KAYIT GİRİŞ

Briana ile bir gün: SpnFamily

Kısa Film

sleeper Seviye 71

SERBEST KÜRSÜ

3 yıl önce - 14B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
sleeper
the walking dead tadında ruhi


çok yaygın olan kelimelerin gücü isimli kısa film.

sleeper 713 YIL ÖNCE5YANITLA
hunterme
George Orwell'ın yazdığı 1984 geldi aklıma başlığı okuyunca.
Not: 1984 kitabının basımlarında 1951'deki amerikan uyruklu bi yayımevi 2x2:5 kısmındaki 5'i yanlışlıkla sildi ve okuyucular Wilson'ın hala şüphede olduğunu düşündüler. Ancak Can yayınlarında Celal Üster'in çevirisiyle yayınlanan yeni kitapta bu hata yok. Okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim Emoji
hunterme 192 YIL ÖNCE3YANITLA
sinemgfb
İyi olmuş bu başlık ruhi..
Şimdilik en en en sevdiğimle başlayayım ben o zaman;

http://youtu.be/gryenlQKTbE
sinemgfb 753 YIL ÖNCE3YANITLA
sleeper
Benim Adım Berkin Elvan
Bir sabah
Ekmek almak için evden çıktım
Ve polis tarafından
Öldürüldüm
Şimdi milyonlarcayım
ve yine sokaklardayım
Adalet
Eşitlik
Özgürlük
Ve ekmek istiyorum!

sleeper 713 YIL ÖNCE3YANITLA
sleeper
Jurnal

Bir otobüs yolculuğunun aslında bir otobüs yolculuğundan çok daha fazlası olduğunu anlatan 9 dakikalık kısa film.

sleeper 713 YIL ÖNCE3YANITLA
sleeper
Konuyu açtığımda kısa filmin genel olarak bir tanımlaması yok demiştim. Şimdiye kadar kısa film hiç bu kadar iyi tanımlanmamıştı.

Kısa film bankaların kasalarına da dar karanlık kafalara da sığamıyacak kadar büyüktür. Kısa film özgürlüktür. Sermayedarlardan, yapımcılardan, sponsorlardan, her türlü dogmatizmden ve baskıdan özgürlüktür. Kısa film cesarettir. Tüm yasaklara, kısıtlamalara, korkulara, çaresizliklere rağmen içinden geçeni söyleyebilme ve gerçekleri bağırabilme cesaretidir. Kısa film gerçeklerimizdir. Yaşadığımız yer, konuştuğumuz insan, dokunduğumuz el, yüzdüğümüz deniz, yediğimiz dayak, yattığımız yataktır. Kısa film hayallerimizdir. Düş kurabilme ve o düşlere herkesi katabilme yeteneğimizdir. Kısa film “karanlığa karşı” gelecek güzel güneşli günlerimizdir.
sleeper 713 YIL ÖNCE2YANITLA
sleeper
More

Karanlık, gri bir dünyada bir fabrika çalışanı mutluluk sağlayıcı aletlerin üretiminde çalışmaktadır. Boş zamanlarında daha iyi bir cihaz yapmak için çabalar, ve sonunda insanların hayatı renkli bir şekilde görmelerine yarayan kendi icadının kusursuzlaşmasını sağlar.

sleeper 713 YIL ÖNCE2YANITLA
Lucitiel
Hayranlıkla izledim. Hugh Newman'ın filmi çıksa 4 saat olsa yine sıkılmadan izlerim sanki benim gizli cennet ütopyamı anlatmış. Çok güzeldi tarif edecek söz bulmakta zorlanıyorum. Teşekkürler video için Tufan.
Lucitiel 693 YIL ÖNCE2YANITLA
Cleage
Çok önce izlememe rağmen hâla ara ara aklıma gelen ve burda da görünce daha görüntü gelmeden beğendiğim kısa film. Öyle ki bir ara rüyalarıma girmişti de olmayan aksanımla henmişin diyeerek uyanmıştım. Çok gerçek,çok doğru,çok acı.
Cleage 562 YIL ÖNCE2YANITLA
sleeper
izlediğim en iyi kısa filmlerden biri belki de en iyisi diyebilirim.

Hugh Newman'ın Dünya üstünde gülümsetemeyeceği hiç kimse yoktur. Hayatınızda duymanız gereken tüm olumlu sözcüklerin ustası adeta. Mutsuzsanız Hugh Newman’a gidin ve hayata gülümseyerek devam edin. Basit bir otopark görevlisi olan kahramanımızın işini yaparken bir yandan da müşterileri olumlu biçimde onaylaması, bir anda onu ülkenin en vazgeçilmez insanı yapar. Çünkü insanların yalnızca güzel bir söz duymaya ihtiyacı vardır. Peki, ne söylerse söylesin gülümsetemeyeceği biri karşısına çıkarsa? Üstelik bu insan bir de hayatının aşkı olursa? Hugh Newman kendi mutluluğu için zorlu bir mücadeleye girişir. Kısa film festivallerinden yoğun ilgi ve ödülle dönen bu kısa fabl, internet dünyasında bir anda milyonlara ulaşmış ve insanların birbirine önerdiği kişisel gelişim videolarından biri olmuştur.

sleeper 713 YIL ÖNCE2YANITLA
sleeper
Lights Out

Işıkları kapatınca karşımıza çıkanlar.. En iyi yönetmen ödüllü bir kısa korku

sleeper 713 YIL ÖNCE2YANITLA
sleeper
Katrina Kasırgası, Buster Keaton ve Oz Büyücüsü‘nden, bir de kitap sevgisinden aynı derecede ilham alan “Morris Lessmore”, hayatını kitaplara adayan ve kitaplardan bunun karşılığını alan insanların hikâyesi.

sleeper 713 YIL ÖNCE2YANITLA
sleeper
One Hundredth of a Second

Susan Jacobson ve Alex Boden tarafından çekilen bu kısa film; bir savaş fotoğrafçısının savaş esnasında kaldığı hayati ikilemi anlatıyor.
Küçük bir kızın son yardım çığlığına sessiz kalıp profesyonellik adına mesleğinin gerektirdiğini mi yapmalıydı? Yoksa vicdanının sesiyle hareket edip makineyi elinden bırakmalı mıydı? İnsanlık mıydı önemli olan? Profesyonel olmak mı?

sleeper 713 YIL ÖNCE2YANITLA
sleeper
Bottle

İki mevsimin birbirine olan aşkını, bir kumdan adam ve kardan kadın ile anlatan oldukça yaratıcı bir kısa film.

sleeper 713 YIL ÖNCE2YANITLA
sleeper
Hoş geldin bebek.
Başındasın her şeyin. Bebeksin işte. Dünya'nın tüm bebekleri aynı şekilde ağlar, aynı şekilde doyar, tadını çıkar. Belki Muhammed olur adın. Belki Musa. Belki İsa. Boyun 2 metre olabilir, saçın sarı, gözün siyah. Belki de esmer olursun, belki kısa. İşte o zaman bebek demez kimse artık sana. Kadın ya da erkek olursun ya da bambaşka. Başını aç derler ya da kapa. Sev ama sakın dokunma. Bu beden senin değil nasıl olsa. Sen çalış! Sen doğur! Sen savaş! Sen sus! İstedikleri gibi olmazsan öldürebilirler seni! Töreler daha değerliymiş gibi hayattan. Herkes eşittir ama göreceksin, bazıları daha eşittir hayatta. Şaşırma, burası tuhaf bir dünya! Gülümse yinede. Büyüdüğünde kim olursan ol eşit yaşaman için çalışan insanlar var burada. Gülümse bebek. Gün gelecek, herkes sana sadece insan diyecek.

2008 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 60. Yılı sebebiyle çekilen “insan” temalı kısa film.

sleeper 713 YIL ÖNCE2YANITLA
Juu
Love is All You Need? - İhtiyacınız olan tek şey sevgi mi?

Bu kısa film aslında bir bakıma paralel evrende geçiyor. Heteroseksüelliğin iğrenç karşılandığı bir dünyada Ashley adlı küçük bir kız çocuğunun geçirdiği zorluklar ve gördüğü zorbalıklar işlenmiş. Bence herkesin zamanını ayırıp izlemesi gereken çok anlamlı bir kısa film olmuş. Buyrunuz;

Juu 783 YIL ÖNCE2YANITLA
TheFenty
Önyargının ne denli yanlış olduğuna bir kanıt. Başarılı bir çalışma.Gerçekten İzleyin .
TheFenty 583 YIL ÖNCE2YANITLA
Visur
Mor Ve Ötesi'nin Uyan adlı klibinden tanıdık gelecektir.
Andrey Hryanovskiy-The Glass Harmonica

Visur 763 YIL ÖNCE2YANITLA
Daeva
Bir zombinin anatomisi Rap sanatçısı Allame'den animasyon kısa film :
Daeva 743 YIL ÖNCE1YANITLA
sleeper
The Camera
Çölü andıran bir yerde, genç bir kadın terk edilmiş gibi duran bir kulübeye gider. Burada eski bir sandığın içerisinde eski bir fotoğraf makinesi bulur. Genç kadın anıları son bir kez ölümsüzleştirmek istermişçesine fotoğraflar çekmeye başlar ve hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşır.

sleeper 713 YIL ÖNCE1YANITLA
Daha fazla yükle