KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Bobby - Osiris'in Koltuğu

Bobby Seviye 76

OSİRİS'İN KOLTUĞU

4 yıl önce - 5B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Bu konuya yeni yorumlara kapatıldı.
Bobby
Merhaba Sümeyra. Emoji

1-Sevgidir ya. İnsanlar birbirini sevmezse, severek yaşamazsa ne anlamı kalır hayatın? Sevgi her şeydir. Aşk bakımından bakmaya gerek yok, benim için genellikle dostluktur. Aşk da tabi ki yeri geldiğinde zirveye çıkacak. Genel olarak sevgiden bahsediyorum, yanlış anlaşılmasın. Emoji

2-Nostalji müzikleri diyeyim. Yani Barış Manço, Neşet Ertaş, Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi üstatlar çok hoşuma gidiyor, hele ki eski parçaların o şahane ruhu, bu soru mutlu etti beni. Klasik müzik de çok ilgimi çekiyor, rapten sonra ve nostaljiden sonra en çok klasik müzik dinliyorum.

3-Kişi genellikle benim konu ise benim beynimde dolaşan kuşların kalemime yüklediği düşüncelerimdir.

4-Maalesef, bir zamanlar balık vardı ama mefta oldu.

5-Fazla konuşmayı sevmem, sessizlik iyidir. Dinlemeyi severim ama konuşmayı da sevmiyor değilim.

6-Tabi ki de bir şeyler karalamak.

7-Huzur demek hayat demektir. Dünyadaki cennetin bir kokusu demektir.

8-Şüphesiz Uçurtma Avcısı...

9-Sagopa Kajmer - Baytar, Ceza - Kim Bilir, Karaçalı - Kaçak Marlboro, Karaçalı - Sesindeki Haziran, Karaçalı & Saian - Söz Ver

Sorular için teşekkürler! Emoji
Bobby 764 YIL ÖNCE3
Bobby
Hoş gelmişsin abla. Emoji

1-Ne yapalım be abla okul ile uğraşıp duruyoruz. Bir yandan çizimler, bir yandan ödevler bir yandan sınavlar derken artık yavaş yavaş tükeniyoruz. Neyse 1 hafta daha dayanalım sonrasında rahatsız. Emoji
2-İsterdim abla niye istemeyeyim, birlikte pideciye giderdik. dsgjdsg
3-Ciddi anlamda o tarz yani tamamen aşka dayalı şairleri, yazarları pek okuyasım gelmiyor. Tabi aralarında istisnalar da yok değil. Necip Fazıl, Cemal Süreya, Nazım Hikmet gibiler istisna olsa da böyle çok farklı tarz olursa takip ederim aşk şairlerini, yazarlarını... Yalnız Kahraman Tazeoğlu'nu bir ara baya takip etmiştim de bu aralar ruh halim pek onlara ısınmıyor.
4-Yalnızlık dünyadaki belki de en güzel şeylerden bir tanesi. Sıkıntın yok, kimseyle uğraşmıyorsun. Yalnızlık aslında özgürlüğün aydınlık kısmıdır. Yani "yalnızım ya of, hiç sevgilim yok .s" tarzı insanlardan korkacaksın arkadaş. Yalnız olmayı kabullenen ve şikayetçi olmayan insanlar her zaman daha iyidir. Sana dert çıkartmaz, yalnızım diye yırtınmaz, yeri geldiğinde o da bir şeyleri düşünmeye başlar. Yani günümüzde baktığımızda yalnızlık en kötü şey gibi gözükse de benim için bir hazine niteliğinde.
5-Norveç'te olmak isterdim. Hayallerimin ülkesi diyebilirim. Emoji
6-Daha az insan daha çok rahatlık.
7-Özgürlük tamamen karara dayalıdır. Günümüzde kararlar ise tek değil en az iki kişiyle verilir halde... Yani bugün özgürüm diye dolaşan insanlara baktığınızda onlar bile özgür değildir. Aşk zımbırtısı peşinde koşarken birbirlerini kısıtlıyorlar. Sen onunla konuşma ben bununla konuşmayayım yok o yanlış anlar yok bu yanlış anlar, bunlar tamamen safsata, saçmalık. Yani özgürlük diye yırtınan çoğu kişi kendi özgürlüklerini başkalarına teslim ediyor. Sen eğer dini bakımdan tamamen kendin kararlar verebiliyorsan özgürsündür. Sen eğer aşkı yaşarken onunla şununla bununla konuşmamazlık etmiyorsan özgürsündür. Sen eğer iş konusunda tek başına kararlar verebiliyorsan özgürsündür. Sen eğer istediğin takımı tutabiliyorsan özgürsündür. Saçma örnekler olsa da insanın tamamen kendi iradesini kontrol etmesidir özgürlük. Dikkat edin, kendinizi başkalarının eline aşk diye sevgi diye vermeyin, özgürlüğünüzü göz göre göre teslim edipte kendinizi kısıtlandırmayın demek istedim.
8-Çalışmaktan yılmayan, fazla cana yakın, kolay affedebilen, bir şeyleri çok zor silen bir insanım. Böyle yani.
9-Çok güzel bir soru, aynen öyle. Yani bir insan beni tanımak istemeli ki bende kendimi tanıtayım. Dışarıdan birisine çok soğuk davranırım fakat bir kere konuşmaya başladıysak ardı arkası geldiyse de fazlasıyla yakın davranıyorum.
10-Hayat engel abla. sdgksdg

