KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Jared Padalecki ile 10.sezon üzerine röportaj

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 10B okunma


10.sezon Sam Winchester açısından oldukça zorlayıcı olacak, çünkü abisini şeytanlıktan kurtarmaya çalışacak.

Dean’in de küçük kardeşini şimdiye kadar defalarca kurtardığını hepimiz biliyoruz. Crowley sağ olsun, Dean şimdi bir şeytan ve onu kurtarma sırası Sam’de.

Peki, Sam bunu nasıl yapacak?

10.sezon hakkında aklımıza bir sürü soru takılırken, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Televizyon Eleştirmenleri Derneği basın turunda Jared Padalecki ile röportaj yapıldı.

Soru: 10.sezon başladığında farklı bir Sam ile karşılaşacak mıyız? Sam’i daha önce hiç görmediğimiz bir noktada göreceğimiz düşünülürse, 10.sezonda böyle bir durumla karşılaşmamız oldukça yüksek.
JP: Çok farklı bir Dean ile karşılaşacağımız kesin ama şu an Sam ne ruhsuz ne de içinde melek var. Hayranların ve benim görmekten hoşlandığım bir Sam göreceğiz 10.sezonda. Abisini bulmak isteyen bir Sam ile karşılaşacağız.
10.sezon, final sahnesinin üzerinden birkaç ay geçmiş olarak başlayacak. Sam ölü abisinin yanına geri dönecek ama Dean’in orada olmadığını görecek. Tabii ki Sam sezon finalini izlemediği için Dean’i Crowley’in götürdüğünü bilmiyor. Sam şu an “Nasıl yani? Abim nerede? Onu hemen bulmalıyım!” modunda olacak. İşte benim oynamayı en çok sevdiğim Sam, abisini yana yakıla arayan Sam. Bir şeylerin ters gittiğinin farkında ve elbette bir şeylerden şüpheleniyor. 10.sezonda Sam’in bu haliyle başlayacak işte.

Soru: Dean’in şeytan olması bizi tekrar dizide yoğunlukla şeytan avlandığı zamanlara döndürecek mi sence?
JP: Kesinlikle döndürecek. Bu durum her şeyi ya sıfırlayacak ya da yeniden başlatacak. Ama bence tam olarak yeniden başlatmayacak, çünkü Dean’in şeytana dönüşmesi onlara en başında ne yaptıklarını hatırlatacak, ki bu bence hoş olacak.

Soru: 10.sezonda Sam ve Dean bir süre ayrı olacaklardır, değil mi?
JP: Evet, Sam ve Dean 3.bölüme kadar ayrı olacaklar. Ayrıca, 10.sezonda flashbackler de olacak çünkü sezon finalinin üzerinden birkaç ay geçmiş olarak başlayacak 10.sezon. Birkaç flashback sahnesi görürüz diye düşünüyorum bu yüzden, bence gayet güzel olur. Ruhsuz Sam zamanlarındaki gibi aynen. Bu şekilde neler olduğunu göstermeleri hoşuma gidiyor. 4. ya da 5.sezona kadar bu yöntemi pek kullanmadık. Bence flashbackler diziye farklı bir güzellik katıyor.
Kitaplar, geçmişte ne olduğunu ya da kişinin o anki duygusunu o an bizlere aktarabiliyor ve bunu çok seviyorum. Dizilerde ya da filmlerde bunu yapmak çok zor, geriye dönüp neler olduğunu göstermek falan. Dean’e ve Sam’e neler olduğuna açıklık getirecek flashbacklerimiz olacak, kardeşler tekrar bir araya gelmiş olsalar bile geçmişte neler olduğunu göreceğiz. 3.bölümde Sam hakkında bir flashback sahnesi olduğunu biliyorum şimdilik sadece.

Soru: Çünkü 10.sezona ilk olarak 3.bölümün çekimleriyle başladığınız için, değil mi? [Ayrıca bu bölümün yönetmenliğini de Jensen Ackles yaptı.]
JP: Aynen.

Soru: Peki Sam’in yanında kim olacak? Dean artık olmadığına göre, tek başına mı takılacak yoksa yanında biri olacak mı?
JP: Sam’in Dean’den başka kimsesi yok ki. Yalnız kurt diyebiliriz Sam için. Açıkçası Sam kimseye ihtiyaç duymuyor ancak böyle bir durumda herkesten yardım alacaktır. Cass’ten ve, birkaç avcı tanıdığından yardım ister diye düşünüyorum. Harflerin Adamları sığınağındaki kütüphaneyi de yalayıp yutar bence bir şeyler bulabilmek için. Ama tüm bunlar pek de işe yarayacak gibi görünmüyor kardeşini kurtarması için.

