KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Kapıdaki Yabancı

Pie! Seviye 91

SERBEST KÜRSÜ

2 yıl önce - 2B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Welorian
Eğer hikayenin sonunu değiştirirse o kitabın artık en sevdiği kitap olmayacağını söylerdim.
Welorian 452 YIL ÖNCE8YANITLA
Juu
Konu harika Ozan!
Gerçekçi olmak gerekirse, ilk başta ben inanmazdım. Dünyamızda öyle şeyler olmuyor diye düşünürdüm büyük ihtimal. Ama yine de içimde bir şeyler kıpırdanırdı heralde. İlk başta öyle düşünsem de, belki de bu benim hayatıma tanınmış bir dönüm noktası, ya da artık yaşayacağım güzel günlere açılacak bir kapı olarak düşünebilirdim. Şimdi şöyle;

Her zamanki gibi ödevlerimi bitirip bilgisayarımda takılırken kapının çaldığını duyuyorum, evde kimse yerinden kımıldamamış bir tek ben kalkmışım bakmaya. Kapıyı açıyorum ve bir bakıyorum ki, benim yaşlarımda bir delikanlı elinde çok da kalın olmayan bir kitap ile duruyor. Önce düşünüyorum ki, heralde bir satıcı. Ama yüzüne bakınca, ne kadar hoş görünümlü ve bakımlı olduğunu da düşünmeden geçemiyorum. Yüzümde belli belirsiz bir gülümseme oluşuyor. Çocuğu ilk gördüğüm andan itibaren içimi bir sıcaklık kaplamış. İyi bir elektrik almışım. Bana bakıp bir anlık duraksıyor ve diyor ki, "Sen benim en sevdiğim kitabınımın baş karakterisin. Hikayenin sonunu biliyorum ve bunu değiştirmek istiyorum.''
Yüzümdeki o gülümseme üzerine gölge düşmüş bir çiçek gibi soluyor. Kapıyı kapatmaya yelteniyorum fakat içimdeki diğer bir ses de bunu bana yapmamamı söylüyor. Tam kapıyı kapatıcakken kafamı kaldırıyorum ve tekrar gülümsüyorum. Ardından onu içeri davet ediyorum...

Konuyu okuyunca bunların hepsi kafamın içinden geçti bir anda. Hayatımın yazılı olduğu, 19 aksiyonsuz ve boş yılın sığabileceği kalınlıkta bir kitabı elinde tutan aynı yaşlarda tatlı bir çocuk belirdi kafamda. Sonra aslında kitabın sonunun nasıl olabileceğini düşündüm. Sonuçta her seçim yaptığında başka bir paralel evren oluşuyorsa, hangi paralel evrenden gelmişti bu çocuk? Hayatımda, sonumu değiştirebileceğim kaç tane önemli karar vermiştim acaba? Ve bu seçimlerin tersini yaptığımda, neler olacağının hepsi o kitapta mı yazıyordu?
Bunların hepsini şu an düşündüm, evet. Başım ağrıyordu zaten, aldırmadan hepsini düşündüm. Hala da düşünüyorum. Keşke gerçekte böyle bir şey olabilse. Aslında fark etmeden hayatımızı kökünden değiştirecek bir çok karar alıyoruz. Yani, aldığımızı düşünüyorum.
Yazacaklarım bu kadar. Buraya kadar okuyan herkese de teşekkür ederim.
Juu 782 YIL ÖNCE3YANITLA
Liberty
İlk olarak böyle bir konu açtığın için teşekkürler yorum yapacak arkadaşların harika hayalgüçleriyle birleştirince ortaya çıkacak cevapları merakla bekliyorum.
Benim tepkime gelecek olursak ; büyük ihtimalle bugüne kadar nerede olduğunu, niye şimdi ortaya çıktığını sorar ve hayatımı değiştirmek istemediğimi belirtirdim.Son olarakta madem sonunu biliyorsun spoiler verme diyerek huzurumdan kovar giderkende annemin üşümemesi için kapıyı kapatmasını söylerdim.
Liberty 622 YIL ÖNCE3YANITLA
Lucitiel
İçeri buyur ederdim. Karnının aç mı tok mu olduğunu öğrenir açsa yemek hazırlardım, toksa kahve yapardım. Sonra o biraz sakinleşince konuyu baştan anlatmasını isterdim. Eğer ki anlattıkları tutarlıysa dinlerdim ve bana bir yol göstermesini isterdim. Mutlu sonları severim Emoji
Lucitiel 692 YIL ÖNCE2YANITLA
mnemrl
Bana birşey olmaz derdim Emoji (Türklerin genel özelliği .d huyumuz kurusun) Emoji
mnemrl 692 YIL ÖNCE2YANITLA
Cleage
Muhtemelen kapıyı kapatır annemlere bir delinin yine apartmana dadandığını söylerdim.

Gerçelçi olmalı.
Cleage 562 YIL ÖNCE2YANITLA
Surgeon
Benim hayatım bir kitaba konu olmayacak kadar sıkıcı ve normal der ona inanmazdım.Baktım çok ısrar ediyor.Bende baya inatçı biriyimdir.Kesin orada kavga çıkar.Evdekiler hatta karşı komşu gelir.Eğer yazar onlara anlatmaya başlarsa onu deli sanmasınlar diye okuldan biri der onunla dışarda konusurum.İlk öğreneceğim şey kitabın türü olurdu.Eğer türü fantastik kurgu,polisiye ya da korku/gerilim ise bırak sonuna kadar yaşayım derdim.Eğer türü aşksa beni vıcık vıcık bir aşk romanına mı uygun gördün der orada intihar ederdim.(tabi çocuk yakışıklıysa işler değişir. Emoji )
Surgeon 592 YIL ÖNCE1YANITLA
Moliarty
Spoiler verme ve git buradan!
Hikaye senin olsa bile hayat benim ve ben olması gerekeni yaşamak istiyorum.
Moliarty 972 YIL ÖNCE1YANITLA
Ryonta
ilk bi fotoğraf çekinirim.halay olmazsa olmaz.halay da çekeriz.sonra hikayenin sonunu sorarım.gel değiştirelim beraber derim.bide döner,pizza,hamburger,lahmacun yedirmeden bırakmam.önemli bunlar.
Ryonta 602 YIL ÖNCE1YANITLA
jivel
ay hoşt ulan diyip bi kulhuvallahu, bi fatiha ve nas okuyarak geldiği yere gönderirim
jivel 872 YIL ÖNCE1YANITLA
jj.rk
Inanmazdım ama ısrar ederse bir iletişim adresi isterdim, bi süre bu evrende kalıp ona inanmam için, onun beni ikna etmesini beklerdim.
Inandım diyelim, sonu güzelse hiç söylemeden çekip gitmesini, kötüyse yine bana söylemeden değiştirmesini isterdim. Sonumu bilirsem yaşamanın ne tadı kalırdı.
jj.rk 382 YIL ÖNCE0YANITLA
reyynakts
önce sarılırdım sonra içeri girerdik bende çay yapardım konuşurduk
reyynakts 142 YIL ÖNCE0YANITLA
Visur
benzer bir senaryo için; https://eksisozluk.com/leyla-ile-mecnun-ben-bu-oyunu-bozarim--4781358?a=popular
ozan'ın bahsettiği şey, bazı yönleriyle bilim çevrelerinde de konuşulan bişi. kaynak;

http://www.gercekbilim.com/coklu-etkilesimli-paralel-evrenler-teorisi/
http://www.technopat.net/2012/12/13/evren-devasa-bir-simulasyon-mu/
http://www.evrimagaci.org/fotograf/112/7137

evrenin bir simülasyondan, bir yazlımdan ibaret olduğu ile ilgili sağlam birr kaynaktan iyi bir makale okumuştum. aradım taradıım bulamadım. bulaydım iyiydi. yukardakilerle idare edin artık. böyle bişi bana olsaydı;

git kardaşım başkasıynan eğlen derdim.
Visur 762 YIL ÖNCE0YANITLA
HiphopLfe
Okuyunca aklıma 13. Kat geldi ya Emoji abi konu çok güzel yaratıcı da Truman show gibi hatta. İnanmazdım tabi ama yine de soru sorardım benim bilip kimsenin bilmediği bir şeyi. Eğer biliyosa olay gerçekten ilginçleşirdi Emoji
HiphopLfe 292 YIL ÖNCE0YANITLA