Sorular için çok teşekkürler de özgürlük sorusuna pek güzel cevap veremedim, affola canım ablam. Emoji
Bobby 764 YIL ÖNCE2
Bobby
Hoşgeldin abla. Emoji

1-Sansar Salvo - Yarını Dinle (Bu aralar baya favorim)
2-Ne ergen, ne yetişkin, genç diyeyim. Emoji
3-Yok be abla şiddet şiddet diye yırtınmam, yeri geldiğinde bazı şeyler olur. O yerin gelmesi için de sanırım damarımın damarına basılması gerekir. (Nasıl bir cümledir bu arkadaş? Emoji )
4-Hayatımda çoğu insan olmasa da olur.
5-Küçüklük kafasıyla olduğumuzu sanıyorduk vs. Tam anlamıyla birine bağlanmadım ve uzun bir süre bağlanacağımı da zannetmiyorum. O yüzden cevabım kısmet evet olsa da çoğunluk bakımından hayır. (Ne saçma cevaptır?)
6-Pek sevmiyorum kendilerini, yine de dinleyenlere saygım var. Ses tonu da hareketleri de müziği de hoşuma gitmiyor.
7-Anne başkadır derim. Her şeye rağmen sana ne yaparsa yapsın anne başkadır. Anne her zaman yanındadır. Ölse bile bir parçası her zaman seninledir. Peygamber efendimiz bile söylüyor; "Cennet annelerin ayaklarının altındadır." Diye. Fazla söze ne hacet?
8-Çok çok az yaparım ilginç hareketleri de genel de çok hareketli bir parçada bile sakin davranırım.
9-Gıymalı. sgjdksgdsjgdksg Hay Allah, abla ya djskgmasfldsf
10-Her ne kadar Eminem kendisine rapin tanrısıyım dese de 2Pac'tır tanrısı. Yani ghetto yaşam stili olsun, hayatının her bir yanının rap ile çevrili olması ve gerçek Hip Hop'u yaşamış bir adam olarak, dünyadaki neredeyse her rap dinleyicisi için ayrı bir yerde bulunması bile yeterlidir. 2Pac herkesten ve her şeyden farklıdır. 2014 iddialarına pek inanmıyorum açıkçası, ha dönerse de şahane olmaz mı fazlasıyla olur. 2Pac'ın sözleri de flowları da rhymeları da hepsinden farklıdır. Rapin tanrısı 2Pac'tır benim için.

