KAYIT GİRİŞ

Briana ile bir gün: SpnFamily

Jensen Ackles, Dean hakkında konuştu

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 4B okunma

Babaları John’un ortadan kaybolmasının ardından, kardeşi Sammy’i koruyup kollamak artık Dean’in görevi olmuştu. Dean daima önce vurup, sonra soru soran ve aşırı korumacı kişiliği ile dikkat çekiyordu. Dean, Sam ile tamamen farklı kişiliklere sahip olsa da, aralarındaki kardeşlik bağını hiçbir şey bozamaz. Şimdiye kadar yaşadıkları onca zorluğa rağmen, daima birbirlerini desteklemeleri ve birbirlerinin yanında olmaları bu durumu defalarca kanıtlamış oldu.

“Tüm yaratıklarla savaşmaya gücümüz yetmeyebilir ama elimizden geleni yapacağız.” diyen Ackles devam ediyor, “Dean’in şu anki konumda olmasının asıl sebebi babasının izinden gitmesidir. Sorun her neyse ve ne kadar zor olursa olsun, Dean daima mücadele eder. Bence, dizinin asıl olayı da bu. “Asla pes etme” mantığıyla hareket ediyoruz, kendinden ya da ailenden asla vazgeçme demek istiyoruz.”

“Kardeşlerin şu anki konumda olmaları da daima bu düşünceye sahip olmaları. Her ne kadar kardeşlerin aralarında sorunlar olmuş olsa da, sahip oldukları bu kardeşlik sevgisi ve aile bağlarından asla vazgeçemezler. Kötü ile mücadele ederlerken, kardeşlerin kazanmalarını sağlayan en büyük etken de aralarındaki bu bağa sahip olmalarıdır. Ve şu an da bunun bilincinde oldukları için, ‘Evet, bu zorlu yolda başımıza her şey gelebilir ama daima birbirimizin arkasını kollayacağız ve her ne olursa olsun beraber mücadele edeceğiz.’ düşüncesindeler.” diyen Ackles ile The Hollywood Reporter olarak bir röportaj gerçekleştirdik.

Soru: Dean neredeyse artık bir süre Kabil’in Mührü ile yaşamayı kabul etmiş gibi görünüyor. Mührü bastırmak konusunda epey yol da katetti, ama bu duruma “Yeter artık, daha fazla bu şekilde yaşayamam” demeden ne kadar devam edebilecek?
Jensen: Dean’in bu haline “Arınmış Dean” diyorum, ama pek fazla devam edemeyecek mührü bastırmaya. Gelecek bölümde de göreceğimiz gibi, bocalamaya başlayacak. Çünkü şu an yapmaya çalıştığı şey mührün ona yaptırmak istediği şeyin tamamen zıttı. Şimdilik ne kadar sağlıklı beslense de, günün sonunda kızartma ve hamburger yiyen haline geri dönecek. Bu şekilde yaşamak her ne kadar iyi gibi görünse de şahsen bir izleyici olsam, bira içen ve hamburger yiyen Dean’i görmeyi daha çok isterim.

Soru: Dean’in bu sezonki durumu oldukça içsel ve duygusaldı, daha önce hiç görmediğimiz kötü bir Dean gördük mesela. Başka ne gibi zorluklar eklenecek Dean’in bu durumuna?
Jensen: Kötü Dean’in devri henüz bitmedi yalnız. Bence birkaç bölüme daha da kötü halini göreceğiz, bunun için zemin hazırlıyorlar şimdilik. Yani Dean her ne kadar o duruma gelmek istemese de gelecek, bu onun taşıması gereken bir yük, öyle ya da böyle bu durumla başa çıkması gerekecek. Dean her şeyi içselleştiriyor, Sam kardeşine yardım etmek istiyor ama Dean kabul etmek istemiyor, bu konuyu tek başına çözmek istiyor. Ama her ne kadar tek başına mühür ile başa çıkmaya çalışsa da, onun da bu konuda ne yapacağı hakkında en ufak bir fikri dahi yok. İlerleyen bölümlerde Dean’i “Bakın, bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yok, o yüzden aile mesleğimizi yapmaya geri dönelim” derken göreceğiz. Ama aslında demek istediği, “Bak Sam, ne senin ne de benim bu konuda yapabileceğimiz bir şey var, en iyisi şu ana kadar en iyi yaptığımız işe geri dönelim çünkü artık dayanamıyorum”. Dean yavaştan kötüye gitmeye başlayacak yani. Bu aynı saatli bombaya benziyor, zaman işliyor ama henüz nasıl etkisiz hale getireceğimizi bulamadık.

