KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Dean ve Castiel Hakkında

busra_spn Seviye 14

TARTIŞMALAR & TEORİLER

4 yıl önce - 56B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Tessa_spn
böyle konular çokça açıldı ve ben şu olayın bahsedilmesinden hiç hoşlanmıyorum.Adamlar gelmişler 40 yaşlarına çocukları,karıları,arkadaşları,anneleri,babaları,yaşamları var.Çokça işsiz ve yabancı olan fan'larında cidden durması gerekiyor..Hem adamlara yazık hem ailelerine,bir araya geldiklerinde fotoğraf bile çekemiyorlar geçen Jensen fotoğraf paylaştı,ondan bile ne anlamlar çıkardılar oysa ki ödülü kazandıkları için sevindiklerini belirtmek istemişlerdi.Bir de sosyal medyaya çok az girdikleri için onlara kızmaları yok mu? her açtığımda kendimle alakalı gay dedikodularını göreceksem hiç girmem daha iyi.Kesinlikle homofobik değilim insanların kendi tercihidir ve her türlü saygı duyarım ama bu destiel veya wincest olayı,psikopatlık
Tessa_spn 882 YIL ÖNCE14YANITLA
Al_sahim
bugünkü konuştuğumuz konu Emoji aynen sonuna kadar katılıyorum Edaya nekadar saçma sapan bir iştir bu ya adamların ailesi var karısı var çoluğu çombalağı var ne işsiz insanlar varya sapıklık psikopatlık bildiğin bide çizimler çalışmalar falan yapıyorlar onlarla ilgili tövbe tövbe
Al_sahim 982 YIL ÖNCE7
Tessa_spn
kesinlikle utanç verici
Tessa_spn 882 YIL ÖNCE3
Kubra7
Her kelimesine katılıyorum.
Kubra7 402 YIL ÖNCE4
saltstore
Kesinlikle çok doğru yazmışsın bu arada adının eda olduğunu öğrendim buda burda dursun kmjnuhyt
saltstore 672 YIL ÖNCE1
heyidjits
Yahu, ne Jensen gerçekten Dean ne de Misha gerçekten Castiel. Bunlar sadece kurgusal karakterler. Cockles destekleyenleri bende biraz saygısızca buluyorum, sonuçta insanların hayatına karışılıyor bir raddeden sonra özel hayata giriyor. Ancak bahsettiğimiz şey Dean ve Castiel, Misha ve Jensen sadece onları canlandıran profesyonel oyuncular ve bu yüzden Destiel'ın her hangi bir aile bağına zarar vereceğini düşünmüyorum. Hem Misha rahatsız olmuyor bu durumdan Destiel shipper. Jensen'da 'team free will'e etki edeceğini düşündüğü için desteklemediğini söyledi -ki bu 3-4 yıl öncesiydi artık o kadar sığ bir insan değil. Neyse yorumun üstünden 1 yıl geçmiş ama görünce dayanamadım.
heyidjits 81 YIL ÖNCE3
Tessa_spn
Bir yil oncesinden olan yorumum Emoji canim zaten benim demek istedigim şuydu ki once olan panellerde yada izledigim videolarda Jensen'in rahatsiz oldugunu çok rahat gorup yazmamdi ki bazi fanatik olan hayranlar zarar verecek dereceye geliyolardi dan'e öl,eşinden ayril inanmiyoruz forever destiel diyen fanlari gorup sinirlenmistim inan bana burda normal hayrani olanlara sözüm yok ama artik işi karakterden cikarip misha ve jensen'a getirmeye basliyolar bak orda ne demisim "jensen'in paylastigi fotograf" dean'in degil? Zaten konusulacak bi konuda kalmadi bence Emoji saol dusuncelerini belirttigin icin bakiş açisi tabi
Dipnot: Jensen ve Mishanin evliliklerinin sahte oldugunu ve ilişkiyi saklamak icin evlendiklerini soyleyen fanlarida goz ardi etmeyelim
Tessa_spn 881 YIL ÖNCE2
Purple_
destiel eş cinsel ilişkisi olarak görülmese keşke. O iki adamın arasındaki tertemiz bağı kirletiyorlar. Eşcinsellik tercihtir saygı duyarım ama ne alaka Allah aşkına. Dean gibi kadın düşkünü birine ima edilecek şey mi bu. Neredeyse deanle sami birleştirip ensest hikaye yazacaklar.
Purple_ 902 YIL ÖNCE7YANITLA
saltstore
Aynen aslında çok iyi arkadaşlar olabiliceklerken fanlar yüzünden arkadaşlık sahnesi bile yapamıyolar
saltstore 672 YIL ÖNCE0
Al_sahim
o hikayeyi yazıyorlar bile çalışmalar yapıyorlar çizimler falan psikopatlık bildiğin
Al_sahim 982 YIL ÖNCE0
Purple_
İyiki fan hikayeleri okuyan biri değilimde denk gelmemişim..
Purple_ 902 YIL ÖNCE1
W.Dean.W
+++++++++++1 Emoji
W.Dean.W 12 AY ÖNCE1
mervei
Bu tarz ilişkileri tabi ki fanlar ortaya atıyor ama dizilerde de insanları buna yönlendirecek çokça öğe oluyor. Yani demek istediğim dizide Dean ve Cass arasında romantik tarzda olmayan bir Destiel birlikteliği vurgulanıyor. Bu tüm diziler için geçerli, bir şekilde karakterler arasındaki bu güçlü ve gizemli ilişki seyircinin ilgisini canlı tutuyor. Çünkü üzerine düşünüyorsun. Ama şu da var Destiel fanı olabilirsin bu illa ki o şekilde ortaya atıldı diye onları romantik bir ilişkide düşünmen demek değil. Bu ikiliyi seviyorsundur bu kadar basit. Ayrıca gerçekle karıştırmayın bunu zaten o bambaşka yani yakıştırsınlar ne olacak ki. Karakterler yakıştırılıyor oyuncular değil. Karakterlerin nasıl ölmesini, mutlu olmasını vs. istiyorsan eşcinsel olmasını da isteyebilirsin. Onların da rahatsız olduklarını sanmıyorum.

Ben kendi adıma dizilerdeki karakterlerin birbirine güçlü bağlılığını çok seviyorum kadın erkek fark etmez. Rick- Daryl, Dean- Cass, Hannibal-Will. Hiç birini de bir ilişki olarak düşünmüyorum şahsen.

Bu fotoğraftakiler de dizideki buna vurgu yapan alt metinlerden sadece bazıları.

mervei 382 YIL ÖNCE5YANITLA
Gizzy
Jensen ve Misha'dan bahsetmiyorum; Dean ve Castiel arasindaki cok saf bi sevgi olayi bence. Bazen tam bi kardes oluyolar, bazen o bakismalardan kivilcimlar cikiyo resmen ama ikili olarak -hatta uclu, Sammy'i yedirtmem- holy trinity bu olsa gerek:'D Sadakatlik, birbirleri icin gozu peklik, o sevgi basit bi iliski degil ya.
Gizzy 412 YIL ÖNCE5YANITLA
sinemgfb
Dean ve cas arasındaki o bağ ile alakalı..
Eğer cas karakterini bir bayan oynasaydı şuan diziseverlerin yüzde doksana yakını destiel olayını desteklerdi..
Ama tabi cas erkek vücudunda bir melek..
O yüzden ona cinsi özellikleri ister istemez yüklüyoruz ve bu bizi gay ilişkisi düşünmeye sürüklüyor.
Kötü bir şey mi hayır değil, tekrar belirtiyorum, homofobik biri kesinlikle değilim..
Sadece dean kadin düşkünü biri olaraktan sezonlar boyu bize lanse edildiğinden ve de gaylere saygı duysa da sürekli gay görünmekten kaçınan bir karakter olduğu için destieli sevmiyorum..
Destieli seven şahıslara saygı duyuyorum ama dean karakterinin uzaktan yakından gay'likle bir ilgisi yok ve olmamalı.. Mantıken hatalı oluruk..
Saygılar.. Emoji
sinemgfb 754 YIL ÖNCE5YANITLA
sinemgfb
Cas karakterini bayan oynasaydı ben düşünürdüm ve isterdim açıkcası..
Çünkü bir meleğin insan gibi hissetmesini isteyeceğimiz aşktan daha sağlam bir duygu olamaz herhalde..
Dean ile arasındakine kardeşlik dememizin yegane nedeni cass in erkek olması..
Eğer kadın bir karakterle cass tanıtılsaydı şimdiye çoğu fan çocuklarının isimlerini bile bulmuş fanfictionlarda döktürüyor olurlardı.. Emoji
sinemgfb 754 YIL ÖNCE3YANITLA
SPNDeanW.
Ama tabi Misha'nın oynaması çok daha iyi oldu <3
SPNDeanW. 52 YIL ÖNCE0
aryemu§
Güldüm okuyunca ne diyim Allah sizi napmasın. Emoji

