KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Osho

Freedom Seviye 48

SERBEST KÜRSÜ

4 yıl önce - 421 okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
aryemu§
Gece gece bu başlığı beklemiyordum. Yukarda da denildiği gibi tekrar tekrar okunması gereken eserleri vardır. Zaten ilk okunduğunda verdiğim tepki ile Osho'ya alıstıktan sonra verdiğim tepki ciddi anlamda değişse bile hep bir şeyler öğrendim. Her okuduğumda aynı düşünce kökünden ayrı dallar yeşerttim aklımda. Ve bazen öyle anlar oldu ki her daldan aynı meyveyi yedigim gibi her daldan ayrı bir meyve alıp harmanladığımda yeni bir tohum düştü toprağa.

Ben de sevdiğim 1-2 paragraf armağan edeyim başlığa:

" Zen, şöyle der: 'Hayatın içinde ol, hayatta yanlış bir şey yoktur. Eğer bir şey yanlışsa, o sizin bakış açınızdan dolayıdır. Gözleriniz bulutlu, bilincinizin aynası tozlu. Onu temizleyin, daha fazla berraklık yaratın.'"

...

" Cennet, amaca bağlı insanların bir hayalidir. Böyle insanlar eğer ölümün ötesinde bir amaç varsa dindar olabilirler. Eğer bir amaç varsa, herşeyi feda etmeye hazırdırlar. Kısacası onlar gerçek dindar olmazlar -din, onların anlayışı, neşesi, varoluş yolu değil, arzularıdır. Din, onların derin düzeyde tekrarlanan ego oyunudur. "

EK: Paylaşım için teşekkür.
aryemu§ 494 YIL ÖNCE1YANITLA