KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Jeremy Carver ilerleyen bölümler hakkında konuştu.

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 1B okunma

Supernatural’ın 10.sezon 1.bölümü, karaoke, gizemli olaylar, kaçırılma ve biraz daha karaoke derken bitiverdi. Bölümün sonunda ise, Sam’in abisini arayışının önüne bir engel çıktı ve Dean de Sam’in kendisini bulamaması için karaoke mikrofonunu bırakıp oradan uzaklaşmak zorunda kaldı. Acaba Sam’in omzuna tam olarak ne oldu ve Crowley’in büyük planı ne?

Yapımcı Jeremy Carver ile ilerleyen bölümlerde bizleri neler bekliyor ve yeni cadı Rowena hakkında konuşma fırsatı bulduk.

EW: İlk bölümde Sam’in omzunun durumu abisini ararken neler yaptığını vurgulamak için güzel bir ipucuydu. İlerleyen bölümlerde öğrenebilecek miyiz tam olarak neler olduğunu? Sam ve Cass’in bunca zamandır Dean’i arayışı esnasında neler yaptığını görebilecek miyiz?
JC: Kesinlikle Sam’in omzu neler olduğuna dair güzel bir ipucuydu. Sezonun ilk bölümlerinde neler olduğuna dair göndermeler olacak. Bir anda her şeyi açıklığa kavuşturmak istemiyoruz. Neler olduğuna dair yapılan göndermeler, ilerleyen bölümlerde yaşananları flashback olarak göremeyeceğimiz anlamına gelmiyor.

EW: Aklımı karıştıran bir konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum; Crowley Kabil’in Mührü’nün doyurulması gerektiğini söyledi, yoksa Dean tamamen şeytan olurmuş. Dean zaten şeytan değil mi?
JC: Crowley’in demek istediği, ‘Seni zinde tutmak için şeytanları öldürmeni sağladım, çünkü mührü doyurmak gerekiyor. Eğer mührü doyurmazsan seni tamamen ele geçirir.’ Yani Dean şu an oldukça zor bir durumda, mühür onu bir şeytana döndürdü ve eğer mührü beslemezse, mühür onu tamamen ele geçirecek.

EW: Şimdi anladım durumu. Bölümde durumu kötüye giden kişi sadece Dean değildi. Jensen ile yaptığım bir röportajda, Cass’in özü hakkında ‘bir yolu bulunacak ama Cass tam olarak düzelmeyecek’ demişti. Bu konu hakkında sen neler söyleyebilirsin?
JC: Sezonun ana konusundan birisi de bu, Cass sezona vermesi gereken kararlarla başladı, şu anki önceliği özünü tekrar doldurmak değil mesela. Şu anki sorumuz, ‘Cass’in özü tamamen biterse, ve doldurulmazsa nasıl hayatta kalacak?’ Bu soru sezonun ilk bölümlerinde açıklığa kavuşacak. Sonraki soru ise, ‘Kendi özümü nasıl geri alabilirim?’ olacak. Bu soruyu da sezonun ilerleyen bölümlerinde cevaplayacağız. Jensen bu konuyu güzel bir cümleyle açıklamış, durum tam olarak dediği gibi olacak.

EW: Bu sezonda Crowley’in rolü ne olacak oldukça merak ediyorum. ‘Kusursuz cehennemi kurarız’ diyor ama, hala Dean ile oturuyor. Böyle oturduğu yerden konuşmak dışında, daha büyük planları var mı?
JC: Crowley de dahil olmak üzere, karakterlerimizin daha da özellerine gireceğiz bu sezon. Crowley ve Dean’in arasındaki ilişkinin ciddi anlamda sınandığını göreceksiniz. Geçen sezon bu ikilinin aralarındaki gelişme oldukça şaşırtıcıydı ve onlar da aralarının böyle olabileceğini hiç düşünmezlerdi. Ama Crowley’in büyük planı tabii ki Dean ile takılmak değil, sadece uyum sağlamak için onunla takılıyor. ‘Dünya’ya nasıl uyum sağlayabiliriz?’ bu sezonun önemli konularından biri olacak, insanların şeytanlarla ve meleklerle arkadaş olması bizi ‘Sen nesin?, Ben kimim?, Kendim gibi olmayan biriyle nasıl arkadaş olabilirim?’ gibi sorulara yönlendirecek. Bu durum, sezonun büyük sorunlarından biri haline dönüşecek.

EW: Yeni göreceğimiz karakter Rowena hakkında birkaç şey okudum, kendisi gücünü geri kazanmak isteyen eski kafalı bir cadıymış. Bu yeni karakter hakkında neler söyleyebilirsin?
JC: Sezonun ilk bölümlerinde tanışacağız kendisiyle ve gücüne neler olduğunu da anlamaya başlayacağız. Bu eski kafalı cadımızın diziye girmesiyle cadılar ve cadı meclisleri hakkında daha çok şey öğreneceğiz diyebilirim.

EW: Bu oldukça heyecan verici olacak!
JC: Aynen öyle. Kendisi diziye çok iyi bir dinamik katan oldukça zarif bir karakter olacak.

EW: Bu yeni cadı sezonun çok önemli bir kısmını kaplayacak mı?
JC: Tam olarak değil. Kardeşler bu olayı çözmek için kolları sıvayacaklar ama bundan daha fazlasını beklemememiz lazım.

EW: Kardeşler tamamen normale döndüğünde, 5.sezondaki gibi kişisel mitolojik olaylar olacak mı, yoksa yine avlanmaya devam mı edecekler?
JC: İkisi de olacak diyebilirim. Sezonun başlarında yine mitolojik bölümlerimizin olmasıyla beraber, ana konudan bağımsız bölümler de olacak elbette. Kardeşlerin başı hiçbir zaman beladan kurtulmaz. Bu sezonda, mitoloji ve karakterlerin özelleri biraz yavaş ilerleyecek. Ama bu durum başka bir olaya altyapı hazırlamak için böyle olacak.

Röportajın orijinal halini buradan okuyabilirsiniz.
YORUMLAR
Edda33
Cadılar konusu beni heyecanlandırırken asıl merak ettiğim şey son cümle .Başka bir olaya altyapı derken sanırım gelecek sezonun müjdesini de vermiş gibi yada bana öyle geliyor.
Edda33 93 YIL ÖNCE3YANITLA
Orome
Bencede doğru düşünmüşsün ben cadı ne yapacak merakla bekliyorum:)
Orome 313 YIL ÖNCE2YANITLA
badcat
cadılarla ilgili bölümleri pek sevemiyorum. umarım uzun sürmez Emoji
badcat 93 YIL ÖNCE1YANITLA
pckopat
"Bu sezonda, mitoloji ve karakterlerin özelleri biraz yavaş ilerleyecek" yani demek istiyoki sizi yine sıkıcı av bölümleriyle meşgul edeceğiz
pckopat 103 YIL ÖNCE1YANITLA
zalex
çeviri için teşekkürler öncelikle

sanırım herkesin aynı cümle direk dikkatini çekmiş, bende bu altyapı olayını sevdim

ama olaylar çok yavaş ilerlemesin , sıkıcı olur, riskli olur bence

kardeşleri biran önce yanyana görmek istiyorum ben , böyle bölüm boş geçmiş gibi hissediyorum
zalex 363 YIL ÖNCE1YANITLA
burcu0918
Yani dean kesin eski haline donuyo bu mu?
burcu0918 23 YIL ÖNCE0YANITLA
maralice
bu altyapı hazırlama durumunu sevdim Emoji
maralice 63 YIL ÖNCE0YANITLA