KAYIT GİRİŞ

Kaia Nieves

Kojiro - Osiris'in Koltuğu

Kojiro Çevirmen

OSİRİS'İN KOLTUĞU

4 yıl önce - 11B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Bu konuya yeni yorumlara kapatıldı.
Kojiro
- Çeviri işi hobi bildiğim ve tanıdığım para kazanan kimse yok.
- Okulda, üniversitede, kurslarda geçen uzun yıllar sonucu Emoji Ama üniversitede İşletme okudum İngilizce ekstra dersler almıştım o sıra.
Kojiro 4 YIL ÖNCE4
Kojiro
1- Supernatural takip ettiğim bir diziydi ve 2. sezonun yarısından sonra çevirmensiz kaldı. Ben de yapabilirim heralde diyip el attım sonra üstümde kaldı zaten Emoji
2- Aslında genel anlama Dean ve Castiel ikilisinin olduğu çoğu bölüm eğlenceli oluyor ama en eğlendiğim ve güldüğüm Changing Channels bölümüydü.
3- Evet birkaç kere düşündüm bırakmayı. Zaman olarak beni zorladığı durumlar oldu ama bir şekilde üstesinden geldim.
4- 9. sezon iyi başladı ve iyi devam ediyor diye düşünüyorum. Belki en iyi sezon değil ama kesinlikle ortalamanın üzerinde. Ara sezon finali de birçok soru bırakarak gitti. Bakalım bekleyip göreceğiz...
Kojiro 4 YIL ÖNCE3
Kojiro
- En az beğendiğim sezon 6. sezondu.
- Farklı olayların anlatıldığı yol hikayeleri benim daha çok ilgimi çekiyor ama bir noktada ana konu ile birleşmeleri gerekiyordu. Bu açıdan güzel bir süreç olduğunu düşünüyorum.
- Eşim ve ailem her zaman sevdiğim uğraşları yapmam konusunda beni desteklemiştir. Bu çeviri konusunda da aynı oldu. Bana olabildiğince yardımcı oluyorlar.
- En büyük hayalim Japonya'ya yerleşmek ve orada yaşamak.
Kojiro 4 YIL ÖNCE3
Kojiro
- Genelde yapım gereği sınıfın reisi durumundaydım Emoji Hocalarımın çoğuyla iyi anlaşırdım başarılı bir öğrenci olmamın yanında oldukça da haylazdım Emoji
- Gabriel olmak isterdim sanırım.
- Sanırım işim gereği Facebook-Twitter diyeceğim.
Umarım sınavlarında başarılı olursun. Eğer bilgine güveniyorsan elinden tutmama gerek yok. Divxplanet'e girip çevrilmeyen dizilerden birine el at gerisi gelir zaten. Takıldığın yerlerde, sormak istediklerini her zaman sorabilirsin.
Kojiro 4 YIL ÖNCE3
Kojiro
- Sabırsız, üşengeç, aksi Emoji
- Playstation 3 yeni çıktığında internet üzerinden almak istemiştik. Hiçbir yerde yoktu o zaman 2 tane bulduk ve sipariş verdik. Sonra site Kamerunlu dolandırıcıların çıktı bizim paralar da gitti tabi Emoji Hala düşündükçe bu hatayı nasıl yaptım derim...
- Bir gün maça çıkacağız hazırlanıyoruz ısınma hareketleri falan derken tribündeki kızlara şov yapmak için bacaklarını açmaya çalışan arkadaş kasılıp kalmştı. O şekilde onu sahadan hastaneye götürmemiz gerekti. Bizim için komik onun için üzücü bir olaydı Emoji
- Dost arkadaşın biraz daha derini oluyor sanırım. Daha çok şey paylaştığın artık ailen gibi olmuş kişilere dost diyorsun.
- Benim için en belirgin özelliği "gel, gidiyoruz" dediğimde "nereye, neden" gibi sorular sormadan direk yanımda olan kişidir.
Kojiro 4 YIL ÖNCE3
Kojiro
Hobilerim genelde teknoloji ile ilgili şeyler, online oyun oynamak, genelde arkadaşlarla vakit geçirmek, araba kullanmak diyebilirim.
Fobim pek yoktur ama sevdiklerime zarar gelmesinden hasta olmalarından çok korkarım ve biraz aşırı davranırım o yüzden ailem hasta falan olunca bana çaktırmamaya çalışırlar Emoji
Kojiro 4 YIL ÖNCE2
Kojiro
- Aslında oldukça standart yaşayan bir insanım ama işe gitmeden önce eğer o gün benim için yoğun geçecekse youtube'dan beni gaza getirecek bir şarkı veya bir anime sahnesi falan izler öyle çıkarım evden Emoji

- Evet aslında benim veremediğim bir yanıttı. İş yerimdeki patron windows açılış ekranındaki şifreyi unutup "Bu windows bana nasıl şifre sorar ben mi onun sahibiyim o mu benim?" diye sordu. Verecek bir cevap bulamadım...

- Şu an hayatta olmayan ve çok sevdiğim bir kişiyi geri getirirdim.

- Sanırım şu an çalıştığım sektörde işe başlamak. Bilgi- İşlem.

- Yakmasam daha iyi Emoji
Kojiro 4 YIL ÖNCE2
Kojiro
- İzledim, unutmaya çalışıyorum Emoji
- Ülkemizde bir diziyi tanıtmak için gerekli ama ben dublaja karşı biriyim. Bence az ve öz kişi tanısın herkes izlemesin zaten.
- Paranormal olayları yaşadığını birçok insan söyler ama bu ne kadar gerçektir bilinmez. Benimde orman evinde gece garip sesler duyduğum görüntüler gördüğüm falan oldu ama bu bilinçaltımın bir oyunu mu yoksa gerçek mi bilemiyorum. Elbette dinimizde bize verilen bilgi ölçüsündeki şeylere ben de inanıyorum.
- Fobi olarak pek bir şey söyleyemem ama daha önce de dediğim gibi sevdiklerimin zarar görmesinden, hasta olmasından falan çok korkarım.
Kojiro 4 YIL ÖNCE1
Kojiro
- Aslında bazen oluyor sıkıldığım bırakmak istediğim zamanlar oldu ama bir şekilde kendime gelip devam ettim. En azından Supernatural için devam edeceğim.
- Hafta için olması iş ile aynı zamanda yapmak zorunda olmam bana ekstra bir yorgunluk veriyor.
- Genelde bilgisayar başındayım, özellikle akşamları arkadaşlarla oyun oynarız. Diğer zamanlarda gezmeyi severim.
- Fenerbahçe sevdam hiç olmadı Emoji Galatasaraylıyım ve fanatiğim Emoji
Kojiro 4 YIL ÖNCE1
Kojiro
- Uzun süre voleybol oynadım. Ayrıca basketbol ve tenis izlemeyi severim.
- Başarılı olduğum için severdim. Geometri dersini hiç sevmezdim.
- İş yeri için geliştirdiğim uygulamalar var. Iphone 5 kullanıyorum.
- Supernatural'i Smallville izlerken reklamlarında görmüştüm. Sene sanırım 2005 falandı. Fantastik diziler her zaman ilgimi çeker o yüzden başladım ve devam ettim.
Kojiro 4 YIL ÖNCE1
sinemgfb
Gülaycım'dan soru kalmadı ama, Emoji
Tam dizinin yeni bölümü gelmişken cidden işe gömüldüğün zamanlar olmuştur, nasıl yetiştiriyorsun mesela?
Ya da işi gücü spn için ertelediğin oluyor mu? Emoji
sinemgfb 754 YIL ÖNCE1
TheKing
Kojiro benim akıl hocam olsa ve ben ona ingilizceyi yutmak istiyorum desem bana önerileri ne olirdu ?
TheKing 894 YIL ÖNCE1
Kojiro
Aslında "Kojiro" ismini bilen insanlara çok sık denk gelmiyorum ama konu maç olunca öyle büyük topluluklarda bilenler çıkıyor. Sanırım hayallerindeki çevirmen imajına uymayan tavırlar içerisinde gördüklerinden pek inanmadılar Emoji Böyle durumlarda elinizde bir kanıt veya belge olmaması kötü oluyor tabi Emoji Neyse ki artık Opel tribünündeki çoğu kişi kim olduğumu biliyor Emoji
Kojiro 4 YIL ÖNCE1
ayseegul
Hoşgeldin Turan Abi! Emoji

-"İşte bu hayatımın dönüm noktasıydı." dediğin bir an var mı?
-Bir insanda öncelikli olarak aradığın özellik ya da özellikler nelerdir?
-Gerçekten şu an yapmak istediğin mesleği mi yapıyorsun?
-Kendine örnek aldığın ya da seni kendine örnek alanlar var mı?
-Hangi güce sahip olup o güçle neler yapmak isterdin?
ayseegul 804 YIL ÖNCE0
-Khaleesi
Öncelikle Merhabalar Emoji
1- Supernatural'ı çevirmeye nasıl karar verdiniz?
2- Dizide en sevdiğiniz ve çevirirken en eğlendiğiniz bölümler hangisi?
3- Supernatural'ı çevirme işini bırakmayı düşündüğünüz zamanlar oldu mu?
4- 9. sezonun gidişatı hakkında ne düşünüyorsunuz?
-Khaleesi 754 YIL ÖNCE0
ErdiDSC
Hoşgeldiniz Emoji

-Supernatural dışında düzenli olarak takip ettiğiniz diziler var mı? Varsa hangileri?
-Çeviri sırasında "şunu tam anlamıyla çevirmesem iyi olur aslında" dediğiniz, dizi içerisindeki anlamıyla sizi tedirgin eden ifadeler oldu mu?
-Fenerbahçe'den sempati duyduğunuz bir oyuncu var mı? Varsa hangisi? Emoji
-Bu sezonda ligde hangi takımı favori görüyorsunuz?
-Aklınızda kalan, en çok sevdiğiniz film serisi hangisi?
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE0
Kojiro
Bir şey sormak yerine sanki yıllardır arkadaşmışız gibi muhabbet ederdim heralde Emoji
Kojiro 4 YIL ÖNCE0
ccCastiel
Soruldu mu bilmiyorum ama favorş karakterin ? Emoji
ccCastiel 34 YIL ÖNCE0
Gizem
Hoş geldiniz! Emoji Bildiğiniz gibi Supernatural'ın yan dizisi çıkacak, bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce Supernatural kadar başarılı olabilir mi?

Doctor Who izliyormuşsunuz, favori doktorunuz hangisi? Emoji
Gizem 944 YIL ÖNCE0
Antidote
Turan abi hoşgeldin.Ben de Kartal.Çok memnun oldum.Bu kadar emeğin geçmişken, soracak soru kalmamasına rağmen hatta şu an ki sorum da sorulduysa affola, yine de bir soru sorarak en azından bir "hoşgeldin" ve "emeklerin için teşekkürler" yazısının çıkması gerekiyor.Diğer üyelere de duyurulur, hani sorgu suale karşıyız ama en azından bir hoşgeldin denmeli, sitede hala vefasızlar var, onlar adına ben "üzgünüm!" diyorum abi.Kısadan sorulara geçersek;

1-)Dizi çevirmelerinizden şahsım adına konuşmak gerekirse memnuniyetin nirvana'sındayız.Peki ya bu çevirileri bilgisayar oyunlarında da düşünüyor musunuz?
2-)Oyunçeviri.com sitesini daha önce duydunuz mu? Duyduysanız usta bir çevirmen olarak fikirleriniz nelerdir? (Reklam yapmak gibi bir niyetim yok sayın yöneticiler olduysa affola)
3-)Sitemizi nasıl (iyi-kötü-çirkin) buldunuz? Bir öneri veya fikirleriniz var ise çok memnun oluruz.
4-)Supernatural'ın daha fazla ilerlemesi ve sezon rekoru mu kırması yoksa tadında bırakıp görsel şölen (belki sinema) tadında bir final yapması mı sizce daha iyi olur? Kısaca gelecek sezondan umutlu musunuz?

Tekrar ve tekrar çevirileriniz ve sitemize konuk olup, zamanınızı ayırıp, sorularımıza cevap verdiğiniz için teşekkürler Emoji .
Antidote 344 YIL ÖNCE0
Daha fazla yükle