KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

İşte tarih böyle yalan söyler!

Daeva Seviye 74

SERBEST KÜRSÜ

2 yıl önce - 3B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
sleeper
Kaynak olarak gösterilen şahsiyet güvenilir biri değildir. Adam tarihi resmen kendi kafasından uyduruyor. Mustafa Armağan böyle basit argümanlarla tarihi saptırmaya her zaman yelteniyor. Twitter sayfasını incelerseniz tamamiyle yancı olduğunu anlarsınız. Bu Daeva denilen arkadaş gibilerde "ben düşündüm, araştırdım, inceledim" havasındalar. Bunların gözünde Osmanlı Hükümeti kusursuz, Ankara Hükümeti nin yaptığı her iş ise yanlıştır. İki arapça yazı ve çakma hipster resmi gösterseniz Osmanlı Padişahı diye peşinden giderler. Selahattin Adil' in ölümünden 22 sene sonra çıkarılan anı kitabı nın tamamiyle doğru olduğunu düşündükleri bir kafa yapısına sahipler. Tarih, sizin düşüncelerinizle, anılarınızla yazılmadı. Tarihi biz anılarda geçenlerde yazmadık. Şavaşarak yazdık! İstanbul un kurşun sıkılmadan kurtarıldığı düşüncesine kapılarak olaya sadece İstanbul tarafından bakmak afedersiniz ama kocaman bir aptallıktır. Zaten Yunanlıları destekleyen İngilizler Yunanlıların yenilmesinden sonra ne yapabilirlerdi? İngilizlerin çokça kaybetitği asker sayısı ortada 5 yıl savaşılıyor. Ortada bir kamuoyu var. İngiliz halkı savaş istemiyor! Savaş istemeyen bakanların istifası ortada. Kurtuluş Savaşı sırasında İrlanda, Afganistan, Irak gibi İngiliz sömürgesinde olan yerlerde de isyan çıkıyor. Sömürgeler ve ordu savaşa karşı çıkarken nasıl savaşmayı düşünebilir İngilizler? Gelelim güle oyanaya gittiklerine. Ateşkes yapılmış. Düşmanlarınla antlaşma yapmışsın. Ne bekliyorsunuz olum adamlar zaten savaşmak istemiyor adamları ıslak sopayla mı kovalıyalım? Sanırım Mustafa Armağan gibiler savaşı kurtlar vadisi dizisi gibi sanıyor. Evet ama gönül isterdi ki bağımsızlığımızı tek kurşun bile atmadan tek can bile feda etmeden kazanabilmek.
sleeper 712 YIL ÖNCE3YANITLA
Daeva
yancı mı ? adam zaman gazetesinde yazıyor. kime yancılık yapıyor ? tarih anılarla yazılmadı demişsin. şuan okuduğumuz tarihin %50'si atatürk'ün nutkundan alınmıştır. yancı olan sizsiniz. ben nedense hiç bir tarih kitabında atatürkün tutuklanıp, sürgün edildiğini yazdığını görmedim. yancılığı siz yaparsınız biz tarihi yazarız. ayrıca selahaddin adil paşa'nın hayat mücadelelerim kitabını oğlu Semuh Adil kitap halinde yayınlamıştır. Lozan antlaşmasının hükümlerine girerdim ama sizin kara taasupunuzu yıkabileceğimi sanmıyorum.
Daeva 742 YIL ÖNCE0
Daeva
ayrıca mustafa armağan kitaplarında her zaman kaynak verir. istersen resimde atabilirim sana. acaba sen mustafa armağan'ın yazdığı bir kitabı okumuşmusun ? Twitter'dan mı tanıyorsun ?
Daeva 742 YIL ÖNCE0
Moliarty
Zaman gazetesinden alinmaymis not edin KESİN bilgidir, kitabı da çıkmış ohoooo.
Yapmaya calistigin seyi anlamak cok basit. Burasi siyasi forum degil Supernatural adli dizinin hayran toplulugu, istedigin propagandayi başka platformlarda yap, burada insani zorluyorsun.
Tutturmuşsun iki türkü sürekli kendin çalıp kendin oynuyorsun.
Bu ne biçim iş anlamıyorum zaten çöplük gitti millet meydanı boş buldu işkembeden konu açıyor.
Buna da cevabin hazirdir kesin senin, istedigini yaz kardesim umrumda da degil. Bu arada tebrik ederim sık sık konu acarak şu seviye takintina bir cozum getiriyorsun bu da basari.
Moliarty 972 YIL ÖNCE1
Daeva
seviye takıntısı mı ? 6 ayda 91 lvl olan sen 10 ayda 44 lvl olan ben ben mi seviye takıntılıyım ? bu forumda eğer atatürkü öven göğe yükselten yazılar yazılıyorsa bazı eleştirilerin de olması hak değil mi ? Atatürk'ü senden daha çok tanıyorum ve saygı duyuyorum bil bunu
Daeva 742 YIL ÖNCE0
Daeva
ayrıca yaptığın yorumlara bakarak aslında tek amacının beğeni olduğu açık.
Daeva 742 YIL ÖNCE1
Moliarty
Hahahahahahahahahaha!
Moliarty 972 YIL ÖNCE3YANITLA
Daeva
sebebi neydi bu gülüşün acaba Emoji
Daeva 742 YIL ÖNCE0
Yusuf
Güzel bilgi, bilmiyordum eline sağlık.
Yusuf 992 YIL ÖNCE1YANITLA
Daeva
her istanbul'un kurtuluş günü(!)nde hatırlamak lazım Emoji
Daeva 742 YIL ÖNCE1
Visur
şimdi ben bu konuda anlatılmak isteneni harbiden anlamadım. neye vurgu yapılıyor tam olarak? aydınlatın beni.
Visur 762 YIL ÖNCE1YANITLA
Daeva
İngilizler İstanbul'u Ankara hükümetine bırakıyor, törenle ayrılıyor. Ama bizim tarik kitaplarımız da topla, tüfekle, tankla İstanbul'dan düşmanı attığımız yazıyor. Olay bu.
Daeva 742 YIL ÖNCE0
Visur
hangi tarih kitabında yazıyor yahu? benim bildiğim kadarıyla, izmir kurtarılıp mudanya ateşkesi imzalandıktan sonra bir daha savaşılmıyor. ordu hazırlık yapıyor ancak ingilizler çekilince girip alıyorlar. ben okul tarih kitabım dahil hiç bi kitapta mudanya'dan sonra bi savaş olduğunu, istanbul'u topla tüfekle aldığımızı okumadım açıkçası.

