KAYIT GİRİŞ

Briana ile bir gün: SpnFamily

Jared ve Jensen ile ilerleyen bölümler hakkında söyleşi

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 3B okunma

Winchester kardeşler resmen 200.bölümdür yaratık avlıyorlar. 10.sezonun da henüz yarısına bile gelmemişken, Jared Padalecki ve Jensen Ackles ile ilerleyen bölümler hakkında konuştuk.

EW: Dean'in bu kadar çabuk iyileşmesine şaşırdınız mı?
Jared: Evet, epey hayal kırıklığına uğradım aslında.
Jensen: Evet. Bu durum biraz daha uzun sürer diye düşünmüştüm açıkçası. Ama normal Dean'i geri getirmeyi ve kardeşlerin arasının da eskisi gibi olmasını istediler. Bu durumdan hoşnutum aslında, birkaç sezondur pek göremediğimiz kardeşliği görmeye başladık. Birkaç bölüm daha şeytan olmak benim için eğlenceli olabilirdi yine de.
Jared: Benim en büyük hayalim Sam ve Dean'in Heat filmindeki Robert De Niro ve Al Pacino gibi kedi fare kovalamacası noktasına gelmeleriydi. Bir süre daha Dean'in peşinde olmak isterdim.
Jensen: Sam'in Dean'i ararken daha ne kadar ileri gittiğini görme şansımız olabilirdi, ama sanırım zaten flashback olarak göreceğiz yine. Yani umarım görürüz.
Jared: Ruhsuz Sam'i ya da Gadreel/Ezekiel'i canlandırma şansı bulduğum için çok mutluyum. Bir yanım hep Sam sürekli abisinin izini sürmeye devam etsin istiyor ama senaristleri de anlıyorum, daha işleyecek başka konularımız var.
Jensen: Bir 10 bölüm kadar bu konuyu işlemek çok da zor olmazdı ama 23 bölüm içinde anlatmamız gereken şeyler var sonuçta.

EW: Sam’in abisini ararken ne kadar ileri gittiğini gördük. Daha fazlasını da görecek miyiz?
Jared: Evet, dahası var. Görmediğimiz ufak birkaç şey daha kaldı.
Jensen: İlerleyen zamanlarda yine flashback olarak görebiliriz diye düşünüyorum.
Jared: Aslında Sam’in davranışlarından da anlayabileceğiz ne kadar ileri gittğini. O yaptığının sınırları aştığını kendisi de biliyor çünkü. Onlar insandı sonuçta. Önceden yaratıklar için yaptığı şeyleri insanlar üzerinde yaptı abisini bulmak için ve bunun bir çözüm olduğunu düşündü, tekrar bu kötü olayı hatırlamak istemeyecektir.

EW: Dean tekrar insan oldu ama, şeytan olması onu nasıl etkileyecek? Dean’de bir değişiklik görecek miyiz?
Jensen: Bence şu an önemli olan şeytan olması değil, hala tam olarak iyileşmiş sayılmaz, bence asıl konu bu. Kabil’in Mührü hala Dean’de ve etkileri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Tam olarak mührün ne yaptığını da bilmiyoruz, içten içe Dean’i ele geçiriyor sanki. Dean dayanıklıdır, mühre hemen teslim olmamak için elinden geleni yapacaktır. Şu an bu durumu kabullenmemesinin nedeni de eğer aklına ufacık bir şüphe düşürürse kendini kontrol edememekten ve karanlık tarafa geçmekten korkuyor. Ama Sam durumun farkında ve iyi bir şekilde gözlemliyor olanları. Mühür kendini daha da açığa çıkaracak ilerleyen zamanlarda.

EW: İlerleyen bölümlerde kardeşlerin araları nasıl olacak?
Jared: Sam abisini çok seviyor ve onun için yapamayacağı şey yok, aynı şekilde Cass için de. Ama sanki bu sevgisini tam olarak gösteremiyor gibi, ilk bölümde okula gitmesi ya da 8.sezonda abisini bulmak yerine Amelia ile birlikte olması gibi. Kötü bir olay karşısında Sam elinden geleni yapar ama bazen karşısındaki insanların bunu anlayacağından emin olamıyor. Bazı izleyenler “Neden Dean’in Sam için yaptıklarını Sam de Dean için yapmıyor?” diye soruyor olabilir. Bir parçam “Sam abisi için Lucifer ile kafese atladı. Ne demek Dean için bir şey yapmıyor?” demek istiyor. Sam’in yaptıklarını herkes göremiyor. Ama son yaptığı olayla abisi için her şeyi yapacağını kanıtladı sanırım istemeyerek de olsa, çünkü bu Sam’in yapacağı türden bir şey değildi. Umarım izleyenler de bunu görebilmiştir.

