KAYIT GİRİŞ

Briana ile bir gün: SpnFamily

Carver, 9. sezonun devamında neler olacağını açıkladı!

-poine Seviye 29

HABERLER & RÖPORTAJLAR

4 yıl önce - 2B okunma
Supernatural'ın büyüleyici ilk yarısının elçi Kevin Tran'in ölümü ile bitişi bütün hayranlarda soğuk duş etkisi yarattı.

Biz de, 14 Ocak'a kadar sürecek olan bu yarı final arasında, dizinin yapımcısı Jeremy Carver ile Tran'in üzücü ayrılışı ve sezonun geriye kalanı için planları hakkında konuştuk.EW: Kevin'ın ölümü kalıcı olacak mı?
Jeremy Carver: Biliyorum, insanlar çok üzüldü. Kevin'a hoşçakal demek kalbimizde ağrılara yol açıyor. Supernatural'a özgü bir şey, ölen herkesi bir daha görme ihtimalimiz oluyor ancak Kevin'ın bir cinayete kurban gitmesi çok acı.

EW: Bana Kevin'ı öldürmeye karar verişinizin sürecinden bahseder misin? Diğer karakterlerin akıbetine nasıl karar veriyorsunuz?
Jeremy Carver: Sezonun başından beri Dean'in iki büyük karar verdiğinden bahsediyorduk. Birincisi, Sam'i kurtarmak adına Cehennem kapılarının açık kalmasını göze almasıydı. Öbürü ise Ezekiel'in -aslında Gadreel- Sam'in içine hile ile girmesine izin vermesiydi. Tabii, onun bu kararları alması dizinin ve çocukların geleceğini değiştirdi. İkinci yarı, Dean'in hayal kırıklığı yaratan başarısızlığının onu nereye götüreceği ile başlayacak. Dean, bu meleği kardeşinin içinden atmak için her şeyi yapacak. Bu durum, daha önce aklından bile geçirmediği kişilerle müttefik olmasını gerektirecek. Ama elinden geleni yapacak ve sanırım hayatındaki en büyük hatayı düzeltmeye çalışacak.

EW: Dean, duygusal anlamda bu durumla nasıl baş ediyor? Onlar (Kevin) ile kanka gibiydiler ve bölüm sonunda Dean'i dağılmış gördük.
Jeremy Carver: Ciddi anlamda dağıldı zaten, tıpkı bizim dağıldığımız gibi. Kevin bu dizinin bir parçası haline gelmişti, ve dediğim gibi bunu yapmak kalbimizi çok acıttı ama bazen hikayeyi ilerletmek adına böyle şeyler yapmak gerekiyor. Tabii ki Dean bu durumdan kendini suçlu tutuyor. Gerçi, Dean her zaman kendisini suçlamanın bir yolunu buluyor fakat bu sefer haklı gibi. Bir kaç bölüm boyunca Dean'in bu vicdan azabı ile kıvranacağını göreceğiz. İşler ciddileşiyor ama yapacağımız en son şey Dean'in acıları içinde boğulması. Dean'e bunu yapmak pek kolay değil çünkü. Müttefikler bulacak, bu işin üstesinden gelecektir.

EW: Bölüm sonunda Gadreel'i Sam'in bedeninde ayrılırken gördük. Bu, Dean ve Sam'in bedenini farklı yerlerde göreceğimiz anlamına mı geliyor?
Jeremy Carver: Çocukları bu şekilde ayırırsak azıcık hileli gibi olur diye düşündük. Şimdi, elimizde Gadreel tarafından ele geçirilmiş Sam var ama aslında Gadreel çok daha kompleks bir karakter. Buna ileriki bölümlerde değineceğiz. Bence Jared, bu rolün üstesinden çok iyi geldi. Çok ilginç ki, çocuk esasında 3 rol oynuyor. Asıl rolü Sam yanında, Sam gibi davranan Ezekiel, Ezekiel gibi davranan Gadreel'ı bile çok iyi başardı. Jensen ise bunun karşısında çok iyi iş çıkardı.

EW: Castiel güçlerini geri aldı. Onu neler bekliyor?
Jeremy Carver: Cass'i şimdi de tekrar melekliğe ayak uydurmaya çalışırken göreceksiniz. Hatta bu birazcık "ne dilediğine dikkat et" durumuna bile dönüşebilir. Tekrar melek oldu, evet, ama şimdi kendini bir melek savaşının ortasında buldu ki bu durumdan pek memnun olmayacak. Çünkü hiç yapmam dediği yanlışlar yapacak. Dolayısıyla kendisini yine alevlerin tam ortasında bulacak, tıpkı eskisi gibi.

