KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Film Rehberi

Cleage Seviye 56

SİNEMA & TELEVİZYON & MÜZİK

2 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
sleeper
Kesinlikle film hakkındaki yorumları okumam ve her türlü türk film sitesinden seçim yapmam.(reklam kapa kapa nereye kadar) Seçim yaparken imdb, rottentomatoes gibi siteleri kullanırım. İzlemeden önce büyük beklentiler içine girmem. Öncelik her zaman için biyografi ve uyarlama filmler.

Yönetmenler
Ingmar Bergman , Andrei Tarkovsky, Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, W oody Allen, Tim Burton , Krzysztof Kieslowski, Frank Miller, Quentin Tarantino, Jean-Luc Godard, Stanley Kubrick , Coen kardeşler, David Lynch, Federico Fellini,
Bunlar arasında bendeki yeri ayrı olan iki kişi var. Bergman ve Tarkovsky
Neden mi Bergman?
"... Benim önceden kestiremediğim, dönüp geçmişe bakmanın kimi zaman ölümcül ve insana acı veren bir hale dönüşebileceğiydi. Ölümcül ve acı veren oldukça abartılmış gibi gelebilir, ama yaşadıklarımı anlatmak için bulabildiğim en iyi iki sözcük."
Neden mi Tarkovsky?
- İnsanlara ne söylemek istersiniz?
+" Bilmem… Sanırım yalnız olmayı öğrenmeleri gerektiğini ve kendi başlarına mümkün olduğu kadar çok zaman geçirmek için uğraşmalarını söylemek isterim. Bugünün gençlerinin hatalarından biri gürültülü, bazen neredeyse agresif etkinliklerde bir araya gelmeye çalışmaları. Kendini yalnız hissetmemek için bu başkasıyla beraber olma arzusu bence çok talihsiz bir gösterge. Her insan çocukluktan itibaren kendiyle zaman geçirmeyi öğrenmeye ihtiyaç duyar. Yalnız olması gerekmez ama kendiyle kaldığında sıkılmamalıdır. Kendi kendine kaldıklarında sıkılan insanlar bana kendilerine verdikleri değer açısından bir tehlikenin içindeler gibi gelir."

Oyuncular
Robert de Niro, Jack Nicholson, Anthony Hopkins, Al Pacino, Christian Bale, Hugh jackman, Katharine Hepburn, Charlotte Gainsbourg, Vivien Leigh, Jean Seberg, Winona Ryder, Audrey Hepburn, James Stewart, Russell Crowe, Anna Karina, Gregory Peck, Daniel Brühl, Cate Blanchett, Milla Jovovich, Joseph Gordon, Marion Cotillard, Uma Thurman, Matthew McConaughey
senaristleri es geçiyorum. senaristler, yönetmenler birbirine karışmış durumda.
soundtrack
Hans Zimmer


Wilco (Girl, Interrupted)


Petula Clark (Girl, Interrupted)

Jefferson Airplane (Girl, Interrupted)


Mychael Danna (Girl, Interrupted


Yann Tiersen


Ennio Morricone

Eddie Vedder


Gustavo Alfredo Santaolalla
Simon & Garfunkel
(wild)


bookends


David Warren Brubeck


Rodriguez (Summer with Monika)


Otis Taylor (Public Enemies )


Gheorghe Zamfir (Kill Bill)


Arcade Fire (The Hunger Games)


Joan Baez (Inside Llewyn Davis - Justin Timberlake ve Carey Mulligan)


Mad Max filmi soundtrack


Black Eyed Peas (Freedom Writers)Mira Billotte - As I Went out one Morning


kendini defalarca izleten filimler
Nostalghia, It's A Wonderful Life, Roman Holiday, Interstellar, Wings of desire, Wild, Into the Wild, Cinderella Man, Girl Interrupted, I'm Not There, Kill Bill Vol.1-Vol.2, Pulp Fiction, Million Dollar Babby, Amelie, Leon, Sin City, Rush,
üzerine derin düşüncelere girmeye zorlayanlar
Persona, Nostalghia, The Seventh Seal, Zerkalo,Camino, Into the Wild, One Flew Over The Cuckoo's Nest, Bin Jip, trois couleurs

