KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Özür dilemek - Öz eleştiri

HolyDemon Seviye 90

SERBEST KÜRSÜ

3 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Welorian
Öncelikle 'insanın' kusursuz olması imkansızdır. Bizler hata payını sıfıra indirgeyen makineler değiliz. Bizim mekaniğimizde duygular yatıyor. Özür dilemek konusuna gelirsek; özür dilemek ego meselesi. Karşındaki insanı haklı/haksız paydasına göre değerlendirmeyi bırakıp egoyu yenebilmekte olay. Einstein'in da dediği gibi 'Egonuzu kontrol edemediğiniz sürece o sizi kontrol etmeye devam edecek.
Böyle olduğu sürece tüm dünya sizin bile olsa asla mutlu olamazsınız.'
Welorian 453 YIL ÖNCE2YANITLA
Melkor
Özür dilemek güzel bir şeydir ha zorunda olduğu için özür dileyen için bu geçerli değil tabi.
Zamanında insan yerine bile koymadığım bir kişi gelip özür dileyince saygı duyuyorum ve bir değeri oluyor gözümde.
ha ayrıca
Her insan özür dileyebilecek kadar büyük değildir.
Melkor 993 YIL ÖNCE2YANITLA
sherlock
Bir an bekle, arkana dön ve unuttuklarını anımsa. Kaybettiysen ara, kırdıysan af dile, kırıldıysan affet: Çünkü hayat çok kısa.

Mevlâna Celâleddin-i Rûmî
sherlock 993 YIL ÖNCE2YANITLA
karadayı
Özür dilerim hatalı olduğum zamanlarda sonuçta insanım ben tanrıyım kusursuzum niye özür dileyecekmişim demem ve genelde arkadaş çevremde hatalı olduğumda özür dileme şeklim sürçü lisan ettiysem affola kusura bakma kardeş der gönlünü almaya çalışırım
karadayı 803 YIL ÖNCE1YANITLA
jj.rk
Bence de özür dilemek de affetmek gibi her yiğidin harcı değildir. Özür dilemeyi bilen de çok kişi yok.
Kimisi sadece çıkarları kaybolmasin diye özür diler. Ama asıl önemli olan değer verdiğin için özür dilemesini bilmektir.
jj.rk 383 YIL ÖNCE1YANITLA
Rihastle
Özür dilemek, büyüklük ve cesaret ister. Kanımca, özür dilemek büyük bir erdemliktir. Yaptığımız hatalar sonucunda adet haline getirilmesi gereken bir davranış. İğfo'nun da dediği gibi, "Her insan özür dileyebilecek kadar büyük değildir."
Rihastle E3 YIL ÖNCE1YANITLA
Cleage
Özür dilemek ilk an çok zor geliyor ama üzdüğüm zaman küçük çocuk misali yavaş yavaş yanaşmaya başladıktan sonra üzgün olduğumu anlayana kadar canını çıkarırım. Evet bizde beyle sanırım. Eğet.
Cleage 563 YIL ÖNCE1YANITLA
Moliarty
Özür dilerim kendim, seni gereksiz yere çok eleştiriyorum.
Sen çoğu insandan göründüğünden ve kabaca söylediğinden daha iyi ve zekisin.
:') egoist ya da çakma mütevazi de değilsin.
:')
Moliarty 971 YIL ÖNCE0YANITLA
HolyDemon
Özür dilemek- öz eleştiri aah aaahh
HolyDemon 901 YIL ÖNCE0YANITLA
HolyDemon
kusursuz insan yok tabiiki hepinize katılıyorum
HolyDemon 903 YIL ÖNCE0YANITLA
aptaladam
bence haklıda olsan haksızda olsan özür dilemek iyi birşeydir yani kusurzuz değiliz bazen sevidklerimizi veya herhangi birini istemeden kırabiliriz yani bence özür dilemek iyi birşeydir bene kin tutmaz gereksiz birşey özür dileyin affedin zaten insanların neden birbirlerini bazen kırdıklarını ve saçma sapan olaylar doğrultusunda bunu büyütüyorlar anlamıyorum çok çocukça bence
aptaladam 621 YIL ÖNCE0YANITLA