KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Fantastik Serilerin Gençler Üzerindeki Etkileri

Cleage Seviye 56

SERBEST KÜRSÜ

3 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Cleage
Konuyu hortlatıp kaçacağım. Saygıdeğer Tübitak daha yararlı projeler bulmuş olacak ki benim projemin ikinci etaba geçişine izin vermedi. Sağlık olsun diyelim ya yine de insan emek verdiği şeylerin karşılığını almak istiyor. Konuya ilgi gösterenlere de buradan teşekkür ediyorum. Meraklısı varsa proje sonuçlamalarımı paylaşabilirim. İygünler.
Cleage 562 YIL ÖNCE5YANITLA
Cleage
Cevaplarınız için tekrardan teşekkür ederim an itibariyle son eklemelerimi de yapıp danışman hocama yolladım. Ardından bekle beni Tübitak diyeceğim inşallah. Dua edin,sağlıcakla kalın.
Cleage 563 YIL ÖNCE3YANITLA
CupCake
Memnuniyetle cevaplarız kıliççim yararlı olur umarım :>

*1. Beni en çok etkileyen üç fantastik seri;
1. Harry
2. Potter
3. serisi
*2. Açıkçası neredeyse tüm karakterleri olmak istiyorum ya, önemli olan o dünyanın içinde olmak. Sadece bu sebep bile yeterince etkiliyor beni.
*3. Aynen öyle. Mesela bildiğin üzere muggle birine büyücülük dünyasından bahsetsen deli der. Biri gelse bana herhangi bir doğaüstü şeyden bahsetse 'nolur beni de oraya götür valla sessiz sessiz bi köşede otururum' derim. xd
*4. Bir yandan gerçek değil diye üzülürken, bir yandan da bu dünyadan sıkıldığım zaman açıyorum kitabı ya da filmi, hop ordayım. Ancak ikinci söylediğim yani olumlu yönü daha ağır basıyor.
*5. Benim gibi potterkafa birine görünce hemen arkadaş olmak veya bu konu üzerinde konuşmak istiyorum ki bu seri sayesinde sosyalleşiyorum diyebilirim.
*6. Tabii ki Hogwarts. Yalnız sadece Hogwarts da değil Sihir Bakanlığı, Azkaban vs. direkt cadılık ve büyücülük dünyası gerçek olsun Emoji Herkesin birbirini tanıması, o kadar muggleın içinde seçilmiş kişiler olmak, teknoloji yerine sihir olması, bunlara daha bir sürü şey ekleyebiliriz. Çok, çok güzel şeyler...
CupCake 803 YIL ÖNCE2YANITLA
Lucitiel
Öncelikle böylesine güzel proje konulu bir konu açmanı desteklediğimi söylemek istiyorum. Zaten konuyu gördüğüm anda konuyu açan kişinin sen olmasına şaşırmadım. Anca normalden farklı düşünen, okuyan, araştıran birinin açabileceği düzeyde. Ve izninle zevkle yanıt bölümüne geçmek istiyorum ;

*Lotr serisi,Kara Kule serisi, Harry Potter.
*Kesinlikle!!! İlk okuma öğrenip yazmaya başladığımdan beri hayatımda kitaplar olmuştur. Beni ilk etkileyen Yüzükleri Efendisi - Yüzük Kardeşliği idi. Adeta büyülenmiştim. İlerleyen yaşlarımda Harry ile tanışıp süpürgelerin, asaların ve okulun da içinde olduğu bir dünya karşıladı beni. Ama Kara Kule sevgili dostlar, benim forumdaki hikayelerimi yazmama fırsat verdi. Kara Kule hayatımda okuduğum ve beni etkileyen en iyi kitap serisi.
*Bilinçaltımda şöyle bir düşünce var Napoleon Hill gibi ''Aklınız neyi kabul edip inanıyorsa onu gerçekleştirebilir''.Hayallerimden vazgeçmiş olsaydım bırakın yaşamayı kitap okumayı bırakırdım. Kitap okumak bence yaşamın ta kendisi. Hayalgücünün en derin eserleri ise kendinle barışık ve o karakterlerden biri olmayı kabul ettiğinde başlar. Ben kendimi zaman zaman Roland'ın ka-tet'inden biriymiş gibi hissediyorum.
*Bu seriler sayesinde günlük yazmayı hayatın içinde öğreniyorsun. Hayat bir sorudur ve sorularıma Orta Dünyanın Ayrıkvadisinde Elrond'un divanında devam ediyorum. Hogwarts'ta Voldemortla savaşıyorum. Susannah'ın şarkısını dinliyorum.
*Kara Kule'nin paralel evreni yani Orta Dünyasında yaşamak isterdim. Ama geçiş kapılarının olmasını ve tüm fantastik dünyalara açılmak fena olmaz.
Lucitiel 693 YIL ÖNCE2YANITLA
Melkor
Öncelikle çok güzel bir çalışma. Giriş konuşması yapamadım hemen soruları cevaplamak istiyorum eyv. Denis

*Orta Dünya, Harry Potter ve Narnia Günlükleri
*Çok şaşıracaksın Melkor. Melkor kötü bir varlık hatta tüm kötülükleri başlangıcı benim Melkor da sevdiğim özellik liderlik yapısı. ilk yaratıldığında da en güçlü olan oydu aynı zamanda cesur Eru ve 14 Vala yı karşısına aldı. Özetle en etkilendiğim karakter olan Melkor'un dikkatimi çeken özellikleri Liderlik yapısı ve cesareti.
*Çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Örneğin ben sadece bir karakter yaratmıştım bu seriler beni o karaktere hayat, dünya v.b şeyleri yaratmaya itti.
*Hayal gücünü aşırı genişlettiğini düşünüyorum. Hayal bana göre insanın yemek, su vb. temel ögelerinden biridir bu seriler bize bir bakış açısı yani bir yön kazandırıyor dolayısıyla düşündüğümüz kurduğumuz şeyler dahada kapsamlı oluyor.
Bilinçaltı konusuna gelirsek suyun bile fazlasının zararlı olduğu bir dünyada yaşıyoruz şu olur bu olur demek istemiyorum ama abartıldığı süreçte darbe vuracağını düşünüyorum. Her şeyin fazlasının her zaman olumsuz durumlara yol açtığını bildiğimdir sonuçlarını zaman gösterecek.
*Bu seriler sayesinde Hayatıma yeni bir eğlence kattım, zaman geçirdim, yeni insanlar tanıdım, sanal alemde yeni yerler keşfettim.
Bu seriler yüzünden zamanında derslerimi aksattım, ailemden bir kaç kişi bana Melkor diyor çok dillendirdiğim için. Fazla bir olumsuzluk görmedim.
*Rivendell.
Melkor 993 YIL ÖNCE2YANITLA
Moliarty
Üzüldüm şimdi. Oysa ki güzel bir konuymus.
Ama sasirmadim:(
TÜBİTAK’a gönderildiğinde dereceye giremeyen İlayda Şamilgil’e ait proje ‘First Step To Nobel Prize In Physics’ yarışmasında, 70′e yakın ülkeden 5 bin fizik projesini geçerek dünya birincisi oldu
Bu da yaşanmıştı zamanında
Moliarty 972 YIL ÖNCE2YANITLA
h.potter
1. Harry Potter, Narnia Günlükleri, Açlık Oyunları.
2. Harry Potter'da Ron Hermonie, Harry veya Hagrid ; Narnia'da Lucy, Açlık Oyunları'nda Katniss
3. Tabiki de. Hatta ben küçükken sopaları alıp asa yapar ve büyü yaptığımı sanırdım. (kuzenlerimle çok oynamışlığımız vardır.)
4. Olumlu tabiki. Çünkü ne zaman sıkılsam tekrar okuyup,izleyip hayal dünyalarına tekrar gidiyorum.
5. Bu seriler yüzünden hayatım çok değişti. Mesela 11 yaşımda mektubu öyle bir bekliyordum ki... Hatta bir keresinde kargo gelmişti ve hemen açıp mektubun orada olduğunu sanmıştım. Sanırım kalp krizi geçiriyordum,neyse. (ütü çıktı.) Emoji Emoji Emoji
6. Hogwarts kesinlikle. sadece o değil aslında tüm büyü dünyası: Azkaban, Sihir Bakanlığı vb. !!!

NOT: İlk Harry Potter izleyişim ana sınıfında olduğu için beni çok derinden etkilemiştir. Emoji


h.potter 411 YIL ÖNCE1YANITLA
Auwlano
Death Note, Açlık Oyunları, Hayaletin çırağı.

*Bu serilerin arasında beni en çok etkileyen karakter Kira. Death Note'dan. Önceden olayları sezeilmesi ve mükemmel plan yapması beni en çok cezbeden özelliği.

*Hayal gücüme katkısı olduğu aşikar ki, olayları onun gibi düşünmeye çalışmamdan anlaşılıyor.

*Fazlaca olumsuz değilse de olumsuz etkiliyor. Olmayan bi şeye bağlanıyorsun sonuç olarak.

*Bu seriler sayesinde başka insanların hayal gücüne ortak olabiliyorsun.

*Şinigami diyarının olmasını isterdim.
Auwlano 863 YIL ÖNCE1YANITLA
Cleage
Teşekkür ederim gerçekten öyle şeyler olabiliyor bizde duyuyoruz ama benim alanımda seçilenler en azından bu sene için daha yararlılar benimkinden. O yüzden çok üzülmüyorum
Cleage 562 YIL ÖNCE1YANITLA