KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Gotham

ErdiDSC Seviye 88

SİNEMA & TELEVİZYON & MÜZİK

4 yıl önce - 44B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
ErdiDSC
Hey ahali Hannibal'dan sonra tekelime aldığım ikinci dizi konusudur bu. İlk mesajı kisa zamanda editleyeceğim.

Şimdi genel bir değerlendirmeye girersek kurgu ilk bölümde güzel oluşturulmuş Gotham silueti çekimler vs. gayet başarılı. Ancak ben hemen karakter analizlerime gelmek istiyorum,

The Penguin olmuş vallahi olmuş. Muhbirlik yaptıktan sonra gözlüklerini takması ve o p.ç gülümsemesi falan tam Oswald Cobblepot işi. Buruna azcık daha ekleseler fena olmaz ama sankim. İlk bölümden Oswald'ım Penguin'ime 9/10 veriyorum. Olmuş!

Riddler fenalarda, o da olmuş bak. O soruları sorduğu sırada ki heyecanı falan hareketleri de az Joker'ı anımsatmadı değil ama çok beğendim ben Edward'ı az gözükmesine rağmen. Riddler olacak olacak. İlk bölümden Nygma'ma 8.5/10 veriyorum.

Catwoman'a ne diyeyim ben şimdi? Bölümde en çok gözüken villaindı ama anca çatıdan çatıya atladı. Wipeout mu izliyoruz anlamadım. Ama işte Anne Hathaway oyunculuğu hatrına Selina Kyle bacıya ilk bölümden 7/10 veriyorum.

Poison Ivy ağzı bozuk bir hanım kızımız. Pek göremedik ki bir yorum yapayım. Ama küçük kız iyi oynuyor çiçeklerle çokta haşır neşirdi. Ee sen daha ilerde Batman'in zihnini kontrol edicen kısa bir süreliğine de olsa Ivy Pepper'cığım. Her yiğidin harcı değil bu. O yüzden ill bölüm için gelecek hatrına 8/10 alıyorsun.

Fish Mooney seni yelloz. Allah'tan çizgi romanlarda yok bu abla. Daha ilk bölümden gıcık kaptım. Jim babanın senle hesaplaşacağı günü bekliyorum yok sana puan falan.

Harvey Bullock çizgi romandaki profile çok yakın bu gayet iyi bir şey. Harvey'i oynayan reyizin oyunculuğu da çok başarılı. Bu aralar bad cop modunda ama o da yola gelecek ilerde. O yüzden benden 8.5/10 kapıyorsun koçum.

Alfred Pennyworth çok sert. Aslında dizideki Alfred'in o sert mizacı Batman: Year One (earth one'da olabilir) çizgi romanından esinlenilmiş gibi ama Nolan üçlemesinde ki babacan Alfred reyize alışmış bünyem. İlkten biraz garip geldi. O yüzden 6.5/10

Bruce Wayne pişecek. Olmuş cidden ha, cinayetten sonra Jim'le konuşurken biraz gözüme battı oyunculuğu ama bölümün ilerleyen anlarında bunu biraz toparladı ve güzel sinyaller verdi. Lan Bruce Wayne/Batman ekrana s.çsa 10/10 veririm ben.

James -Jim- Gordon adamsın babaaa. İlk bölümden adamlığını karizmasını klasını gösterdi Jim reyiz. Adamsın sen adam çok söze gerek yok! 10/10

Neyse çok yazdım ama Gotham'ı izleyin ve izlettirin. Yoksa Batman ve Hannibal'la birlikte peşinizde oliciğim.

"There will be a light, Bruce."
ErdiDSC 883 YIL ÖNCE5YANITLA
Artea
Az önce fragmanı izledim ve bayıldım. Koyu bir Marvel'cı olmama rağmen dizi izleme listeme girecek gibi görünüyor. Merakla bekliyorum.
Artea 603 YIL ÖNCE2YANITLA
Pie!
smells threat for penguin
Pie! 912 YIL ÖNCE2YANITLA
Kenshi
Aslında Erdi'nin dizi hakkında yapacağı yorumu bekliyordum. Yaptığı yorum sonrası büyük hevesle izlemeye başladım. Başından sonuna kadar gram sıkılma yaşamadan izlemeyi sürdürdüm. Gerçekten karakterler vs. tam oturmuş diyebilirim. Ayrıca Erdi'nin bana ikinci dizi önerisi oluyor, adam işi gerçekten biliyor, uyun bu adamın laflarına, izleyin Gotham'ı da Hannibal'ı da. Bu arada Hannibal 2015'in Nisan ayında gösterim alacakmış, küfür gibi ya, aBv.
Kenshi 903 YIL ÖNCE2YANITLA
Zoltron
Harika bir sezon finaliydi ama aklım barbaraya takıldı Emoji
Zoltron 812 YIL ÖNCE2YANITLA
DocTorWho
Gatım da daş üzerin de daş bırakmayacaz!
DocTorWho 623 YIL ÖNCE1YANITLA
sleeper


fragman baya baya iyi başlayacağını gösteriyor. catwoman ı görünce ayrı bir heyecanlandım. hatta wayne ailesinin öldürülmesini gördükten sonra gidip begins i tekrar izleyesim geldi Emoji
sleeper 713 YIL ÖNCE1YANITLA
ErdiDSC
Batman'in adının geçtiği her yapımı ölümüne izlerim. DC Comics, Marvel'ın şu anda sinemada kurduğu hakimiyeti, TV ile kırmak istiyor. Sinema içinde büyük bir atak 2015'te başlıyor zaten. Batman vs. Superman ve ardından Justice League filmleri, vs. BASTIR DC!

