KAYIT GİRİŞ

Asmodeus

Dean mi? Sam mi?

Spn1905 Seviye 90

TARTIŞMALAR & TEORİLER

4 yıl önce - 18B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Marla
Şu kadarını söyleyeyim Supernatural aslında Sam'in hikayesidir. Dean karakter olarak daha çok sevilse ve olsa da ön planda (anketler ve edindiğim izlenimler adına konuşuyorum ) biz ilk 5 sezonda ve devamında ağırlıkla her zaman Sam'in hikayesini izledik.
Sam Winchester altı aylık bir bebekken Şeytan kanı ile tanışıyor
Sam Winchester'ın annesi iblis tarafından öldürülüyor
Sam Winchester 'ın annesinin kötü talihini bu kez kız arkadaşı yaşıyor
Sam Winchester'ın psişik olduğunu öğreniyor
Sam Winchester bir nevi psişiklerin birbirini öldürdüğü bir areneya salınıyor
Sam Winchester orda ölüyor ve İşte bu noktada Dean devreye giriyor.

Dean bence dengeleyici taraf. Hikayenin bel kemiği ama SPN her zaman Sam'in ve Sam'in abisinin onu hale yola koymasının hikayesi oldu.
Nitekim Dean Sam'i diriltince de olaylar olaylar mevzusuna geri döndük...
Sam Winchester Ruby tarafından kandırıldı, şeytan kanı bağımlısı oldu, abisini silecek noktaya geldi, sonra kendini aştı ve kadarini baştan yazıp o çukura atladı, Sam ruhsuz oldu, Sam lucy’nin stres topu oldu… Böyle gider bu…

Baktığınızda içler acısı bir durum onunkisi. Şeytanlar ve melekler el birliği ile mahvettiler çocuğun hayatını. Dean'i bu mükemmel karakter konumuna getirende Sam aslında. Sam olmadan Dean normal denebilecek bir karakter ama Sam devreye girdiğinde Dean müthiş bir adama dönüşüyor.

Ben bu anlamda Sam’in olması gerektiği gibi işlendiğini düşünüyorum. Zaman zaman çok fazla sinirime dokunuyor ama durup düşündüğümde eh yani böyle olmalı diyebiliyorum. O yüzden Sam ön planda elbette olmalı.
Ama Sam ‘i lucy’nin bedeni yaparken Dean’i de michael’ın bedeni yapmışlardı. Orda da bir denge vardı. O dengeyi bu sezonda kursalar müthiş olur Dean de olaya dahil olsa ve terazinin kefeleri eşit olsa tadından yenmez. Çünkü Spn her zaman bu denge üzerinden yürüdü.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir Emoji
Marla 364 YIL ÖNCE28YANITLA
senadrian
Benim için her zaman sam ön planda olmalı.Aslına bakarsan açıklamayı okuyunca hani demişsin ya şimdiye kadar hep eşitti diye bence şimdiye kadar hep dean ön plandaydı.Sam'i sürekli hata yapan baş belası kardeş olarak gösterdiklerini düşünüyorum.Hatta (burda spoiler giriyorum) 8. sezon başladığında dean purgatory'den döndü ve sam onu hiç aramamış olarak gösterildi.Hepimiz bu diziyi 8 yıldır izliyoruz belki daha kısa süredir ama hepimiz deliriyoruz dizi için hatta açık ve net bi şekilde çoğunuz jensen için deliriyor bende jared için.Fakat anlamadığım şu ki 8 yıldır karakterlerin hepsini az çok tanıyoruz kimin ne olduğunu, nerde ne yapacağını biliyoruz her zaman dean zaten ön planda ona alıştım artık ama allah için soruyorum sam abisine o kadar düşkünken, ailesinden tek o kalmışken ve oda bir anda yok olmuşken ertesi gün 'oo tamam abimde gitti oley hadi ben bi kız buliyimde onunla yatiyim' der mi ? 8 sezon oldu ya dean da sam de böyle şeyler yapacak adamlar mı ? Ben sam karakterinin bu kadar düşürülmesine dayanamıyorum açıkçası.
senadrian 24 YIL ÖNCE6YANITLA
Teostair
Sam + Dean = Sean. Emoji

