KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Hannibal VS. Dexter

ErdiDSC Seviye 88

SERBEST KÜRSÜ

4 yıl önce - 3B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Dexter
@Dexter vs @ErdiDSC
Dexter 274 YIL ÖNCE4YANITLA
katildans
Paylaşımın çok güzel çok ilgimi çekti..

Dexter çoçukken masum bir kişilik değildi.Üyey babası tarafından yetenekleri geliştirilmiş ve ne amaç için öldüreceği öğretilmiştir..
Hannibal ise çoçukken masum bir karakterdir taki kız kardeşini rus askerler tarafından öldürülüp etinin yenilmesiyle birlikte intikam için öldürmeye başlar.Daha sonraları bu öldürme ve et yeme olayını zevk için yapar..
katildans 464 YIL ÖNCE2YANITLA
River
Dexter karakterini gerçekten çok severim, hatta rpgde bile Dextervari bir karakter oluşturmuşluğum vardı. Tam olarak aynısı demeyim, yalnızca kişilik bakımından benzer yönleri vardı. Her neyse konu sapmasın, Dex'in kendisini öldürme konusunda zaman içinde geliştirmesi ve bu iç güdüyü yalnızca suçlulara doğru yöneltmesi belki de benim ona olan sempatimi tavan yaptırmıştır zaten fakat Hannibal'ı da küçümsememek gerek elbette Lecter'ın da kendi çapınca bir karizması *pc başında ki kız aslında burada öldürme taktiği demeye çalışmaktadır* vardır. Çoğunlukla beni yemekten soğutsa dahi Lecter'ın da gönlümüzde yeri ayrıdır.
Bu ikisinin kapışmasını bir gün görmeyi çok isterdim açıkçası, her ne kadar Dexter karakterine olan sempatimden ötürü maça giden taraftarlar misali destekleyici tayfa olarak yanında olsam bile şayet Hannibal Dexter'ı yakalarsa kuş başı yaptıktan sonra kuşlara atmadan mideye indirirdi ardından da destekleyici tayfa olarak peşime düşeceğinden "böyle durumlarda Superman nerede olur ki" diyerek çığlık atarak kaçardım büyük ihtimal.
Edibüdü: Bu tartışmayı gündeme getirdiğin için tişikkirler Sipir- ne Suprman'i ya töbe allam Batman.
River 564 YIL ÖNCE2YANITLA
Lucitiel
Paylaşımın kalitesi o kadar yüksek ki her an tazeliğini koruyor.Ama paylaşımı yapan ismi gördüğümde buna şaşırmam gerektiğini de biliyorum.

-Hannibal öldürmeyi hayatının bir teferruatı olarak görür. Dexter ise olmazsa olmazı (şu ayrıntıya ayrıca bayıldım ne kadar doğru)

Sonları benzemesin Hannibal daha yüksek beklentide bitsin bittiği zaman Dexter gibi üzmesin bizi.
Lucitiel 694 YIL ÖNCE2YANITLA
DeansGmz
Ikisinide izlemedim ama hannibal daha güzel ve fantastik geliyor Emoji
DeansGmz 314 YIL ÖNCE1YANITLA
Nazmi
Rizörvıd bu konuyu okumadan uzun uzun yorum yapmadan ölürsem mezarımdan hortlarım.
Nazmi 464 YIL ÖNCE1YANITLA
sinemgfb
iveeet şimdi ayrıntılı ve uzuuun bi giriş yapabilirim sanırsam.. Emoji
her ne kadar 8 senedir dextermania olsam da bu ikili kapışırsa eğer yapılacak en doğru şey birbirlerini öldürmelerine müsamaha vermemek olacaktır..
diyelim dex hannibal'i yatırdı masaya, hannibal bi şekilde erdinin tespitindeki gibi kendini konuşarak kurtarabilir.. ama dexter iyi gününde değilse konuşturmayabilir de..
işte tam o sırada ben devreye girerim,
ahan böyle
dalarım içeri, dexter'a "kesme güzel kardeşim ne olursun kesme kesme o garıyın.." öhöm neyse, bu şekilde yavar yakar vazgeçtirmeye çalışırdım.. Emoji
olur da dehasını kullanıp hannibal dexter'ı doğramaya kalkarsa o zaman allah yardım etsin Emoji ben bile kurtaramam..