Hannibal'dan sonra beni manyaklara bağlatacak ikinci dizi olacağı çok kesin duruyor. Dizi başlasın, buralar benim hakimiyetimde olacak Emoji

Before Penguin, before Catwoman, before Riddler, before Poison-Ivy, before Batman, there was GOTHAM.
ErdiDSC 883 YIL ÖNCE1YANITLA
TheKing
aga James Gordon gençliği harika olmuş lan yemin ediyorum şuan favori dizilerim arasında
TheKing 893 YIL ÖNCE1YANITLA
moonlife
bence gayet başarılı gidiyor dizi
moonlife 53 YIL ÖNCE1YANITLA
ErdiDSC
Bence Arkham Asylum vede çizgi romanların önemli bir öğesini oluşturan Gotham'da ki mafyalardan-suç örgütlerinden yürüyecek dizi ki Salvatore Maroni vs. gibi kötü adamlar buna örnek. Önemli olan oyunculuk ve yönetmenlik kabiliyetleri ile diziyi kotarıp kotaramayacakları. Senaryo açısından bi sıkıntı olmaz, eğer kotarılırsa son yılların en heyecanlı dizilerinden birini izlemiş oluruz bence Emoji
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE1YANITLA
sleeper
ben de aynı şekilde düşünüyordum hatta diğer kötüler olmadan nasıl olur diyordum ama bakış açımı değiştirdim. fragman da üstüne gelince tam oldu.
sleeper 713 YIL ÖNCE1YANITLA
Pie!
Ay em king of dı gaatıııım!!

Pie! 912 YIL ÖNCE1YANITLA
Spn1905
Erdi tek başına yeter bu diziye Emoji tutar yani .
Hayırlı olsun Erdi Emoji
Spn1905 904 YIL ÖNCE1YANITLA
ErdiDSC
DC Comics’in ünlü kahramanı Batman’in şehri olarak bildiğimiz Gotham’ın, Batman'den öncesini anlatacak yeni Fox dizisi Gotham’ın setinden ilk kareler geldi! New York’ta son sürat devam edilen çekimlerde, Polis Departmanı’nda çalışan James Gordon’ı canlandıran Ben McKenzie ve ilerde Penguen olarak gözükecek Oswald Cobblepot’a hayat veren Robin Lord Taylor gözüküyor.
2014 sonbahar aylarında prömiyer yapacak dizide; gelecekte Batman olacak genç Bruce Wayne, gelecekte Kedi Kadın olacak Selina Kyle, Penguen, Riddler ve Joker gibi birçok DC Comics karakteri yer alacak. Senaristliğini The Mentalist ve Rome gibi yapımlardan tanıdığımız Bruno Heller'ın yapacağı yapımın yönetmenliğini ise CSI ve Nikita'da da çalışmış Danny Cannon üstlenecek. Dizinin gerçekçi bir ton yakalacağı ve karakterlerde abartılı kostümlerden uzak durulacağı, yapımcılar tarafından özellikle belirtildi.
ErdiDSC 883 YIL ÖNCE1YANITLA
alfaylabe
Ben McKenzie'nin doğru bir seçim olduğunu düşünmüyorum. Mimik ve ifadeleri çok yapmacık ayrıyeten bana göre iyi rol yapabilen bir oyuncu değil. Bizde ki modellerin çıkıp yaptığı oyunculuk yada oyuncuların çıkıp şarkı söylemesi furyasında bir kişilik. Batman gibi üst düzey bir yapımın öncesinde kendisinden çok şey beklenecek. Ben altından kalkabileceğini düşünmüyorum ki inşallah beni haksız çıkarır ve listeme yeni bir dizi eklememe yardım eder.
alfaylabe 63 YIL ÖNCE1YANITLA
aryemu§
Ben de senaryo açısından bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. İlla ki bulurlar. Arrow'un bile (küçümseme amaçlı söylemiyorum) bir sürü izleyicisi, hayranı var ise bu dizinin Arrow'un gerisinde kalacağını düşünmüyorum.

Hadi bakalım... Emoji
aryemu§ 494 YIL ÖNCE1YANITLA
FORGaD
Batman olmadan nası olacak, merak ettiğim diziler arasında doğrusu Emoji
FORGaD 503 YIL ÖNCE1YANITLA
Pie!
Veee geldik büyük S.Finaline kısaca söylemem gerekse heyecanın bir saniye bile düşmediği şahane bir bölümdü.

Fish'in dönüşü, Herkesin birbirine girmesi ve Penguin'nin Fish ile Maroni'yi birbirine düşürmesi filan epey sağlam yerlerdi Özellikle Penguin'in Fish'i yenip kendi kendini Gotham'ın yeni kralı ilan etmesi ve zaferini kutlayış sahnesini falan epey sevdim.
Tek bunlarla sınırlı değil Falcone'da aradan çekilip işi Jim'e devretti gelecek sezon Gothamda işler karışıcak gibi ve tabi bölümün en iyi yeri Bruce'un Batcave'i bulması idi. Yeni sezonu merakla bekliyorum.
Pie! 912 YIL ÖNCE1YANITLA
FORGaD
Kesinlikle Emoji Jokeri gösterseler iyi olur ya adam piskopat yeminle Emoji Izleyip görecez bakalım Emoji
FORGaD 503 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle