KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Misha Collins, Supernatural'ın yönetmen koltuğunda!

Kamaa Seviye 12

HABERLER & RÖPORTAJLAR

4 yıl önce - 3B okunma
Yönetmen Koltuğuna HazırlıkBu sezonun ilerleyen bölümlerinde, Collins bir Supernatural bölümünün çekimlerinde yönetmen koltuğuna oturacak ve söylemeliyiz ki, ekip ile çalışmayı dört gözle bekliyor.
“Tahminimce ekip bana bu konuda bir hayli yardımcı olacaktır, bana destek olacaktır, yani en azından ilk günler için. Sonraki günlerde benim beceriksizliğimi görünce, illalah edip yardım etmekten vazgeçmeleri de mümküm tabi. İlk yönetmenlik deneyimimi, beni tanıyan ve benim de yakından tanıdığım bir ekiple yaşacak olmam gerçekten çok iyi. Bu sayede, sudan çıkmış balık gibi hissetmeyeceğim.” diyor Collins.

Konu Jared ve Jensen’a gelince ise, Collins’in kendisine nasıl davranacakları hakkında başka düşünceleri var.
“Jared ve Jensen, yeni yönetmenlere karşı genelde çok saygılı oluyorlar. İkisi, yeni yönetmenlere işlerini harika yapmaları için rahat bir alan ve bir perspektif sağlıyorlar. Bana böyle yapmayacakları için, üzücü bir durum bence.” diye takılıyor.
Fakat, dizinin birkaç bölümünü kendi yönetmiş olan şakacılardan biri, Collins’e baya iyi tavsiyeler vermiş.
“Jensen ile, yönetmenlik deneyimi hakkında konuştum.” dedi Collins. “Sorsanız inkar eder ama bana gerçekten çok işime yarayacak bir sürü tavsiye verdi. Aslında diziye gelen tüm yönetmenler ile görüştüm sayılır. Hepsinin görüşlerini ve tavsiyelerini aldım. Tüm bunları kaydettiğim bir ‘cloud’ uygulamam bile var.”

Akıllara gelen en büyük sorulardan biri de, Collins’in yönetmeliğini yapacağı bölümde Castiel olacak mı, olmayacak mı? Eğer olacaksa, Collins’in kendini ‘yönetmesi’ nasıl olacak?
“Kendi oynadığım bölümü yönetirsem, kendime büyük ihtimalle “Harikaydı! Süper iş. Aynen böyle devam!” gibi şeyler söyleydim.” diye takılıyor Collins. “Mükemmel bir dünyada, kamera karşısında sanırım çok daha rahat olmam gerekir ya da daha ciddi. Bilemiyorum çünkü üstünde düşünülmesi gereken bir şey bu.” diye de ekliyor.

Collins’in şansına, dizi yeni yönetmenlere öyle çok da yüklenmiyor.
“Bence Supernatural, diğer uzun soluklu dizilere göre, yönetmene daha çok rahatlık sağlıyor. Gecikmeler ve senaryo dışına çıkmalar problem olmadığı için, yönetmenler kendi işlerini kendi bildikleri gibi yapabiliyorlar.” diye açıklıyor Collins. “Sürekli çekim alanında bulunan bir yönetmen ya da yapımcımız yok. Los Angeles’ın dışında çekilen bir çok dizide -ki bu, yazarların ve yapımcıların sürekli etrafta olup da yapımı takip etmedikleri anlamına geliyor- bir yapım kontrolcüsü var. Bu genelde dizide beş ya da daha fazla bölüm çekmiş fakat devam etmemiş yönetmen/yapımcılardan biri oluyor. Bu kişi, yapımda her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için, yani her şeyin olması gerektiği gibi ilerlediğinden emin olmak için diziye göz kulak olmaya devam eden bir kişidir.”
“İşte bizim Supernatural’da yok ondan; bu yüzden bazen insanlar gelip de dizinin içine edebiliyor.” diyor gülerek.

Bunun yanı sıra, Collins yapımın yönetmenlere sağladığı geniş özgürlüğe güveniyor.
“Sette ‘Hayır, biz burada bunları bu şekilde yapmayız. Hayır.’ diyen kimse yok ve bu, uzun soluklu diğer televizyon dizileriyle karşılaştırılınca, Supernatural’a çok hoş bir çeşitlilik katıyor. Yani bölümler, bakış açıları hiçbir zaman aynı değil. Fakat sinematografımız, kostüm departmanımız ve bir çok kilit noktada rol alan departmanlar hep aynı kalıyor. Bu da diziye belli bir devamlılık katıyor. İşte bu ikisi birbirini eşitliyor sayılır.”

-
*Türkçeleştiren: Kamaa
**Orjinal metine ulaşmak için link: (x)
YORUMLAR
Lucitiel
Misha, kendini övmüş olmuyor, ama yönetmen olarak oyunculuğuna eleştirisel yönden bakması çok enteresan olacak.Oyunculuğu etkileyici, çekici ,muhteşem ve doğal. İçten ve samimi tavırları onu Castiel yapan en büyük özellik. Set ortamında uyumlu çalışmaları da ne kadar aile gibi olduklarını gösteriyor. Kamer çeviri için sonsuz teşekkürler.
Lucitiel 694 YIL ÖNCE4YANITLA
Spn1905
Çekeceği bölümden çok kamera arkası göruntüleri merak ettim şimdiden
Spn1905 904 YIL ÖNCE2YANITLA
Deanist
Misha olur da güzel olmaz mı Emoji
Deanist 34 YIL ÖNCE2YANITLA
Justice.
Bu Adam Kendini Aştı Çok İyi Emoji
Justice. 944 YIL ÖNCE1YANITLA
masteryi
yakışırrrrrrrrr Emoji
masteryi 94 YIL ÖNCE1YANITLA
Auwlano
Harika olacaga benziyooo Emoji
Auwlano 864 YIL ÖNCE1YANITLA
foreverj2
kesin çok komik ve saçma bişi olcak Emoji
foreverj2 64 YIL ÖNCE0YANITLA
mervei
Aynı zamanda bölümde de olur umarım Emoji
mervei 384 YIL ÖNCE0YANITLA
bhralpy
off iple çekiyorum
bhralpy 24 YIL ÖNCE0YANITLA
bL00keRs
Çeviri için teşekkürler, kamaa Emoji
bL00keRs 24 YIL ÖNCE0YANITLA
J2castiel
Vallahi Misha yönetmen koltuğuna geçiyo artık. Jensen'da geçmişti zaten. Kesinlikle Misha ile uğraşçaklarını düşünüyorum Emoji Çeviri için teşekkürler.
J2castiel 294 YIL ÖNCE0YANITLA
dean71
Misha Candır Eminim Eğlenceli Geçecek Ayrıca Çeviri İçin Teşekkürler
dean71 44 YIL ÖNCE0YANITLA
h.potter
Misha,adam yaggg Emoji Emoji Emoji <3 <3 <3
h.potter 411 YIL ÖNCE0YANITLA
♥SpN_TvD♥
çokk iyi yaaa
♥SpN_TvD♥ 24 YIL ÖNCE0YANITLA
Pskptk
Çeviri için teşekkür ederim
Güzel bir bölüm izleyeceğiz desenize
Pskptk 594 YIL ÖNCE0YANITLA
Gizem
Kesinlikle o bölümde Cas olmalı. 17. Bölümün adını falan da bir öğrensek iyi olacak, ayrıca işin içinde Misha olur da kötü olur mu hiç? Emoji
Çeviri için teşekkürler canım, eline sağlık Emoji
Gizem 944 YIL ÖNCE0YANITLA
Mishafect
misha'nın yöneteceği bölümde cas olmazsa üzülürüm la Emoji
Mishafect 294 YIL ÖNCE0YANITLA