İkisi arasında ayrım yapamıyorum. Evlatlarım gibi ikisi de. Emoji
Teostair 384 YIL ÖNCE4YANITLA
Paltolu
Sam e Dean kadar ilgi duymamamın nedeni yaptığı hatalar değil Dean de hata yapıyor ama Sam i de tabiki seviyorum Dean un komik tarzı biraz daha ağır basıyor.
Paltolu 23 YIL ÖNCE3YANITLA
ArcAngel
Ben Dean'i yüksek tutup Sam'i aşağılayanları hiç sevmiyorum.Tamam ; Dean'in tavırları ve espirileri ve Sam'in işinde gücünde,ciddi olması Dean'i daha eğlenceli bi karakter yapıyor ama bu kadar da olmaz.Eminim ki "Dean Winchester" karakterini Jared canlandırsaydı o daha çok sevilirdi.
Soruya gelirsek size çok kısa bişeyle özet geçiyorum.
Dizi başladığında altta STARRING JARED PADALECKİ yazıyor.Yani,dizinin baş karakteri aslında Sam.Herkes Dean'i sevdiği için onu başröl olarak görüyor.
ArcAngel 64 YIL ÖNCE3YANITLA
Reverie
Ben katılmıyorum size yaa Emoji Bence roller eşit paylaşılmış. Tamam kabul asıl olay Sam'in başından geçiyor. (psişik olan o, cehenneme gidip ruhunu kaybeden o, şeytan kanı içip kendini kaybeden o bla bla..) Ama bunlar Sam'in başından geçerken biz Dean'in yaşadıklarını izliyoruz, onun kardeşini kurtarma çabalarını filan yani Dean'in karakteri daha çok sunuluyor seyirciye Emoji Herneyse ben 2 tarafında birbirinden rol çalmadığını düşünüyorum Emoji Bu dizi içinde daha değişik bi senaryo olamazdı zaten Emoji
Reverie 334 YIL ÖNCE2YANITLA
Aquest
Saaamm bi tanecik aşkım Emoji Emoji Gülüşüyle boyu yeter Emoji
Aquest 154 YIL ÖNCE2YANITLA
bordoje
Dean! Emoji
bordoje 274 YIL ÖNCE2YANITLA
{X}
Benim için Sam daha ağır basıyor (ailede ki en küçük çocuk olmamında etkisi yok değil Emoji )
Azazel'in getirdiği bütün o zorluklara karşı çok savaştı. Yaptığı yanlış yok muydu? Elbetteki vardı ama olayda bu zaten. Yani iki kardeşin birbirleri arasında ki bu güçlü bağ bu şekilde oluşuyor. Demek istediğim Sam sadece yaratıklara, şeytanlara, meleklere ve diğer herşeye karşı bir savaş içerisinde değil, birde kendi kendine girdiği bir savaş var ki bu muazzam derece de zor bir şey. Karakter olarak yaşadıklarıyla, tarzıyla herşeyiyle benim gözümde ayrı bir sempatisi var Sam Reyizimizin
{X} 144 YIL ÖNCE2YANITLA
Clarkent
Ayrım yapmak saçma geliyor ama benim favorim her zaman Sam oldu
Clarkent 293 YIL ÖNCE2YANITLA
bordoje
Dean. Emoji
bordoje 274 YIL ÖNCE2YANITLA
yengec
İkisi bir arada olmuyor muuuu? Emoji
yengec 174 YIL ÖNCE1YANITLA
Sunema
Açıkcası diziyi ilk izlediğimde benim ilk düşüncem "iki kardeşin" yola babalarını aramaya çıkmalarıydı.Ne Sam ne de Dean ağırlıklı diye düşündüm.
Ve dizi ilerledikçe aslında ne kadar Sam'in hikayesiymiş gibi gösterilse de bence bu hala "iki kardeşin" hikayesiydi.Çünkü burda sadece Sam'in kaybettikleri yada yaşadıkları yok,ben orada Dean'in de yaşadıklarını ve kaybettiklerini gördüm.Ve bence karakter olarak Dean'in eşit hatta Sam'den biraz daha fazla yeri var.Aslında bunu kendini karakterin yerine koyduğunda daha iyi anlıyorsun.
Büyük kardeşler bunu daha iyi anlayacaktır.Kendim kardeşlerden en büyükleri olarak Dean'in hikayedeki yerini anlıyorum.
Belki bu dizi Sam'in hikayesi diye başlamış olabilir ama şu ana kadar gelinen yola bakacak olursak bu bana göre kessinlikle "iki kardeşin" hikayesi Emoji
Sunema 374 YIL ÖNCE1YANITLA
Pskptk
İkisinin de yeri aynı ama dean favorim
Pskptk 593 YIL ÖNCE1YANITLA
masteryi
Tabiki dean:)
masteryi 93 YIL ÖNCE1YANITLA
B'Sasha4
Çok zor bi zoru
B'Sasha4 284 YIL ÖNCE1YANITLA
seda1307
Benim için herzaman DEAN ; ama şu var ki bir ateşi yakmak için ÇIRA ve KİBRİT gerekir ise Sam çıra, Dean kibrit oluyor Emoji bu ateşi söndürmek ya BOB a düşerdi ya da baba Winchester a Emoji )
seda1307 54 YIL ÖNCE1YANITLA
AngelFall
Kesinlikle Dean ve Sam ayrımcılık yapılacak iki insan değil ama haklısın bu dizi Sam'in hikayesini anlattığını yazsada iki kardeşin hikayesi
AngelFall 34 YIL ÖNCE1YANITLA
zalex
Kesinlikle her ikisi

sam olmasa dean bu kadar harika bir abi profili çizemezdi

dean olmasa samy hiçbir şey yapamazdı

samy olmadan dean', 6. sezonun ilk bölümünde izledik. hiçbirşey ifade etmedi bana dean

dean olmadan samy'de bu yılın başında izledik. aynı anlamsızlık vardı ondada

yani bu sammi deanmi- jensenmı jaredmi sorusu küçükken bizlere sorulan annenimi çok seviyorsun babanımı sorusu kadar anlamsız BENCE TABİKİ .
zalex 364 YIL ÖNCE1YANITLA
-Khaleesi
hiçbiri. Winchester brothers Emoji
-Khaleesi 754 YIL ÖNCE1YANITLA
Daha fazla yükle