KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Iron Man

Crisezy Seviye 23

SİNEMA & TELEVİZYON & MÜZİK

4 yıl önce - 6B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
ErdiDSC
Şahsi fikrim Marvel'ın son 10 yıl içerisindeki en büyük başarısının Spider-Man olduğudur. Ha karşıma istatistik getirip budur budur dersin ona tamamım, istatistikleri bilmiyorum çünkü. Yani ben daha çok sevmiştim Spider-Man serisini. Bir tartışma alevlendirmek gibi olmasın ancak Iron Man'in Batman'in çakması olduğunu inkar edeceğini zannetmiyorum. Seriye başarısız da demedim yanlış anlaşılmasın, film olarak iyi bir film, ama benim gözümde sıradan bir kahramanlık filmidir.

İlerleyen dönemlerde, aynı şekilde ayrıntılı bir cevap vermek dileğiyle Emoji
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE1YANITLA
Kamaa
Şimdi öncelikle bir kaç bir şeyi açıklığa kavuşturayım.
1) Benim bahsettiğim kapsam, MCU, yani Marvel Cinematic Universe. Neden anlamıyorum ama Spider-Man serisi bu evrene girmedi. Evreni, 2008 Hulk filmi ile başlattılar. Ve kişisel görüşüm Iron Man'in MCU'daki en başarılı film olduğu yönünde.
Fekat benim en sevdiğim MCU filmi ise Avengers tabisi.

2) Spider-Man serisini o kadar çok severim ki. Onlar beni ilk Marvel maceralarım. Defalarca izlemişimdir. MCU'ya alınmamaları beni çok üzmüştü. Hatta Amazing Spider-Man serisi de beni üzdü (lkfdjsfjald). Çünkü benim için tek Peter Parker, Tobey Maguire'dir. Ki bunu da eklemeliyim, Andrew Garfield çok çok sevdiğim İngiliz aktörlerden biridir. Sadece çocuktum ve inanılmaz alışmıştım bu eski seriye.

3) Iron Man'in, Marvel'ın ve MCU'nun en büyük başarısı saymamın iki sebebi var; birincisi herkesin Tony Stark'ı bilmesi (hayran olsun, olmasın, herkes.), ikincisi ise gişe hasılatları.

Bu da bizi şu karşılaştırmaya getiriyor.
Spider-Man'in üç film için toplam gişe hasılatı, Iron Man'in (Avengers olmaksızın, onu katsam iyice ezer çünküsü) toplam gişe hasılatından biraz yüksekte(Neredeyse eşit kılacak şekilde yaklaşık). Fakat bu karşılaştırmaya Avengers'ı katmamak olmaz, çünkü o filmi bu kadar başarılı kılan benim için, en büyük etken Joss Wheadon olsa da, Iron Man'in varlığı gişe hasılatını etkilemiştir. Hatta, tam bu sebepten, Robert Downey Jr, diğer oyuncu arkadaşlarına nazaran yüksek bir meblağ almıştır ücret olarak.

Tartışma alevlenmez, tam tersi, bilgili ve seven biriyle konuşmak çok süper benim için! :3

Onun dışında, Batman konusuna gelirsek, tabi ki de bunu red edeceğim. fjdskafskl Yani, böyle bir durum söz konusu olsa idi, kabul ederdim. Fakat, söz konusu değil.

Çok koyu Star Wars hayranıyım. Bana gelip, "Abi George Lucas, resmen SW'u İncil'den çalmış asdasads" desen, eyvallah derim. Çünkü hristiyan inancı öğeleri kopyalanmış. Ve bu gerçek bile, Star Wars'u bir nebze daha az sevmeme neden olamaz.

Fekat, kısacası, Iron Man serisi için böyle bir durum söz konusu değil.

Hatta Stan Lee'nin Robert Downey Jr için yaptığı bir yorumdan şöyle bir alıntı yapayım sana: "Ben Tony Stark'ı yaratırken, aklımda tam olarak Robert gibi biri vardı. Robert onu canlandırmak için doğmuş adeta!"

Onun dışında, sürüsüyle major farklılıklar var.
Bruce Banner'ın iflah olmaz bir pesimist olduğu gerçeği, Tony'yi ondan kolayca ayırabilir zaten.

Onun dışında, Iron Man serisinin bir derinliği olduğunu düşünüyorum. Bunu sana göstermeyi de gerçekten çok isterim.
İlerleyen zamanlarda ayrıntılı yazarım bunu da.
:3
Kamaa 124 YIL ÖNCE1YANITLA
KatyPerry
1962 YILINDA BIRDE :o
KatyPerry 184 YIL ÖNCE0YANITLA
{X}
Konu için teşekkürler, çizgi filmi izlerdim küçükken aşırı güzeldir.

