayrıca Supernatural hayranları diziyle alakalı fan-fiction yazmak konusunda da baya yetenekliler. Jensen Ackles'a bunları okuyup okumadığını soruyoruz: "Okumuyorum. Biliyorum yazıyorlar, ve yazılanların çoğunu bilmemeyi tercih ederim."


Gelecek

Supernatural, 190. bölümünü spin-off'unun pilot bölümü için kullandı. "Çocuklar durmak istediği ve hayranlar izlediği sürece diziyi devam ettireceğiz." diyor CW kanalının başkanı Mark Pedowitz. Sözünü tutmazsa, hayranlar melek bıçaklarıyla onu avlamaya gelecekler.
YORUMLAR
Lucitiel
Saç bence tek başına bile yeterli bir madde Emoji .Ama hayranlar olmasa Supernatural sürmezdi Jared-Jensen bizim için bizlerde Carver için varız diyorum.

Mitolojik ögeler kullanılması beni bu diziyi izlemeye sevk eden önemli bir anektod. Melekleri, şeytanları, vampirleri, kurtadamları hiç böyle izlememiş böyle beklememiştim. Doğa üstüne olan bakış açımı yükseltti Supernatural. Dizi olmanın ötesine geçip bana bir Forum, bir aile, arkadaş ortamı yani siz değerli kardeşlerimi verdi. Sırf bunun için bile bu dizi bırakılmaz Emoji
Lucitiel 693 YIL ÖNCE3YANITLA
selin_14
Her sezon yeni olayların gelişmesi ve aynı heyecanı tekrar bizlere yaşatması bence Emoji
selin_14 63 YIL ÖNCE1YANITLA
Mishafect
jared sanki sadece jensen da kas varmış gibi konuşmuş be glw büyüdün buralarda at gibi herif oldun maşallah Emoji
Mishafect 293 YIL ÖNCE1YANITLA
FeeLucky
Bence en önemlisi hayranlar , onlar olmayaydı olur muydu bütün bu çabalar ? (Kafiyeli oldu kendime +1)
FeeLucky 713 YIL ÖNCE1YANITLA
1CasTieL2
Bence en büyük etkenlerden biri bazı bölümler melek-şeytan olayına girip bazılarında ilginç canavarlarla biraz mola verdirmesi Emoji .
1CasTieL2 353 YIL ÖNCE1YANITLA
spncasss1
Supernatural'i çok sevmemin nedenleri var ama , neden bilmiyorum sanırım ; oncelikle ailenin sadece kan bağıyla olmadığını öğrettikleri için ve en önemlisi her bölümde farklı konu işlemeleri MÜTHİŞ sahi ya, 190 bolum - farklı hikaye senaristlere saygı duyuyorum
spncasss1 23 YIL ÖNCE0YANITLA
FORGaD
Kesinlikle katılıyorum. Aslında benim çocukluğumdan beri izlediğim dizi olduğu için hayranıyım Emoji
FORGaD 503 YIL ÖNCE0YANITLA
Gabriel71
SPN nin uzun soluklu olmasının sırrı bence dizinin ana temasının aşk ve komplolar üzerine dayalı olmaması, insanlar artık bıktılar böyle dizilerden ama ben oldum olası böyle dizileri sevmemişimdir zaten Emoji Tabii bununla beraber bir çok etkende sayılabilir dean ve sam in kardeşlik bağları fantastik konular senaristlerin cok başarılı yapıtlar ortaya koyması ...
Gabriel71 103 YIL ÖNCE0YANITLA
de4ThAnqe
Çok güzel bir yazı olmuş. Hepsine katılıyorum. Emoji
de4ThAnqe 133 YIL ÖNCE0YANITLA
graphicsa
İnsanın Diğer Tüm yaratılmışlardan üstün olduğunu anlattığı için
graphicsa 23 YIL ÖNCE0YANITLA
Gypsy
Tabiki de saç için izliyoruz Emoji DD
Gypsy 103 YIL ÖNCE0YANITLA
umuttsmsk
konu bol izleyici var neden bitsin ki Emoji
umuttsmsk 143 YIL ÖNCE0YANITLA
sezsammy
Her bölümde heyecanlı bir şeylerin olması ya da komik adamlar işini biliyor ya ben çözemem o sırrı ne kadar çabalasam da Emoji
sezsammy 563 YIL ÖNCE0YANITLA
huntercas
kesinlikle. hele ki o aile bağı, kardeşlerin birbirine olan sadakati diziyi izlemek için en büyük sebep
huntercas 53 YIL ÖNCE0YANITLA
idils
öncelikle kardeşler ve saç kesin.ayrıca böle güzel bir hayran kitlesine sahip olmaları da gerçekten doğru mesela ben daha yeni bir huter ım forumda da o kadar çok ilerlemedim ama forumum sempatikliği hayranlar arasındaki ilişki ve bura için verilen büyük emek gerçekten taktire şayan Emoji ha bu arada tişörtlerini 10 kereden az çıkardıklarını söylemişler onu bir 10 yapalım da bizimde gözümüz gönlümüz açılsın de mi ama Emoji
idils 73 YIL ÖNCE0YANITLA
HuntyGirl
Çok doğru.
HuntyGirl 33 YIL ÖNCE0YANITLA
sezsammy
O tişört hep üstünde kalsın zaten çıkarma şahsen ben kasları için de izlemiyorum Sam'in saçları her şeye yeter o saçlar efsane olur ama şu da bir gerçektir ki biz izlemeye devam edeceğiz eğer Pedowitz sözünü tutmazsa gerçekten melek bıçağıyla bir şeyler yapılabilir Emoji
sezsammy 563 YIL ÖNCE0YANITLA
karadayı
Dizinin uzun soluklu olmasının nedeni ergen kurtadam vampir aşkları yok ve fantastik kitaplardaki bütün mitolojik ve doğa üstü varlıklar kullanılıyor ve bir önemli nokta dizi ilk başladığında hayranlar diziyi benimsedi karakterleri samimi buldular.

Bence korku ve dram türü dizi ve filmlerde devrim yapmıştır supernatural ve tahmin ediyorum önümüzdeki yeni çıkacak korku film ve dizilerde supernaturalden ilham alınarak yapılabilir.
karadayı 803 YIL ÖNCE0YANITLA
aliaktasc
GÜZEL HABER
aliaktasc 53 YIL ÖNCE0YANITLA
yagsa
Haklissin Emoji
yagsa 83 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle