KAYIT GİRİŞ

Kaia Nieves

Megadeth

Chtsnzn Seviye 3

SİNEMA & TELEVİZYON & MÜZİK

2 yıl önce - 244 okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
karadayı
biyografisini de yazayım buraya xd
Megadeth, Dave Mustaine' in liderlik ettiği ABD'li thrash metal grubudur. 1983 yılında kurulmuş, 2002 yılında dağılmış ve 2004 yılında tekrar kurulmuştur. Metallica, Slayer ve Anthrax ile birlikte thrash metal'in dört büyük grubundan biri kabul edilir.

1983'te kurulan grup, 1985'te ilk albümleri Killing Is My Business... And Business Is Good! ile ortaya çıktı. Bir sene sonra çıkan Peace Sells... But Who's Buying? ile dikkatleri üzerinde toplamaya başlayan grup, esas patlamayı 1990'da çıkardığı Rust in Peace ile yaptı. Özellikle de Marty Friedman ve Nick Menza'nın gruba katılması ve ardından çıkan bu albümle dikkatleri çekmeyi başaran grup, ardından çıkardığı Countdown to Extinction ve Youthanasia albümleriyle de adından söz ettirmeyi başardı.

Ne var ki, grup 1990'ların sonlarına doğru eski şöhretini kaybetmeye başladı. Grubun farklı bir müzikal kanala yönelmesi ve Friedman ile Menza'nın gruptan ayrılışı da bunda etkili olmuştur. Grup, 2000'lerin başında eski tarzına geri dönse de, Mustaine'ın kolundan geçirdiği sakatlık nedeniyle grup 2002'de dağılma kararı aldı, fakat 2004 yılında tekrar kuruldu ve o tarihten beri müzik kariyerine devam etmektedir. Grup, 2014 itibarıyla 50 milyonu aşkın satış rakamları yakalamayı başarmıştır.

Grubun kurucusu, aynı zamanda gitaristi ve vokalisti olan Dave Mustaine'dir. Metallica'dan kovulan Mustaine, daha sonra David Ellefson ile tanışarak Megadeth'i kurmuştur. Yıllar içinde pek çok üye değişikliği yaşayan grubun şu anki kadrosu; ritim gitarda ve vokalde Dave Mustaine, bas gitarda David Ellefson, davulda Chris Adler ve solo gitarda Kiko Loureiro şeklindedir. Chris Broderick ve Shawn Drover'ın 2014 yılında gruptan ayrıldıklarını açıklamalarının ardından, grup yeni gitaristinin Loureiro olacağını duyurdu ve bu sene çıkarmayı planladığı albümde Chris Adler'ın konuk baterist olarak yer alacağı açıklandı. Adler, ilerleyen aylarda gruba tam zamanlı olarak katıldığını açıklamıştır.
Sevdiğim şarkılardan bazılarıkaradayı 801 YIL ÖNCE0YANITLA