KAYIT GİRİŞ

13x10 Fragman

Merak Ettim..

Sed_J Seviye 20

TARTIŞMALAR & TEORİLER

3 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
-poine
Supernatural gibi bir dizinin, konusu ve adı itibariyle bu tarz şeyleri barındırması ve bahsetmesi normal. Crowley'in viki sayfasına bakarsanız, altta Alastair ve Crowley ile mason Aleister'in ilişkisinden bahsetmiştim. Ve yine, şu konumu incelerseniz isimlerin hiçbirinin boş manaya gelmediğini fark edeceksiniz.
Senaristler, işleyeceği konular hakkında detaylı incelemeler yapıyor, yaratıkların mitolojik geçmişlerine bakıyor, sembolleri araştırıyor ve bilerek koyuyorlar. Dizide görülen her sembolün ve var olan bir yaratığın geçmişi vardır. Hatta şeytan çıkarma ayinleri bile zamanında yapılmış ayinler ve gerçek sözleri taşıyor.
Supernatural, Judaism, Siyonizm, Satanizm, Paganizm ,Hristiyanlık, Müslümanlık ve daha bir çoğu hakkında inanılmaz sayıda sembol taşıyor.
Bir mesaj verilmek istense, bunu azıcık okültizm bilen insanlar yerine çok daha donanımlı insanlar bile zor fark edebilirdi diye düşünüyorum.
Yani, bana kalırsa bir sıkıntı yok, gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.
-poine 293 YIL ÖNCE2YANITLA
Rosenuf
Bunu ben de bir sayfada görmüştüm. İlk baktığımda çok mantıklı gelse de şaşırdım. Her şeyi kenara bırakalım, ama işin ucunda şöyle bir olay var; misal sen böyle bir dizinin senaristi olsan içinde korku barındıran, yaratıklar barındıran, en önemlisi şeytan ve melek barındıran. Bu semboller olmadan bu diziyi asla devam ettiremezsin. Senaristini bu yüzden çok ama çok beğeniyorum, aklını ve zekasını. Öyle yerlerden araştırmalar yaparak devam ettiriyor ki diziyi ve konuyu kimse tahmin bile edemiyor. Böyle bir dizi çekiyorsan böyle şeyleri araştırarak bu işe girmiş olman gerekir zaten. Dizinin içinde sizin de dediğiniz gibi her şeye yer verilmiş; Yahudilik, Hristiyanlık, Müslümanlık, Masonluk. Böyle şeyler olmasa bu kadar tutulacağımızı sanmıyorum diziye zaten. İllüminati'ye karşı bir dizi olduğunu ben de düşünmüyor değilim, ince göndermeler de olabiliyor. Bilemem artık, bu konuya merakım olduğu için fazla uzattım saniriim Emoji
Rosenuf 293 YIL ÖNCE1YANITLA
Sed_J
Hayır hiç uzatmamışsın bende merak ettiğim için merakla okudum yazdıklarını doğrusu illüminati karşıtı olup olmadıklarını bilemem ama desteklediklerinide bilemem o yüzden biz izlememize bakalım:)
Sed_J 203 YIL ÖNCE1YANITLA
FORGaD
@Poine konuyu çok güzel özetlemiş doğrusu, teşekkürler Emoji Yazdıklarını aynen babama ve kuzenime aktaracam Emoji
FORGaD 503 YIL ÖNCE0YANITLA
Sed_J
Teşekkürler
Sed_J 203 YIL ÖNCE0YANITLA