KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Jeremy Carver ilerideki bölümler hakkında konuştu.

Kamaa Seviye 12

HABERLER & RÖPORTAJLAR

4 yıl önce - 1B okunma
“Dean Winchester yaralı ve dizinin de dönüşüyle Kevin’in ölümü yüzünden bir kasırga koparması an meselesi. Bunun yanı sıra, Kevin’in asıl katilini yani Gadreel’i Sam’in vücudundan çıkararak bir şeyleri de düzeltmeye çalışacak. Söylemesi kolay tabi.” diye takılıyor yapımcı Jeremy Carver.

"Bu sırada, daha yeni kendine gelen Castiel’in baş etmesi gereken sorunları olacak ve Crowley de şimdiye dek hiç olmadığı kadarıyla insani hislerle başa çıkmaya çalışacak.

Ayrıca, önümüzdeki bölümlerde “çok sevilen” bazı karakterler geri gelecek ve Harflerin Adamları’nın son mirasıyla tanışacağız."- Neden Winchester’ların kalan son arkadaşını öldürdünüz? Kevin’i öldürme kararından biraz bahsedin bana.
Bu sezonun hikayesini en merak uyandırıcı ve yerine oturan bir şekilde anlatabilmemizin yolu; Kevin Tran’i öldürmekti. Bu karar değil aslında, hikayenin bizi götürdüğü bir nokta.
Kevin’in ölümü dikkatleri Dean üzerine çekti çünkü ta en başında Gadreel’in Sam’in içine girmesine o izin verdi, değil mi? Bu yüzden bundan sonra görecekleriniz çoğunlukla, Dean’in ne olursa olsun Gadreel’in izini bulup onu Sam’den çıkarması ile ilgili olacak. Tam da bu sırada, aslında hiç mümkün olduğunu düşünmediği insanlarla işbirliği yapmak zorunda kalacak. Ama Dean öyle bi’ nokta da ki; hayatının en büyük hatası olduğunu düşündüğü bu şeyi (Kevin’in ölümü) düzeltmek için HER ŞEYİ yapar. Ne olursa olsun.
Kevin’in ölümü, biraz sapıkça olacak belki bunu söylemek ama, hiç de iştah açmayan ittifaklara sebep olacak.

- Olay tam da Dean’in önünde oldu. Kevin’in kaybı ile duygusal anlamda nasıl başa çıkıyor? Bununla ilgili de bir şeyler görecek miyiz?
Hiç kuşkusuz. Bu yüzden Dean ne olursa olsun yapmaya hazır dedim. Bi’ nevi ipucu veriyordum size.
Bu olay Dean’de içini parçalayan koca bir delik açtı ve kesinlikle bir süre için onunla kalacak gibi görünüyor.

- Gadreel, Metatron’a karşı ‘ikinci defa’ üç kağıt çevirmekten gerçekten memnun mu?
Gadreel’in hikayesini bölüm ilerledikçe göreceğiz. Çok fazla ileriyi düşünmemek lazım. Şimdilik bir şeylerin altında bit yeniği aramak için mantıklı bir sebep yok. Metatron’un Gadreel’e ismini geri vermesi gibi. Sezon sonuna doğru ilerledikçe Gadreel’in geçmişiyle ilgili daha çok şey öğreneceğiz.


- Önümüzdeki bölümde Gadreel neler yapacak?
Metatron’un esas onayını almak gerçekten şimdiye kadar gördüklerime nazaran çok daha zorlu bir macera olacak. Metatron’un güvenini kazanmadan önce Gadreel’in yapması gereken daha çok şey var.

- Castiel’den bahsedelim biraz. Kendi melek özünü bu kadar çabuk geri alması sizin planladığınız bir şey miydi?
Sadece şunu söyleyebilirim ki bence bu o kadar da çabuk olmadı. Castiel ile yapmak istediğimiz şeyler aslında onu uzaktan izlemekti. Cass insan olmanın nasıl bir şey olduğunu keşfederken küçük bir çocuk gibi onu uzaktan izlemekti plan. Aslında bir anlamda da Cass bunu başardı, insan olabilmeyi.
Düşününce aslında gerçekten onurlu bir yolculuktu bu. Castiel’in de kazanan olduğu bazı durumlarla karşılaştık. Sonrasında ise temel soru yine yüzüne çarptı; “Her şey bu mu? Bunları yapmak için mu bu durumda bırakıldım?” 7. bölümün sonunda benzin istasyonundan dışarı, gökyüzüne bakarken aklından geçenler bunlardı.
Castiel, daha fazlasını istemiş olsun olmasın, insan olmak için elinden gelen her şeyi yapmış, bu durumu anlamak için her şeyi denemiş biri. İşt, bazılarımız daha büyük amaçlara hizmet ediyoruz. Luke Skywalker gibi. Luke gelmiş geçmiş en iyi çiftçi olabilirdi ama varlığı daha büyük bir amaca hizmet ediyordu. Ve Cass, tam da bu kategoriye giren bir kahraman. Winchester’lar da öyle.
Bu yüzden artık bir noktada, ortada bir savaş varken oturup da bunu izleyemeceğini anlayacak.- Şimdi melek olduğuna göre, görevi Winchester’lardan farklı mı ilerleyecek? İnsan olmayı deneyimlediği için herhangi bir şekilde değişti mi?
Evet, görevi farklı; şu an her ne kadar açıklayacak durumda olamasam da. Fakat şunda hiç kuşkunuz olmasın ki, Castiel’in insan olduğunda deneyimlediği şeyler ileride vereceği kararları önemli ölçüde etkileyecek. Daha önce hiç görmediği bir şekilde, meleklere özgü bir savaş içinde bulacak kendisini ve önemli bir karar vermek zorunda kalacağı bir dönüm noktasına gelecek. Bir iki ay önce düşünse asla aklına gelemeyecek bir şey üzerine olacak vermesi gereken bu karar. Bi’ nevi “Ne dilediğine dikkat et.” tarzı bir durum olacak.

- Tüm bu olanların içinde Crowley’in rolü nasıl olacak?
Crowley’in gerçekten çok önemli bir rolü var. Crowley ile olan bitenlerin sadece yüzeyini kazıyabildik. Geçen dönemde kendi krallığını korumaya çalışması ve insan olmanın getirileriyle başa çıkması gibi şeyler mesela.
Son yaşananlar her ne kadar çok karmaşık ve kafa karıştırıcı olsa da, Mark Sheppard gerçekten harika bir iş çıkardı.
İşte Crowley’in bu içinde olduğu çatışma-insani duygular ve krallığını korumaya çalışması- onu sezonun sonuna doğru çok ilginç noktalara sürükleyecek.

- İlerleyen bölümlerde diziye geri dönüş yapacak karakterler var mı?
Şimdilik ancak sevdiğiniz bir çok karakterin dönüş yapacağını söyleyebilirim. Bir çok farklı sebepten dolayı olacak bu dönüşler. Mesela, geçen sezonun sonunda Kevin’i koruması gereken Garth’a aslında ne haltlar olduğuyla ilgili cevaplar alacağız. Bunun yanı sıra, Harflerin Adamları’nın sırlarında daha da derine ineceğiz. Geçmişte sadece Winchester kardeşleri etkileyen bir olay değil bu, organizasyonun kendisini de etkileyen bir şeyler keşfedeceğiz.

---
Türkçeleştiren: Kamaa
Metnin orjinali için link: (x)
YORUMLAR
aryemu§
Aynen! Aklımdan geçenleri kelime kelime yazmışsın.

Çeviri için teşekkürler en başta.
Şimdi Sam bu hikayenin esas oğlanı kimse kusura bakmasın. Dean yardımcı oğlan. Aksini düşünene saygım sonsuz. Cas'i bu sezon sevmeye başladım ne yalan söyleyeyim ama Cas bu dizinin kesinlikle hikayesi olamaz, ana hikayesinde baş karakteri olamaz, olmamalı! Cas'i bi de Dean ile avlanırken göreyim Sam yokken, tam olsun, iyice anti olayım JC'ye!
aryemu§ 494 YIL ÖNCE1YANITLA
frknbykr
öff çok uzun benimde okumaya zamanım yok
frknbykr 44 YIL ÖNCE0YANITLA
RMadrid
Çeviri için teşekkürler
Harflerin Adamları'nın son mirası demeek hmmm ne olacak acaba meraklandım
RMadrid 64 YIL ÖNCE0YANITLA
Spn1905
Bu adamın konuşma şekline "Bayılıyorum" Emoji hem herşeyi anlatıyor hem de hiç bişey anlatmıyor
Spn1905 904 YIL ÖNCE0YANITLA
zalex
çeviri için çok teşekkürler

bu kadar uzun bir röp'de samy'den hiç bahsetmemiş olması carver'a gıcıklığımı tekrar gün yüzüne çıkarmaya başlıyor

dean, dean , dean.. suçluluk adamı, bu durumdan hiç kurtaramıyor kendini, hep karar vermek zorunda kalınca mecbur böyle sonuçlar çıkıyor

crowley 9 sezonun ikinci kısmında daha çok var sanırım ve buna çok sevindim

cass herzamanki gibi umurumda bile değil. inanamıyorum birde cass için ''Luke Skywalker gibi'' demiş. baştan beri diyorum bu adamın samy'e ait olan şeyleri cass'e vermeye çalışması gibi bir takıntısı var.tabiki bu benim fikrim...
zalex 364 YIL ÖNCE0YANITLA