Robert Downey'in oyunculuğu ile beyaz perde de oldukça sevildi, popüler oldu. Diğer süper kahramanlara kıyasla çok daha farklı bir karakteristik yapısının oluşu ve "Gerçek şu ki... Ben Demir Adam'ım" diyerek ortalığı dağıtan çılgın bir arkadaş olması; kısacası diğer süper kahramanlardan farklı olması onu popüler kılıyor Emoji

Şekildede görüldüğü üzere
{X} 144 YIL ÖNCE0YANITLA
aryemu§
Film kahramanlık filmlerinden biri, üstelik kahramanımız öyle sıradan kahramanlar gibi masum biri değil. Gerçek gibi yani. Sıradan olmayan bir kahraman ama sıradan bir kahramanlık filmi.
aryemu§ 494 YIL ÖNCE0YANITLA
ErdiDSC
The Avengers gibi pek bir amaç sezemediğim bir diğer süper-kahraman filmi. Düz, vur kır parçala şeklinde. Bir senaryo zenginliği, bir mesaj, bir karmaşıklık, adam bunu anlatmak istemiş diyebileceğimiz bir şey göremedim ben açıkçası. Hele ki Iron Man karakterine Batman çakması olduğu için ayrı bir soğukluğum var. Yani film Batman serisindeki herhangi bir filmle ölçüşebilecek kapasitede olmayan, sıradan bir kahramanlık filmi aryemus'un dediği gibi. Filmin içindeki güzel şeylerden biri Robert Downey JR. reyiz, diğeride efektlerdir bana göre.
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE0YANITLA
Clarkent
Çoğu kişinin çocukça gördüğü ama aslında her yaştan kişilerin izleyebileceği harika bir film Robert Downey Jr filmi daha güzel hale getiriyor, küçüklüğümün kahramanı batman olmuştu şimdi ki kahramanım ise demir adam hayatımın filmi diyebilirim çok seviyorum kesin izleyin :d
Clarkent 294 YIL ÖNCE0YANITLA
DeansGmz
Robert filan var çok sevdiğim ama yarım yamalak izlediğim filmdir Emoji
DeansGmz 314 YIL ÖNCE0YANITLA
Zatarra
Iron Man i hiç sevmem.
Zatarra 614 YIL ÖNCE0YANITLA
Zatarra
Açıkcası Superman,Batman ve the phantom dışındaki süper kahramanları sevmiyorum.Iron man de en nefret ettiğim.
Zatarra 614 YIL ÖNCE0YANITLA
Whovian
Başrolde Robert Downey Jr. olmasaydı muhtemelen bu kadar sevemezdim. Her yönüyle muhteşem bir seri Emoji
Whovian 414 YIL ÖNCE0YANITLA
Kamaa
Iron Man'in kendine özgü 3 MCU franchise filmi, bir de konu içinde bulunduğu Avengers filmi var.
Hangi filminden bahsettiğini söylersen, sana o şekilde güzelce bir açıklama yapabilirim.

Onun dışında, kendi özel görüşlerimi belirtecek olursam;

Iron Man, Marvel'ın son on yıl içerisindeki en büyük başarısı.
Bu başarıyı sadece Robert Downey Jr. getirmedi, tabi ki en büyük etkeni bu, fakat Tony Stark'ın insanların görmek istediği bi' süperkahraman (hatta superhero bile sayılamaz, herhangi bir özelliği yok.) olduğu gerçeği de bu seriyi başarılı kıldı.

Şunun hakkında diyecek on sayfa sözüm var, zor tutuyorum kendimi.
Bu yazıyı da, üstünde Mark 42 bulunan bir tişörtle yazdığımı belirterek durumu özetleyeyim.

İlerleyen dönemlerde, ayrıntılı bilgi verme dileğiyle, Kamaa is out.
Kamaa 124 YIL ÖNCE0YANITLA
ErdiDSC
Tuttum seni Emoji Bu konu hakkında ilgili ve bilgili kişilerle konuşup tartışmak benimde hoşuma gider. Şimdi MCU olayları hakkında pek bir bilgim olmadığından dolayı bu konuda dediklerini kabul eder ve Spiderman konusundaki düşüncelerine tamamen katılırım. Bi ara Iron Man serisinin derinliğindende bahsetmeni ilgiyle okurum ancak, bir kaç farklılık olması benim nazarımda Iron Man'in, Batman'in çakması olduğu kanısını değiştirmez. İki süper zengin, iki süper gücü olmayan süper kahraman, iki yetim, bazı farklılıklarda olsa iki yardımcı (Alfred ve Pepper Potts), iki "iş ortağı" (Robin ve War Machine). Bence bu iki kahramanın ana öğelerini oluşturan unsurlar bazen kısım kısım bazen direk olarak kopyalanmış gibi duruyor benim gözümde. Yani, benim düşüncem budur Emoji
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE0YANITLA
TheKing
çok kısa yazacağım dün süperman (men of stell) filmini izledim ne senaryo ne konu var olay şu herşey olmuş bitmiş ve dünyanın süpermene ihtiyacı var süpermende boş dururmu hiç antrenmansız güçlerinin tam farkında değil dalıyor pata küte ne efsane olucak yada akılda kazınıcak bi replik nede vayy be denilicek bi sahne vardı açıkcası DC evreni bu kadar yüzeyselse batman izlemeyi düşünmüyorum
TheKing 894 YIL ÖNCE0YANITLA