KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Jensen Ackles, Kabil'in Mührü hakkında konuştu.

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 10B okunma


Zap2it, Jensen Ackles ile Kabil’in Mührü ve kardeşlerin arasının bozuk olması hakkında konuştu.

Soru: Şu an Dean için oldukça endişeliyim. Mührü almadan önce, Kabil’in mührün onu nasıl etkileyebileceği hakkındaki uyarılarını dinlemedi ve son zamanlarda avlanırken özel yetenekler sergilediğini görüyoruz. Mühür Dean’i başka ne şekilde etkileyecek? Pek iyi şekilde sayılmaz değil mi?

JA: Tabiri caizse ahlaki pusulasını mahvedecek. En son Dean’i insan hayatına kıyarken gördük, pek düşünmeden bir adamı öldürdü. Bence içinden düşündüğü “Kötülerse ölmeliler. Artısını eksisini, doğrusunu yanlışını düşünecek vaktim yok. Bu adam kötüydü, o yüzden ölmeli.” oldu. Bu geçmişteki Dean’den çok farklı. Dean her zaman önce vurup sonra soru sormuştur ama bu yaratıklar için geçerliydi. Şimdi ise herkes için geçerli.

İş çıldırmış insanlara gelince, Dean polis gibi davranmayı pek gerekli görmüyor. Orada yetkili kişilerin kendi işlerini yapmasını tercih ederdi, ama bunu şu an pek önemsiyor gibi görünmüyor. Her şey sona ermelidir diye düşünüyor. Abaddon sorununu ortadan kaldırmaya o kadar odaklanmış ki, bu yüzden net düşünemiyor. Bu durum sezonun sonlarına doğru daha da kötüleşecek.

Soru: Dean’in bu karanlık versiyonunu oynamak nasıldı?

JA: Benim için oldukça keyifliydi. Dürüst olmak gerekirse, dizinin başından beri Dean’in bu komik yönlerini, esprili davranışlarını ve ne durumda olursa olsun laubali halini oynamaktan hep keyif aldım. Ama sanki bu yıl, bütün bu özelliklerinden sıyrılıyormuş gibi hissettim. Daha önce başına hiç gelmemiş bir şeyle karşı karşıya geliyor. Bu Dean için çok ağır bir şey ve şu an kendisi hiç de içindeki o aydınlık tarafı bulacak durumda değil. Bir oyuncu olarak, şahsen bir karakteri bu kadar uzun süre oynadıktan sonra bu pek de neşeli olmayacak. Dean’in dünyası bir süredir karanlıktı, umuyorum ki yakın zamanda biri pencere açar.

Soru: Bu karanlığa bir de Sam ile aralarının bozukluğunu ekleyelim. Ghostfacers’ın temeli Sam ve Dean’inkine dayanan kavgasını izlemek onları etkileyecek mi?

JA: Ghostfacers olayı kesinlikle Sam ve Dean’in aralarının bozuk olmasına bir göndermeydi. Şu an 20.bölümü çekiyoruz, 21.bölümün aksiyon dolu bir bölüm olacağını biliyorum fakat önümüzdeki 3 bölümde duygusal anlamda büyük olayların başlangıcı olacak. 21.bölümden sonrasının senaryosunu henüz okumadım, neler yaşanacak, neler çözülecek bilmiyorum ama büyük kararlar alınmasını ya da büyük çekişmelerin yaşanmasını isterim. [gülüyor]

Soru: Şimdiye kadar birbirlerini seven, güçlü kardeşlik bağlarından sonra bu şekilde hasar görmüş ilişkilerini canlandırmak nasıl bir şey? Kardeşlik bağı dizinin esas konusu ve çoğu hayran kabullenmekte zorlanıyor bu soğukluğu.

JA: Canlandırmak tabii ki zor. Buna benzer bir şeyi birkaç sezon önce de yapıp kardeşlerin sahip oldukları her şeyi ellerinden almışlardı. Arabalarından oldular, Bobby’i kaybettiler, büyük bir kayıptı. Ama en azından birbirlerine sahiptiler. Şimdiye kadar bu bağ güçlü görünüyordu o yüzden koparmak zor oldu. Şansımıza, olay sadece kamera önündekiyle kalıyor. Jared ve ben hala eskisi gibiyiz, şakalaşıyoruz falan ama kamera önünde o şekilde davranmak gerçekten zor. Kardeşlerin arasında her zaman dostluk vardı ama bu sezon tamamen paramparça oldu, eskiden nasıl olduklarına bakınca insan üzülüyor.

Soru: Sence Dean’in Crowley’le olan ilişkisinin nedeni bu mu? Dean’in Cehennemin Kralı ile arkadaş olacağı aklımın ucundan bile geçmezdi.

JA: Bence Dean’in Crowley ile olan arkadaşlığı Kabil’in Mührü’nden ve Dean’in olayları bitirme isteğinden kaynaklanıyor. Abaddon’ı öldürmek için ihtiyacı olan bıçak Crowley’de. Dolayısıyla onun Crowley’e, aynen Crowley’in Dean’e olduğu kadar ihtiyacı var. Dean, Abaddon’dan kurtulmak için eline geçen her fırsatı değerlendirmesi gerektiğini fark etti. Ondan kurtulmak için her şeyi yapacak, bu şeytanla anlaşma yapmak olsa bile. Dean’in de yaptığı tam olarak bu.

Bu noktada Dean’in ilişkileri raydan çıktı. Artık kardeşi yok, sanki çevresindeki herkesi hayal kırıklığına uğratmış gibi hissediyor, kendini bombanın pinini çeken kişi olarak görüyor. Bu durumda Crowley’le olan ilişkileri çok normal, her ne kadar bu ilişki pek sürmese de. Dean için yaş ve kuru, siyah ve beyazın arasındaki çizgi anlamını yitirdi. O Crowley’i sadece amacına ulaşmak için bir araç gibi görüyor.

Soru: Ayrıca Dean Castiel’den de bir süre ayrı kaldı. Cass döndüğünde Dean’in Crowley’le olan arkadaşlığını yargılayacaktır değil mi?

JA: Umarım yargılar! Nasıl olacağını tam bilmiyorum ama, Cass Dean’in zaten yarıladığı bu yolda daha da ileri gitmesi istemez diye düşünüyorum. Cass bir şey yaparsa ya da söylerse zaten Dean ona geri döner, bundan eminim. Dean de geçmişte Cass için bir şeyler yapmıştı, doğru olan Cass’in sadece Dean’i değil de Sam ve Dean’i kardeş olarak kurtarması olacaktır. Bu noktada Cass’in görevi, kardeşleri yalnızca durumun vehametiyle alakalı uyandırmak değil, birbirleri ile barıştırmak da olacak.

Röportajın orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
Kayahan
Beklenen açıklama.. Ne zamandır Kabil'in Mührü hakkında birşeyler duysam, aklıma birbirinden farklı teoriler geliyor, en azından bir kaç tanesinin olma ihtimali dahada yakınlaştı zihnimde, tam tahmin ettiğim gibi gelişiyor olaylar. Çeviri&Haber için binbir teşekkür Emoji
Kayahan 443 YIL ÖNCE6YANITLA
Mishafect
"Cass bir şey yaparsa ya da söylerse zaten Dean ona geri döner, bundan eminim."

bunu sevdim
Mishafect 293 YIL ÖNCE4YANITLA
Juu
Jensen tam da hayranlarına verilebilecek en iyi biçimde cevaplarını vermiş. Ve 21. bölümden sonraki senaryoları daha okumadım demesi de ayrı bir mesele. Okusana oku nasıl duruyorsun okumadan Emoji

Çeviri için ellerine sağlık ^^
Juu 783 YIL ÖNCE3YANITLA
*J2-Dean*
sürekli dean sam'i kurtarıyordu bu sezonda sam dean için endişe duyup onu kurtarmalı bence
bu sezon çok eğlenceli bitecege benziyor
*J2-Dean* 553 YIL ÖNCE2YANITLA
BobbyS.
Sezon finali bomba olacak gibi gözüküyor.En azından Dean'in hata yapacağını tahmin ediyorum ve Cass'te bu durumu düzeltmeye çalışacaktır.Umarım kardeşlerin arası eskisi gibi olur da diziye biraz daha renk gelir artık sıktı bu tripcan olayları.
BobbyS. 53 YIL ÖNCE2YANITLA
zalex
yani yazacak kelime bulamıyorum, bir hafta içinde jared'in babalıkla jensen'ın diziyle ilgili 2 harika ötesi röp. çevirisi verdiniz

çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook ama çoooooooooooooooooooooook teşekkürler

elinize , emeğinize..... sağlık

gelelim çeviriye. kardeşler arasındaki bu soğukluğun sadece bizi değil yabancı fanları ve j2'yide ''rahatsız'' ettiğini duymak çok güzeldi öncelikle

''doğru olan Cass’in sadece Dean’i değil de Sam ve Dean’i kardeş olarak kurtarması olacaktır. Bu noktada Cass’in görevi, kardeşleri yalnızca durumun vehametiyle alakalı uyandırmak değil, birbirleri ile barıştırmak da olacak'' burdanda dean'i kendine getirecek pencereyi açacak ve kardeşleri tekrar biraraya getirecek olanın castiel olduğu ortaya çıkmış oldu. eee bunada şükür. en azından sezon finalini böyle ayrı gayrı yapmayacaklar
zalex 363 YIL ÖNCE2YANITLA
Deanna49
10. sezon anlaşması yapıldı kanalla çekilecek yani
Deanna49 23 YIL ÖNCE1YANITLA
S.Winch.
Güzel bir röportaj olmuş. Haber için teşekkürler. Emoji
S.Winch. 83 YIL ÖNCE1YANITLA
ahmete
Sezon finali demişsinde ben bu sezon bitecek gibi duyumlar aldım supernatural ile ilgili değişik bi dizi ile devam edecekler ana karakterler fln olmiyacak diye okumustum
ahmete 23 YIL ÖNCE1YANITLA
S.Winch.
IMDB'de 10. sezonun anlaşması yapıldı diye gösteriliyor ki zaten daha önce devam edeceğine dair haberler yapıldı. Hatta reyting durumuna göre de daha fazla devam edebilir. Ayrıca o dediğin spin-off oluyor, bir yan dizi misali yani.
S.Winch. 83 YIL ÖNCE1YANITLA
Suzan
çok güzel bir röportaj olmuş jensen çok iyi ,doğru konuşmuş
Suzan 43 YIL ÖNCE1YANITLA
Gizem
Bölümü çekemedikleri için ara vermiyorlar zaten. Her sezon olan klasik aralar bunlar. Hatta bu röportaj yayınlandığında o bölümü çekiyorlardı, şu an 23.bölüm çekilmek üzere.
Gizem 943 YIL ÖNCE0YANITLA
hunters20
Sezon finali tam düşündüğümüz gibi olucak.Dean samin ruhsuz haline beziyor sam o zamanlar "düşünmeden öldürürdü,yada öldüttürürdü"ya çok merak ediyorum.
hunters20 43 YIL ÖNCE0YANITLA
MT94
Röportaj Gerçekten Güzel Paylaşım İçin Teşekkürler Ve Evet Dean'nin O Espiri Anlayışını Tavrını Artık Pek Göremiyoruz Ki Dean Karakterini Sevmemin En Büyük Nedenide Her Şartlar Altında Espiri Yapıp Luabali Tavırları Hoşuma Gidiyordu Umarım Eski Dean Bu Sezon Sonunda Geri Döner
MT94 143 YIL ÖNCE0YANITLA
Lucitiel
Dean'in mührü vücuduna kabul etmesi ruhsal olarak onu agresifleştiriyor olmalı. Sam umuyorum ki abisinin yanında olacak ve ona destek olacak.Harika bir röportaj okudum...
Lucitiel 693 YIL ÖNCE0YANITLA
İzPeşinde
Röportaj çok güzeldi.Dean şuan Sam'in ruhsuz haline gerçekten çok benziyor.Yani düşünmeden içgüdüleriyle hareket ediyor şuan.Yanıldığını görmedik ama şuan aklında sadece Abaddon'un işini bitirmek var.Bence biraz Sam haklıydı yani Abaddon'u öldürmeyi takıntı haline getirmeye başlamasında.Ama Dean'in işi bir an önce bitirmesi için sebepleri var.Derinlerde bir yerde ona değiştiğinin farkında.Ayrıca bilmem fark ettiniz mi Crowley ''Sizin ikinizi bir arada gördüm.Kabil'in bu mührü vermesinin bir sebebi var.Siz ikiniz çok benziyorsunuz.' dediğinde hemen cevabı yapıştırdı bizimki.''Ben onun gibi değilim.Ben öldürdüm mü bir neden için öldürürüm.'' haklı ama mühür yüzünden bu düşünce biraz değişti.Bence Dean Kabil'e benzemek istemiyor yani kardeşini öldürmek,onca acıyı çektirmek anlamında.Cass onu doğru yola çekecek bence.Neden Sam değil çünkü şuana kadar hep kardeşlik bağları vardı.Ne olursa olsun.Dünyaya karşı ikisi.Ama şuan sadece yanyana duran iki yabancı gibiler.kardeşlikten laf etmeye bile gerek yok.Uzun lafın kısası,Dean şuan karanlıkta kalmış durumda ve tünelin sonundaki ışığı göremiyor.Umarım Cass veya Sam onun karanlık dünyasına bir pencere açabilir.
İzPeşinde 53 YIL ÖNCE0YANITLA
bugraa7
Sezon finalini çook merak ediyorum Emoji
bugraa7 33 YIL ÖNCE0YANITLA
SelinNur
şuan 21.bölümü çekiyorlar ama neden bize 18i vermiyorlaar Emoji ( gerçekten güzel raportaj olmuş teşekkürler
SelinNur 113 YIL ÖNCE0YANITLA
SonOfCass
9x22 mührün etkisinin 2.kez tavan yaptığı bölümdü, finalde bizi ne bekliyor acaba...
SonOfCass 63 YIL ÖNCE0YANITLA
-Trouble.
Güzel bir röportaj olmuş teşekkürler
-Trouble. 183 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle