KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Jeremy Carver ile 10.sezon hakkında röportaj

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 3B okunma
10.sezon hakkındaki merakımız her geçen gün artarken, Supernatural’ın yapımcısı Jeremy Carver ile Televizyon Eleştirmenleri Derneği basın turu esnasında 10.sezon hakkında konuşma fırsatı bulduk.

Soru: TCA panelinde şeytan Dean’in beklediğimizden çok daha farklı olacağını söyledin, bu konu ile ilgili biraz daha ayrıntı verebilir misin bizlere?
JC: Dean’i bir şeytan olarak ilk defa görüyoruz. Dean’i bir şeytan ele geçirmedi, ruhu şeytana dönüştü. Yani, yaptığı kötülükler olsun, verdiği kararlar olsun, hepsi Dean’e ait olacak, o hala Dean. Bu yönden baktığımızda, Dean olduğu şeyin epey farkında olacak.

Soru: 10.sezon kaldığımız yerden mi başlayacak, yoksa bir zaman geçişi olacak mı?
JC: 10.sezon başladığında, 6 ay kadar bir zaman geçmiş olacak son sahnenin üstünden. Dean’in durumunun tam olarak oturması ve Sam’in abisini ararken yaşadığı sorunlar için yeterli bir süre bu. Sorunlar derken, Sam abisini büyük bir azimle arıyor elbette ama ona ne olduğu hakkında en ufak bir fikri bile yok şu anda. Sam abisini ararken karanlık yollara doğru sürüklenecek ve gerçek canavarın hangi kardeş olduğu hakkında tereddütte kalacaksınız.

Soru: Yani Sam’in abisinin şeytan olduğunu öğrendiği anı kaçırmayacağız? O geçen aylar sırasında öğrenmeyecek bunu değil mi?
JC: Evet o anı kaçırmayacaksınız. O geçen aylar esnasında öğrenmeyecek Sam abisinin durumunu. Sam gerçeği öğrendiğinde siz de orada olacaksınız, bunu garanti ediyorum. [güler]

Soru: Bunu duymamız iyi oldu! Peki, yine panelde söylediğin Sam abisini ararken başka bir avcının da Dean’in peşinde olduğu konusu hakkında bilgi verebilir misin?
JC: Hoş bir karakter olduğunu söyleyebilirim size, ismi de Cole. Ama kesinlikle Dean’i şeytan olduğu için aramıyor, Dean’in geçmişinden gelen birisi olacak bu karakterimiz. İnanılmaz tecrübeli bir avcı kendisi ama tam olarak bizim bildiğimiz avcılara benzemiyor. Yaratıkların gerçek olduğu bir dünyadan haberi bile yok. O yüzden, bir düşünsenize Dean’i bulduğunda yaşadığı şoku. Karşısında bir insan olmayacak çünkü.

Soru: Peki bu karakteri kimin canlandıracağını belirlediniz mi?
JC: Evet, ama henüz duyurmadık.

Soru: Şeytan Dean’in yeni güçleri Crowley ile olan ilişkisini nasıl etkileyecek?
JC: Son baktığımızda, Crowley Dean’i elinde oynatabileceğini düşünüyordu. Ama beklediği gibi gitmeyecek işler, Dean’in çok farklı fikirleri var. 10.sezonda ilişkileri bu şekilde başlayacak. Crowley’in Dean için planları vardı, Dean Crowley’in kendisi için yaptığı planlara sadık kalır mı sizce? O yüzden, ilişkileri 10.sezonun ilk bölümlerinde sınanmaya başlayacak.

Soru: Misha Collins ve Mark Sheppard ilk defa aynı anda düzenli oyuncu olacaklar 10.sezonda, bu dizide nasıl bir değişiklik yaratacak?
JC: Bence iyi yönde bir değişiklik olacak. Bu sezon önceki sezonlarda gördüğümüzden birkaç bölüm daha fazla göreceğiz onları. Bu da onların hikayelerine de yoğunlaşabilme şansı verecek bize. Dizi sadece Sam ve Dean’in etrafında dönüyor elbette ama kardeşlerin yaptığı her şeyde yardımcı karakterlerin de yanlarında olması dizinin bu kadar uzun soluklu olmasının sırlarından biri. Ama görüldüğü üzere, Mark’ın da Misha’nın da geçtiğimiz sezon kendi hikayeleri vardı dizide. 10.sezonda da bu şekilde devam edecek.

Soru: Castiel’i son gördüğümüzde Cennette'ydi ve özü bitmek üzereydi. Metatron ise tutsak bir haldeydi. 10.sezonda Cennet'in durumu nasıl olacak biraz bilgi verebilir misin?
JC: Cennet'teki karışıklık 10.sezonda da aynı şekilde devam edecek. Aynı şekilde Cehennem'deki karışıklık da. Bu sezon mitoloji önceki sezonlara göre daha yoğun olacak. Bunu 8.sezondan beri oluşturmaya başlamıştık, bildiğiniz gibi 8.sezonda tabletler ön plandaydı. Hepsi 10.sezonun temelini oluşturacak şimdi.

Soru: 10.sezon epey ilginç olacak gibi görünüyor. Peki, Cennet'te durumlar hala aynı dediğine göre, Cass hala Cennet'te mi olacak 10.sezonun ilk bölümünde?
JC: 10.sezon başladığında Cass Dünya’da olacak ve bitmek üzere olan özü ile uğraşmakla meşgul olacak. Başka bir meleğin özünü çalmadan yaşamanın yollarını bulmaya çalışacak. 10.sezon başladığında Cass’i bu şekilde göreceğiz.

Soru: 9.sezon finalinde Dean’in “Bizimle gurur duyuyorum” demesi çok hoşuma gitti, kardeşlerin araları sonunda eskisi gibi olmuştu. Ama şimdi Dean bir şeytan ve yine araları bozulacak mı yoksa Dean’in şeytan olması ilişkilerini etkilemeyecek mi?
JC: Araları tekrar bozulmayacak. 9.sezonun finalinde Sam’in abisini kurtarmak için her şeyi yapabileceğini gördük. 8.sezonda abisini aramamıştı bile. Yani 9.sezon finalindeki olay aralarındaki sorunu tamamen düzeltti. Kardeşler eskisi gibi oldular artık. Arada sürtüşmeleri elbette olacak ama araları artık çok iyi diyebilirim size.

Soru: Bunu duymak beni çok rahatlattı. Ayrıca, 10.sezonun 5.bölümü dizinin 200.bölümü olacak, ki bu harika bir başarı. Hayranlar bu kutlama bölümünü izlerken en çok neye heyecanlanacaklar?
JC: Bunu henüz söyleyemem. Çok hileli bir soru sordun bana. [güler] Ama güzel bir soru. Bu bölümde kurgu içinde kurgu olacak ve bölümde şarkılar da olacak. Bu bölüm hayranlara bir teşekkür bölümü gibi olacak diyebilirim, bunu Supernatural yöntemiyle yapacağız elbette. Şimdilik bunları bilmeniz yeter de artar size. [güler]

Röportajın orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
Acentr
Hangi kardeşin canavar oldugu hakkında tereddütte kalıcaksınız lafında kaldım bi anda.. Bu ne demek şimdi.. 1 sezonla koca 9 sezonu silip atıcakmıyız yani biz bilmiyomuyuz hangi kardeşin ne karakterde oldugunu... Deanı canavarmı ilan edicez yoksa samymi canavar olucak peki buna kim inanıcak acaba..
Acentr 103 YIL ÖNCE1YANITLA
Lucitiel
Crowley'nin işlerinin yolunda gitmeyecek olması tiyosu beni rahatlattı, zira Dean'in birilerinin emri altına girme düşüncesi ne onun yapısına uyuyor ne biz hayranlarının hoşuna giderdi. Carver, röportajı okuduğum kadarı ile eğlenceli bir adam Sam'in abisinin durumunu öğrendiğindeki tepkisi sorusuna verdiği cevap bunu gösteriyor Emoji

Cass, özünü tüketmeden 10.sezon gelsin zira düşmanı çok melekler, şeytanlar , avcılar , izleyiciler vs Emoji severek öldürücekler diye korkmuyor değilim hani.

Gizem, harika bir çeviri olmuş orjinalini okuyup ta kafamı bulandırmaya hiç niyetim yok kardeşim seninki yeterli benim için Emoji
Lucitiel 693 YIL ÖNCE0YANITLA
Spnn_Hunt
Şu 10. sezon haberlerinden en çok kardeşlerin aralarının eskisi gibi olmasına sevindim. Ben de bunu çok merak ediyordum. 200. bölüm eğlenceli olacak gibi çok heyecanlıyım Emoji Benim bir başka merak ettiğim konu da Cass Dean'in şeytan olması hakkında nasıl bir tepki verecek. Onu canavar olarak mı görecek yoksa onların da arası eskisi gibi mi olacak çok merak ediyorum. İşlerin Crowley'nin istediği gibi gitmemesine çok sevindim açıkçası çünkü Crowley gerçekten de Dean'in kullanmaya çalışacaktı. Cass de umarım özünü alır mutlu mesut yaşayıp giderler. Tabii Carver varken bu biraz zor ama Emoji Bir de şu yeni avcı konusu. Hiç bir şey anlamadım ne yani adam geyik mi avlıyor ? Emoji Son olarak Misha'nın bu sezonda tekrar düzenli oyuncu olmasına ve onları daha sık görecek olmamız da çok sevindim . Çeviri için çooook teşekkürler Emoji Emoji Emoji
Spnn_Hunt 73 YIL ÖNCE0YANITLA
Juu
Süper haberler, harika gelişmeler. Çok çok beğendim. 10. sezon belki de şu ana kadarki en güzel sezon olacak olabilir. Çeviri için çok teşekkürler. :')
Juu 783 YIL ÖNCE0YANITLA
-Okeanos
'Gerçek canavarın hangi kardeş olduğu hakkında tereddütte kalacaksınız.' altında çok şey yatıyo bu cümlenin Emoji Cass özünü nasıl bulucak ya Emoji Kardeşlerin aralarının düzelecek olmasına sevindim ama dediğim gibi ilk cümle çok şey ifade ediyo gibi.Hadi bakalım başlasın bi an önce çok iyi bi sezon bizi bekliyo sanırım. *-*
-Okeanos 553 YIL ÖNCE0YANITLA
DarKJudaS
Açıklamalara bakılırsa gayet güzel bir sezon olacak gibi Emoji
DarKJudaS 33 YIL ÖNCE0YANITLA
zalex
muhteşem ötesiiiiiiiiiiiiiii bir çeviri ve emek olmuş, her satırı için çooook ama çook teşekkürler.....

özellikle röp. yapan kimse onuda çok sevdim. kardeşleri ve aralarındaki bağı carver'ın gözüne batıra batıra sormuş. diğer sorular gibi sorup geçmemiş

ve kardeşler hakkında bu sezon saç baş yolmayacakmışım hissi iyice oluştu artık ve bunun için çokkk mutluyum, merakla bekliyorum

müzikal bölümde carver edlund geri gelirmi acaba, bir yerde böyle birşey gördüm sanki.......
zalex 363 YIL ÖNCE0YANITLA
Jozefa
Bu sezon bambaşka olcak gibi
Jozefa 293 YIL ÖNCE0YANITLA
ermanbasu
Bi sey sorcam sanirim simdiye kadar 196 bolum olmus buna gore 200. Bolumun 10. Sezon 4. Bolum olmasi getekmiyo mu?
ermanbasu 73 YIL ÖNCE0YANITLA
Gizem
Hayır, şimdiye kadar 195 bölüm oldu. 200.bölüm 10.sezonun 5.bölümüne denk geliyor Emoji
Gizem 943 YIL ÖNCE0YANITLA
desaa
9.sezonda olduğu gibi bu sezonunda harika olacağını düşünüyorum ama bu defa gerçekten umuyorum:) kardeşlerin arası düzeldi beklenmeyen olaylar oldu ve yeni karakterler geldi......
desaa 153 YIL ÖNCE0YANITLA
s__d
Çevirileri,10.sezon hakkındaki bilgileri,röportajları okudukça dahada merakla bekliyorum bu sezonu.Gerçekten beklentilerim yüksek.İyi şeyler bekliyorum bu sezondan.Benim gibi çoğu kişininde beklentisi yüksek.Umarım bu beklentiyi karşılarlar.Gerçekten Dean şeytan rolünü nasıl canlandırıcak,şeytan olmasına bağlı neler olucak çok merak ediyorum.Acaba Sam,Dean'i ararken neler yapıcak,şeytan olduğunu öğrendiğinde nasıl bi tepki vericek en çok merak ettiklerim arasında.
s__d 43 YIL ÖNCE0YANITLA
C.Ece_Spn
Çok heyecan yaptım yaaa Emoji )
C.Ece_Spn 93 YIL ÖNCE0YANITLA
witchking
İki kardeş de anti-herolukta zirve yapacak gibi bir anlam çıkartıyorum bu sözlerden..
witchking 303 YIL ÖNCE0YANITLA
Mishafect
" Dizi sadece Sam ve Dean’in etrafında dönüyor"

şunu deyip durmasa olmaz sanki
Mishafect 293 YIL ÖNCE0YANITLA
kelebekk
'Gerçek canavarın hangi kardeş olduğu hakkında tereddütte kalacaksınız.'
bu cümle inanılmaz merak uyandırdı bende...mükemmel bir sezon daha bizi bekliyor Emoji
kelebekk 73 YIL ÖNCE0YANITLA