KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Dean-Sam&Kabil-Habil

Lucitiel Seviye 69

TARTIŞMALAR & TEORİLER

2 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Welorian
Kabil-Habil hikayesi üzerine birçok rivayet var. Ancak supernaturaldaki kardeşlerle benzerlik ve farklılıkları tartışıyorsak; dizide işlenen formunu ele almayı uygun buluyorum. Diziye göre Kabil, Habil'in ruhunu Cennet'e göndermek için Lucifer'le anlaşmaya razı geliyor. Ve cehennemin savaşçısı olmayı kabul etmiştir. Bu fedakarlığı Dean-Sam arasında sürekli görüyoruz. En basitinden Dean'in küçüklüğüne dair kesitlerde kendine yeni bir hayat kurma kararının arkasında durmaktan vazgeçmesi için Sam'i görmesinin yeterli olması gibi.
Eğer illa bir farklılığa değineceksek Kabil ya da Habil'in impalası olduğunu sanmıyorum. :d
Welorian 452 YIL ÖNCE5YANITLA
Yusuf
Dean veya Sam birbirini öldürmeyi düşünmedi
Fotoğraf ta gördüğümüz gibi birbirlerine boğazlamıyolar yanyana duruyolar Emoji
Winchester kardeşlerin olayı baştan sona bir destan zaten habil ve kabil o kadar ilgi çekici değil bence, bunları tespit ettim Emoji
(Demokrasi çerçevesinde Emoji )
Yusuf 992 YIL ÖNCE3YANITLA
Misha#
Bende Yusuf gibi düşünüyorum.Onlar birbirini öldürmezler bence.Ama her şey farklı şekilde de gelişebilir.Tek benzerliği ikisi de kardeş.Ama Yusufunda dediği gibi habil ile kabilin hikayesi onlar kadar ilgi çekici değil Emoji
Misha# 732 YIL ÖNCE3YANITLA
mnemrl
Özetlemek gerekirse Kabil Habilin cennete gitmesi için onu öldürürken, Dean Samin yaşaması için cehennem kopekleri tarafindan parcalanarak cehenneme gitmiş biridir.
mnemrl 692 YIL ÖNCE3YANITLA
C41N
Bence birbirinden çok farklılar, Çünkü Kabil sonuç olarak kardeşini öldürmüş. Dean veya Sam asla ve asla birbirlerini öldürerek fedakarlık yapmazlar.. Dean & Sam' in yapacakları en büyük fedakarlık birisini korumak için kendilerini feda ederler kendilerini öldürürler.. Bence iki kardeş arasında çok büyük farklılıklar var.
C41N 512 YIL ÖNCE2YANITLA
MScofield
Mantıksal açıdan bakılırsa aslında benzer çok yanı var . Böyle bir durumda kalırsa dean kardeşinin cennete gitmesi bunu yapabilir. Kabil de söyledi sen de benim yaşadıklarımı tersten yaşıyorsun fark etmedin mi diye Emoji
MScofield 112 YIL ÖNCE2YANITLA
jj.rk
Kaderleri michael ve Luciferin bedenleri olup savasmalarini gerektiriyordu ama bunu değiştirebildiler. Şimdi de kabil ve habilinkini yaşamaları gerekiyor ama bunu da değiştirebilirler.

Ben de su anda kardeşlerin kabil ve habil e benzediğini düşünüyorum . Kabil de dean da kardeşleri için şeytanla anlaşma yaptı. Anlaşmanın şartları ve sonuçları farklı olabilir ama sonuçta kardeşlerinin iyiliğini düşünüp bunu yaptılar. Ikisinin de anlaşma yapması işin daha kötü olmasına sebep verdi, dean de Cain de sonradan bu anlaşma için pişman oldular.

Birisi kardeşini öldürmüş diğeri asla öldürmez kendisi ölür diyerek farklılarmış gibi gelebilir ama işin asli ikisi de kardesini daha kötü bi durumdan kurtarmak istedii için öyle davrandılar.

Yine de dean in kardeşini öldüreceği sonucunu çıkartmıyorum. Çünkü sam i öldürmek Deanin kötü tarafa gitmesiyle olacak bir is, onun yararına olsun diye yapılacak bir is değil.
jj.rk 382 YIL ÖNCE2YANITLA
Lucitiel
Ben, Dean'in Kabile benzediği kanaatindeyim. Okuduğum efsane ve mitlere göre Kabil aslında kardeşini çok seviyor. Ama araya kıskançlık,yalan ve kötü duygular girince iş değişmiş. İçindeki şeytan Kabil'e kardeşini öldürmesini söylemiş derler. Tıpkı her birimizde sol yanımızda duran gibi.
Hepimizin içinde bir parça kötülük var ve onu suçlamak her zaman çok kolaydır. Nitekim de Kabilden bugüne ilk keder, ilk acı, ilk bağışlama günümüze kadar ulaşmıştır. Habil ise iyi niyetli, sakin ve sevgi dolu bir kardeş. Tıpkı içimizde sağ yanımızda durduğu var sayılan iyi niyet gibi.

Konu Sam ve Dean'e gelirse evet, bir çok olumsuzluk yaşandı ama bu iki kardeş birbirini öldürmedi. Dizide de Kabil Dean'e demişti ki 10.sezon 14.bölüm''Benim yaşadıklarımı tersten yaşıyorsun''. 11.sezonda Dean, dilerim ki içindeki şeytana yenik düşmez ve tam tersi Sam'in onun her koşulda yanında olacağını unutmaz.

Kabil ve Habil'e benzetiyorum işin özü Dean ve Sam'i. Sadece birbirlerini öldürmeyecek kadar iyi kalpli olduklarını biliyorum, ayrılan yönleri de bu.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE1YANITLA