KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Frankenstein - Ölümsüzlerin Savaşı

sleeper Seviye 71

SİNEMA & TELEVİZYON & MÜZİK

4 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Zatarra
Frankenstein'ın yeri bende çok özeldir.Mary Shelley harika bir eser yaratmış.Kendisini yaşadığı o sorunlu hayatından dolayı yaratığa benzetmiş.Aslında herkes frankenstein ı bir korku klasiği olarak düşünür,izler Mary Shelley ve benim aksime.Asıl amaç korkutmak değildir kitapta, yaratığın o hüzünlendirici hayat hikayesi ve yaratıcısına karşı duyduğu o nefret ve sevgidir.Her zaman hüzünlendirmiştir beni Frankenstein.Aslında yaratığın görünüşünün aksine harika bir kalbi vardır ama insanların onu görünüşüyle yargılayıp ona ucubeymiş gibi bakmaları sonucu hırçınlaşmış ve zarar vermeye başlamıştır.Bunu en iyi yansıtan da Kenneth Branagh'ın frankenstein ı dır.Diğerleri daha çok korku amaçlı çekmişler filmi.Bu filmi bilmiyorum ama güzele benziyor.Orjinal hikayeden çok daha farklı gibi duruyor.Yine de ben derim ki öncelikle kitap okunmalı.
Zatarra 614 YIL ÖNCE2YANITLA
Lucitiel
Mary Shelley'nin yazdığı romandır. Bilinen gerçeklerin aksine Frankenstein yaratığın değil, yaratıcısının adıdır. Yaratığın aslında bir ismi yoktur. Hikayenin en sevdiğim cümlelerinden biri, o meşhur başkaldırıdır. Tanrısına der ki : "Madem beni sevmeyecektin, beni neden yarattın?"
Lucitiel 694 YIL ÖNCE2YANITLA
Lucitiel
Orhan Gencebay'ın ben insan değil miyim şarkısı bir an kulağımda çalmaya başladı, Frankinin de favori şarkısı olurdu Emoji
Lucitiel 694 YIL ÖNCE0YANITLA
sleeper
Diğer filmlerde tam olarak kitaba bağlı kalınmadı. Yok frankenstein in hayaletı yok nişanlısı(1931 yapımı filmin devamıydı.) intikamı falan. Sadece yaratılışı konu alındı. Van Helsing in bir bölümünde görülüyordu. Tamda kitaba uygun giden bir karakterdi ama sonuçta o da van helsing. Sanırım bu filminde kitapla pek alakası olmayacak. Yani tabii ana unsurlar ele alınacak yaratılışı dışlanmışı ya da ne bileyim iyi-kötü arasında bir seçim yapma gibi şeyler olacaktır. Benim merak ettiğim kitapta monster olarak geçiyorken bu filmde herkesin koyduğu ismi mi kabullenip ben frankenstein dedirtecek yapımcılar yoksa filmde ismi hiç geçmezken babasına olan öfkesini atıp ben frakenstein mi diyecek
sleeper 714 YIL ÖNCE0YANITLA
sleeper
yeah Emoji I, Frankenstein. Ben genel olarak beğendim. düşündüğüm gibi ilerledi film. begenmediğim iblislerin makyajları oldu. o ne oyle hayatımda görüğüm en kötü makyajlardan biriydi diyebilirim.
sleeper 714 YIL ÖNCE0YANITLA
sinemgfb
Ştarovşki oynuyor bi kere..
İzlenir bu izlenir.. (:
sinemgfb 754 YIL ÖNCE0YANITLA
Zatarra
Bence de kitapla bir ilgisi yok filmin.Ama diğer filmlere karşın burda bence de isminin Frankenstein olduğunu söylüyor.
Zatarra 614 YIL ÖNCE0YANITLA
sleeper
Diğer filmlerine göre hikayesi farklı işliyor
sleeper 714 YIL ÖNCE0YANITLA