Soru: Ama Sam abisini kurtarmanın bir yolunu bulacaktır değil mi? Dizi boyunca Dean Sam’i kurtarmanın bir yolunu hep bulmuştu çünkü. Sam Dean’i kurtarmada geçmişteki tecrübelerinden de faydalanacak mıdır?
JP: Evet, faydalanacaktır bence. Ama şöyle bir şey var ki, şu an Dean’i hayatta tutan içindeki şeytan. Şeytan çıkarsa Dean ölür. Sam şeytanı çıkarırsa abisini tekrar öldürüp başladığı noktaya geri dönebilir sonuçta. Ama Dean’in şeytan olarak kalmasına da göz yumamaz. Yani, hem geçmişte yaşadığı deneyimlerden yararlanacak, hem de açıkça görüldüğü üzere yeni metodlar bulacaktır.

Soru: Sam ve Dean’in bir süre ayrı kalacağını söyledin, Sam Crowley’i görecek mi bu sırada? Yoksa Crowley ondan saklanacak mı?
JP: Sam Crowley ile görüşecek ama bu Sam açısından pek de iyi gitmeyecek. Dean’in nasıl ortadan kaybolduğunu ve Crowley’in bunda büyük bir rolü olduğunu öğrenince zaten Crowley Sam’in öldürülecekler listesine birinci sıradan giriş yapacak.

Soru: Dean’in başına gelenlerin sorumlusunun Crowley olduğunu öğrenmek Sam’in epey vaktini alacak mı?
JP: Evet, öğrenmesi birkaç bölümü bulacak ama Crowley Sam’in kendisine kızgın olacağını tabii ki biliyor.

Soru: Sen de, Jensen da 10.sezon için oldukça heyecanlısınız. Birkaç sezon önce size 10.sezon için bu kadar heyecanlanacağınız söylenseydi inanır mıydınız?
JP: Kesinlikle inanmazdım. 7.sezon, yani leviathanların olduğu sezon benim açımdan oldukça zorlu geçmişti. Nereye doğru gittiğimizi bilmiyordum açıkçası, geri dönüşü olmayan şeyler olacak diye korkmuştum. Dizi 7 sezon sürebilirdi ama ben hep devam etmesini istedim ve devam ediyoruz.
Carver bizi daha güzel olayların içine sürükledi ve 8.sezonun ilk bölümünün konusunu okurken “Başka konuya geçtik!” diye sevinmiştim. Bu konuyla 8 sezon daha yapabiliriz isterlerse. Bu yüzden oldukça heyecanlıyım.

Soru: Sam ve Dean’in pek uzun süreli ilişkileri olmadı şimdiye kadar. Bunda hayranların verdiği tepkiler neden olmuş olabilir, ya da kardeşlerin yapısı bu şekildedir. Tüm sezon boyunca Sam’in bir ilişkisi olsun ister miydin yoksa dizide böyle şeylere yer yok mu?
JP: Bunu bana önceden sorsaydınız isterdim derdim. Ama şu an diziyi ve karakterimi çok iyi tanıyorum ve böyle bir ihtimal görünmüyor açıkçası. Aynı şekilde, Sam ya da Dean’in finalden sağ çıkamayacaklarını da biliyorum. Tabii, bir devam filmi falan yapılmazsa.
Ama Sam ve Dean’i Sam ve Dean yapan da ne olursa olsun dünyayı daha iyi bir hale getirmek için ellerinden geleni yapacak olmaları. Yani dikkat dağıtıcı hiçbir şeyle ilgilenmek istemiyorlar. Sam ya da Dean’i bir ilişki içinde görmek güzel olur muydu dersen, tabii ki olurdu. Dizi bitince bu şekilde yazılmış bir hayran hikayesi okumayı çok isterim.
Bir yandan, Sam ve Dean’in çok farklı bir amaçları var ve amaçlarının ne olduğunun da oldukça farkındalar. İlk sezonlarda amaçlarının ne olduğunu pek bilmiyorlardı ama şimdi gayet iyi biliyorlar. İlişkilere ayıracak vakitleri yok, yapmaları gereken daha önemli işler var.

Soru: Bu da sizin kaderiniz ve artık kabullenmişsiniz bunu.
JP: Aynen. Kaderlerinin bu şekilde olduğu açık ve net bir şekilde belli artık. Eğer bunu görmezden gelirlerse bu kendi hataları olur.

Röportajın orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
zalex
sevimli devim benim. harika ötesi çeviri için çoooook ama çook teşekkürler. elinize emeğinize sağlık.....

öncelikle jared'in de dizide en sevdiği kısımların samy'in kardeşini kurtarmaya çalıştığı kısımlar olmasına çok sevindim. ama hiç şaşırmadım doğrusu. benimde en sevdiğim kısımlar bunlar. bu yüzden 3. sezonun bendeki yeri apayrıdır

gelelim kötü kısma. kardeşleri 3. bölüme kadar yanyana göremeyecekmiyiz ya. onları yanyana izlemeyi çok özledim ben . dizi benim için herkesten 3 hafta sonra başlayacak gibi birşey oldu

veeeeeeeeeeeee en güzeli. artık oyuncularda sinema filminden bahsediyor. eğer yavaş yavaşta olsa dillendirilmeye başladıysa yapılma ihtimali artıyor demektir. sabırsızlanıyorum gerçekten

dizinin finali ile ilgili kardeşlerden biri veya ikisi ölmeli diyenlere deli oluyorum. bu artık tüm dizilerdeki klişeleşmiş bir son. kahraman ölür, dizi biter. spn adına yakışır doğaüstü bir sonla bitmeli. kesinlikle açık uc bırakılmalı. belirsizlik kalmalı (tabi sinema filmine girebilmek içinde)

ve kardeşlerin yanında kız arkadaş veya eş görmek istemiyorum. şimdiye kadar olanlar çok iticiydi. bkz. amelia ve lisa. bayan oyuncu istiyorlarsa charlie'yi kalıcı yapsınlar. nelerine yetmiyor.

bu arada 7. sezon hiçte o kadar kötü değildi haksızlık etmesinler. çok güzel bölümlerde vardı. charlie, garth 7. sezonda geldi. boby'nin öldüğü bölüm fazlasıyla etkileyiciydi. samy'nin evlenişi, yaratıkların sam ve dean kılığında artada dolaştıkları bölüm çok komikti. genel hikaye zayıf olabilir ama bölümler iyiydi.

en azından carver'ın yaptığı gibi ''samy abisini aramadan rahat bir hayat yaşadı'' tezinden çooooook daha iyiydi (katılmayanlara saygım var, bu benim fikrim )
zalex 363 YIL ÖNCE2YANITLA
AvcıKız
Bu diziyi ölene kadar izleyebilirim, inşallah bu sezon final sezonu olmaz. Çeviri için çook teşekkürler emeğinize sağlık Emoji
AvcıKız 53 YIL ÖNCE2YANITLA
desaa
ben dewinchesterların ilişkileri olması taraftarı değilim sadece ikisi bize yetiyor.bu sezonun son olacağını sanmıyorum bence 1 ya da 2 yıl daha devam edicek bu dizi için ölüm çok basit olur her zaman dediğim gibi düşündürücü bir final olacak.......

''Sam’in Dean’den başka kimsesi yok ki''.bu kelime nedense üzerimde büyük bir tesir yarattı:( bu sezon ağlıycaz gibi geliyor

genel olarak kötü sam'i(ruhsuz,şeytan kanı ) korumacı deani gördük rollerin değişmesi güzel oldu bence... ve harika çeviri için tşkler:)
desaa 153 YIL ÖNCE2YANITLA
burçiiin
'Sam ya da Dean’in finalden sağ çıkamayacaklarını da biliyorum. Tabii, bir devam filmi falan yapılmazsa.' demiş jared. yaaaaaaaaa ben kesinlikle ölmelerini istemiyorum!!!.. devam filmi yapılsın hem ölmemiş olurlar hem de filmimizi izlemiş oluruuz. evet evet kesinlikle böyle olmalı bi taşla iki kuş.
burçiiin 23 YIL ÖNCE2YANITLA
lastangel
Dizinin sonunu dusunmeyin onlar devam ettirmek istiyorlar Carver da Eric de bu kadar gelismis hayal gucu oldukca bu dizi devam eder rekoru kirarlar bence
lastangel 53 YIL ÖNCE0YANITLA
Onnr
Şu dean şeytanlıktan çıksında hayırlısıyla, iki kardeş tekrar bir bütün olsun eski günledeki gibi... 10.Sezon ayrı heyecanlı olacak tabi orası doğru
Onnr 73 YIL ÖNCE0YANITLA
gizemkkll
20 sezon olsa her sezonu büyük bir heyecanla bekleyeceğim ama bu hepsinden daha farklı Dean nasıl kendisi olacak şeytan dean ne zaman bitecek gerçekten merak konusu
gizemkkll 23 YIL ÖNCE0YANITLA
charlie73
bence finalde sam ölecek gibi geliyo
charlie73 23 YIL ÖNCE0YANITLA
godledzep
Sonda kardeşler ölürse bana iyi final gibi gelmez çünkü hep ölüyorlar zaten daha farklı bir şeyler yapmalılar
godledzep 103 YIL ÖNCE0YANITLA
harce
dizi olarak bir 10 sezon daha devam etsin diyebilirim. flimi çıksada çok etkileyici olur ama aynı tadı vermez jared,jensen ve misha yaşlanana kadar diziye devam etsinler bence
harce 33 YIL ÖNCE0YANITLA
sdeanspie
yeterince heyecanlandık hadi başlasın artık yaaa ama daha çok var bu arada jared ı cevapları çok hoşuma gitti ve çeviri için çok teşekkürler
sdeanspie 73 YIL ÖNCE0YANITLA
yagsa
Kac sezon olursa olsun hepsini ayni heyecanla izlerim laf yok
yagsa 83 YIL ÖNCE0YANITLA
Crowstiel
Aynen.Benim Hep Dediğimi Demişsin Emoji . Film'i çıksa aynı dizi tadında olmaz.Tabi güzel olur. Jared zaten favori karakterim Emoji . Daha gençler ve dizi de gerçekten çok izleniyor. Bobby olana Emoji kadar yapmaları lazım.
Crowstiel 133 YIL ÖNCE0YANITLA
cemile20
supernaturalde 10. sezon en iyi sezon olarak supernatural tarihine geçecek. Emoji
cemile20 23 YIL ÖNCE0YANITLA