KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Misha Collins, yönetmenlik, spin-off ve Castiel'in geleceği hakkında konuştu!

-poine Seviye 29

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 3B okunma
Supernatural hikayesinde en iyi gelişmelerden birisi de şüphesiz Harflerin Adamları'nın diziye katılması oldu.Geçmiş bir kaç sezonda, Sam ve Dean Winchester kardeşler, Amerika'da serbest gezen kötü, acımasız yaratıkları avlamadıkları zaman kalabilecekleri yeni, şık bir sığınağa sahip olmuşlardı. Sığınak, doğaüstü yaratıklara karşı değerli bilgilere sahip kadın ve erkeklerin oluşturduğu bir topluluk olan Harflerin Adamları tarafından inşa edilmişti.

Salı günü yayınlanan son bölüm, "Mother's Little Helper" Harflerin Adamları'nın hikayesinden daha fazlasını anlatıyor, aynı zamanda kardeşlerin son düşmanı Abaddon'ın geçmişi hakkında bilgiler veriyor. Bölüm, dizide melek Castiel'i oynayan Misha Collins tarafından yönetildi.

Bu, Collins'in Supernatural için ilk kez yönetmen koltuğuna geçişiydi. The Huffington Post'un bir röportajında, bu deneyimin nasıl bir şey olduğundan ve dizide Dean'i oynayan ve bir kaç kez dizinin yönetmen koltuğuna geçmiş Jensen Ackles'ın ona yardım ettiğinden bahsediyor. Ayrıca, Collins 9. sezonda Castiel'i neler beklediği hakkında da bilgiler veriyor.

-Yönetmenlik olayı nasıl çıktı? Ne zamandan beri düşünülüyordu? Bunun için onların ayaklarına kapanman gerekti mi?

Yönetmenliğimin nasıl gündeme geldiği hakkındaki hipotezin kalbimi kırdı. Açıkcası, yönetmen koltuğuna oturmam için peşimde geziyor ve bana yalvarıyorlardı. Sonunda kabul ettim. [gülüyor] Hayır, ilk kez 8. sezonun kontratını imzalarken karşıma çıktı, istersem 9. sezonda bir bölüm yönetebileceğimi söylediler. Biraz son dakika olayı gibi oldu, aceleceydik, Bob Singer "Evet, güzel olur" dedi. Hatta şöyle dediğini bile hatırlayabiliyorum: "Sen zeki bir çocuksun, bununla baş edebilirsin." Amanın, ne yanlış bir karar.

Yönetmenlik, dizi oyuncularının karşısına yalnızca bir kaç kez çıkan bir fırsat. Ve bence, bu fırsatı değerlendirebilenler çok şanslı insanlar. Ben de teklifi gördüğümde balıklama atladım, çünkü yönetmenlik yapmak için uzun süredir bekliyordum.

-Neden? Her zaman oyuncuların "Gerçekten yönetmenlik yapmak istiyorum" dediklerini duyuyorum. Yönetmenlerin gıcıklık yapma hakkı olduğundan mı istiyorlar acaba? Sizi dürten şey ne?

Kendim adına konuşacağım, ama muhtemelen bir çok insan için doğru bir genelleme olacak. Oyunculuk yaptığın zaman, yapbozun yalnızca bir parçası oluyorsun. Her şeyin nasıl da birbirine uyumlu olduğunu göremiyorsun. Sanki yapımda emeği geçenleri daha az görüyorsun. Ama yönetirken, büyük resmi görmek ve parçaları birleştirmek zorundasın.

Bana göre, dürüst olmak gerekirse, beynim her zaman yönetmenlik yapmanın oyunculuk yapmaktan daha heyecanlı olduğunu düşünürdü. Oyunculuk yapmaktan hoşlanmıyor değilim, ama yönetmen olarak, milyonlarca şeye karar vermen gerekiyor, ve bu gerçekten zor ve yapmaya değer bir görev.

-O zaman bu dediklerin Jensen bir kaç kez yönetmenlik yaptı diye senin de onu kıskanıp yapmak istediğin teorimi çürütüyor.

Uzun ve sıkıcı cevap için özür dilerim. Evet, bu benim için bir yarıştı. Jensen'ın yönetmenlik yaptığını gördüm, benim yapmadığım bir şeyi yapmış olması canımı sıktı, o yüzden bu sezon bunu yaptım. [gülüyor]-Tamam, ciddi olalım. Jensen sana ipucu ya da tavsiye verdi mi?

Aslında, evet. Beraber yemeğe çıktık ve fark edip yazdığı tüm ipuçlarını bana verdi. Son sezonu yönetmiş herkesle konuştum, alabildiğim kadar bilgi almaya çalıştım, özellikle John Badham'dan. Jensen'ın bana verdiği ipuçları ise herkesinkinden çok daha yardımcı oldu. Muhtemelen en önemli kaynağım oydu.

-Yani, o seti ve diziyi çok iyi biliyor. Karakterini ve Supernatural dünyasını anlıyor.

Olay yalnızca o değil, aynı zamanda o benim perspektifimi de çok iyi biliyor. Bir oyuncunun ilk defa yönetmenlik yapmasının nasıl bir şey olduğunu ve karşılaşacağı sorunları biliyor. Aşina olmadığım şeyleri kendi de olmadığından anlayabiliyor.

-Castiel bölümde yok. "Mother's Little Helper" Harflerin Adamları'nın mitolojik geçmişine ait çok şey içerdiğinden zor görünüyor. Bu bölümü almak yalnızca şans mıydı?

Aynen öyle. Biz sezonu çekmeye başlamadan önce yönetmenlerin ve hangi bölümü yöneteceklerin bir listesi yapıldı, 9. sezonda 17. bölümü yöneteceğimi biliyordum. Fakat 17. bölümün neyle ilgili olduğunu kimse gibi ben de bilmiyordum.

Yönetmek için müthiş bir bölümdü. Alaina ve Gil, bu bölüm için geri geldiler ve onlar muhteşemler. Ayrıca çocuklar (Jensen, Jared) da vardı. Tamam, onlar müthiş yetenekli değiller [gülüyor] ama çok uzun süredir dizide yer alıyorlar ve neyin ne olduğunu biliyorlar.

Büyük, mitolojik bir bölümdü, ve senaryo muhteşemdi. Adam Glass müthiş bir iş çıkardı. Elime güzel bir malzeme ve çalışılacak harika bir ekip verildi. Ayrıca efektler falan da yoktu. O şeyler kafa karıştırıcı olabiliyor.-Yönetmenlik yapmanın en zor kısmı neydi?

En zor şey zamanlamaydı. Sahneleri ne kadar uzun veya kısa tutmam gerektiğini ayarlamak çok zordu. Açıkcası, bence bu yetenek bol deneyimle geliyor.

Bir şey beni baya şaşırttı. İnsanlardan tavsiye alırken, bana oyuncuları nasıl yöneteceğimi de söylüyorlardı. Bense "Herneyse, bana bunu söylemenize gerek yok! Bildiğim bir şey bu. Kamera açıları, geçişler ve hız. Asıl korktuğum şeyler bu."

Ama sete geldiğimde, korktuğum başıma geldi. Oyuncuları yönetmek imkansız gibi birşey. Onlara ne istediğimi anlatmaktan dilimde tüy bitti. Ve bu beni gerçekten şaşırttı.

-Castiel'in geleceği hakkında biraz bilgi verebilir misin? Oyunun büyük bir parçası olacak mı?

Cass kesinlikle önemli bir konumda şu an. Metatron'u bulup alaşağı etmek ve Cennet'te işleri düzeltmeye çalışıyor. Onun ve çocukların görevleri kesişecek ve tekrar birlikte çalışacaklar. Onu daha çok göreceğiz.

-O zaman meleklerden konuşalım biraz. Senin karakterini biliyoruz, ama görünüşe göre o kadar çok melek var ki. Eric Kripke hepsinin birer şerefsiz olduğunu söylerdi. Sence bu melek olayı sezonun sonuna doğru daha kesinleşecek mi?

Evet, öyle düşünüyorum. Metatron, Cass ve Gadreel merkezdeki melekler haline gelecekler.

-Tamam o halde. Benim şahsi fikrim, melekler ve şeytanlar arasında pek fark yok. Hepsi de bir takım şerefsiz. Keşke Winchesterların daha çok müttefikleri olsaydı diyorum bazen. Ayrıca, meleklerin ve şeytanların liderlerini oynayan çok iyi oyuncular var, fakat hikayeleri ve özellikleri hep paralel.

Sanırım bu iki şeyden kaynaklanıyor: 1- tıpkı Kripke'in dediği gibi, meleklerin şerefsiz olması. 2- sanırım dizi şeytanları biraz daha insancıl göstermeye çalışıyor. Yani düşündüğümüz kadar günahkar değiller, e melekler de saf olmadıklarına göre, biraz benziyorlar. Bence bu yeterince adil.

-Evet, 10. sezon geliyor ve yeni bir spinoff çekiliyor. Cass'in gitmesini istediğin bir yol var mı? Sence diziyi yeni dizi ile nasıl bağdaştıracaklar?

Spinoff, Supernatural'dan hiç bir karakter barındırmayacak. Sanırım doğru olan da bu olurdu.

10. sezonda da yer almayı çok isterim. Bu henüz kesinleşmiş bir şey değil. Sanırım hala daha bu sezonun sonunun nasıl olacağı hakkında konuşuyorlar. Gelecek sezonda neler olacak bir fikrim yok, ve beni de kapsar mı kapsamaz mı, kesin konuşamayacağım.-Supernatural'ı ya da başka bir diziyi tekrar yönetmek ister miydin?

Evet, tabii ki!

Güncelleme: Bu sezonda neler olacağıyla alakalı bir kaç bilgi daha var. Supernatural 15 Nisan'da Robbie Thompson tarafından yazılan ve Thomas J. Wright tarafından yönetilen Metafiction ile bitecek bir araya girdi. 22 Nisan'da Alex Annie Alexis Ann yayınlanacak, bölüm Robert Berens tarafından yazıldı ve Stefan Pleszczynski yönetecek. 29 Nisan'da aynı zamanda spinoff'un pilot bölümü "Bloodlines" yayınlanacak. Andrew Dabb yazdı ve Singer yönetti. Supernatural finali 20 Mayıs'ta yayınlanacak.
YORUMLAR
Stranger
Hoşlanmasam da mı? :o hiç kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama Misha bu. bir de 2 kişi beğenmiş şoklardayım
Stranger 113 YIL ÖNCE4YANITLA
Mishandme
Ohaa senin kendi düşüncen ama ya bu misha nasıl sevmezsin o kadar tatlı kiii
Mishandme 53 YIL ÖNCE4YANITLA
zalex
herşeyden önce çeviri için teşekkürler ,gerçekten uzun ve emek verilmiş

misha (yada cass') den hiç hoşlanmasamda belki bizimkilerle ilgili birşeyler söylemiştir diye bekledim, oda çıkmadı
zalex 363 YIL ÖNCE3YANITLA
ftmkksl
oyunculardan en çok röportaj veren misha.. o yüzden teşekkürler . ve çeviri çin de ayrıca tşk Emoji
ftmkksl 53 YIL ÖNCE2YANITLA
Misspad
Çeviri için teşekkürler. Kesinlikle Cass ve Mishada yönetmen olarak gelecek sezonda da olmalılar çok seviyorum kendisini çok tatlı bir adam Emoji
Misspad 33 YIL ÖNCE1YANITLA
brcalgn
Misha 10.sezonda da olmalı, dizi bitene kadar olmalı. Yönetmenlikle ilgili verdiği cevapları da beğendim, insanın Misha'yı sevmesi öyle kolay ki...
brcalgn 43 YIL ÖNCE1YANITLA
nagodre
Misha'nın önümüzdeki tüm sezonlarda olmasını çok istiyorum abi ya adam tatlılıktan ölücek Emoji
nagodre 33 YIL ÖNCE1YANITLA
zalex
ordaki ''ohaa'' kelimesine yazacak cevabım var ama sadece ve sadece siteye saygımdan birşey yazmıyorum

evet ne misha'dan nede canlandırdığı karekter olan cass'den zerre kadar hoşlanmıyorum nokta.
zalex 363 YIL ÖNCE0YANITLA
asya478
şu tipin güzelliğine bi bakın sevilmeyecek adm mı yaa
asya478 122 YIL ÖNCE0YANITLA
Yaren434
Umarım 10. sezonda Misha'nın yeri olur. Team Free Will bozulmasın gerçekten üzücü olur
Yaren434 23 YIL ÖNCE0YANITLA
SelinNur
10.sezonda olmalı bence ayrıca 10.sezon neyle ilgilli olacak acaba .d bide yan dizide jensen ve jaredin bazı yerlerde görünecekleri hakkında bilgi verilmişti görünmeliler bence hiç keyfi çıkmaz yoksa Emoji sdf eğer görünmezlerse çok üzülrüm .sad
SelinNur 113 YIL ÖNCE0YANITLA