karakter analizine gelince, konudaki tespit muazzam olmuş..
şöyle bir gerçek var, dexter'ın daha çok sevilmesi, hannibal'in daha çok saygı görmesi..
işte olay bundan ibaret..
hani biri ölecekse illa, ben poşetlemeye yardım ederim, hem iyi olur akşam akşam 'slice of life' ile gezinti.. Emoji
-biliyorum pek tarafsız olamadım.. Emoji ama ben de zekiyimdir dexter'cığımla alt edebiliriz inanıyorum.. Emoji
sinemgfb 754 YIL ÖNCE1YANITLA
Melkor
karakter bakımından psikopatlık konusunda tabi ki hannibal ama Dexter ın amaçları yaptığı iş daha profesyonelce ve bir açıdan faydalı karakterlerin oyunculuğu konusunda hannibal her türlü üstün canlandırılmış
Melkor 994 YIL ÖNCE1YANITLA
aryemu§
Harika bir karşılaştırma olmuş.
Ellerine sağlık toparladığın bilgiler için.
Kendi görüşüme gelecek olursam; Hannibal'ın psikolojik üstünlüğü - Dexter'ın gençliği. Bunlar birbirini nötr eder mi?, sorusunu getirdi aklıma.
Hannibalcı tarafım ne kadar ağır bassa da Dexter'ı küçümseyip Hannibal kazanır diyemiyorum.
Bizim için en hayırlısı Hannibal'ın Dexter'ı yemesi ve zehirlenmesi ya da Dexter'ın Hannibal'ı yenmesi. Sonra da direkten dönemeden yakalanması. Böylece ikisinden de kurtuluruz. Emoji
aryemu§ 494 YIL ÖNCE1YANITLA
ArcAngel
Oldukça zor bir karar ama benim kararım kesin Tabii ki Hannibal.Dexter'da iyidir tabii ama Lecter'ın yanında kesinlikle sıradan ve normal bir insan gibi görünür.Ben fikrim Dexter onu bayıltana kadar Hannibal onu doğrayıp soslayıp mideye indirir.
ArcAngel 64 YIL ÖNCE1YANITLA
ErdiDSC
Ağladım Emoji

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WYMTdpWGkZs[/video]
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE1YANITLA
Lucitiel
Hannibal'ın yemek yapma tarzından tut yeme şekli bile sanatsal.Dexter, fon müziği çok güzel bir efekt vermiş.
Lucitiel 694 YIL ÖNCE1YANITLA
sinemgfb
Yalnız değilsin.. Ben daha çok ağladım.. Emoji
Böğrüme böğrüme vurup ağladım..
Cuk oturmuş hem.. Ah gidisi vah gidisi.. Emoji
sinemgfb 754 YIL ÖNCE1YANITLA
JenTitus
Küçüklükten beri Hannibal gördüm tanıdım , içindeki insanlara karşı olan kini benimsedim ,Vahşeti ve ailenin ne kadar önemli olduğunu ilk onda gördüm ,ev arkadaşımı iyi seçmem gerektiğinide o öğretti bana Emoji , Dexter da kimmiş burda yılların soğuk kanlı lecter'ı varken Emoji
JenTitus 224 YIL ÖNCE1YANITLA
ErdiDSC
İşte beklenilen adam!
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE1YANITLA
Dexter
Cevap vereyimmi ?
edit: ahahha tabikide ben en iyiyim.
Dexter 274 YIL ÖNCE0YANITLA
DeadBride
Dexter'in 8 sezonunuda bitirmiş biri olarak kabul edilmesi gerektiğini düşündüğüm tek özellik efsane olmasi ve öyle de kalacak olmasidir. Kesinlikle Dexter'in üstüne kimsenin gelemeyeceğini anlamanız gerek çünkü adam her ne yaparsa yapsın farklı bi çekiciliği var. Ayrıca dexter izlerken hiçbir zaman sıkılmamis olmam da ne kadar etkilendiğimi ortaya koyar. Hannibal çok izlemesemde konusunu ve kullanılan senaryoyu çok iyi biliyorum ve bence çok mantık hatası mevcut. Dexter'in diğer büyük özelliği de polis departmaninda çalışması olmalı bence bu onun için büyük bi avantaj ve bazen de dezavantaj oldu neyse daha fazla uzatmadan Dexter her türlü efsane dizi kuşağı adı altına girebilecek en önemli ve iddalı dizidir. Asla Hannibal ile karşılaştırmam bile.
DeadBride 292 YIL ÖNCE0YANITLA
sinemgfb
yemin ediyorum kahkaha attım Emoji Emoji
sinemgfb 754 YIL ÖNCE0YANITLA