çerez gibi izlenip bi köşeye atılacak olanlar,
The Girl with the Dragon Tattoo, The Girl Who Played With Fire, The Girl Who Kicked the Hornets' Nest, City Lights, The Godfather,Scarface, The Grand Budapest Hotel, Insomnia, Donnie Darko, A Clockwork Orange, Begin Again, Citizen Kane, Nymphomaniac: Vol. I ve II, Melancholia, Türkan, Chaplin, Full Metal Jacket, Scent of a Woman, The Great Dictator, Bicycle Thieves, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Viridiana, Psycho, Seven, La vie en rose, The Hours, Sylvia, Django Unchained, The Birds, Le Voyage dans la lune, Brief Encounter, Tokyo Story, Forrest Gump, Schindler's List, Reservoir Dogs, The Elephant Man, 2001: A Space Odyssey, Kaybedenler Kulübü, Her Şey Çok Güzel Olacak, Who's Afraid of Virginia Woolf?, Gran Torino , Vertigo, Kış Uykusu, Babam ve Oğlum, Castaway on the Moon, Gravity, Copenhagen, The Diving Bell and the Butterfly, Jules and Jim, Taxi Driver, Vier Minuten The World’s Fastest Indian, Whiplash, The Miracle Worker, Inception, Philadelphia Hikayesi, Sin City: A Dame to Kill For, Temple Grandin, The Purple Rose of Cairo, Lars and the Real Girl, V for Vendetta, Mad Max Fury Road, American History X, Silver Linings Playbook, 50/50, True Grit, Hugo, Marie Kroyer, The Bucket List, The Great Gatsby, Beetle Juice, Public Enemies, Notting Hill, The Book Thief, Snatch, Walk the Line, Magic in the Moonlight, Inside Llewyn Davis, La Migliore Offerta, Ruby Sparks, When Harry Met Sally, The Terminator, Yeopgijeogin geunyeo, Lage Raho Munna Bhai, Singin' in the Rain, çizgi romanlardan uyarlanan tüm filmler.
sansürsüz ailecek izlenebilecekler,
çerez gibi izlenip bi köşeye atılacak olanlar ile aynı olabilir.(Bir iki tane istisna çıkarılabilir. Özellikle Nymphomaniac: Vol. I ve II çıkarılması tavsiye)

Alanının en güzelleri;

Burda ekleyeceğim filmler en çok biyografi filmlerine değer verdiğim için sadece biyografi. Aynı zamanda diğer kategorileride içeren filmler. Diğer kategorilere ait filmler yukarıda mevcut. Zamanım olmadığı için ayıramıyorum burayı. Tanıtım amaçlı ekliyorum.

Gİrl , Interrupted : 1967 yılında intihar girişiminde bulunan ve hayatta kalarak kendi isteği ile Claymoore akıl hastenesine yatan Susanna Kaysen ın 18 ay boyunca akıl hastanesindeki dönemini anlatıyor.
Trailer

Freedom Writers : California lı Erin Gruwell isimli öğretmen ırkçılık ve çetelerin üzerine gittiği zamanlara ait kitap yazar ve kitap sinemaya uyarlanır.
Trailer


Camino: 1985’te omurilik kanseri sonucu hayatını kaybeden Alexia Gonzalez-Barros un hayatını anlatan film. (Ağlama garantilidir.)
Trailer


Raging Bull: Kızgın Boğa lakaplı boksör Jake LaMotta'nın hayatını anlatan Raging Bull My Story'den uyarlanmış biyografik film
Trailer


Cinderella Man: Cinderella Man lakaplı boksör James Braddock un gerçek yaşam öyküsüne dayanan film, Braddock ve ailesinin ABD'deki Büyük Ekonomik Kriz yıllarında yaşadıkları sıkıntılı yılları ve verdikleri büyük yaşam mücadelesini konu ediniyor.
Trailer


The Greatest Game Ever Played : 1913 yılında orta sınıfa mensup bir ailenin çocuğuyken, azmi ve iradesi sayesinde golfde profesyonel golf oyuncularını saf dışı ederek, US Open'i kazanan amatör bir golf oyuncusu olarak tarihe geçen Francis Ouimet in hayatını konu alan film.

Trailer


Modigliani: Pablo Picasso nun hayatında kıskandığı tek kişi olduğunu söylediği Amedeo Modigliani nin hayatını anlatan film.
Trailer


Amelia: Atlas Okyanusunu nu uçakla tek başına geçen ilk kadın pilot ve yazar Amelia Mary Earhart ın hayatını konu alan film.
Trailer


The Motorcycle Diaries: Ernesto Che Guevara ve arkadaşı Alberto Granado nun 1950'li yıllarda Güney Amerika'yı dolaşmalarını konu alan biyografik film. Che daha sonra Marksist bir devrimci olmuştur, film henüz genç Che yi ele almakta ve doğrudan politik görüşlerine fazla yer vermemektedir.
Trailer


The King's Speech: VI. George, kekemeliğinin üstesinden gelmek için alışılmışın dışında bir konuşma terapisti Lionel gider. Birlikte çalışma sürecinde iki adam, arkadaş olurlar ve kardeşinin tahttan çekilmesinden sonra Kral, II. Dünya Savaşı'nın başında radyo yayını yapması konusunda Logue'a bel bağlar.
Trailer


The World’s Fastest Indian: İlerleyen yaşına rağmen, gençlik tutkularını elde edebilmek için çabalayan Burt Munro hayatını anlatan film. Burt Munro nun 68 yaşında kırdığı saatte 205mph olan rekoru bu güne kadar hala kırılamamıştır.
Trailer


Temple Grandin: Time 100 listesinde 2010 yılında "Kahramanlar" kategorisinde dünyanın en etkili 100 kişisi arasında yer alan otizm aktivisti Temple Grandin in hayatını anlatan film
Trailer


The Miracle Worker: Helen Keller'ın dünya ile iletişim bağı yok denecek kadar azdır. Hayatının geri kalan bölümünü nasıl geçireceği koca bir bilinmeyendir. Perkins Enstitüsü'nden gelen yarı görme özürlü Annie Sullivan, Helen'e rehberlik etmeye başlar. Genç kızın, dünya ile arasına kurduğu karanlık duvarı yıkmak hiç de kolay olmayacaktır. Sağır, dilsiz ve görme engelli Helen Keller in hayatını ve başardıklarını yorumlayan bir film.

I'm Not There: Bob Dylan'ın hayatını konu alan biyografik film.
Trailer


Walk The Line: 1955 yılında, adının Johnny Cash olduğunu söyleyen genç zayıf bir gitarist Memphis'teki Sun Stüdyolarına ünlü olmak için gelir. Bu Amerikan kültürünün üzerinde silinmez bir iz bırakacak adamın şöhrete ilk adımlarıdır.
Trailer


The Diving Bell and the Butterfly: Elle dergisi editörü Jean-Dominique Bauby'nin gerçek hayat hikayesini konu alan film.
Trailer


Intouchables: Yamaç paraşütü kazası sonrası boynundan aşağısı felç olan bir adam ile kendisine yardımcı olması adına işe aldığı yardımcısının hikâyesini konu almaktadır.
TrailerA Beautiful Mind: Nobel ödüllü Amerikalı matematikçi John Nash'in hayat hikayesini anlatan film

Trailer


Kısıtlı zamanımda şimdilik anımsayabildiklerim bunlar. Daha uygun zamanda düzenlemeler yapacam.
sleeper 712 YIL ÖNCE5YANITLA
Yusuf
Film izleme şeklin bayağı ayrıntılıymış bu kadar zahmete ne gerek var, açıyosun siteyi hoşuna gideni şeçiyosun izliyosun.(1 saat hangi filmi izliyeceğine karar veremedi)
Yusuf 992 YIL ÖNCE2YANITLA
Cleage
Hahaha benimki bu değil. Bu tavsiye edilen izleme fiyatı. :d
Cleage 562 YIL ÖNCE1
Cleage
Benimki ayrıntılı olamayacak ama birkaç istisna dışında bu izlediklerim 2015-2014 önerilerim olsun hem.

Cleage 562 YIL ÖNCE1YANITLA