KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Gaye Su Akyol

Visur Seviye 76

SİNEMA & TELEVİZYON & MÜZİK

2 yıl önce - 884 okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Visur
konuyu açtığımdan beri sevmek için uğraşıyorum. albümünü, yukarı eklediğim performansını pek çok farklı ruh haliyle dinledim. akustikhane performansını kurcaladım. ordaki röpörtajlarını izledim. dürüstçe söylüyorum uzun süredir kimseye bu kadar tahammül göstermedim. çok uğraştım sevebilmek için ama yok arkadaş yaa. şu şarkı hariç;


sevemedim. ölü bir adam şarkısı hele var ya ayiiiiiiii çok itici. o şarkıda bi ara çığlık falan atıyo ya, bi yerleri yumruklayasım geliyor. onun haricinde çok güzel kadın. çok çok güzel kadın. yolda görsem dibim düşer, toplayamazlar. cidden çok güzel kadın. sesi çok mu güzel? şahsına münhasır bir sesi var. ama sadece konuşurken güzel. çok güzel kadın. çok güzel. çok çekici. konuşma halinde ki sesi, şarkı söyleme halindeki sesinden çok daha güzel bence. mori hatunun sesini farklı kılan şeyleri daha çok seviyorum sanırım. onun sesi daha kadife, ipeksi. mori kız da 40 kişi röportajında deli bando albümünü kumaşlar ile ifade etmişti. keten, keçe gibi tanımlar kullanmıştı. morinin sesi, müziği cidden kadife, ipek. bu hatunun ki bana göre kot pantolon kumaşı. işitme duyumu dokunma duyumla eşleştirmeye çalıştığımda, gaye abla kot kumaşını andırıyor bana.

sevenine, dinleyenine saygım var yalnız. hadise (o da çok güzel hatun) dinlemekten iyidir. az bilinen, alt kültürden gelen, farklı tarzlarda müzikler icra etmeye çalışan ablaları abileri dinlemek güzel. hele ki ülkemiz de çok başka bişi bu. amma sırf farklı, alt kültür, az bilinen diye kafadan seveceğim/seveceksiniz diye bişi yok. müzikaliteye de önem vermek biraz. amma velakin daha önce de dediğim gibi sevenine, dinleyenine saygım büyük.

son olarak şu noktaya değineyim istiyorum. ülkemizde sesi eşliğinde rakı içilebilecek kadın sayısı az. müzeyyer senar (ışık içinde uyusun), bülent ersoy, melehat gülses gibi tsm büyükleri dışında;popüler müzikte sıla ve göksel daha yer altı işlerde ise brenna maccrimmon, birsen tezer, ceylan ertem gibi hatunlar mevcut. gaye ablamızın elbet böyle bir iddası yoktur ama sevenleri bunu yakıştırıyor kendisine. yaptığı müzikte ve sözlerinde de rakı havası mevcut. ama benim rakı içesim gelmiyor açıkçası. coca cola zero ile iyi. rakı ııh.

neyse, pink floyd'un dediği gibi; elinizdeki baltaya dikkat edin. haydi öperler.
Visur 762 YIL ÖNCE0YANITLA
Lucitiel
Çok beğendim. O nasıl su gibi bir sestir. O nasıl karizmatik bir duruştur. Hem de son derece hoş bir bayan. İzlerken beni bayağı bir mutlu etti. Böyle güzel bir sesi burada bizlere tanıttığın için çok teşekkür ederim Öndercim.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE0YANITLA
mübeccel
Sesi gerçekten çok güzel 'Abbas yolcudur anam endamı işliyor

Abbas yolcudur anam endamı bana sökmüyor' bu kısmı sevdim Emoji
mübeccel 162 YIL ÖNCE0YANITLA