KAYIT GİRİŞ

Briana ile bir gün: SpnFamily

Sizce Aşk Nedir?

LİKEMGMT Seviye 72

SERBEST KÜRSÜ

2 yıl önce - 16B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Welorian
Duygusuzluğuma tercüman olan bir repliktir. :d

Welorian 452 YIL ÖNCE23YANITLA
WTHell?
İdolüm <3
Aşk diye bir şey yoktur bilgilerinize Emoji
WTHell? 262 YIL ÖNCE4
Auwlano
Nutella.
Auwlano 862 YIL ÖNCE22YANITLA
zafer2557
Doğrudur Emoji )
zafer2557 502 YIL ÖNCE2
Lucitiel
Ulaşılmaz olandaki kusursuzluk aşktır. Et, kemik ve ruhun birleşimidir. Eğer bundaki ulaşılmazlığa ulaşırsan aşka ulaşırsın.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE19YANITLA
Liberty
Ya tabiki aşq supernaturaldir.Dean'in turta yiyişidir aşq.Bir olay olduğunda Sam'in avel avel bakmasıdır aşq.Castiel'in trençkotudur aşq.Crowley'in insani duygularıdır aşq.Kevin'in zekasıdır aşq.Meg'in iki yüzlülüğüdür aşq.Rowena'nın sinsiliğidir aşq.Bobby'nin şapkasıdır aşq.Anlayacağınız üzere SUPERNATURAL'DİR AŞQ.
Liberty 622 YIL ÖNCE14YANITLA
Daeva
"İnsanlara şu şehevânî duygular tezyin edildi: kadın sevgisi, evlat sevgisi, yığınla altın gümüş sevgisi, at sevgisi, hayvan sevgi si, ekin sevgisi. Aslında bunlar dünya hayatının geçici menfaatleridir. Güzel sonuç ise Allah katında olandır!" (3/14).
Daeva 742 YIL ÖNCE13YANITLA
Melkor
Aşk bir sudur.
Biz aşkı yorumlamayalım günaha giriyoruz.
Melkor 992 YIL ÖNCE12YANITLA
C41N
[A] cıya
[Ş] ikayetsiz
[K] atlanmaktır.

Bence AŞK .. Emoji
C41N 512 YIL ÖNCE10YANITLA
Cleage
Üzerine şiirler sözler yazılıp şarkılar söylenen. Sanata katkısından başka da hiçbir özelliğini göremediğim var olduğu sanılan duygu.
Cleage 562 YIL ÖNCE8YANITLA
Yusuf
Ben denk gelmedim bilemicem Emoji
Yusuf 992 YIL ÖNCE8YANITLA
CupCake
hala bi hunter gelip 'aşq ceNsiN eQListir Emoji ' dememiş, enteresan
CupCake 802 YIL ÖNCE7YANITLA
sariii
boş bulunulmuşluktur
sariii 102 YIL ÖNCE7YANITLA
Misha#
Karşılığını alamadiktan sonra neye yarar ki?
Misha# 732 YIL ÖNCE6YANITLA
ismail
oksitosin + adrenalin*2 + feromon-tiroksin + norepinefrin-serotonin + dopamin = sşldfjsjdhgıkasdhgjkisldşafjvnbldfghkbıp + (östrojen-testosteron)*1000000000
ismail 382 YIL ÖNCE5YANITLA
Leamy
Aşk, gözunu kör edendir.
Bir kisi icin dunyayi karsina alabildigindir.
Mantığın bittigi yerde başlayandır.
AŞK insanin doğasında. Bazen bir melodide, bazen de parmaklarının ucunda...
Leamy 702 YIL ÖNCE5YANITLA
arifire
sıkıntılı bi konu hacı o yüzden bence hiç girmeyin ya
arifire 252 YIL ÖNCE5YANITLA
ecvn1967
Sen boyleyken,


Karsindakinin boyle olmasidir,Buyuzden de, bundan sonraki tek aşkim kedi olacak.
ecvn1967 991 YIL ÖNCE5YANITLA
Selandra
Bence Sunay Akın güzel anlatmış aşkı :
"Aşk; bir bakıma sobaya dokunmak gibidir. Bir defa yanarsın, izi kalır. Sonra bir daha dokunmazsın sadece yanına yaklaşırsın."
Selandra 902 YIL ÖNCE5YANITLA
Visur
temelinde, özünde yer alması gereken kavramlar zaman içinde ve kişiden kişiye değiştiği için günümüzde çeşitlenmiş, dallanıp budaklanmış kimyasal bir reaksiyon. bilimsel şeyini biliyordum da şimdi şeettirmeyin. ben az da olsa duygusal, etkileşimsel ve madde dışı bir şey olarak görüyorum bu kavramı. özünde yer alması gereken kavramlar demiştim. değiştiğinden bahsetmiştim. evet kişiden kişiye değişebiliyor. dönemsel olarak bu kavramlar değişebiliyor. bu yüzden platonik, tek gecelik, tasavvufi gibi daha bir çok farklı çeşidi var bunun. hangisini yaşarsanız yaşayın güzel şey. kimi zaman acıtsa da güzel şey. sadece karşı cinse duyulmaz, duyulmamalı.

sanata, inandığınız yaratıcıya, eşyalara, elçilere, ülkelere, hiç tanışılmamış, tanınmamış kişilere de duyulabilir. ben günümüzde aşk kavramının içinin boşaltıldığını düşünmekteyim. bunu aşk adına yediğim sağlam darbelerin suçunu başkalarına attığımdan demiyorum. dediğim gibi bir çok şeye aşık olunabilir. ama günümüzde bu kavram sadece iki insanın birbirine duyduğu fiziksel çekim olarak görülüyor, böyle hissediliyor. ama bu paragrafın başında yazdığım gibi yaratıcıya, elçilere, sanata, sanatçılara, ülkelere, hiç tanınmamış kişilere karşı da hissedilebilir bu. salt kaşıt cinsiyetli kişiler arasında olacağı düşünülür. antik yunan'dan, roma'dan beri böyle bu. daha doğrusu semavi dinler geleli beri böyle. ama hemcins iki, üç yada daha fazla insan arasında da olabilir. boşaltamyın şu kavramın içini. çok geniş, çok dalgalı bi kavram bu.

hayranlıkla karşıladığımız sanat eserleri yarattıran, mitoloji ve dinleri oluşturan, insan ırkının devamını sağlayan, duygulara yön veren, acıtan, güzel hissettiren, keşifler yaptırtan, adam öldürtebilen bambaşka bi kavram bu. insanlık denilen şeyin günümüzde geldiği yere pek çok şekilde yön veren bambaşka bişey. bazen ağzınıza da sıçsa, önemli ve güzel şey. yaşayan içinde yaşamayı bilmeyen içinde.
Visur 762 YIL ÖNCE5YANITLA
HolyDemon
ben aşka inanmam -arkadaşlarımın aşklarını görüyorum bütün duyularını yitiriyorlar pek sağlıklı görmüyorum bana çooook uzak
HolyDemon 902 YIL ÖNCE4YANITLA
evilthing
evilthing E9 AY ÖNCE4YANITLA
1CasTieL2
Bu bakış hiçte "Cehennemin Kralı" bakışı değil Emoji .
1CasTieL2 359 AY ÖNCE1
Daha fazla yükle