KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Supernatural "Kadın Düşmanı" Bir Dizi mi?

Spn1905 Seviye 90

HABERLER & RÖPORTAJLAR

4 yıl önce - 2B okunma


Supernatural "kadın düşmanı" bir dizi mi? Böyle olmak zorunda mı?

Bu soru iyice bir tartışılmalı. Misha'ya dizideki kadın karakterlerle ilgili bir soru soruldu ve seyirci cevabında beklediğinden daha fazlasını aldı.
Görünüşe göre Supernatural'daki "kadın huzursuzluğu" konusu Collins'in canını çok sıkıyor. "Kadın düşmanlığını" gösteren bir kaç küçük ayrıntı olduğunu düşünüyorum.
Başından beri kadınların Supernatural'ın bir parçası olduğunu iddia edenler var. Mesela, Charlie karakteri son sezonlarda pozitif ve tekrarlanan biri gibi yazıldı senaryoda. Diğer taraftan Collins hemen Charlie'nin "kardeşler için bir tehdit" olmadığını belirtti. Diğer kadın karakterlerin neredeyse hepsi öldürüldü ya da başka bir şekilde senaryodan çıkarıldı.

Winchester kardeşler arasındaki ilişkiyi de seyirci ayarlıyor. Kardeşlerin arasına kim girerse -özellikle kız- kolayca ona karşı öfke besliyorlar. Bazen bu öfke doğru oluyor, mesela Ruby'nin Sam'i baştan çıkarması. Ama çoğunlukla bu öfke kardeşleri bir arada tutma arzusunu ifade ediyor.

Biz oldukça önemli bir şartı hep aklımızda tutmalıyız: seyirci Winchester kardeşlerin birinden veya her ikisinden hoşlanıyor.

Bu gerçek değil tabii ki de. Ama bu "Supernatural". Gerçek hiçbir şeyde önemli bir faktör olmamıştır.
YORUMLAR
ErdiDSC
Misha reyizde güzel özetlemiş, bende bir kadın düşmanlığı sezmiyorum. Sonuç olarak öyle böyle bir sürü kadın karakter girdi bu diziye, sevdik veya sevmedik orası tartışılır ancak ana senaryo kardeşler üzerinde döndüğü için yan karakterler bir süre sonra eğer Cass gibi sevilmezlerse gidebiliyorlar ki gidiyorlar. Zaten kalıcılık vadeden ve kardeşlerden herhangi biriyle yakınlaşan kadın karakterlerin özellikle bayan fanlardan aldığı tepkiyi biliyoruz Emoji Yani bu tip şeyleri hemen buralara çekmek yanlış diye düşünüyorum. Çeviri için teşekkürler Emoji
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE2YANITLA
Hopewell
Tercih meselesi bu. Çok yuvarlak oldu. Emoji Şöyle düzelteyim. Efendim zaten bu bir yol hikayesi olarak başladı. Kadınların -ne oldukları önemsiz- kardeşler üzerinde etkisi büyük. Uzun süre kalıyor olmaları düzeni sarsardı bence. Buna herkes kafasından en az iki örnek verebilir. Kadın düşmanlığı değil de ana konudan sapmamak için yeterli dozda verilip pistten geri çekiliyor hatunlar. En iyisi hatta bu. 9.sezonda da değişmez umarım. Emoji
Hopewell 574 YIL ÖNCE1YANITLA
Teostair
Avcıysan, asla ailen olmaz. Olsa da ayak bağı ve dert olurlar. Bu düşünceden yola çıkılarak kadın olmaması çok doğal.