zaten mudanya ateşkesinin imzalanma tarihi 11 ekim 1922. bahsettiğin tarihle arada yaklaşık bir sene var. o bir sene içinde türk ordusu hazırlık yapıyor. çanakkaleye kadar geliyor falan ama cidden hiç bi yerde öyle bişi okumadım ben. yanlış biliyor da olabilirim, doğrusunu öğrenmek isterim
Visur 762 YIL ÖNCE1
Daeva
topla tüfekle atmaktan kasıt anadolu'da ingilizleri (destekledikleri itilaf kuvvetlerini) bozguna uğratmamız karşılığında ingilezlerin korkup kaçması olarak anlatıldı.
Daeva 742 YIL ÖNCE0
Auwlano
Şimdi sen bunları yazmışsın da neresinde kaynak, neresinde tez-antitez? Konuyu düzenlersen memnun olacağım Emoji Yoksa anlaşılamayan bir konu olduğu için içeriği kaldırmamız gerekebilir. Bu arada sana yardımcı olabilmesi için şunlara da göz atabilirsin:

-Serbest Kürsü Kuralları
-Konu Açanlara Tavsiyeler
-Serbest Kürsü Faydalı Konular

İyi forumlar.
Auwlano 862 YIL ÖNCE1YANITLA
Daeva
doğru konuyu daha çok açmam gerekiyor. peki nereden düzenleme yapacağım ?
Daeva 742 YIL ÖNCE1
Auwlano
Şimdi bu konudan yürüyelim, demişsin ki tarih böyle yalan söyler. Peki x durumunun resmi kayıtlardaki kaynağı var mı burada? -Yok. gerçeğinin kaynağı var mı? -Yok. Tek bir durum koymuşsun ve bu x durumu için tarihe gerçek mi yalan mı belirtmemişsin. Bir tartışma konusunda doğrusuyla yanlışını, artısını ve eksisini koymalısın zaten. Konun içeriğini tekrar hazırlayıp bana iletirsen, değiştiririz. Teşekkür ederim ayrıca konu da çok güzel Emoji
Auwlano 862 YIL ÖNCE1
Daeva
konu düzenleniyor.
Daeva 742 YIL ÖNCE0
Justice.
Düşündürücü, araştırdığın için tesekkür ederiz
Justice. 942 YIL ÖNCE1YANITLA
sleeper
Kendisi Derin Tarih yayın yönetmeni. Derin Tarih kime ait? Albayrak Holding e. Albayrak Holding kime yakınlığı ile biliniyor ve Yeni Şafak ta yayınlarını kime göre yapıyor? Bunların yanında aynı zaman da Zaman Gazetesi nde yazması tuhaf değil mi? Yoksa danışıklı dövüşü kendi mi yapıyor? Yoksa zaten muhteşem ikili arasında bir danışıklı dövüş mü var?
Şimdi burdaki insanlara gidip kitabını alın tanıyın desem kaç kişi gidip alır? Ama twitter sayfasına bakın desem konuya ilgi duyanların bir çoğu bakıp inceler. Twitter a bakın dememdeki kasıt bu oluyor ki yaptığı güncel terbiyesiz, aşağılık düşüncelerini görsünler.
Bahsettiğin resimleri görmek isterim.
Yukarıda belge diye alıntı yaptığınız kitap sen de var mı? Varsa alıntı yapılan cümlelerden önceki ve sonraki 10 sayfayı gönderebilir misin? Sen de yoksa kankan Mustafa Armağan dan isteyebilir misin?
Tutuklanmak istenmesi ve idam edilmek istenmesi haricinde sürgün ve tutuklama olayını biraz daha açar mısın? Kim tutukladı, ne zaman, ne sebeple vs.
Nutuk ta sadece Atatürk ün düşünceleri yok. Nutuk ta yayınlanan belgeler de bir çok insanın yaşanılanlar ve dönem hakkında düşüncesi var. Nutuk, tartışmaya açılamaz. Hele seninle hiç açılamaz!
sleeper 712 YIL ÖNCE0YANITLA
Daeva
tartışmaya açılamayacak tek kitap var o da kur'an, başka yok (şimdi araya dini sokma dersin). alıntı yaptığım kitap bende mevcut zaten zırt pırt (...) yazmamın sebebi kitaptan bakıp yazmam,tutuklanma olayını burda yazmıyacağım. özelden atarım sana. ayrıca albayrak holdingin kime yakınlık gösterdiğini bilmiyor değilim, zaman gazetesininde amacını biliyorum.adam sadece tarihi nerde anlatabiliyorsa oraya gidiyor.bunda bahsetttim.
Daeva 742 YIL ÖNCE0
Daha fazla yükle