Destiel olayını ancak su şekilde desteklerim Cass kendine bi bayan vücudu bulur Dean'in içindeki Cas sevgisi abarır. Öyle yani. Emoji
aryemu§ 494 YIL ÖNCE3YANITLA
tactsfake
Yorum iki :

Bu konuya daha önceden yorum atmışım ama artık yazmış bulundum. Bütün yabancı dizilerdeki yakın arkadaşlarla ilgili böyle ship'ler var ama Dean ve Cas olayına ayrı bir antipati duyuyorum.
Konunun farklı yerlere çekilmesinin en büyük sebebi Misha, adam tek başına olayı körükledi resmen. Hayır ben bu adama oyuncu olarak saygı duyuyorum ama kendisinde kesinlikle bir " attention whore " durumu var çünkü arkadaş fakir bir ailede yetişmiş ve Supernatural'ın piyasada tutunmaya çalışdığı bir dönemde diziye girmiş. Bu yüzden elindekini kaybetmemek için her şeyi yapıyor.

Mesela Jensen'e bakıyorsun adamın rahatsız olduğu çok belli sırf little fangirl'leri kaybetmemek için direkt söylemiyor ( bir iki kez söylemişti aslında ). Eski üyeler bilir burada dizi detaylarıyla ilgili 40 maddelik bir konu açmıştım. Ben diziyi araştırırken şunu gördüm fangirl'lerin farklı anlamlara yorduğu bütün sahneler fikir olarak Misha Collins'e ait. Hatta bazı sahnelerin Misha'nın beden dilinden rahatsızlık duyduğu için Jensen ve büyük ihtimalle olayı abartmak istemeyen yazar takımı tarafından yayınlanmamış, adam ne kadar abartmışsa artık. Neyse işte Misha bende her zaman para için her şeyi yapabilecek birisi izlenimini uyandırıyor.
tactsfake 841 YIL ÖNCE3YANITLA
Inkheart
Yorumun üzerinden altı ay geçmiş ama yeni gördüm dayanamadım misha'yı sevmiyor olabilirsin hatta nefret de edebilirsin ama bu ona haksızlık edeceğin anlamına gelmez inan o adam senin düşündüğün gibi biri değil İzlediğim kadarıyla ve hatta senin düşündüğün gibi para göz olduğunu da sanmıyorum
Inkheart 49 AY ÖNCE0
tactsfake
dararadadaadaam " Misha'yı sevmiyooar olabilirsiien ama bu ona saygısızlık yapabileceğiaeen anlamına geımeez " yorumunu ilk yapan kişi olarak benden keçeli kalem kazandın iyi günlerde kullan.
Güzel forumdaşım saygısızlık nerde yukarda dilimle demiyor muyum ben bu adamın oyunculuğuna saygı duyuyorum diye ama attention whore'luk konhsundaki görüşüm sabit.
tactsfake 849 AY ÖNCE0
Zatarra
Bu birçok yerde var.Örneğin arthur ve merlin,thorin ve bilbo.Eminim birçok yerde daha vardır.Çok saçma işler bunlar soğutmaya mı çalışıyorlar fanları.Harbiden çok uyuz olunası bir şey.
Zatarra 614 YIL ÖNCE2YANITLA
Clarkent
Johnlock yakıştırması gibi birşey herhalde boş yere hortlattıysam özür dilerim