EW: Peki, bağımsız bölümlerde neler olacak?
Jeremy Carver: Çok çok ilginç şeyler olacak. Mitolojideki çok kuvvetli karakterlerin karmasını göreceksiniz. Aynı zamanda eskilerden arkadaşlar da dönecek. Bir örnek vermem gerekirse, tarihin en başına dönüp Habil ile Kabil'deki (Abel&Cain) Kabil'i göreceğiz. Karakteri Tim Omundson canlandıracak. Dean, bir anda kendini bu karışık hikayenin ortasında bulacak. Bu, dizide çığır açacağımız bir bölüm olacak, o yüzden bölüm ile ilgili çok heycanlıyız. Onun dışında, bunca zamandır Garth'ın nerelerde sürttüğünü öğreneceğiz. Kevin'la ilgili bir kaç soru cevaplarken öte yandan Garth ve Kevin ilişkisine değineceğiz. Ki bu çok şaşırtıcı olacak. Bölümde yapış yapış sarılmalar da olacak. Sanırım artık Ghostfacers'ın dönüşünü de bildirmenin zamanı geldi. Çok komik ve duygusal bir bölümle geri dönecek. Tabii ki, Harflerin Adamları'nın mekanına da derinlemesine inceleme yapacağız. Hatta o kadar derinlemesine ki, daha önce adını bile duymadığımız yeni Harflerin Adamları'nı göreceğiz. Şunu söyleyebilirim ki, görmeyi hiç ama hiç beklemediğimiz karakterler göreceğiz ve bu kişiler hep bu yarı sezon finalinin bir sonucu olarak ortaya çıkacak.

EW: Sanırım bu kişiler eskilerden olacak?
Jeremy Carver: Evet, öyle de diyebiliriz. Bu, hikayeyi çok daha eğlenceli ve heyecanlı kılacak tabii.

EW: Son olarak sormam gereken bir şey var. Çocukları ayrı tutuşunuzun nedeni nedir, ve bu ne kadar sürecek?
Jeremy Carver: Açıkcası, dizinin başından beri belirttiğimiz bir şey var. Bu hikaye, Sam, Dean ve Impala arasında geçen bir hikaye. Bazı hayranlar insan olduğu sürece Cass'in çocuklardan ayrı kalmasından şikayetçi, ama bence çok hoş bir macera yaşadı. Evet, çocuklar şu an ayrı ama o kadar uzun sürmez. Güzel hikaye avcısıyız ama o kadar da manyak değiliz.
YORUMLAR
Kayahan
Adam resmen kafada 3-4 bölümü vermiş ya
''Bir kaç bölüm boyunca Dean'in bu vicdan azabı ile kıvranacağını göreceğiz. İşler ciddileşiyor ama yapacağımız en son şey Dean'in acıları içinde boğulması. Dean'e bunu yapmak pek kolay değil çünkü. Müttefikler bulacak, bu işin üstesinden gelecektir.''
Müttefik Crowley oluyor burada, gayet açık bence. Fragmandada gördük


''Şimdi, elimizde Gadreel tarafından ele geçirilmiş Sam var ama aslında Gadreel çok daha kompleks bir karakter. Buna ileriki bölümlerde değineceğiz.''

Teorim Gadreel Metatron'un isteklerinin bir kısmını yerine getirirken, bir süre sonra karar değiştirecektir. Çünkü başta bile çekingen ve endişeli davranıyordu, Metatron gerçek kimliğini bildiği için paniklemişti.

Bağımsız bölümlerde de Garth, Harflerin Adamı, Ghostfacers, Abel&Cain hikayesini göreceğimizi öğrendik, ve açıkçası 9x11 ( Cain'in çıktığı ) dan beklentim büyük, Tim Omundson'un sette Jensen'in bir dövüş sahnesi için 8 saat çalıştığını tweetlemesi, Jeremy Carver'in bölümün ''çığır açacağını'' söylemesi, beni heyecanlandırdı.

''Şunu söyleyebilirim ki, görmeyi hiç ama hiç beklemediğimiz karakterler göreceğiz ve bu kişiler hep bu yarı sezon finalinin bir sonucu olarak ortaya çıkacak.

EW: Sanırım bu kişiler eskilerden olacak?
Jeremy Carver: Evet, öyle de diyebiliriz. Bu, hikayeyi çok daha eğlenceli ve heyecanlı kılacak tabii.''

''Görmeyi hiç ama hiç beklemediğimiz'' , ''eğlenceli'' , sanırsam hepimizin aklına aynı kişi geldi. Macar bıyığıyla Richard Speight Jr. ( The Trickster veya Gabriel'da derler ). Zaten 9x10'da görüneceği hakkında bir dedikodu vardı, Gabriel'in ilerideki bölümlerde görüneceğine inanıyorum.

