KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Supernatural'in İzleyici Kitlesi

CupCake Seviye 80

TARTIŞMALAR & TEORİLER

2 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Visur
şimdi ayşenur'un tezine katıldığım noktalar mevcut. ancak katılmadığım noktalarda mevcut. şöyle ki;

Dean, Sam ve Castiel'in fizik görünüşlerinin kusursuz oluşundan bahsetmiş. Evet bayan izleyicinin bu diziyi izlemesinde büyük bir etken bu. Hatta TNT'nin Spn'yi yayınladığı zamanlar çevremdeki bi çok kız arkadaşım fragmanlarda dean'i görüp diziye başlamışlardı. Buraya katılmadığım bir nokta yok, ancak buradan sonra gelen dean gibi bir abi isteme olayına pek katılamıyorum malesef. Dizi geneline baktığımız zaman "abi" rolünü rahatlıkla yüklenebilecek tek bir karakter var. O da bizim castiel. şimdi adam saf bi kere, kandırmak kolay. abi ben arkadaşlarla gezcem diyip manitoculuk oynamak kolay. ama baktığında en çok güvenebileceğin, yardım alabileceğin adam da o. adam melek lan adı üstünde. derin düşündüğümüzde pek çok kadının castiel'i abi, sam'i koca, dean'i ise metres olarak düşleyebileceğini söyleyebilirim. bu konuda edindiğim deneyime dayalı gözlemlerimi, analizlerimi ve gerekçelendirmemi isterseniz yapabilirim. ama konumuz bu değil.

dean ile charlie arasındaki abi-kardeş ilişkisini örnek gösterebilirsiniz. bak ne kadar iyi bir abi falan gibisinden. ama yok arkadaş, türkiye'de diziyi izleyen 25 yaş üstü bayanların &85inin dean'i metres olarak göreceğinden eminim. 17-25 yaş arası hakkında bi genelleme yapamam. zira canımız kanımız kızlarımız o aralar çok dengesizler. 14-17 yaş grubu ise abilik konusunda %40, sevgili&aşk olarak ise %60 oranında paylaşırlar. bence tabii. dediğim gibi gerekçelendirmemi daha sonra isteyene yaparım.

gelelim ikinci mevzuya. burda şimdi özgürlük kavramını ne yönde algıladığımıza bağlı bu konu. özgürlükten kastımız, istediğin an istediğin yere kendi arabanla gidebilmek, kimseye hesap vermeden hareket edebilmek, istediğin gibi yiyip içmek ise evet kabul edebilirim. ama burada da yaş mevzuu giriyor olaya. yine 25 yaş üzeri kitlenin %80'inin böyle düşünmeyeceği, bu hayat tarzını benimsemek istemeyeceği taraftarıyım. 17-25 arası kızlarımız inişli-çıkışlı ruh halleri ve ne istediğini bilememe gibi özel durumlarda olduğundan yine kestiremiyorum. 14-17 yaş aralığının ise %90 gibi bi oranla bu özgürlüğü isteyeceğini düşünüyorum. dizinin hayran kitlesinin azımsanamayacak bi çoğunluğu 14-18 arası yaşta olduğunu düşünürsek ikinci kısmı doğru sayabiliriz.

tabii ki bu durumlarda yaşın yanı sıra eğitim seviyesi, içinde yaşanan çevre, aile yapısı, entelektüel seviye gibi pek çok katman giriyor işin içine. bunları daha sonra tartışırız. bence bu dizinin bayan izleyenlerinin erkek izleyenlerden fazla olmasının sebebi şunlar;

- ya korku teması, bunun beraberinde izlenen mitolojik olay örgüleri ve bazı tabuların üstüne gidilmesi önemli etkenlerden. kulaktan kulağa yayılan bi dizi bu. bi kişi izlemeye başlayıp aa lan bak bu dizide allaha küfredip, melek kesiyolar, şeytanlarla güreşip vampirlerle boğuşuyorlar falan falan gibi konuştuğunda kızların daha yüksek oranda etkilendiğini düşünmekteyim. bence günümüz kızları bu gibi durumlarda bizden kat kat daha cesurlar. ya kadınların evrimsel gelişimi bu yönde zaten. böyle işte. daha da açmamı istediğiniz nokta olursa mesaj çakın. bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa günlerden bir gün geri döneceğimdir.

saygılar.
Visur 762 YIL ÖNCE6YANITLA
Moliarty
Haklilar yani ne yazılabilir ki bu konuda.
Bu ülkede belki hayaletler vampirler şeytanlar yok ama;sapiklar tacizciler tecavuzculer bolca var. Eh bunların pek azi kadin... Simdi bir kiz birini dövmeyi bilse,silah kullansa,Dean gibi onu koruyacak bir abisi olsa daha güvende olmaz mi?
İste bunlar hep bilinç alti. Bahsettiklerim tumblr'ci kizlar değil. Onlarinki platonik aşkla gün geçirmek.
Moliarty 972 YIL ÖNCE6YANITLA
Yusuf
12'den vurmuşsun daha ne diyelim ayşunur...
Yusuf 992 YIL ÖNCE5YANITLA
DeSam
tam isabet Emoji ama bir şey daha var Dean ve Sam aralarındaki kardeşlik bağı aralarındaki sevgi de izlememe büyük etken haaa bide hayatları maceraları Emoji -Zeynep Emoji
DeSam 292 YIL ÖNCE3YANITLA
Misha#
Bence cok iyi bi konuya deginilmis.ayrica cogunluk dediginiz gibi onlarin dis gorunusunden etkilenip baslasada cogu kisi kardeslik bagi,korku filmi veya mitolojik yanindan dolayi izliyor.Tabi bende izlemeden once resimlerde gorunce dean e felan yakisikli demistim ama baslamamin nedeni hicbir zaman bu olmadi.icerigindeki konular cok hosuma gittigi ve zaman oldurmek icin baslamistim.Ozgurluk konusuna gelirsek oraya katiliyorum.Sahsen benimde hosuma gidiyor bagimsiz sekilde hareket etmek falan filan... Emoji
Misha# 732 YIL ÖNCE1YANITLA
HolyDemon
ben aile bağını sevdim dean,i seviyorum çok iyi bir abi affedici bazen sam hak etmesede .
ben kendimle bütünleştirmiyorum:) bunu kendi abimden memnunum, ablam var çok güvendeyim:)
HolyDemon 902 YIL ÖNCE0YANITLA
helin2000
Ben oyuncuları çok samimi buluyorum. Dizi biterse boşluğa düşerim gibi geliyor. İzliyoruz yani Emoji
helin2000 32 YIL ÖNCE0YANITLA