EW: Sam Dean’e hala melek tarafından ele geçirilmesine izin verdiği için kızgın mı?
Jared: Büyüdü ve değişti ama Sam sürekli kızgın. 200 bölümdür kızgınlığı geçmedi diyebilirim sana.
Jensen: Okuldan ayrılmak zorunda kaldığından beri kızgın.
Jared: Aynen öyle. Sam, içindeki melek sorununu atlatmış olabilir ama hala kızgın. Açıkçası, dizinin bu denli uzun soluklu olmasının en büyük nedeni kardeşlerin birbirlerinin hayatlarını nasıl etkilediklerinden kaynaklanıyor, 200 bölüm boyunca gördüğümüz tek şey buydu.
Jensen: Birbirlerinde bıraktıkları izler hiç kaybolmuyor.
Jared: Kesinlikle aynı fikirdeyim. Şu an ne kadar iyi olurlarsa olsunlar bu durum hep Sam’in aklında. Sam, Dean’in kendisini neden ölümden kurtardığını da çok iyi anlıyor ama asla bu durumu kafasından atamıyor. Hayatına kaldığı yerden devam etse de, kendisine yapılanı unutamıyor.
Jensen: Bence kardeşlerin arasını tamamiyle bozacak hiçbir şey yok, birbirlerine aile bağlarıyla sımsıkı bağlanmış durumdalar çünkü. Biz kardeş değiliz deyip, değillermiş gibi davranabilirler isteseler ama aralarındaki bağı hiçbir şey tam olarak koparamaz.

EW: Cadıların bu sezona etkisi nasıl olacak?
Jared: Epey olacak.
Jensen: Daha önce cadıları ayrıntılı olarak işlememiştik.
Jared: Cadıları melek, şeytan ya da vampirleri gördüğümüz kadar ayrıntılı görmemiştik hiç dizide.
Jensen: Ya da Leviathanları gördüğümüz kadar.
Jared: Ya da Leviathanları, evet. Birkaç bölümde cadıları işledik ama cadılar aslında dizinin büyük bir kısmında anlatılması gereken şeyler. Crowley de önceden bir cadıydı sonuçta.
Jensen: Cadılar sürekli dizinin etrafındalar sonuçta.
Jared: Evet. Şimdi cadıları ayrıntılı olarak işleme şansı da bulduk. Cadılar birkaç bölüm içinde dizinin epey büyük bir kısmını oluşturacak ve daha önce görmediğimiz konuları göreceğiz. Sam ve Dean şeytanlarla, vampirlerle, hayaletlerle ya da zombilerle başa çıktılar ama cadılarla hiç bu kadar uğraşmadılar. Epey güzel olacak bu yeni durum.

EW: Peki Cole bu sezonu nasıl etkileyecek?
Jensen: Onun ne zaman döneceği hakkında bir bilgim yok.
Jared: Biraz korkmuş olabilir aslında gördüklerinden.
Jensen: Evet, evet olabilir. Orada gördükleri gerçekten onun açısından bakıldığında çok kötü bir durumdu. Yaratıkların gerçek olduğunu yeni öğrendi, ama kardeşlerin etrafında olacaktır yine de. Sezonun sonlarına doğru ortaya çıkar diye düşünüyorum, çünkü tanıtmak amacıyla gördük şimdilik Cole’u. İntikamını alıp alamayacağı konusunda da bir fikrim yok, henüz böyle bir senaryo okumadım.

EW: Bu yıl karakterlerin biraz daha kişisel olaylarını göreceğimiz söylenmişti. Bu konu hakkında ekleyeceğiniz bir şeyler var mı acaba?
Jared: Sezonun kötüsünü belirlemek oldukça zor olacak diyebilirim. Sam’i, Dean’i, Cass’i ve Crowley’i kendi sorunlarıyla uğraşırken görüyoruz çünkü. Dean Kabil’in Mührü ile başa çıkmaya çalışıyor, Sam de abisini mühürden kurtarmak için uğraşıyor. Cass ise geçmişi ile uğraşacak, daha çok insani sorunlar çıkacak karşısına diyebilirim. Cehennemin Kralı Crowley’in bile sorunları var, en son şeytanlarından birinin ona karşı çıkıp kendini yaktığını görmüştük. Bu dört karakterin daha da zorlanacağı bölümler bizleri bekliyor. Şimdilik bu insani sorunlarımız bizi nerelere götürecek göreceğiz. Supernatural bir herkesi ilgilendiren konuları işliyor, bir de karakterlerin kendilerini ilgilendiren konuları. Bu sezon kesinlikle karakterlerin olaylarına yoğunlaşacağımızı söyleyebilirim.

Röportajın orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
nurKR
gerçekten harika bir çeviri teşekkürler röportaja gelirsek çok aralık bırakmışlar soruları bu beni meraklandırdı bende deanmonun uzun soluklu olmasını bekliyodum şaşırdım doğrusu ve sam ben önceden same karşı önyargısı olanlardan biriydim ama ne derler gerçek anlamda hunter olduktan sonra olayları karakterleri tarafından bakıyosun ve sonra onun ne kadar haklı olduğunu ve dean kadar fedakar olduğunu gördüm ve gerçekten sam olanları görmezden geliyo olabilir ama unutmuyo ayrıca 7. sezonun finaline bakarsak cass ve dean dick'i öldürdüler ve birden ortadan kayboldular üçü birden crowleyde kevini aldı gitti ve o arbedenin ardında sam tek başına kaldı ne yapması gerektiğini bilmiyodu kime sorması gerektiğinide yani kısaca belkide same haksızlık edenler onun yerine kendinizi koyun napardınız ki ayrıca dean kabilin mühründen baya olaylı kurtulacak ve eminim bunda samin büyük payı olacak ne yazdım be asdfghjk
nurKR 103 YIL ÖNCE2YANITLA
sudemc
harika bir çeviri olmuş qnq fdkjsfdsfls emeğine sağlık kjfsdhfs bencede sam'e çok fazla haksızlık yapıyolar sam de abisi için fedakarlık yaptı sadece göstermedi diye ön yargıyla yaklaşılmamalı fkjgfdkljglfdgjfdl
sudemc 23 YIL ÖNCE2YANITLA
zalex
harika bir çeviri. elinize emeğinize sağlık. her kelimesini tek tek okudum, büyük bir zevkle

yalnız jaredin samy'i böyle savunmak zorunda kalmasına çok üzüldüm ya. ama gerçekten insanların bazıları samy'e karşı çok önyargılı. o kişilerin diziyi baştan adam gibi izlemesi lazım

şeytan deanin bu kadar çabuk bitmesine sevinen birtek ben varım sanırım. cadılarıda çok merak ettim doğrusu

herkesin ayrı hikayesi olmasını seviyorum
zalex 363 YIL ÖNCE1YANITLA
merve123
supernaturalin bu röpörtajları okukmak izlemek kadar hyecean veriyor bana
merve123 73 YIL ÖNCE1YANITLA
MicHael#
mükemmel çeviri biraz uzun ama bu saatte bile zevkle okudum Emoji
MicHael# 583 YIL ÖNCE0YANITLA
Spn-fan67
Çok teşekürler çok güzel bir çeviri olmuş.
Spn-fan67 123 YIL ÖNCE0YANITLA
7samdean7
Çok güzel Emoji okurken çok eğlendim. 200 bölüm süren serüvenden kısa notlar gibi geldi bana . okurken çok olay olmuş be dedim . ama dean in şeytan olma olayı çabuk bittiği için üzüldüm açıkçası bence biraz uzun olmalıydı crowley hemen pes edip dean i sam a verdi. uzun olsaydı ne olurdu diye merak etmekteyim açıkçası.....
7samdean7 33 YIL ÖNCE0YANITLA
Orome
çok teşekürler gerçekten güzeldi çeviri içinde ayrıca teşekür ederim harikaydı
Orome 313 YIL ÖNCE0YANITLA
fatmaesra
Her kelimesini keyifle okudum çevirine ve emeğine sağlık çok güzel olmuş teşekkür ederim
fatmaesra 43 YIL ÖNCE0YANITLA
Lucitiel
''Crowley de önceden bir cadıydı''.

Bu cümlenin 10.sezona yön vereceğini düşünüyorum. Rowena+Crowley işbirliğini görebiliriz gibi gibi. Jensen'a katılıyorum, 1-2 sezondur göremediğimiz kardeşlik bağını tekrar sağladılar. İzleyenler de bunu istiyor.

Haber için teşekkür ederiz Gizemciğim Emoji
Lucitiel 693 YIL ÖNCE0YANITLA
Mishafect
neden hepsi bir arada olamıyor ki? illa ayrı olacaklar
Mishafect 293 YIL ÖNCE0YANITLA
Ugur35
okumak istiyom ama çok uzun yaw
Ugur35 73 YIL ÖNCE0YANITLA