Bence düşmanlıkla uzaktan yakından bir ilgisi yok. Sadece düşünceme iki örnek vereyim:
Kadın düşmanı olunsaydı MARY'li bölümlerde o duygusal alınan tadı, CHARLİE'li bölümlerde gülümseten o garip hissi, yönetmenler bize yaşatamazdı bence.
Teostair 384 YIL ÖNCE1YANITLA
Spn1905
Misha'ya ve roportaji yapanlara iletiriz bunu Emoji
Spn1905 904 YIL ÖNCE1YANITLA
aryemu§
Katılıyorum bu görüşe. Ve ayrıca ekleyeyim, diziye eğer bir kadın kadrolu oyuncu olarak girerse bu ya Dean ya da Sam'le duygusal bağı olacak biri olur. Bu da kardeşlerin arasını %300 bozar. Hiç gerek yok böyle şeylere.
aryemu§ 494 YIL ÖNCE0YANITLA
Triavium
Her sezonda ''bayanların'' diziye girip çıkması diziye renk katıyor bence.Ayrıca bazen bir bayan oyuncu bir çok kez dizide görülüyor ve bu da dizinin ek olarak ilgi çekici bir şekilde devam etmesini sağlıyor.Mesela Meg.Dizi de pek çok kez göründü.Zaten kardeşlerin arasına bir bayan girince nasıl sonuçlandığını gördük bir kaç kez.Yani kesinlikle kadın düşmanlığı değil.Onlar kardeş olarak çok iyi bir şekilde devam ediyorlar.
Triavium 104 YIL ÖNCE0YANITLA
Sunema
Gerçekten kadın bi karakterin Winchestar'lardan birine yan gözle bakması anında fanlar -ben de dahil- *dalek mod on* oluyorlar Emoji
Dizinin "kadın düşmanlığı" kessinlikle yok bence de.Misha her zaman ki gibi yine vermiş cevabı.
Sunema 374 YIL ÖNCE0YANITLA
hacicoco
Charlie'yi kardeşlerden biriyle yazmazlar. Çok saçma olur. Arkadaş olarak olabilir ama öyle sakar bir kızla kardeşlerden birini yazacaklarını sanmam. Çünkü daha önce ikisinin de sevdiği kadınlar Charlie'den daha güzeldi. Ama ben o ilk elçi vardı ya onu merak ediyorum. Yok oldu adam ya. Dedim ki aranan tanrı bu heralde. 5. sezondan sonra yoktu.

Becky'den bahsediyodum ben ikisini birbirine karıştırmışım. Neden Aklımda öyle kaldı bilmiyorum. Neyse ya. Charlie fena değildi. Ama yine de diziye giren diğer kadınlar kadar güzel değil. Her halükarda Becky'den daha güzel olduğu kesin de.
hacicoco 34 YIL ÖNCE0YANITLA
Mollary
Kardeşlik bağları anlatılırken, kadınların aralarına girmemesi konudan sapmamak için olabilir bence ki öylede. Aralarına yinede kadınların girdiği ama seçim yapıcakları zaman aile bağlarının herşeyden önce geldiğini her konuda açıkça görüyoruz. Olay öyle olunca düşman falan değiller bence konu farkı diyelim.
Mollary 554 YIL ÖNCE0YANITLA
ırem_dean
Supernatural'in kadın düşmanı bir dizi olduğunu düşünmüyorum.Bu şekilde düşünen varsa izlemesin kimse onları zorlamıyor
ırem_dean 24 YIL ÖNCE0YANITLA
Melkor
bu olay kadınların takıntısı beğenmeyi pek sevmez kadınların bir kısmı suçlu taraf ararlar
Melkor 994 YIL ÖNCE0YANITLA
Megstiel
misha abimiz sonunda noktayı koymuş Emoji
Megstiel 284 YIL ÖNCE0YANITLA
KatyPerry
Fanlar zaten kızları sevmıyor,bız ne yapalım yanı ızlemek ıstemeyen ızlemesın kıskanmayaktamı :????
KatyPerry 184 YIL ÖNCE0YANITLA
DocTorWho
Biz öyle yazalım Emoji
DocTorWho 624 YIL ÖNCE0YANITLA
Spn1905
Rica ederim Emoji
Sonuncu cümlesini çok beğenmiştim nedense Emoji
Gizem'e teşekkürler düzenleme için Emoji
Spn1905 904 YIL ÖNCE0YANITLA
Gizem
Misha aslında güzel bir noktaya değinmiş, şimdi Charlie'yi seviyoruz ama kardeşlerden biriyle yakınlaşsaydı eminim artık sevmeyenler olurdu. Charlie gibi muhteşem bir karakteri umarım 9. sezonda daha çok görürüz. Aynı şey Abaddon için de geçerli Emoji
Lafı bile olmaz canım, asıl sana teşekkürler emeğin için Emoji
Gizem 944 YIL ÖNCE0YANITLA
DocTorWho
Avcıysan kadınlar aklını çelerler gibi bir düşünce doğdu bende.Bence kadın düşmanı değil de kadından uzak bir dizi olarak adlandırsaydık daha iyiydi...
DocTorWho 624 YIL ÖNCE0YANITLA