Sorular için çok teşekkür ettim abla, güzel sorulardı ve baya güldürdü pide sorusu. jsdgksd
Bobby 764 YIL ÖNCE2
TheKing
Türkçe Rap te çekişme olması iyi olmazmıydı West-East kavgası gibi ?
Fanlar Mc değilde Taraf tutsalar piyasa kıpırdamazmı ?
Sansar Salvo mu Karaçalı mı neden ?
istemeden birbirimizi kırdık telafisi varmıdır dostum Emoji
TheKing 894 YIL ÖNCE1
Bobby
1-Taraflar arasında zaten çekişme oluyor da West-East kavgası olmuyor. Hani grup kapışmaları var bizde o da işte pek yapılmıyor. Merdiven falan yapıyordu yoksa hep tekil kapışmalar var. İyi olabilirdi ama iyi olmayan yönleri de mutlaka olurdu.
2-Fanlar genel olarak tarafsız davransa piyasa kıpırdar, fanboylar varken zor bu iş. Emoji
3-Bu harbiden zor bir soru. Sansar'ın tarzı ile Karaçalı'nın tarzı fazlasıyla farklı. Ekin abiyi harbiden çok severim yani müzik tarzı fazlasıyla iyi. Parçalarında falan anlamlar fazlasıyla var yani ciddi anlamda üretken bir mc ama her zaman Serkan abi de bir farklı yerde ya. Yani ayırt etmek biraz zor oluyor ama Serkan abi yani Karaçalı'nın yeri bir ayrıdır. Parçalarındaki o hoşluk, o spoken words tarzını konuşturması vs. kulağına her türlü hoş geliyor. Böyle parçalara göre tam ses tonu ayarı yapması ardından farklı kelimeleri kullanarak farklı tarzda bir şeyleri anlatması daha da iyi yapıyor parçayı bu yüzden Karaçalı'nın parçaları çok daha fazla hoşuma gidiyor. Sansar'ın zaten sokak tarzı yaptığı için genel olarak tarzına lafımız yok. Şahane işler ortaya koyuyor zaten 24. Şarjör'de oldukça üst düzey bir albüm olmuş. Karaçalı %51 Sansar %49 diyeyim benim için. Emoji
4-Olmaz mı? Benim seninle bir sorunum yok, zaten yeri geldiğinde yazıyorum. Emoji Bu yüzden o kırma defterini ben çoktan kapattım, sen de gönül rahatlığı ile kapatabilirsin. Bizim terimimizle Peace dostum!
Bobby 764 YIL ÖNCE1
Bobby
Teşekkürler kardeşim, hoş gelmişsin. Emoji
1-Sınavların açıklanması, sürprizler ve birkaç roman ile şiir.
2-Maalesef yok, inanmayacaksın ama odam bile yok. Emoji
3-Maalesef dinlemiyorum.
4-Severim kardeşim seni, Skype dışında pek muhabbet edemiyoruz ama sıcakkanlısın. Bu yetiyor ve artıyor bile. Yerine göre nasıl davranacağını bilen, akıllı üyelerdensin. Skype'tan da olsa sohbetini de severim. Umarım sıcakkanlılığını korursun ve aramızdan ayrılmazsın. Emoji

Sorular için teşekkürler. Emoji
Bobby 764 YIL ÖNCE1
TheKing
fri sıtayl daki yeteneğini neye borculusun
erdi böyle söz yazmayı nerden öğrendi Emoji
TheKing 894 YIL ÖNCE1
Bobby
1-Forum git gide gelişiyor bu da beni fazlasıyla mutlu ediyor. Yani o kadar herkes emek verdi ve bir gün bir şeylerden uzaklaşırsam emeklerim boşa gitmedi demeyeceğim. Bu önemli bir şey yani emeklerinin karşılık bulması. Güzel bir ortamı sonunda oluşturabildik ve bazı şeyleri de yoluna kattık. Sitenin bu denli zirvede olması her zaman mutlu etti beni ve etmeye devam ediyor. Her geçen gün çok daha ileriye gideceğiz, bunu rahatlıkla görebiliyorum.
2-Dostum açıkçası seninle pek muhabbet edemedik, yanlış bir şey söyleyebilirim. O yüzden bu soruyu es geçmek zorundayım, kusuruma bakmayasın.
3-Bir yerlere gitme konusunda daha ilerisini düşündüm sanırım. Hayat sıkıcı o kaçınılmaz bir gerçek ama arkanda bırakacakların da önemli.
4-Manchester City, Chelsea, Barcelona ve Liverpool.
5-Şiirlerimi arkadaşlarımla paylaşmak ve yorumlamak oldu.

Sorular için teşekkürler dostum!
Bobby 764 YIL ÖNCE1
Hopewell
Ablasının küçük makalecisi, tekrar ben.

- Nabün? Emoji

- Sadece benim kardeşim olmak ister miydin? -Önce seni taşınmaz ilan edip sonra tapuda üstüme geçiresim var. Benden başkasına abla demeyeceksin, abi de gerekirse Emoji -

- Ahmet Batman ya da Kahraman Tazeoğlu tarzları için söyleyebileceğin bir şey var mı?

- Sana göre yalnızlık?

- Şu an nerede olmak isterdin?

- Daha az .... , daha çok .... desek boşluklara ne yazardın?

- Özgürlük kavramına bakış açın?

- Kendini birkaç kelimede özetle desem?

- Soğuk algılanıp tanıdıkça sıcak olduğu farkedilenlerden misin?

- Peki "Dağlar mı, yollar mı, denizler mi engel?" dfghjkl

Sevgiler bizden ablası Emoji
Hopewell 574 YIL ÖNCE1
Bobby
1-Kesinlikle güven ararım sonrasında düşüncelerinde mantık ararım. Pek fazla bir şey aramam ama güven konusunu geçebilen ve düşünce konusunu geçebilen pek birilerini tanımıyorum. Emoji

2-Zor günümde yanımda olmalı, arkamdan laf yapmamalı, sahte muhabbetler yapmamalı. Ciddi anlamda kafasında bana karşı iyi şeyler olmalı yani kötülüğümü beklememeli. Yani anlatmak istediğim benim ihanet edeceğimi veyahut zarar vereceğimi kesinlikle düşünmemelidir. Her zaman birliğe önem vermelidir. Dinlediğim müzikten, giyiniş tarzıma kadar saygı göstermelidir. Yani saygı ve sevgidir kısaca kardeşlik benim için.

3-Bu dünyada yaşamadığımı farz edersek gerçekten güzel bir yer. Sanki film gibi yaşadıklarım, şimdi düşmanım zamanında taşıdıklarım.

-Yeterlidir bu kadar daha fazlasını artık bir ara toparlarsam atarım kardeşim. Emoji
Bobby 764 YIL ÖNCE1
Bobby
1-Hayır kesinlikle yok.
2-En çok kızdığım şey şüphesiz okul tarafından verilen çizimler!
3-Yukarıda da cevap verdim. Evet, kolay sinirlenirim.

Çok teşekkür ettim Dilşad. Emoji
Bobby 764 YIL ÖNCE1
Avatar
İyi akşamlar Eray. Koltuk hayırlı olsun. Emoji Soruma geçeyim;
Edgar Allan Poe ve birkaç tane daha yabancı şairlerden hoşlandığını söyledin. Bu şairlerin yazdıklarının Türkçe çevirisini mi okuyorsun ? Yoksa orijinal İngilizce haliyle mi okuyorsun? Orijinal hallerini anlayacak kadar İngilizce'n var mı ?
Şahsi kanaatim: Türkçe çevirisini okuyunca belki şairin anlatmak istediklerini ''tam olmasa da'' anlayabilirsin ama şiirin de bi usulü kaidesi var. Önemli olan okuyunca o kelimelerin birbiri ile olan uyumundan haz duyabilmek.
Teşekkürler.
Avatar 54 YIL ÖNCE1
Bobby
Merhabalar, iyi akşamlar, teşekkürler.

1-Türkçe çeviri okuyorum. Maalesef o denli bir İngilizce'ye sahip olmasam da şahane çeviriler mevcut. Hikayeleri zaten apayrı Poe'nun hele ki Anabel Lee, bak yine duygulandırdın beni. Bir okuyup işime devam edeyim.

Soru için tekrardan teşekkürler.
Bobby 764 YIL ÖNCE1
Bobby
1-Olmazdı ya. Jim Beaver bir farklı hava katıyor. Al Pacino mafya rolünde klas oynuyor. Farklı rollerde pek hoşuma gitmiyor açıkçası. Reyizin karizmasını biz mafya filmlerinde gördük, öyle hayran olduk.
2- 1-2 sene önce Naruto'ya bakmıştım ama vaktim olmadığından yarım kaldı. Tsubasa'yı baştan izlemiştim, ah çocukluğumun dizisi...
3-İnan Matrix'i pek hatırlamıyorum o yüzden bir şey diyemeyeceğim. Yeniden izlemenin vakti gelmiş anlaşılan.
4-Hayır bence tam ayarında gidiyor. Yani ben başlarda John deyip duruyordum ama Bobby John'dan da iyi olduğunu kanıtladı. Bobby'nin hikayesi tam ayarında gidiyor, böyle de gitmeli.

Sorular için teşekkürler. Emoji
Bobby 764 YIL ÖNCE1
Hopewell
Ali bey bekleme yapmayalım, binecekler var sağlı sollu ilerleyelim. Emoji

-Ablam bana kalbinin bam telini adeta söken beati, hayata bakış açımı oynak hale getirecek bir parça tavsiye eder misin?

- Kendini nasıl hissediyorsun? Ergen? Yetişkin? Arası?

- Şiddete meyilin var mı?

- Olmasa da olur dediğin ne var?

- Aşık oldun mu? Emoji

- Mabel Matiz hakkındaki düşüncelerin?


- Annesi dövünce yine anne diye ağlayan çocuk için ne diyorsun?


- Müzik dinlerken kendini kaptırıp enteresan hareketler yapanlar grubuna giriyor musun? Emoji
-

- Pideni nasıl seversin ahslakslala

- 2pac hakkında ne düşünüyorsun?
Sevgiler ablammmmmmm Emoji
Hopewell 574 YIL ÖNCE1
Spn1905
Öncelikle şunu belirteyim 8.soruda siteyle alakalı değildi, burdakı herkes işini süper yapıyor zaten Emoji
Ama geçti gitti devam edelim Emoji


1. Dikkat ettimde cevapların çoğunda Karaçalı - Saian bahsediyorsun. Senin için diğerlerinden farkı ne onların?
2. Özel bir gücün olsa ne olmasını isterdin?
3. İnsanların en çok ne tür davranışları seni gıcık eder?
4. Senin için korkaklık ne demek?
5. Uçurtma Avcısı demişken Halit Hüseyin'in diğer kitaplarinı da okuycam demiştin. Noldu okudun mu? Okuduysan fikirlerini alalım Emoji
6. Eray'ı kızdırmak için ne yapmak gerekir?
7. Ve Eray birine kızarsa nasıl tepki verir?
8. 2014teyiz Emoji 2013 için "ahh be, ne yıldı, keşke hiç bitmeseydi" mi dedin yoksa "ohh be, sonunda kurtulduk" mu dedin?
9. Bütün dünyanın ipi elinde olsa, ve sadece bir tek şeyi değişmek şansın olsa neyi değişirdin?
10. "Dumanlar"ın imzalısını ilk bana göndericen söz mü? Emoji
Spn1905 904 YIL ÖNCE0
LordMaxim
Bu hafta içimde koltuğa senin oturacağına dair bir his vardı kardeşim, yanılmamışım. Emoji

-Neden Rap müzik?
-Rap müziğe ne zaman ilgi duymaya başladın?
-Rap müziğin seni cezbeden yanları neler?
-Hayatta sana yapılmasını istemediğin şey(ler) nelerdir?

Şimdiden teşekkürler
LordMaxim 294 YIL ÖNCE0
tr4744
1- Yaşam tarzını beğendiğin mc?
2- Sana göre yeri ayrı olan bi şarkı?
3- Eray normal hayatında nasıl biridir? :-)
tr4744 234 YIL ÖNCE0
Demonn
Klasik sorulan sorulardan sormak istiyorum Emoji şimdiden kolay gelsin diyip iyi eğlenceler diliyorum Emoji sorularıma geçeyim

En klasik lerinden Emoji
-Issız bir adaya düşsen yanına alacağın ilk 3 şey.
-supernatural de en sevdiğin bölümü anlatır mısın ?
-Yaşadığın şehir hakkında olumlu olumsuz ne düşünüyorsun ?
-Bana güzel bir kurgu ile kısa bir senaryo yazar mısın Emoji

Şimdiden teşekkür ediyorum Emoji
Demonn 254 YIL ÖNCE0
Dilsad
eray uzun uğraslar sonucunda erdiden sonra oturdun koltuga hayırlı olsun Emoji / ben edebiyatınla ilgili sorcam.. Seni şiir yazmaya iten sebep nedir? / makalelerinin ıyi ve ise yarar oldugunu ne zaman farkettın? / ders olarak edebiyatı sever misin?
Dilsad 384 YIL ÖNCE0
Daha fazla yükle