KAYIT GİRİŞ

Briana ile bir gün: SpnFamily

Jared Padalecki ile babalık üzerine röportaj

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 5B okunma
thehipdaddy.com Jared Padalecki ile babalık üzerine bir röportaj yaptı.
-Bize biraz çocuklarından bahseder misin, baba olmak nasıl bir şey?

JP: 19 Mart'ta 3. yaşına giren Thomas Colton ve 22 Aralık'ta doğan Austin Shepherd kısaca ‘Shep’ adında 2 oğlum var. İyi ki onların babasıyım.

Thomas ilgi odağı olmayı çok seviyor ve etrafındakileri oldukça eğlendiriyor (Eh, anne ve babası oyuncu olunca). Bunu yapabilmesindeki en büyük etken de bence çok gezen bir aile olmamız. Austin'de yaşasak da iş için Vancouver'da yılın 9 ayı kalıyoruz, devamlı Seattle'a, Los Angeles'a, San Francisco'ya, Sun Valley'e ve San Antonio'ya aile ve arkadaş ziyareti yapmaya gidiyoruz. Nereye gidersek gidelim, nasılsa bir süre göremeyeceğiz diye herkes Thomas'ı görmeye geliyor. O da bu şekilde coşku ve sevgiyle karşılanmaya çok alıştı ve bu onu oldukça mutlu ediyor.

Shep ise daha bir bebek. Yemekten, altına yapmaktan ve uyumaktan hoşlanıyor. Ama asıl sevdiği şeyse anne ve babası yattıktan sonra ağlamak! Şakaydı, o da harika bir bebek. Tom'un bebekliğinden daha sessiz ve gözlerinden zeka fışkırıyor. Yeni yeni gülmeye ve sesler çıkartmaya başladı 2. kez baba olsam da çok heyecanlıyım.

-Sen nasıl bir babasın peki?

JP: Oldukça rahat bir babayım diyebilirim. Her hareketlerinde etraflarında olmayı pek sevmiyorum. Onları oynarken ve bir şeyler keşfederken seyretmekten keyif alıyorum. Bu onları tamamen serbest bıraktığım anlamına da gelmiyor ama, sadece üstlerini kirletsinler, yeni insanlarla tanışıp, her şeyi deneyerek öğrensinler istiyorum. Sadece gerçekten tehlikedelerse ya da kötü davranış sergilerlerse (büyüklerine karşı gelmeleri, restoranda yemekleri yere atmaları, birine vurmaları gibi) müdahale etmek istiyorum. Daha bunları kavramak için çok küçük olsalar da, bazı kurallar koymayı deniyorum.

-Çocuklarınla giymekten ya da onların giymelerinden hoşlandığın giysiler neler?

JP: 2 çocuğum da hala bebek gibi yiyor ki biri zaten bebek. Çoğu ebeveyn bebeğin kusmadan ne kadar yiyebildiğini bilir. Benim çocuklarımın ikisi de yemekleri ağzından çıkarmayı seviyorlar. Durum böyle olunca ben de içime bir tişört daha giyiyorum ki üstüm battığında hemen üstteki tişörtümü çıkartıyorum. Bir de su geçirmez mavi bir paltom var (süt ve yiyecek dökülmelerine karşı önlem amaçlı), bir sürü cebi de var (emzikler, oyuncaklar, bebek bezleri, mendiller için). Başka bir deyişle bu ceket benim hasar önleyici çantam Emoji-Çocuklarınla nasıl eğlenceli zaman geçiriyorsun?

JP: Jogging yapmayı çok seviyorum, Vancouver çok güzel bir şehir olduğu için bebek arabalarını da alıp beraber koşuya çıkmaktan oldukça keyif alıyorum. Onlara yeni manzaralar göstermek ve temiz hava aldırmak için iyi bir yol ve babalarının kendilerine özel şoförlük yapmasını seviyorlar. Evdeyse ikisi de kendilerine kitap okunmasından hoşlanıyor. Tom Jungle Book filmini aşırı sevmeye başladı. Ayrıca onları, akvaryumlara, hayvanat bahçelerine, parklara falan götürüyorum. Shep futbol, basketbol oynamak için daha çok küçük ama Tom futbol topuyla oynayacak ya da basket atacak yaşa geliyor yavaş yavaş. Böyle şeyleri çok sevdiğimden, sabırsızlıkla bekliyorum büyümelerini.

-Bir baba olarak ne olmadan yaşayamazsın?

JP: Eşim olmadan hahaha. Tek başına çocuk büyütebilenlere aşırı saygı duyuyorum. Açıkçası ben yapamam. Artı, Tom büyüdükten ve 2. çocuğum olduktan sonra olmadan yaşayamayacağım tek bir şey olamaz. Bebeklerken, bebeği göğsünde taşımanı sağlayan bebek taşıma askısından çok yararlandım. Böylece ellerini rahatça kullanabiliyorsun, senaryo ezberlemede ya da çöpü atmakta mesela. Aynı zamanda, oldukça çok saatimizi çocuk programları izleyerek geçirdik. Bu programlar Tom'un iletişim kurmasına yardımcı oldu, Shep'e de olacağını umuyorum. Bu süreçten sonra, iPad'imden oldukça fazla yardım aldım. Ne kadar çocuklar için uygulama, eğitici programlar varsa indirdim ve bana çok yardımı oldu bunların. Ayrıca fark ettim ki benim çocukluğumla çocuğumun yaşadığı çocukluk arasında dağlar kadar fark var. Teknoloji kesinlikle şart ama okuma ve dışarı çıkma gibi aktivitelerle dengelendiği sürece.

-Çocuklarıyla ilgilenen babalar sana ne ifade ediyor?

JP: Çocuklarınla ilgilenmenin birçok yolu var. Biz ebeveynler, arada kendimizi sorgulamadan duramıyoruz. Sevgini kanıtlaman için, çocuğunun iyi bir ortamda büyümesi için bu gerekli bir şey, ve de (bence) bir çocukta kimse ailesi kadar etki bırakamaz.


Röportajın orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
zalex
işte benim harika sitem, bitanesiniz, bitane valla ya

herşeyden önce çeviri için çoooooooooook ama çoook teşekkürler. zamanınızı, emeğinizi ve bilginizi paylaştığınız için

sabah bu resimleri görünce içimden çeviri olurmu diye geçirmiştim, başka birşey dilesem olacakmış

jared sevimli devim benim, babalığı nasıl ciddiye almış, nasıl araştırmış , nasıl öğrenmiş. tam beklediğim gibi.

tomy doğduğunda bazılarının (jensen gibi) şüphesi vardı ''kendisi daha çocuk gibi , nasıl babalık yapar'' diye. panelde jared onunla uğraşınca söylemişti (tabiki şaka yollu). ama görüldüğü üzere harika bir baba olmuş.

edit; şu anda 5. defa baştan okuyorum, harika bir röportaj harika ya
zalex 363 YIL ÖNCE3YANITLA
aryemu§
JP: 2 çocuğum da hala bebek gibi yiyor ki biri zaten bebek. Çoğu ebeveyn bebeğin kusmadan ne kadar yiyebildiğini bilir. Benim çocuklarımın ikisi de yemekleri ağzından çıkarmayı seviyorlar. Durum böyle olunca ben de içime bir tişört daha giyiyorum ki üstüm battığında hemen üstteki tişörtümü çıkartıyorum. Bir de su geçirmez mavi bir paltom var (süt ve yiyecek dökülmelerine karşı önlem amaçlı), bir sürü cebi de var (emzikler, oyuncaklar, bebek bezleri, mendiller için). Başka bir deyişle bu ceket benim hasar önleyici çantam Emoji

Buna bayağı güldüm ya. Emoji
Babalıkla ilgili hoş bir röportaj olmuş. Bi ara da Gen'e uğrasalar fena olmaz hani. Emoji
Paylaşım ve çeviri için teşekkürler. Emoji
aryemu§ 493 YIL ÖNCE3YANITLA
Lucitiel
Baştan aşağı inanılmaz bir keyif alarak okudum. Jared ciddi anlamda sorumluluklarının bilincinde bir baba. Eşine verdiği değer de paha biçilemez unsurlardan. Çocuklarıyla nasıl da mutlu Emoji

Su geçirmez mavi palto fikri de iyiymiş Emoji İleride belki bizlerinde işine yarar. Çok güzel bir paylaşım. Çevirine sağlık gizem Emoji
Lucitiel 693 YIL ÖNCE3YANITLA
zalex
hangi paneldi hatırlamıyorum, eşi küçük tomy'e hamileyken. jensen bir soruya cevap vermeye çalışırken jared habire onu taciz ediyordu herzamanki gibi . çocuk gibiydi. jensen dönüncede birşey yapmıyor gibi havaya bakıyordu. jensenda başını sallayıp tabiki sonrada gülerek''o baba olacak '' (tam cümledn emin değilim ama ya bunun kendi çocuk gibi hala ve baba olacak anlamında söyledi). youtube açık olsaydı link gönderirdim. kötü anlamda söylemedi tabiki. jared bebek bekleyen bir adam gibi değil de çocuk gibi davranınca söyledi.
zalex 363 YIL ÖNCE1YANITLA
Edda33
Güzel bir röportaj olmuş,bizler için çevirip buraya paslayanı da unutmamak lazım Emoji teşekkürler.Jared bilinçli ve iyi bir babaya benziyor.
Edda33 93 YIL ÖNCE1YANITLA
Mishafect
-Bir baba olarak ne olmadan yaşayamazsın?
eşim

jared :')
Mishafect 293 YIL ÖNCE1YANITLA
*ASİ*
Jensen dan bahsetmişsin de biraz açar mısın o konuyu .....
*ASİ* 173 YIL ÖNCE0YANITLA
Asya Kurt
ya süpersinz çeviri için çok tşkler jared ztn tek kelimeyle mükemmelsin Emoji hem çok yakışıklı,hem çok karizmatik,oyunculuk desen müthiş,en iyi eş ve en güzel baba Emoji işte bi insan bu kadar kusursuz olabilir Emoji Emoji
Asya Kurt 22 YIL ÖNCE0YANITLA
flyspn
adamım ya Emoji ben de gelecekte bunun anne hali olcam hatta daha beteri kesin Emoji
flyspn 73 YIL ÖNCE0YANITLA
Deccal#
Çok tatlılar ya Emoji mükemmel bir baba bence
Deccal# 292 YIL ÖNCE0YANITLA
Misha#
Her şeyleriyle mükemmel bunlar yaw Emoji Kelimenin tam anlamıyla kusursuz Emoji Emoji
Misha# 732 YIL ÖNCE0YANITLA