KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Jeremy Carver, dizinin geleceği hakkında konuştu!

-poine Seviye 29

HABERLER & RÖPORTAJLAR

4 yıl önce - 4B okunma
Kripke'in yaratıcısı olduğu dizi Supernatural, bu aralar her Çarşamba 9. sezonun yeni bölümlerini yayınlıyor. Dizide en son, tüm melekler Cennet'ten kovulmuş ve yeryüzüne düşmüştü. Bu meleklerden biri, Ezekiel, Sam'in vücudunu iyileştirmek adına devralmış, fakat Sam (Jared Padalecki) kardeşi Dean'in (Jensen Ackles) kendisini kandırarak bir meleğe evet demesini sağladığından haberdar değildi. Öte yandan, Winchester'ların melek dostu Castiel'in (Misha Collins) melek özü, Cennet'in kapılarının kapanmasına ve bütün meleklerin düşmesine neden olmuş Metatron (Curtis Armstrong) tarafından alınmış, dolayısıyla Castiel artık bir insan olmuştu. Cehennem'in Kralı (Mark A. Sheppard) ise, Winchester'ların dede yadigarı sığınaklarının bodrumunda elleri kelepçeli bir şekilde esir alınmış, geride bıraktığı başıboş şeytanların başına ise geriye kalan son Cehennem Şövalyesi olan Abaddon (Alaina Huffman) geçmişti.

Son 2 sezonun yapımcılığını üstlenen Jeremy Carver ile yeni sezon üzerine bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisi, çok spoiler vermeden Cennet, Cehennem ve arasında kalanların akıbeti hakkında bir şeyler çıtlattı.

AX: Henüz 8. sezonu çekiyorken, bir 9. sezon olacağı hakkında hislerin var mıydı?
Jeremy Carver: Açıkcası, evet. Çünkü 8. sezon çekilirken bir yenilenme sürecine girmiştik. Muhtemelen Ocak veya Şubattı. Bu yenilenmenin en iyi avantajlarından biri, sezon finali için gelecek sezona aktarılabilecek büyük malzemeler çıkarabilmemiz oldu. Çünkü devam edeceğimizi biliyorduk ve gerçekten hazır olmamız gerekiyordu.

AX: Peki, 8. sezon sonunda meleklerin düşmesine ve gelecek sezonda bu konu üzerinden gitmeye nasıl karar verdiniz?
Jeremy Carver: Meleklerin düşüşü, 8. sezonun başından beri kafamda şekillendirdiğim bir şeydi. Dolayısıyla, hazır ve güzel bir fikirdi, yapılmaya değerdi. Fakat tamamen doğru hissettirene kadar tetiği çekmemeye çalıştı. Zamanı gelince, doğru hissettirdi.

AX: Peki, 9. sezonda sürekli karakter gibi tekrar edecek karakterler olacak mı?
Jeremy Carver: Bu konu hakkında Comic-Con'da biraz konuşmuştuk aslında. Bu sene ekipte çok fazla oyuncumuz var, ve hepsini bir yere kadar yücelteceğiz. Ve gerçekten çok esnek seçenekler var, size göstermek için sabırsızlanıyoruz.

AX: Peki yeni karakterler hakkında biraz konuşabilir misin?
Jeremy Carver: Şunu söyleyebilirim ki çok yakın zamanda önceki bir kaç sezonda değindiğimiz kendini lider olarak hayal eden bir melek göreceğiz. Fakat bu konu hakkında gerçekten çok detaylı konuşamam, çünkü çoğu çok önemli hikayeler.

AX: Biliyorsunuz, düşmüş en ünlü melek Lucifer -ki kendisi Supernatural'da bir karak olarak görülmüştü- Peki, düşen meleklerden Lucifer gibi hissedenler olacak mı, isyan edecek olanlar?
Jeremy Carver: Pekala, bu soruyu bir yere kadar yanıtlayabilirim. Bence melekler tekdüze karakterler değiller, hepsine ayrı bir birey olarak bakıyoruz. Bu açıdan, gerçekten en derin detalara kadar inebiliyoruz. Dolayısıyla, bir kaç melek göreceğiz, tıpkı daha önce söylediğim gibi, gruplaşmış melekler olacak bunlar. Kendilerini Dünya'da bulup, ne yapacaklarını şaşırmışlar. Yalnız, kaybolmuş ve ürkmüş bir çok melek göreceğiz. Hatta daha önce hiç bir meleğin bile görmediği melekler göreceğiz. Bu olayları, melek mitolojisinin çok çok eskilerine dayanan kaynaklarla açıklayacağız, ve hatta bunların az bir kısmını sezonun daha başında göreceğiz. Lucifer'a benzeme olayını tam olarak cevaplandıramıyorum, ama bu sezon çok farklı düşüncelerde, çok farklı duygular içerisinde, çok farklı karakterlere sahip melekler göreceğiz.

AX: Rob Benedict'in oynadığı karakteri, Chuck'ı tekrar görme ihtimalimiz var mı? Dizideki bir çok karakter için, "Evet, o öldü" diyebiliyoruz ama Chuck olayı tam bir muamma. Çünkü diyebildiğimiz tek şey "Şey, ölmüş olmalı, çünkü...." oluyor.
Jeremy Carver: Yorum yok, Robert'ı seviyorum ama yorum yok. Bu soru cevaplanması çok tehlikeli bir soru, fakat herkesin bunu merak ettiğinin farkındayız elbet.

AX: Peki, Revenge of the Nerds filminde çok pasif bir karakteri canlandıran Curtis Armstrong'u nasıl müthiş güçlü melek Metatron olarak ekibe aldınız?
Jeremy Carver: Onu ilk gördüğümden beri oyunculuğuna bayılıyordum. Böyle bir karakteri kaldırabileceğinden adım gibi emindim. Ve tıpkı istediğimiz gibi, rolünü çok iyi yaptı. Zaten bu sezonda onu çok daha güçlü bir şekilde göreceğiz. Zaten ona bayılıyordum, onu ekibe alma şansı çıkınca, reddetmek gibi bir şey akıla mantığa sığmazdı.

AX: Şu sıralar Supernatural'dan başka bir projeyle uğraşıyor musun?
Jeremy Carver: Eğer spin-off dizisine yardımcı olmayı saymazsak, hayır.

AX: Peki, spin-off hakkında ne diyebilirsin bize?
Jeremy Carver: İlk kez Comic Con'da söyledik. Dediğimiz gibi, 20. bölümde ortaya çıkan bir karakterle alakalı olacak. Bütün yeni karakterleri tanıtacak ve bizim Supernatural dünyamız olacak, ama ayrıca farklı olarak, çok çok taze olacak. Burda bahsettiğim şey, dizi çoğunluk olarak Chicago'da geçecek, ve yaratık ve insanların çatışmalarını gösterecek. En küçük detayına kadar. Ve sonunda, hem yaratık hem insan olan karakterler göreceksiniz. Bununla ilgili diyebileceğim şeyler bu kadar.

AX: Son olarak Supernatural'ın daha ne kadar devam etmesini istiyorsun?
Jeremy Carver: Sanırım herkes dizinin taze ve yerli yerine oturmuş bir şekilde olduğu sürece gidebildiği kadar gitmesini istiyordur. Bizim olayımız da o, her şeyin bir düzende olmasına dikkat ediyoruz. Ve bence, insanları 8 yıldır Supernatural'a bağlayan şeylerden biri de, ne olduğunun bilinmesiydi. En çılgın bölümlerimizi bile yapıyorken, dizi her zaman nereye gittiğini biliyor. Konu sürekli değişmiyor, kararlı bir şekilde ilerliyor. Ve böyle hissettiğimiz sürece, yayınlanmaya devam etmeli diye düşünüyorum.
YORUMLAR
TheKing
ya abi dizi 20 sezon olsun 11 sene sonra bende burda diyimki bence 21. sezon dean prostat kanserinden ölcekmiş arkadaşlar Emoji sonra dizi 21. sezona girerken ben panoya gireyim spoiler verenlere ateş püskürüyim Emoji umarım Supernatural ve SupernaturalTurkey le ayrılmayız uzun yıllar Emoji
TheKing 894 YIL ÖNCE3YANITLA
Lucitiel
Hiçbir düşen meleğin Lucifer gibi hissedeceğini sanmıyorum onun gibi olamaz hiç biri diyorum.Ayrıca Supernatural daha uzun yıllar gitmeli biz de izlemeye devam etmeliyiz Emoji Ellerine sağlık Alara, beğeniyle okudum.
Lucitiel 694 YIL ÖNCE3YANITLA
Pskptk
Bilgi için teşekkürler. Emoji
Pskptk 594 YIL ÖNCE2YANITLA
Gizem
Chuck'ın geri döneceğini düşünüyorum, çünkü EW görmeyi beklemediğiniz karakterleri göreceksiniz demişti. Eski karakterleri görmeye bayılan biri olarak, çok sevinirim böyle bir şey olursa Emoji Yan dizi hakkında biraz daha bilgi çıkmalı artık, en azından ismi ne olacak, oyuncuları kimler olacak gibisinden.
Çeviri için çok teşekkürler Alara'cım, ellerine sağlık Emoji
Gizem 944 YIL ÖNCE2YANITLA
hunterme
Hatta Kitaplar/Hikayeler kısmına bu meleğin hikayesini yazacam lan Emoji
hunterme 194 YIL ÖNCE1YANITLA
Lacisto
TVD'nin Spin off'u olarak çıkan The Originals bu kadar güzelse SPN'in Spin-off'u tarih yazar diye düşünüyorum.
Lacisto 174 YIL ÖNCE1YANITLA
zalex
çeviri için teşekkürler herşeyden önce

carver'a geçen yılki kadar tepkili değilim , ne dediğini okuyorum en azından

bu yan dizi olayı tam nasıl olacak acaba, ama içinde winchesterlar olmayacağı için beni pek ilgilendirmiyor. diğer vampir kurt adam dizilerinden biri olacak gibi
zalex 364 YIL ÖNCE1YANITLA
sleeper
herhalde bir çoğumuzun merak ettiğini son soruda sormuşlar. zaten bu şekilde giderse bir ömür gider bu dizi.
sleeper 714 YIL ÖNCE1YANITLA
TheKing
olay anlatamamak değil dizi yapımcısının nasıl daha çok kazanırım düşüncesinden yapıldı The originals ve iyiki yapıldı en sevdiğim diziler arasında şuan Klaus karakteri çok tutuldu dizi zaten düşüşe geçmişti şimdi TO reytinfleri baya iyi 2.83 milyon gibi yapımcı bunu hedefliyordu zaten . neyse


asıl konumuz supernatural e geçelim Gelecek karakterin şuan piyasadaki oyunculardan bi tık önde olması gerekiyor (Metatron gibi bi hayal kırıklığı bidaha olmaz umarım ) ama yan dizide birçok karakter olucakmış yaratıklarda başrol olabilirmiş herşey net değil henüz
TheKing 894 YIL ÖNCE0YANITLA
darkman01
çeviri için teşekkürler ..
darkman01 24 YIL ÖNCE0YANITLA
TheKing
atladığın bi nokta var The originals ta The wanpire diares ın demişbaşlarından Klaus-Elijah-Rebekah var ama yan dizide oynayacak oyuncular daha belli bile değilki supernaturalda oynamadılar bile belki gelecek karaktere herkez ısınamayabilir TVD-TO ayrı bi olay yerine oturmuş dizinin hayranları tarafından çok sevilen 3 oyunucuya dizi yaptılar ama ben Supernatural evreninin en beceriksiz oyuncuyu bile mükemmeştireceğini düşünüyorum

yaşayıp görücez ama ben umutluyum
TheKing 894 YIL ÖNCE0YANITLA
Lacisto
Spin off'larda genellikle spin off yapılan dizinin karakterleri dışında yeni karakterlerle yeni bir kurgu oluşturur bu şekilde bilmediğimiz lakin öğrenmek istediğimiz bazı olayları aydınlatır.
Lacisto 174 YIL ÖNCE0YANITLA
TheKing
neden bahsediyorsun bilmiyorum ama ben 2 spin off dizi ve 2 spin off oyun oynadım (assasins creed serisi bilenler vardır elbet) durum senin behsettiğin gibi değil. Belkide ben yanılıyorumdur açıklarsan bilgisiz kalmayız. Emoji
TheKing 894 YIL ÖNCE0YANITLA
Lacisto
Şöyle örnek vereyim bildiğin üzere ''The Vampire Diaries'' adlı dizinin yakın zamanlarda spin off'u çıktı ''The Originals'' adıyla. The Originals adlı dizinin çıkma amacı TVD dizisinin bir bölümünde köken melez Klaus'un ve diğer kardeşlerinin Klaus'un çocuğunu taşıyan kurt adamı (kurt kadın diyelim ona) koruma ve bu korumanın dışında ailevi sorunlarını, bir şehri ele geçirme isteklerini betimliyor. Bu konu TVD'de anlatılamayacağı ve senaryo karışıklığı olacağı için spin off çıkarmaya karar verdiler ki çıkardılar ve bence TVD'yi gölgede bıraktı bu spin off. Oyunlarda elbet farkılıklar vardır spin offlarda fakat örnek verdiğim spin off bu şekilde, ana karakterler değil de yan karakterlerin hikayesini anlatıyorlar. Supernatural'de de bu şekilde olacak gibi, Dean Sam ya da ne bileyim diğer karakterler değil de yan karakterler adına yeni bir dizi ön görüyorum ben, elbet ana karakterlerin bahsi geçer lakin oynayacaklarını sanmıyorum.
Lacisto 174 YIL ÖNCE0YANITLA
Lacisto
Supernatural ile ilgili bir hayal kırıklığı beklemiyorum ben açıkçası. Karakterler açısından fiyasko yaşadık dogrudur ama senaryo denilince SPN senaristleri bir adım önde. Yaşayıp göreceğiz Emoji
Lacisto 174 YIL ÖNCE0YANITLA
ensemmm
Çoğumuz son sorunun cevabını merak ediyorduk,ölene kadar izleyebilirim bu diziyi.
ensemmm 54 YIL ÖNCE0YANITLA
BobbyS.
9. sezon finalini çok merak ediyorum daha şimdiden
BobbyS. 54 YIL ÖNCE0YANITLA