KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Insanlara Hitap Şekilleri

spnturkey Ekip

SERBEST KÜRSÜ

5 yıl önce - 26B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
TheKing
bana abi demeniz önemli değil zaten aynı yaştayız ama lütfen hunter, hunterci arkadaşım gibi şeyler demeyin : (
TheKing 893 YIL ÖNCE4YANITLA
Allen
Burda asıl denilmek istenen abla ya da abi demek değil.
Bir üye ile özelden samimi olabilirsiniz ama kimi insanlar gerçek adlarını kullanmak istemiyor. Buna da dikkat edilirse iyi olur.
Allen 235 YIL ÖNCE2YANITLA
katildans
Gerçekten önemli bir konu.Sadece site içerisinde değil;günlük yaşantınızda,okulda,dışarıda,iş hayatınızda önemli bir yeri vardır.
katildans 464 YIL ÖNCE1YANITLA
Lucitiel
Tek çocuk olmama rağmen birsürü kardeşim var manevi olarak. Bu bazen üzerimde bir baskı yaratsa da çok güzel bir duygu. Forum halkı çok terbiyeli insanlardan oluşuyor genel olarak.

Siz siz olun arkadaşlar, özelden konuşmadan karşınızdaki kişiye garip lakaplar takmayın. Herkes hoşlanmayabilir.
Lucitiel 691 YIL ÖNCE0YANITLA
ByrmYlçn
Saygılı olmaya çalışıyorum birine abi veya abla demesem bile ona saygım vardır.Zaten saygıyı abi veya abla diyerek belli edemezsin.
ByrmYlçn 145 YIL ÖNCE0YANITLA
River
Açıkçası şahsen sorun etmem, nasıl yakın görüyorsanız ya da uygun görünüyorsa o şekilde bana hitap edebilirsiniz. İster abla ya da isimle olsun veya da nickimle hitap edebilirsiniz, kafaya takan bir insan olmadığından dileyen dileği şekilde hitap edebilir. Emoji Saygıda kusur etmemeye çalışıyorum ama benim kendisine karşı olan hitabımdan rahatsız olan varsa şayet özel msj. yoluyla falan iletişime geçip söyleyebilir. Ona göre kendimi düzeltirim.
River 565 YIL ÖNCE0YANITLA
Downey
Haklisin yoneticim, belki insanlarin samimiyet acisindan onemsemedigi biseydir bu ama sonucta karsidaki insan yanlis anlayabilir onu da dusunmek lazim. Biriyle konusmadan once birbirlerine nasil hitap edeceklerini konusmalari daha saglikli olur diye dusunuyorum.
Downey 505 YIL ÖNCE0YANITLA
ErdiDSC
Kişilerin hassas olduğu konular vardır,buda onlardan biri (kişiden kişiye değişir).Ben herkese istediği şekilde hitap etmekten kaçınmam.Benim hitap şeklimi sevmeyen arkadaşlarımız abilerimiz ablalarımız varsa bana bildirsenler onların istediği gibi hitapta bulunurum.
ErdiDSC 885 YIL ÖNCE0YANITLA
Downey
Ayni sekilde Erdi konusunu acmisken benim de yanlis hitap ettigim, bundan rahatsiz olan arkadaslar varsa benimle paylasmalari hosuma gider Emoji
Downey 505 YIL ÖNCE0YANITLA
Suprime
Ben de aynı fikirdeyim rahatsız olanlar istediği zaman bana söyleyebilir bende yanlışımı düzeltirim Emoji
İyiki bu konuya değindiz bende bir kez daha kendi kendime düşündüm yanlış birşey mi söyledim diye Emoji

Teşekkürler Adminim Emoji
Suprime 725 YIL ÖNCE0YANITLA
Yusuf
Uyan da çok uymayan da kişiliğine göre değişir Emoji
Yusuf 992 YIL ÖNCE0YANITLA
Misha#
Karsimdaki kisiye gore degisir Emoji
Misha# 732 YIL ÖNCE0YANITLA
Teostair
Katılıyorum. Eğer daha önceden fark etmeden bir yanlış hitabım olduysa affola. Ve Özel Mesaj yoluyla bana ulaşabilirsiniz bi kusurum olursa bu konuda.


Bende alınmam, isteyen istediği şekilde hitap edebilir bana -onur kırıcı şeyler olmadığı taktirde- Emoji
Teostair 385 YIL ÖNCE0YANITLA
Antidote
Valla ben ne "Bey" ne de "Abi" hitabını sorun edenlerdenim. Burada gördüğüm kadarıyla cıvıklık vb. davranışlarda bulunanlar da yok.İsmimle hitap etmenizde sorun görmüyorum veya nasıl isterseniz Emoji ...Eğer ki ben size yanlış bir şekilde hitap edersem direk özel mesaj atın veya benimle bir derdi olan varsa atsın.Kamyon yazısı gibi oldu, "hatalıysam arama, yüz yüze görüşelim" Emoji :D
Antidote 345 YIL ÖNCE0YANITLA
Hopewell
Yeni gelen üye kısmında herkes yaşını güzelce yazıyor zaten. Orayı takip etseniz dahi çıkacak sorun riski en aza indirilir. Bana da nasıl hitap ettiğiniz pek önemli değil.
Hopewell 575 YIL ÖNCE0YANITLA
Seraphim
Saygı çok önemli bir şey. Bazen ben de çevremde benden 4-5 yaş küçüklerin sanki ben 4-5 yaş küçükmüşüm gibi hitap etmesi de beni sinirlendiren bir şey. Mesele abi/abla olayı değil. Karşıdaki insana saygı duyarak konuşmaktır. Abi-abla kullanarak da olabilir veya üsluba dikkat ederek. Ama her şeyden önce saygı ve üsluba dikkat edilmeli onun dışında bana abi denmesi de şart değil.
Seraphim 181 YIL ÖNCE0YANITLA
HolyDemon
Bana abla demenizden çook memnunum şakaya varım yeter ki bu şaka alay etmeye geçmesin Emoji
HolyDemon 901 YIL ÖNCE0YANITLA
Nazmi
[mod] Konu sabitlenmiştir [/mod]
Nazmi 465 YIL ÖNCE0YANITLA
J2castiel
Ben her benden büyüğü abla veya abi diyorum. Saygılı bir şekildede konuşmaya çalışıp kelimelerimi kısaltmasız bir şekilde yazıyorum. Bazen ciddi olmam gerekiyorsa ciddileşiyorum.
J2castiel 295 YIL ÖNCE0YANITLA
CupCake
*Konuyu son yorumlara getirmek amaçlı atılan yorum*

Görüyoruz böyle vukuatlar, dikkat edelim arkadaşlar.
CupCake 803 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle