KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Dünyada Yaşanan Mucizeler

Lucitiel Seviye 69

SERBEST KÜRSÜ

2 yıl önce - 5B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
CupCake
Evren başlı başına bir mucize bence. Dünya'nın Güneş'e olan uzaklığındaki ayardan tutun da iç organlarımızın işbirliğine, yer çekiminden saç uzamasına kadar. Keşke herkes bu mucizelerin farkına varabilse.
CupCake 802 YIL ÖNCE7YANITLA
Leamy
Bence mucize, kanser hastası bir annenin doğumunu gerçekleştirebilmesi ve bebeğini emzirebilmesidir.
Leamy 702 YIL ÖNCE6YANITLA
mervei
Dünyada sanırım örnekteki gibi bir hayatın kurtarılması mucize, bizim ülkemizde yaşamak mucize.
mervei 382 YIL ÖNCE5YANITLA
Lucitiel
Daha şiirsel ve doğru bir anlatım olamazdı adaş, seni tebrik ediyorum.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE4YANITLA
Lucitiel
Filmlerde olanların anlatılış şekli itibariyle inanmakta zorlanıyoruz bazen. Gözle görülüp etkilenildiğinde çok başka bakıyorsun o zaman olaya.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE3YANITLA
Lucitiel
Benim için ilginç konulardan biridir. Bunu cidden merak ediyordum, sizlerle de paylaşayım. Şu devasa kule vinçleri ağır yükleri nasıl da taşıyorlar ? Bu da mühendis yapımı mucizelerden biri.Kule vinçlerin kapasiteleri yükün bomdaki yerine göre değişir. En çok kullanılan modeller genelde BOM ucunda 1250 kg taşırlar. Dipte ise 6000 kg taşıyabilirler. Kule vinçler güvenlik açısından saatte 50 km hızla esen rüzgarda çalıştırılmamalıdır. Periyodik olarak makine mühendisleri tarafından bakımları yapılmalıdır.Kaynak
Lucitiel 692 YIL ÖNCE3YANITLA
mnemrl
Etrafımızda bir çok mucize var.Örneğin oksijenle tepkimeye giren yani yanan tüm maddelerin egzotermik tepkime verip Azotun endotermik tepkime vermesi..Eğer oksijenin Azot ile tepkimesi için çok yuksek bir sicaklik ortamı gerekmeseydi yani oksijenin diğer maddeler ile verdiği gibi bir tepkime olsaydı havada sürekli buyuk patlamalara yol açan reaksiyonlar olurdu.Kısacası elvada hayatt....
mnemrl 692 YIL ÖNCE2YANITLA
Lucitiel
Denizin üzerinde yürümek. Eğer olsa gerçek bir mucize olurdu.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE2YANITLA
Lucitiel
Müzik başlı başına bir mucize değil mi sizcede ?Müzik hayattır. Gökyüzünde bir kuşun kanat çırpmasıdır. Rüzgarın yapraklara vurması, denizde titreşimler yaratmasıdır. Frank Sinatradır. Celine Diondur. AC/DC'dir. Mozarttır. Bizlerin şarkı söylemesidir. Kemandır, gitardır. Piyanonun büyüleyicisidir. Sestir. Ahenktir.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE2YANITLA
Lucitiel
En güzel mucizelerden birisidir. Yıldız kayması.Dilekler tuttuğumuz ve sık karşılaşmadığımız mükemmel bir gökyüzü şenliği. Nasıl olur, nasıl biter sizler için araştırdım.

Halk arasında “Kayan Yıldız” yada “Akan Yıldız”olarak adlandırılan gökyüzündeki bu ışık huzmelerine astronomide "meteor” denmektedir ve meteorların oluşmasında yıldızların hiçbir rolü bulunmamaktadır. Daha da ötesi gökyüzünde gördüğümüz bu olay, Dünya’nın dışında, uzayda ya da yıldızların olduğu mesafede değil, tamamen Atmosfer içerisinde 80-100 kilometrelik yüksekliklerde gerçekleşmektedir. Yani neredeyse "başımızın üzerinde" oluyor diyebiliriz.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE2YANITLA
Yusuf
Öğretmenlerin atanmaması da bir mucizedir, hem de en sevdiğim mucize Emoji
Yusuf 992 YIL ÖNCE2YANITLA
Moliarty
Ya benim yaşadığım ve bu bir mucize !! Diye bağırdığım tek olay ne yazik ki zor bir soruyu çözmüş olmam Emoji
Onun dışında insanlar mucizelere inanmali ama öyle filmlerdeki gibi birşey beklememeli. Daha makul şeyler beklemeli. Emoji
Moliarty 972 YIL ÖNCE2YANITLA
ismail
doğum derim Emoji
ismail 382 YIL ÖNCE2YANITLA
jivel
et döner bir mucizedir
jivel 872 YIL ÖNCE2YANITLA
D. Yaren
Hmm bunu ilk defa birisiyle paylaşacağım:
Daha 6 yaşındaydım. Evimize bir aile yakını gelmişti. Onun eşi ve babam polisler. Yani o anda görevdelerdi. Bir anda bir telefon geldi. Annem bayıldı falan o tarafları atlayacağım. O olay yaşandığından beri 11 yıldır hiç olayın ayrıntıları sormadım. Geçen yıl annemler balkonda konuşurken tüm hemen hemen olayı ayrıntılarıyla duydum. Anladığım kadarıyla babam ikindi namazını kılmış camiden çıkıyormuş. O sırada bir hırsızlık olayı olmuş. Babam adamın peşinden koşmuş. Adamı biraz kovaladıktan sonra adam durup babamın bacağına ateş etmiş. Daha sonra babamın kafasına nişan almış. Ama silah tutukluluk yapmış. İşin garip yanı ise o silahın tutukluluk yapması gibi bir durum çok ama çok nadir olurmuş. Yani düşünsenize o silah tutukluluk yapmasaydı ben şu an babama sarılamıyor olacaktım. Bu gibi olaylar yani bir tür mucize gibi olaylar bizim ailede çok var. Kendimi bilmem ama babam çok iyi insandır. Bir şeyden ucuz kurtulmamın sebebi kesinlikle babamın sadakasıdır. Bu haber hala internette var Ama ben babamın ismini vermeyeceğim için bulamazsınız. Üzgünüm.
#BayanİsminiSaklayan
D. Yaren 372 YIL ÖNCE1YANITLA
Purple_
Var olmamız, bebeklerin doğuşu, gezegenlerin uyum içinde dönüşü... Her şey bir mucize değil mi zaten?
Purple_ 902 YIL ÖNCE1YANITLA
Varoş
milyonlarca spermin arasından bizim çıkmamız bence en büyüğü budur asdasd
Varoş 72 YIL ÖNCE1YANITLA
Selandra
Böylesine bir dünyada hayatta kalmak başlı başına bir mucize aslında.
Selandra 902 YIL ÖNCE1YANITLA
Lucitiel
Yanımda olamasa bile kalbimde olan insanların varlığına inanmışken, dostluğun gerçek bir mucize olduğunu biliyorum. Hem de zaman zaman gerçeğe dönüşen.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE1YANITLA
kafder
bunlar hep yalan inanmayın yok yok yalandır
kafder 402 YIL ÖNCE0YANITLA
Daha fazla yükle