Eşcinsellere karsı bir nefretim yok hatta aksine acayip sempati duyarım ama sherlock ve john'un yakıştırmasını saçma bulduğum gibi bunuda saçma buluyorum
Clarkent 294 YIL ÖNCE2YANITLA
Ddean
ben buna gerçekten anlam veremiyorum sanırım işsizler çünkü böyle bir şey olamaz adamlarrın artık karıları,çocukları var bunları neden yazıyorlar hiç anlamadım bu adamlar böyle değil bunu bilin böyle değiller . JENSEN VE MİSHA BUNU YAPMAZZ
Ddean 181 YIL ÖNCE2YANITLA
CassYibni
Ben destekliyorum.Özellikle Sam çağırdığında gelmeyen , Dean çağırdığnda gelen Cass sahneleri favorim
CassYibni 32 YIL ÖNCE2YANITLA
Risus
Kesinlikle hayranların bu konudaki bakış açılarını değiştirmeleri gerek, adamların aralarındaki samimiyetten dolayı böyleler. Ki bence de çok tatlılar, kim neyi yakıştırırsa yakıştırsın çok tatlılar <3
Risus 882 YIL ÖNCE2YANITLA
Mmihriban
Destiel
Deastiel
Casdean
Yanlis hatirlamiyorsan sammy bunlari daha uygun bulmustu Emoji
Mmihriban 242 YIL ÖNCE2YANITLA
Tessa_spn
Bir de ikisinin evli oldugunu cocuklari,karilari oldugunu bile bile hala onlari shipleyenler olunca diziyi gectim gercek hayatta bile bunun mumkun oldugunu öne sürenler olunca acıyorum Jensen gerçekten çok rahatsız oluyor gerek panellerde gerek röpörtajlarda mimikleri kendini ele veriyor zaten dizidede yüz bin defa "GAY DEGILIZ" deselede insanlarin sapıklığı yüzünden madur durumdalar bence.Bana aynisi yapilsa utacimdan dişari çikamazdim
Tessa_spn 882 YIL ÖNCE2YANITLA
saltstore
aynen ya en iyi dizi çiftleri arasinda mi neyde 2. siradaymiş jensen ve misha bunlari sevmedikten sonra hayranlarin yapmaya devam etmesi çok itici
saltstore 672 YIL ÖNCE1
tactsfake
"Neden onları gay ilişkide görmek istiyorlar neden böyle onları öyle fotoşokluyolar " - Aslında üzerine psikolojik tez yazılacak bi konu bu meraklısı iki dakikasını ayırıp okusun.

Geçen lezbiyen bir kadının " Hollywood ve popüler kültür " adlı bir yazısını okudum. İşte Hollywood'un aslında lgbt'ye destek olmamasından onu sadece reyting ve daha fazla ilgi için kullandığından lezbiyen karakterleri ya da sahneleri oynamayı reddeden kadınlara mobbing uygulandığından ve kariyerlerinde yükselemediklerinden falan bahsediyordu. Kadın aynı zamanda üstüne basa basa lezbiyenliğin " erkek fantazisi " haline getirildiğini ve bunu sonuna kadar kullandıklarını söylüyor, rahatsızlığını muhteşem bir dille açıklıyordu.

Hiç düşündünüzmü neden destiel ve benzeri ship'leri destekleyenlerin, o fotoşopları yapanların neredeyse %90 ' ı kadın ? Cevap basit " kadın fantazisi " .


Bazı yorumlarda " ama öyle düşünmeye iten şeyler var denmiş " . E zaten sen şiple diye onlar var. Bunun homofobiyle de ilgisi yok. En muhafazakar ortamlarda lgbt destekçiliği yapmış insanım ben. Supernatural onların ilişkisini sevgilik boyutuna taşmak isteseydi bunu şimdiye çoktan yapardı. Ama yapmıyor çünkü onlar sadece gençlerin bu tür yakıştırmaları üzerinden daha fazla ekmek yemek istiyor o kadar. Jensen bile " Destiel sahnesi yazılsa oynamam " dedikten sonra neyi tartışıyoruz ki geçiniz .
tactsfake 841 YIL ÖNCE2YANITLA
Jerk
Destiel yine birşey değil birde Wincest var o neyseki bu kadar yaygın değil..
Jerk 334 YIL ÖNCE1YANITLA
-Khaleesi
Dean ve Castiel sahnelerini bene seviyorum fakat Destiel olayı bambaşka. Yani sonuç olarak son bölüme kadar Castiel'in cinsiyeti bile yoktu ki olsa ne fark eder anlamış değilim. Hem Dean Castiel'i de kardeşi, ailesinden biri olarak görüyor. Dizide de bunu repliklere döktüler zaten.
-Khaleesi 754 YIL ÖNCE1YANITLA
JenTitus
Değişik kafalar bunlar....
JenTitus 224 YIL ÖNCE1YANITLA
Galadriel
Bu durum sadece Destiel'e özel bir şey değil, aynı çalışmalar Harry Potter veya başka film/diziler için de geçerli. Bunu sadece ciddi anlamda onları eşcinsel olarak gördüklerinden değil, kimi zaman parodi amacıyla da yapıyorlar. Hatta kimsenin onları eşcinsel olarak görmek/göstermek gibi bi' amacı olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi ya parodi amacıyla ya da onlara olan sevgilerinden yapıyorlardır.
Galadriel 184 YIL ÖNCE1YANITLA
Daha fazla yükle