KAYIT GİRİŞ

Briana ile bir gün: SpnFamily

John Winchester bu sezon dönebilir mi?

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 13B okunma

Kardeşlerin babalarıyla karışık bir ilişkisi olsa da, karakterin tekrar diziye dönme olasılığı hala var.

Uyarı: Bu yazanlar tamamen gözleme dayalıdır, henüz John’un dönüp dönmeyeceği hakkında resmi bir gelişme çıkmamıştır.

Jeffrey Dean Morgan’ın canlandırmış olduğu John Winchester karakterini görmeyeli epey zaman oldu. John, 2.sezonun ilk bölümünde Dean’i kurtarmak için hayatı karşılığında eşini öldüren şeytanla anlaşma yapmıştı.

Kendisini en son 2.sezonun finalinde cehennemden çıkıp oğullarının sarı gözlü şeytanı öldürmesine yardım ederken gördük. Daha sonra nereye gittiği hakkında bir bilgi verilmedi, cennette de değil büyük ihtimalle, çünkü Ash ne John’u ne de Mary’i bulamamıştı cennette. 3x14 Long-Distance Call bölümünde ise, John’un sesini taklit eden bir yaratıkla karşılaşmıştık. O zamandan beri, John flashback olarak karşımıza birkaç kere daha çıktı.

Son sezonlarda dizide John karakteri biraz kötü gösterilmeye başlanmıştı. Kardeşlerle arası hep karışıktı, içki içtiği ima edildi vs. John’un yerine kardeşlere Bobby babalık yapmıştı. Yine 9x7 Bad Boys bölümünde de John’un, Dean’i yiyecek çaldığı için ıslahevinde bıraktığını gördük.

Yani, 10.sezonun yarı finalinde John’dan iyi bir şekilde bahsedilmesi çok ilginç bir gelişmeydi. Dean, Cass’e babasının kendisini gece kulübünden nasıl kurtardığı ile ilgili bir anısını anlattı. Kardeşler o anılarını birbirlerinin cümlelerini tamamlayarak anlattılar ve her hallerinden babalarına olan sevgileri, özlemleri belli oluyordu.

Cass’in Dean’e “Babanı sever miydin?” diye sorması ve Dean’in de “Her şeyimle.” diye cevaplamasından da anlaşılacağı üzere birden kardeşlerin John’a olan kızgınlıkları falan geçmiş.

Dean’de hala Kabil’in Mührü varken ve etkisini iyice göstermeye başlamışken bile böyle düşünmesi de büyük bir gelişme bizce. Supernatural’da aile bağları daima karışık olmuştur ama eninde sonunda birbirlerinin değerini hep anlarlar.

Castiel de babasının bedenini ele geçirdiği için suçluluk hissettiğinden dolayı, Claire’in sorumluluğunu üstlenmek istedi. Crowley de annesini serbest bıraktı çünkü Cehennemin Kralı bile olsa, onun da sevgiye ihtiyacı var. Bu olaylar, sezonun konusunu belirleyen önemli gelişmeler.

John’un dönme ihtimalinin olduğunun en büyük kanıtlarından biri de, Jensen ve Jared’ın geçtiğimiz ay düzenlenen BurCon’da, Jeffrey Dean Morgan’ın Mart 2015’te düzenlenecek olan VegasCon’a katılacağını duyurmaları. Bu panellerin uzun yıllardır düzenlenmesine rağmen, bu Morgan’ın katıldığı ilk panel olacak.

Bu zamanlama size de biraz tuhaf gelmiyor mu?

Acaba, Morgan diziye tekrar dönmek ister mi? En son bu konuya 2012 yılında EW.com aracılığıyla cevap vermişti, “Diziye daima geri dönmek isterim. Aslına bakarsanız, John’u çok kötü bir baba gibi anlattılar dizide hep, geri dönüp aslında nasıl bir baba olduğumu göstermek isterim. Çünkü ben o kadar da kötü bir baba değilim. Ne yaptıysam çocuklarımı korumak için yaptım. Onları kurtarmak için cehenneme gittim. Söylesenize, ben nasıl kötü bir baba olabilirim? Bu konulara bir açıklık getirilmesini çok isterim. Ayrıca, Supernatural ailesini de çok seviyorum, hepsinin yeri bende ayrıdır.”