Soru: Şu anki karanlık Dean ile sezonun başında görmüş olduğumuz şeytan Dean arasında oldukça fark var, şeytan Dean daha eğlenceli ve alaycıydı mesela, 3.sezonun bir bölümünde rüyasında şeytan olduğunu gördüğündeki halinin tam tersiydi.
Jensen: Hepinizin de bildiği gibi, 3.sezonda rüyasında gördüğü hali gerçekten daha korkutucu, şeytani ve psikopattı. Yani Dean’in şimdiye kadar avladığı şeytanlar gibiydi. Aslında, bu Dean’in bilinçaltında bir gün şeytan olursa öyle bir şeytan olacağını düşünmesinden kaynaklanıyordu. Ama tam tersi oldu, o yıllar boyu taşıdığı yük, sahip olduğu sorumluluklar birden yok oldu. Artık daha fazla sorumluluk sahibi olmasına gerek yoktu, tam tersi, çılgın, sinirli, cesaretli bir şeytan oldu. Artık hiçbir şeyi önemsemiyordu ve hayatın tadını çıkarıyordu, en azından şeytan olmayı sevmişti. Bu oldukça ilginç bir durumdu benim açımdan ve bu durumun biraz daha uzun sürmesi isterdim. Özellikle Crowley’e karşı saygısız davranışlarını ve hiçbir şeyi önemsememesi şeytan Dean’i daha çılgın yaptı. Dean’in bu sürekli meydan okuyan ve sorumluluk sahibi olan halini oynamaktansa, “Senin ve yapmamı istediğin şeyin canı cehenneme! Canım ne isterse onu yapacağım, neden biliyor musun? Çünkü hiçbir şey umrumda değil.” diyen halini oynamayı daha çok seviyorum. 9.sezonda Dean’in bu şekle dönüşmesi için alt yapı hazırladık, aslında aklımda çok daha çılgın bir şeytan Dean vardı.

Soru: Doğru söylüyorsun, şeytan Dean oldukça mutlu görünüyordu.
Jensen: Ben de şeytan Dean’i çok sevdim ve dediğim gibi daha uzun oynamak isterdim o halini ama açıkça söylemek gerekirse Dean’in şu an tamamen iyileştiğinden de emin olamayız. Hala aklımızda bu soru işareti var. Dean Purgatory’den kurtulduğunda, “Benim ait olduğum yer burası, kardeşimle o şehir senin bu şehir benim dolaşmak.” diye düşünmüştü ve o zamanlar da çok mutluydu. Daha yolumuz uzun, avlayacak bir sürü yaratık var ve Dean eninde sonunda doğru yolu bulacak.

Soru: Yıllar geçtikçe Dean de epey değişim geçirdi, bir şeyler tarafından ele geçirildi ve sen Dean’in birçok farklı halini oynadın. Ya da gelecek bölüm olan “About a Boy”daki gibi başka biri Dean’i canlandırdı.
Jensen: Evet, genç Dean’i Dylan Everett canlandırıyor ve oldukça iyi canlandırıyor. Daha önce de Dean’in gençliğini canlandırmıştı ama durum şu an çok farklı, yani o 14 yaşındaki bedenine dönüşen şu anki Dean. Bu oldukça zorlayıcı bir rol aslında, sonuçta benim bunca yıldır canlandırdığım karakteri canlandırdı. Ve oldukça güzel canlandırdı, dizinin bir hayranı, karakterini bu kadar seven, koruyan ve yıllardır canlandıran biri olarak, Dylan’ın performansı beni oldukça etkiledi. Çok memnun kaldım açıkçası.

Röportajın orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
jimijimi
Teşekkürler gizem bu haberleri bize ulastirdigin icin
jimijimi 62 YIL ÖNCE1YANITLA
Markell
Paylaşım için teşekkürler Emoji
Markell 382 YIL ÖNCE1YANITLA
Lucitiel
Kötü Dean'in devrinin bitmediğini açıkça belirtmiş Jensen. Her türlü rolü oynamadaki başarısını bizlere 10 sezondur göstermiş oldu, Şeytan Dean, obur Dean, kızların gözdesi Dean, Sam'in kardeşi Dean, babasının oğlu Dean...bu liste uzar gider. Bundan zevk aldığını görmek bizleri de bu diziye bağlayan en önemli faktörlerden biri bence. Jensen severek oynamasaydı bunu bizlere de hissettirirdi.

“About a Boy” bölümündeki Dean'i canlandıran Dylan da son derece başarılıydı. Dean küçükken nasılmış bunu gözler önüne fazlasıyla serdi. Ama Dean'den öğrendiğim birşey varsa da o da asla pes etmemektir. Onlar oynayacak bizler de izleyeceğiz. Gururlanacağız ve bir aile olmaya devam edeceğiz.

Çeviri için teşekkür ederiz Gizemim. Emeklerine sağlık.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE1YANITLA
ja1978
teşekkürler Emoji
ja1978 62 YIL ÖNCE0YANITLA
PsycoGirl
Paylaşım için sağol Emoji
PsycoGirl 472 YIL ÖNCE0YANITLA
PsycoGirl
Cidden çok iyi bir oyuncu.. Dean rolünde başka birini düşünemiyorum zaten. Kitaplardaki Dean karakteri falan aynısı ya... Süper bir şey! Sesi özellikle çok güzel Emoji
PsycoGirl 472 YIL ÖNCE0YANITLA
inlove
paylaşım için teşekkürler
inlove 22 YIL ÖNCE0YANITLA