KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Samın Benyle Sorunu Ne??

Acentr Seviye 10

TARTIŞMALAR & TEORİLER

5 yıl önce - 3B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Spn1905
Herneyse işte, insanlara zarar veren yaratık diyelim Emoji
O da doğru tabi. Dean nasıl Ruby 'e güvenmiyorduysa, şimdi de Samy'de aynı durum sanırsam
Spn1905 905 YIL ÖNCE1YANITLA
Acentr
Yanlış anlaşıldım sanırım kesinlikle ben kıyaslama yapmıyorum tabiki aradaki farkın farkındayım sadece Cassde bi melek oldugu halde deana ihanet ettiği için şuanda samyynin sadece benyy ye kafayı takmış olmasına anlam veremedim.. Evet cass bi melek ve en başdan güvenilirdi belki ki ( bana göre hala güvenilir) ama sonuçda bi kere ihanet etti bizimkilere güvenlerini zedeledi yani supernatural konu olunca meleklere bile güvenilmeyecegini bizimkiler yaşayarak öğrendi... Ayriyetten benim asıl merak ettiğim şeyy samynin neden kapsamlı düşünemediği.. Evet benyy bi vampir ve Purgatory den çıktı ama bunun öncesinde uzun bi müddet orda deanla beraber yaşadılar istese çokdan deanı öldürebilicekken defalarca hayatını kurtarıp güvenini kazanmış yani bunların samyy için hiçmi önemi yok.. Purgatory de ne oldu ne bitti neler yaşandı dean benyyle nasıl tanıştı hiç merak bile etmiyoki varsa yoksa tek derdi benyyi öldürmek.. Arkadaşı Amynin intikamı içinse niye bu kadar bekliyo? dean ondan izin almadı ki amy yi öldürürken o neyin iznini bekliyoo? Samyyde çözemedigim çok şey var bencede öğrenicek çok şeyimiz var.
Acentr 105 YIL ÖNCE0YANITLA
sinemgfb
Beyler bayanlar bazı yorumları okudum da, dean sam'dan benny e güvenmesini istemiyor, kendisine güvenmesini istiyor.
Ayrıca sam in benny e olan öfkesi tamamen dean'ın bundan önceki bölümlerde 'yaratıktan dost olmaz/önce vur sonra sor' ideolojisinin tersini uygulamasıyla alakalı. Ha kıskançlık da yok değil, ama en büyük neden dean la sam arasında. Belki ileride sam ile benny arayı düzeltebilirler.. Şimdiden bunu söylemek imkansız gibi görünse de ilerki bölümlerde göreceğiz gibisime geliyiii..
sinemgfb 755 YIL ÖNCE0YANITLA
zalex
işte tam bundan bahsediyorum hep. jeremy carver diziyi tanımıyor diye. karekterleri olmadıkları bir hale dönüştürüyor. sonrada dizi içinde '' insanlar değişir '' diye bir cümleyle bunu açıklamak zorunda kalıyor. ( kaldıki gerçek hayattada insanların asla değişmeyeceğine inananlardanım. bir insan neyse odur)
bu adamın anlamadığı tek şey biz sam ve dean'i tanıdığımız halleriyle sevdik. değişmelerini istemiyoruz. onları değiştirmeden senaryo yazmayı beceremiyorsa çeksin ellerini gitsin. hem biz rahat edelim hem winchester kardeşler
zalex 365 YIL ÖNCE0YANITLA
Acentr
Canım ben buna hiç şaşırmıyorum nedense çünkü deanın üzerinde oynamaları hiç inandırıcı olmaz..Bu dizinin başından beri sorunlusu hep samyy oldu ve insanlar alıştı onun arada sırada mantıklı davranıp çogunlukta sorunlu olmasına..Düşünsene deanın sorun çıkardıgını samynin büyüklük tasladıgını bu ne kadar inandırıcı olurki..Burda ömrü boyunca kardeşine fedakarlık yapmış bi abi söz konusu onuda şimdi abiliğiyle sınıyolar sanırım..Hayatında 2.bi kardeş var gerçek kardeşin kabullenmediği daha önce bir çok sınavdan başarıyla çıktılar hep ayakda hayatta kaldılar ama bakalım bu sınavı nasıl atlatıcak bizim winchester kardeşler...
Acentr 105 YIL ÖNCE0YANITLA
ecedean
bence sam benny dean'a bi kardeş kadar yakın olduğu için pek hazetmiyor
ecedean 64 YIL ÖNCE0YANITLA
sleeper
Ben bir sorun göremiyorum. Dizinin başından beri insan olmayan ırklar ile arkadaşlık kurmak yadirganiyor. Sam ile ilgili birşey değil bana göre.
sleeper 714 YIL ÖNCE0YANITLA
Spn1905
Sam'in de bir vampir arladaşı vardı ve Dean ona güvenmeyip öldürmüştü.
Ayrıca onca olaydan sonra (Ruby falan) yine bir yaratığa güvenmek istemiyordur belki de
Spn1905 905 YIL ÖNCE0YANITLA
Melkor
o bir fampir yani Deanın yaptığını yapıyor aslında
Melkor 994 YIL ÖNCE0YANITLA
Flawless
Ya bence sammyde 7.sezondan kalma bir hırs intikam var dean'e karşı bir bölümünde hani dean öldürmüştü bir arkadaşını o zamandan beri hırs var sam de yani sam artık avcılıktan sıkılmış deanin zoruyla zaten yapıyor ve bence dean sam'e hep şunu dediği içinde olabilir o beni asla hayal kırıklığına uğratmadı ama sen uğrattın dan dolayı bir hırs falan olabilir diyorum
Flawless 235 YIL ÖNCE0YANITLA
Acentr
Canım o vampir değildi beyinde bi damarı yiyodu kılcal damarmıydı neydi bilmiyorum ama insanları öldürüp beyinlerini çalıyodu... Samynin bu konuda öfkeli olmasını anlıyorum aslında deanın onu öldürmek için gerçektende bi nedeni yoktu ama samyy bunu deanla konuşmazsa bu sorundan başka bişeye yaramaz.. Çünkü o zamanlar dean önüne gelen her yaratığı öldüren bi adamdı şimdi her yaratığın kötü olmadığını öğrendi çünkü yaratıklarla dolu bi yere düştü benylede orda tanıştı ve samynin anlamadıgı şey bu..Kızmakdan laf sokmakdan trip atmakdan fırsat bulup adam gibi derdini anlatmıyoki deana uyuz.. Halbuki dean onun kurt sevgilisinde hatta rubyyda bile harekete geçmeden önce hep konuşmayı denedi asla arkasını dönmedi ve bu kadar üstüne gitmedi onun ama samyse elinde olsa benyyi öldürmek için deanı bile gözden çıkarıcak bu biraz dazla değilmi..
Acentr 105 YIL ÖNCE0YANITLA
messiah
vampir olması tabikide
messiah 44 YIL ÖNCE0YANITLA
Raizel
Bence burada yazanların hepsinden biraz var Sam'in içinde Emoji
dizinin başından beri hep bağlanıp kaybeden çocuk oldu Sam işte kurtadam olan sevdiği kız , ruby , Dean'ın Sam'in arkadaşını öldürmesi , Bobby'nin başına gelenler vs.. Sam'i buna itiyor bence ama gözardı edilmeyecek durumlardan biriside Dean'in Benny'e Samden daha fazla güvenmesi sebebiyle Sam'i hiç olmayacak bir kişiyi kullanarak kandırmasıdır Sam'in en ağırına giden bu oldu benim gördüğüm kadarıyla ama şöylede bir şey var Sam önyargılı olup Benny'i öldürmek isteseydi bir vampir tarafından öldürülmüş bir kişinin cesedinin bulunduğu ve oradaki bilinen tek vampirin Benny olduğu (o an için) gerçeği Dean'e Bennyle konuşması için süre vermesini değil aynı Dean'in yaptığı gibi Dean'e hiçbir şey söylemeden öldürmeye gitmesini gerektirirdi... yani aynı benim gibi Sam'in de kafası karışık Emoji sonuç olarak Benny istemeden de olsa Winchester kardeşlerin arasına girmeye devam ediyor ve aynı 4.sezonda Sam'in Rubyi savunması gibi Dean'in Benny'i savunması karakterlerin arasında biraz kişilik değiş tokuşu olmuş gibi hissettiriyor..
Raizel 225 YIL ÖNCE0YANITLA
Acentr
Şunuda gözardı etmemek lazım canım... Dean rubyden hoşlanmıyodu ama samynin üstünede çok gitmiyodu samyyse benyy için nerdeyse deanla yumruk yumruğa kavgaya girişicek.. Konu benyy olunca sam öyle akresif oluyoki gözlerinden ateş çıkıcak diye bakıyorum resmen.. Deanda hoşlanmıyodu rubyden hatta rubynin öldügü bölümde tam anlamıyla birbirlerine bile girdiler ama günün sonunda samyyi kurtaran gene dean oldu dedigim gibi dean hiç bi zaman samyynin üstüne gitmedi onu kendinden uzaklaştırmaya çalışmadı ve samyynin yaptıgı gibi giderim diye tehditler savurmadı... Samyy biliyoki dean onu bırakmaz o yüzdende giderim tehditiyle korkutuyo peki yaa dean bırakırsa nolucak bunu hesaba kattımı acaba?? Evet dean benyye şuan çok güveniyo ama ben samyynin üstünde görmedigine eminim yani konu kardeşi ve benyy oldugu zaman herzamanki gibi kardeşini seçer eminim samyy birazcık güveniyosa abisine bu kadar üstüne gitmemeli ama konu benyy oldugunda samyyi tutabilene aşkolsun:D
Acentr 105 YIL ÖNCE0YANITLA
ErenDoğan
Sam bence hem Benny'i kıskanıyo biraz hemde abisinin zarar görmesini istemediği için tedbirli
ErenDoğan 105 YIL ÖNCE0YANITLA
ByrmYlçn
Bence kıskanıyor Emoji
ByrmYlçn 145 YIL ÖNCE0YANITLA
xxSudexx
Sam hala Dean'e Amy'i öldürdüğü için kızgın.Olaya Sam'in gözüyle bakarsak şimdi Dean Amy'i öldürüyor.Sam Dean'e ne kadar haklısın maklısın desin aslında Dean'e karşı hala öfkeli.Bu öfkesini de böyle ortaya çıkarmış oluyor.Benny vampir,Dean'in de dostu.Zaten Bennyle Sam tanışınca Sam onu orda o an öldürmek istedi.İnsanları öldüreceğinden emindi.Ama Dean olduğu için yapamadı.E ona bakılırsa Amy de cadıydı.Dean de Amyle tanışınca onu öldürmek istemedi mi?Sam'den habersiz Amy'i öldürdü.İşte Sam'in yaşadığı olayın tıpa tıp aynısı.Şimdi siz çıkıp da burda ''Sam niye böyle davranıyor?Benny'e niye bir şans vermedi?''gibi sorular soramazsınız.Bence Sam'in yaptığı çok normal bir davranış,durum.
xxSudexx 64 YIL ÖNCE0YANITLA
CupCake
Aynen.
CupCake 804 YIL ÖNCE0YANITLA
Sunshine.
Bence de kıskanıyor..Sam sanki kendisi yapmamış gibi(ruby le olanlrdan sonra)dean e kızıyor.İnsan önce kendine bir bakar.Sen çok doğru düzgün bir insansın ya Sam ,evet öyle.Bir de neymiş kardeşi yerine vampiri seçmiş miş miş.Lan sen kardeşin yerine Ruby yi seçtin ya o da seni arkandan bıçakladı.Şimdi gelmiş neymiş vampirmiş avlanılırmış o zararlıymış falan.Benny en azından iyi biri.Şimdi gelip Sam in böyle şeyler düşünmesi çok saçma.Nasıl bir insansın sen Sam Winchester??sen bir winchester sın hareketlerine dikkat et .
Evet,söyleceklerim bu kadar.:))
Sunshine. 135 YIL ÖNCE0YANITLA
Raizel
aynen öğrenecek çok şeyimiz var daha.. Cass konusunda da ihanet yapılış şekline göre winchesterlarda affedilebiliyor Sam-Ruby ve Dean-Amy olaylarında gördük bozuşmalar falan olabiliyor ama düzeliyor sonra ayrıca Sam'in saplantı haline getirdiğinide düşünmüyorum Sam'in Deanden onay beklemesinin sebebini Dean'in benny e olan güveninden kaynaklandığını düşünüyorum yani Dean'in gönlü olmadan onun arkadaşını öldürmek istemiyor ki bence doğru olanda bu Deanden habersiz öldürmeye gitse ve öldürebilse aralarının ne kadar açılacağını bir düşünün..Bence Benny'nin güvenilirliği açlığıyla ters orantılıdır son bölümde olandan çok daha aç bir Benny ve onun önünde yaralı duran Dean'i düşünün kimse Dean'in güvenliğini garanti edemez bu Benny'nin istediği için değil elinde olmayan sebeplerden yapabileceği şeylerde olsa çok güven vermiyor insana bana kalsa kan deposuyla dolaştıkları sürece winchesterlarla bile avlanabilir Sam , Benny , Daen ve Castiel grubunu iş başında görmeyide çok isterim inşallah Sam ve Benny durumu olumlu yönde değişikliğe uğrarda bizde seyrederiz çok da harika iş yaparlar Emoji
Raizel 225 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle