KAYIT GİRİŞ

Briana ile bir gün: SpnFamily

Fikirler Ölmez

ErdiDSC Seviye 88

SERBEST KÜRSÜ

4 yıl önce - 3B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Lucitiel
Bugün İzmir de su perdesi kuruldu ve körfezde Atamız Atının üzerinde bizleri selamladı..Ölümün toprak altında olmayıp düşüncelerle ve yaptıklarıyla ölümsüz olacağını yine gösterdi..
Lucitiel 694 YIL ÖNCE10YANITLA
sinemgfb
her geçen sene daha fazla fark ediyoruz yokluğunu, daha fazla anıyoruz.. daha derin bir özlemle..
cumhuriyet diyoruz, birlik beraberlik diyoruz.. ama olmuyor Ata'm.. seni anlamayan ve hiçbir zaman anlamayacak olan bir nesil yetiştiriliyor cumhuriyeti getirdiğin topraklarda.. elimizden gelen, seni kendimiz tanıtıyoruz miniklerimize, fikirlerini anlatmaya çalışıyoruz.. ama öyle bir sistemli unutturmak istiyorlar ki seni.. tabi dertleri cumhuriyet..
senin bize hediye ettiğin cumhuriyete kişisel yasaklar getirildi, 19 mayıslarımız alındı ilk elimizden, sırayla andımıza kadar söküp aldılar. çocuklarımızın kitaplarının ilk sayfalarından seni alıp dönemin yöneticisinin resimlerini dağıttılar, çok değil yakındır, o yöneticinin resmiyle basılan kitaplar.. bu arada aynı kitaplarda bi ara spekülasyona yol açan harita da vardı, toplatıldılar..
ve ben eğer gerçekten bu kadar uykuda olsaydım artık bitkisel hayatta denmeliydi bana..
hani diyorlar ya "sirenler çalmasın uyuyacağız" diye.. uyumaktan değil bunlar.. bilinçli bunlar.. hepsi bilinçli..
çünkü memleketimizde sen gittiğin günden beri, hatta sen hayattayken bile vardı bu insanlar, "sen ocusun ben bucuyum" insanlar..
ya biz atalarımızın izinden gidemedik, ya da kendimizden farklılara tahammülümüz yok..
işte damarlarımızdaki asil kana bunları bulaştırdılar Ata'm.. affet sen bizi..

bu arada günün anlam ve önemini belirten bir şiir paylaşmak istiyorum her 10 kasım'da olduğu gibi..

Ne ararsın Tanrı ile aramda
Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
Hakikaten gözün yoksa haramda,
Başı açığa niye türban sorarsın

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararım içerim.
İkimiz de gelsek kıldan köprüye
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet?
Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soğuyacak bu millet

İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan yine çıkardın amma,
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz!..
Neyzen Tevfik
sinemgfb 754 YIL ÖNCE7YANITLA
sleeper
O'nun yaptıkları karşısında hiçbir şey yapamamak beni mahvediyor. Elbet bedeni sonsuza kadar bizimle olamayacaktı ama dediğiniz gibi fikirler ölmez
sleeper 714 YIL ÖNCE5YANITLA
Gülay_J
Bazen kelimeler yetmez bazı duyguları anlatmaya. Tıpkı şimdiki gibi. Ne yazsam az gelir satırlarım. İçim buruk, hüzünlü. ATAM sen rahat uyu İZİNDEYİZ ! Sen içimizdesin , düşüncelerimizdesin her zaman.
Gülay_J 644 YIL ÖNCE5YANITLA
TheKing
helal len hep makara tukara olmaz ciddi şeylerede ihtiyacımız var O ogün ölmedi ölümsüzleşti ...
TheKing 894 YIL ÖNCE3YANITLA
JenTitus
Çok zaman oldu be atam, bu milletin sana ihtiyacı var.
JenTitus 224 YIL ÖNCE2YANITLA
MerveS
Herkes ölür.. Kimi toprağa, kimi Mustafa Kemal Atatürk gibi yüreğe gömülür! 10 Kasım 1938'den bu yana özlemle anıyoruz, arıyoruz!!!

Sen ki bize bu ülkeyi hediye etmiş, babalarımızı, dedelerimizi savaş zorunluluğundan kurtarmış (zamanında), kadınlarımızı sömürgecilerin kullandığı bireyler olmaktan kurtarmış insansın... Sen ki seni görmeden kendine Kızlı-Erkekli herkesi aşık etmiş inansın...Bunu şimdiki zamanda senin saçının teli dahi olamayacak kimler başarabilir ki...Çık söyle be adam kim başarabilir...Hiç kimse...

Şu zamanda sana o kadar ihtiyacımız var ki...Ama bil bugünü senin öldüğün gün olarak asla anmayacağız. Bugün senin kalbimizde her geçen gün yeniden filizlenmenin günü...

Seni ne tapılacak insan gibi görüyorum ne de sövecek kadar aşağılık biri gibi görüyorum...Ben daima Allah'a şükür sana teşekkür ediyorum ( Herkesin inancı kendine bu da benim inancım )...Seni asla da Peygamberimin yerine de koymuyorum...Herkesin anlaması gereken şey benim inandığım şeye kimse inanmak zorunda değil...Bu politika da değil...Sadece ülkesini seven bi insanın duyguları...

Her zaman her şekilde bunu söylemekten gurur duyacağım Sana milyonlarca kez Teşekkür ederim ATA'M...Kalbimizde hergün yeniden doğuyorsun... Yaptıkların bizimle birlikte güvende bunu bil...

Ne mutlu ki senin kurduğun bir memlekette doğmuş, senin yaptıklarını bilerek yetiştirilmişim....Senin gibi liderleri olmasına özenen diğer insanlardan olmamışım...
MerveS 594 YIL ÖNCE1YANITLA
Avengeds
Emeğinize sağlık. Gerçekten harika olmuş. Çok duygulandım..
Avengeds 144 YIL ÖNCE0YANITLA
-Khaleesi
Hislerimize tercuman olan bir yazı olmuş artı fotoğraflar da çok güzel elinize sağlık.
-Khaleesi 754 YIL ÖNCE0YANITLA
ayseegul
Kelimeler kifayetsiz gerçekten.. Dünyanın hayran olduğu Güneş'e düşman olanlar var ki onlar bile kendi ülkesi toprakları içerisinde barınıyor. Bizim yolumuz belli rahat uyu Ata'm biz cumhuriyetinin, ilkelerinin, emanetlerinin bekçileriyiz. Gözün arka da kalmasın.. Keşke olsaydın aramızda bu günleri görmeseydik. Seninde kusurların vardı belki ama sen o kusurlarla bile Mükemmeldin. Sen bizim görmeden sevdiğimiz, hayran olduğumuzsun..

-Bi daha gel gel Samsun'dan sarı saçlım, mavi gözlüm..
ayseegul 804 YIL ÖNCE0YANITLA
Deny
Yazıyı geç bulup okmuş olsam da okurken duygulandım. Gerçekten güzel bir yazı olmuş. Ellerine sağlık.
Deny 832 YIL ÖNCE0YANITLA