Ayrıca; poine'a çeviri için teşekkür ederim, emeklerine sağlık poine.
Kayahan 444 YIL ÖNCE2YANITLA
zalex
oyyyyy, harika bir çeviri, teşekkürlerrrr.......(CARVER SONUNDA DİZİNİN SAMY &DEAN VE İMPALA ÜZERİNE KURULU OLDUĞUNU ANLAMIŞ. ''BİRİLERİ HATIRLATMIŞTIR SANIRIM'' ÇOK SEVİNDİM BUNA HERŞEYDEN ÖNCE)

kevın'a çok alışmıştım, ölmesine gerçekten çok üzüldüm ben ya

dean'in kaderi suçluluk duymak, hiç kurtulamadı bundan, sanırım hiçte kurtulamayacak. ama ''hayatındaki en büyük hatayı düzeltmeye çalışacak'' bu cümle beni çok kötü kıllandırdı valla. en büyük hata derken işler samy için çok kötü gidecek sanırım. ooffffff

samy benim minik devim. . bütün olanları nasıl öğrenecek, ne tepki verecek diye diken üstündeyim . hiç bahsetmemiş carver
zalex 364 YIL ÖNCE2YANITLA
Ponytha
Bu sefer gerçekten Dean suçluydu fakat yapacak bir şeyi de yoktu.Şu ana kadar yaklaşık 20 bölümde duyduğumuz şey "Sam,Dean'İn zayıf noktası ve bu böyle devam edecek"
Ponytha 94 YIL ÖNCE1YANITLA
Lucitiel
Harflerin Adamları'nın mekanında kim bilir ne kitaplar ne bilgiler yatıyor. Sam'in işinin zor olacağını anlıyorum, Dean'i de kasvetli ama telafi içeren günler bekliyor. Castiel melek olarak ta insan olarak ta harika işlere imza atıyor yanlışlarının sebebinin de özündeki dürüstlükten kaynaklandığını düşünüyorum.

Heyecanla yeni bölümleri bekliyorum. Alara sana gelirse konu, Jeremy Carver kadar önemli bir iş yapıyorsun.Bizlere ışık tutuyorsun ve bu sevap puanlarına eklenecek diye düşünüyorum Emoji . Ellerine sağlık.
Lucitiel 694 YIL ÖNCE1YANITLA
Shenko
Dean zaten suçluluk duyarak geldi öyle gidecek...

Kevin'a çok üzüldüm maalesef.
Shenko 264 YIL ÖNCE0YANITLA
Kenshi
Dean yaptığı her şeyden suçluluk duyuyor zaten, Kevin'ın ölmemesi gerekiyordu bir yolla geri dönmesini umarım ya.
Kenshi 904 YIL ÖNCE0YANITLA
Spn1905
Gadreel'i Sam'in bedeninden ayrılırken gördük mü ki?! :S ne zaman oldu o
Spn1905 904 YIL ÖNCE0YANITLA
Mishafect
cas'i niye hakir görüyonuz yha
Mishafect 294 YIL ÖNCE0YANITLA
Crisezy
Çeviri için teşekkürler güzel bölümler bekliyo desene Emoji
Crisezy 234 YIL ÖNCE0YANITLA
Gizem
Jared'ın oyunculuğuna laf edenlere güzel bir gösteriş oldu bu ve Jared gerçekten harika bir iş çıkardı Emoji
Cas'in tekrar eski haline dönmesine çok sevindim, biz onu yaptığı yanlışlarla seviyoruz Emoji
Çeviri için çok teşekkürler canım, ellerine sağlık Emoji
Gizem 944 YIL ÖNCE0YANITLA
Nur.
Bence Dean çok zorlanıcak ileriki bölümlerde Gadreel bu kadar kolay ikna olmasaydı çok daha iyi olurdu.Cass zaten kendi halinde garibn anca kendi işleriyle uğraşıyo.Kevin gitti evet çook üzüldüm,üzüldük ama yeni bir elçinin de geleceğini unutmayalım Emoji Her ne kadar Kevin olmasa da Emoji

Bu arada sitede yeniyim ve nasıl beğendim bu siteyi anlatamam bütün vaktimi burda geçirebilirim.
Nur. 44 YIL ÖNCE0YANITLA
Zep
Jeremy Carver'ın açıklamalarına bakarsak ilk yarısı çok iyi olan 9. sezonun ikinci yarısında da ard arda goller göreceğiz gibi. Bir an önce başlasa keşke.
Zep 84 YIL ÖNCE0YANITLA