Peki, diyelim ki John döndü. Dönmesinin sebebi ne olurdu? Dean’in, Kabil’in Mührü’nün etkisine iyice girdiği şu günlerde, aile daima bu tür sorunları çözmenin yolu olmuştur. Belki de, John Dean’i bu durumdan kurtarmak için geri döner, ne dersiniz?

Tekrar hatırlatalım, bu yazılanlar tamamen kendi gözlemlerimiz üzerine bir yazıdır. John’un dönüp dönmeyeceği henüz kesinleşmemiştir.

Supernatural, 21 Ocak’ta 10.sezonun ikinci yarısıyla kaldığı yerden devam edecek.

Metnin orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
Lucitiel
10.sezonun yarı finalinde John Winchester'dan bahsedilmesi beni de şüphelendirdi. Bu şüphelerimin dönmesi yönünde doğru çıkmasını o kadar istiyorum ki. Hadi baba, gel de seni seven bu iki oğlunun da yüzünü güldür biz izleyenleri de sağlam bir şok et Emoji
Lucitiel 693 YIL ÖNCE2YANITLA
gayeprtkl
mükemmel analizler gerçekten Emoji bende john'un dönebileceğini düşünüyorum sonuçta bu supernatural ve her an her şey olabilir Emoji inşallah John döner Emoji
gayeprtkl 133 YIL ÖNCE2YANITLA
DeanSamW
Ben de döneceğini düşünenlerdenim. Her sezon mutlaka bir şekilde John'a değinildi. İyi veya kötü.. Supernatural senaristlerini de artık tanıdık. Sezonlarda kime gönderme yaptılarsa bir şekilde sonradan o kişiyi ortaya çıkardılar. Bkz: Chuck.
Mesela 200. bölümde Adam Winchester'a da gönderme yapıldı. Özellikle hatta "O kim?" diye soruldu müzikal sırasında sahneye çıkınca. Bu sebepten Adam'ın da döneceğini düşünüyorum.
John'a da yapılan göndermeler de zaten yukarıda çok güzel bir şekilde belirtilmiş. Analizler de çok mantıklı. Yani kısacası beyler bayanlar John'u bekleyin derim Emoji Ne zaman, ne şekilde çıkacak bilinmez. Ama çok etkileyici bir sahne olacağından eminim.
DeanSamW 103 YIL ÖNCE2YANITLA
Cassmelis
Bncede en sondaki anıyı anlatmaları john un geri geliceğine dair bi işaret ama mühür olayı kapandıktan sonra 10.sezonun finalinde geri getirirler john u çünkü sezon finallerinde muhakkak bi bomba patlatıyolar ve john un geri dönmeside ayrıca bi bomba yani bnce tabi sallıyorum :d
Cassmelis 153 YIL ÖNCE1YANITLA
RoseQueen
John un bedenini yakmislardi nasil donebilir ki

John un bedenini yakmislardi nasil donebilir ki
RoseQueen 23 YIL ÖNCE1YANITLA
HunterWhr
Aslında dikkatle bakarsan Bobby de yaktılar ancak Bobby matarasınıa bağlı olarak geri geldi. John da günlüğüne bağlı olarak gelebilir bence. Bir hayalet olarak onlara yardım eder sonra Puff kaybolur
HunterWhr 112 YIL ÖNCE0
spna7xfan
Ben supernatural'daki aile bağlarına hastayım. Dean'in Sam için yaptıkları, onun iyi olması için her yolu arayıp bulması ve Sam'in de Dean için aynı şeyleri yapması.. Bu Winchester ailesinde kalıcı olan bişey. Eski sezonlarda da John'un oğulları için yaptığı şeyler değer biçilemeyecek şeyler. Bence John Winchester Dean'i bu zor durumunda yalnız bırakmayacaktır. Nerde olursa olsun bi yolunu bulup gelir. Biz Winchester'lardan bunu öğrendik..
spna7xfan 23 YIL ÖNCE1YANITLA
Zeynep*-*
Dönerse süper olur ya. Dean ile olan askeri ilişkisi yüzünden zaman zaman John'a kızsamda dönmesini isterim.
Zeynep*-* 43 YIL ÖNCE1YANITLA
Huntingrl
Olum gelsin ya cok seviyorum o adamııı Emoji
Huntingrl 23 YIL ÖNCE1YANITLA
Moliarty
Kesin dönecek.
Maalesef yazarlar eskisi gibi değil*nerdesin Eric*
Konu bulmakta sürdürmekte zorlanıyorlar
Bobby'i geri getirdiler
Chuck 'i eser miktarda gösterdiler o da gelecek
Gabriel de geldi. Simdi 10. Sezonda atraksiyon yok izleyici de 8 yıldır John diyor. Eh daha ne olsun. Ellerindeki karakterin suyunu çıkardılar
Alev saçarak giren Castiel,birbiri için ölen kardeşler cidden zeki planlar yapan karizmatik crowley balon gibi söndü.
Moliarty 972 YIL ÖNCE1YANITLA
uyumsuz
Bence John'u hayallerde veya rüyalarda gösterebilirler. Dean mührün etkisindeyken hallisünasyon görebilir vs. Sam nasıl Lucifer'a evet demesi için Jessica'yı görmüştü. Ona benzer...
uyumsuz 23 YIL ÖNCE1YANITLA
Leamy
Kafamdaki bütün soru işaretlerini yazmışsınız. Ama bir sorun var, Ash, cennette John'u bulamadı. Ama Marry'i de bulamadı. Acaba aslında neredeler?
Cennette Ash aradı, Cehennemde Bobby'i kurtarmaya girdiklerinde bulamadılar. Purgatory'de dean vardı oraya düşmeleri mantıksız olurdu ama yoklar... Nerde bu ana babaa? Emoji
Leamy 703 YIL ÖNCE1YANITLA
crowship
Bu Supernatural ne olucagi belli olmaz :d
crowship 103 YIL ÖNCE1YANITLA
J2M_SPN
Dönsün yaa!Zaten Bobby de gitti.Dean,Sammy ve Cas'ten başka kim kaldı ki Charlie de donuyor.Kim bilir Beler olacak ve gözlemlerinizi bizimle paylaştığınız için tesekkur ederim. Emoji John geri dönsün artık. Ama 9 sezon geçti yani biraz zor dönmesi.Bir yandan da 5 yıl sonre Chuck döndüyse,hic olmazsa gorduysek kısa bir zamanda, bu da mümkün olabilir.Ne dersiniz?
J2M_SPN 193 YIL ÖNCE1YANITLA
tabutr
haftada 1 kere kesin olarak j.dean morgan'ın imdb sayfasına girer yada search yaparım supernaturale ne zaman dönecek diye yaklaşık 8 yıldır düzenli olarak, zannetmiyorum benden çok dönmesini istiyen olduğunu ayrıca şöyle bir durum var imdb sayfasına girdiğiniz zaman saçma sapan dizilere 4. 5.rollerde konuk olduğunu görebiliyorsunuz fakat bir türlü supernaturala dönmedi.Ayrıca Magic city den sonra jeffin kariyeride düşüşte keşke bir john winchester hikayelerinden spin off yapsalarda bizde izlesek tabi ki john winchesteri i jeff canlandıracak umarım sezon finalindeki süpriz oyuncu jeffdir.
tabutr 52 YIL ÖNCE1YANITLA
HolyDemon
aynen katılıyorum size
HolyDemon 902 YIL ÖNCE1YANITLA
desaa
Dönmesini çok istediğim ve döneceğine kesin gözüyle baktığım bir karakter akıbetinin ne olduğu bilinmemesi de bunun destekleyicisi olduğunu düşünüyorum zira John'u yıllardır dizide ne cehennemde nede cennette hatta arafta bile göremedik. John dönecekse sağlam bir hikayeyle dönmeli ve 1.sezonda olduğu gibi girdiği gibi çıkmasını istemem.
desaa 153 YIL ÖNCE1YANITLA
hello5456
İnşallah Emoji
hello5456 23 YIL ÖNCE1YANITLA
sedattt
Allah rızası için döndürsünler john winchesteri. Rüyalarıma bile giriyor artık
sedattt 293 YIL ÖNCE1YANITLA
MicHael#
Keşke geri dönse ne sevinirim . Dönmesi de iyi olur çünkü hem kabilin mühürü hem şeytanlar hem cennet bitik durumda iken o kadar sorun arasında bir babanın yardımı fena olmazdı hani . Ama dönecekse nasıl ve ne şekilde dönecek o önemli biraz
MicHael# 583 YIL ÖNCE1YANITLA
kankimiz
keşke dönse çok güzel olur Emoji
kankimiz 23 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle